Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Es gribētu redzēt tos 70m. Varbūt pie 15m/s pa vējam. Un pa to "zivs labāk jušanu".. fantazēšana, nekas cits.

sosalele, 29.februāris 2020, 10:20

Tā jau ir, visam, ko raksta vai saka, nevar ticēt. Jāredz pašam... :) Vakar viens copmanis bāzē esot teicis, ka noķēris līdaku 6 kg+. Kad man nosauca garumu, es stipri to apšaubīju, laikam atkal mārciņas uz svariem uzliktas, jo, ja 79 cm līdaka svērtu 6 kg+, būtu apaļa kā bumba :)
29.februāris 2020, 11:02 | links
 
Friks [29.02.20]: Vakarā bāzē vēl parunājos ar pieredzējušu copmani, kurš lielos džerkus mētā ar Ņevas spoli - varot 60-70m aizmest ,bet galvenais, ka zivi daudz labāk jūt, nekā ar parastām spolēm un multiem.
Viņam vakar paņēmusi 6kg līdaka pie pašas laivas, velkot džerku jau no ūdens ārā.Darbojušies tikai pa ezera vidu, vēl laikam bijusi 4ce un2ce, visas uz dabīgas krāsas mānekļiem.
Es gribētu redzēt tos 70m. Varbūt pie 15m/s pa vējam. Un pa to "zivs labāk jušanu".. fantazēšana, nekas cits.
29.februāris 2020, 10:20 | links
 
Vakarā bāzē vēl parunājos ar pieredzējušu copmani, kurš lielos džerkus mētā ar Ņevas spoli - varot 60-70m aizmest ,bet galvenais, ka zivi daudz labāk jūt, nekā ar parastām spolēm un multiem.
Viņam vakar paņēmusi 6kg līdaka pie pašas laivas, velkot džerku jau no ūdens ārā.Darbojušies tikai pa ezera vidu, vēl laikam bijusi 4ce un2ce, visas uz dabīgas krāsas mānekļiem.
29.februāris 2020, 08:05 | links
 
Friks [29.02.20]: Garās sezonas pēdējais džerks no ūdens tika izvilkts vakar plkst.17.15 un sapratu, ka trīs gari mēneši priekšā līdz nākamai Babītes copei.Jāsaka paldies dabai un Vecupenieku saimniekiem, kuri ļāva līdz februāra beigām izbaudīt copes atkarību, kas dod tik daudz pozitīvu emociju.Eh, tas copes gaidīšanas prieks, gatavošanās, skaidrs, ka pietrūks tās.
Par vakardienas copi runājot, tad sāku mētāt džerkus jau 8.20 klajumā pretī Lāčiem un tikai pēc pāris stundām pieteicās 2 mēri - 71 un 62cm, abas uz spilgtas krāsas Buster 64g, oranžs vēders, mugura bronzas krāsā ar svītrām.Vējš laivu ienesa raga puduros un tur pirms 12 uz "cūku" 23cm raudas krāsā dabūju 72cm.Pārcēlos uz vidu pretī sarkanajam jumtam un tikai pēc 3 stundu mētāšanas uz Bigbandit Pik krāsā 68cm līdaks, pie kam viens trijžuburis no ārpuses apkakšžoklī, otrs sānā, tā kā īsti apēst to negribēja, varbūt sargāja "metru", pie kura 2020. gadā 10copes reizēs tā arī netiku, lielākā bija 19.02. 97cm.
Vēl pa dienu tāda uz 2kg atnāca līdz pašai laivai pakaļ "cūkai" un bija vēl 2 asi sitieni uz džerku, bet domāju, nekas nopietns, jo lielās parasti ņem maigi un tad kā lokomotīves nesteidzīgi dodas prom.
Džerka kātam ZR vējā vakar līdz kādiem 11 sala riņki ciet, jo nebiju sapūtis ar kādu smēri.
Vakar kopumā izmētāju 32 džerkus un 7 lielās gumijas, tie četri mēri noķerti uz 2 džerkiem un 1 gumijas.
Ne asakas visiem šodien vēsajā rītā.
Laba atskaite! Un bišķi jau jādod līdakām atpūsties, savādāk spiediens uz viņām šosezon bija ne pa jokam!
Un galu galā gaidīšanas laiks jau arī ir foršs, pārcilās visus rīkus, uztrīs āķus un pie katra džerka varēs pakavēties atmiņās! :)
29.februāris 2020, 06:33 | links
 
Garās sezonas pēdējais džerks no ūdens tika izvilkts vakar plkst.17.15 un sapratu, ka trīs gari mēneši priekšā līdz nākamai Babītes copei.Jāsaka paldies dabai un Vecupenieku saimniekiem, kuri ļāva līdz februāra beigām izbaudīt copes atkarību, kas dod tik daudz pozitīvu emociju.Eh, tas copes gaidīšanas prieks, gatavošanās, skaidrs, ka pietrūks tās.
Par vakardienas copi runājot, tad sāku mētāt džerkus jau 8.20 klajumā pretī Lāčiem un tikai pēc pāris stundām pieteicās 2 mēri - 71 un 62cm, abas uz spilgtas krāsas Buster 64g, oranžs vēders, mugura bronzas krāsā ar svītrām.Vējš laivu ienesa raga puduros un tur pirms 12 uz "cūku" 23cm raudas krāsā dabūju 72cm.Pārcēlos uz vidu pretī sarkanajam jumtam un tikai pēc 3 stundu mētāšanas uz Bigbandit Pik krāsā 68cm līdaks, pie kam viens trijžuburis no ārpuses apkakšžoklī, otrs sānā, tā kā īsti apēst to negribēja, varbūt sargāja "metru", pie kura 2020. gadā 10copes reizēs tā arī netiku, lielākā bija 19.02. 97cm.
Vēl pa dienu tāda uz 2kg atnāca līdz pašai laivai pakaļ "cūkai" un bija vēl 2 asi sitieni uz džerku, bet domāju, nekas nopietns, jo lielās parasti ņem maigi un tad kā lokomotīves nesteidzīgi dodas prom.
Džerka kātam ZR vējā vakar līdz kādiem 11 sala riņki ciet, jo nebiju sapūtis ar kādu smēri.
Vakar kopumā izmētāju 32 džerkus un 7 lielās gumijas, tie četri mēri noķerti uz 2 džerkiem un 1 gumijas.
Ne asakas visiem šodien vēsajā rītā.
29.februāris 2020, 06:10 | links
 

Šodien pieliku punktu 10 mēnešus ilgajai copes sezonai no laivām. Lielās mammas būs jau izkodušas manus mānekļus tādēļ otro copi pēc kārtas tikai pusaudži ķeras - šodien piemānīti trīs razbainieki (53; 54; 70 cm). Paldies Babītes ezeram, paldies Dūšeļu un Vecupenieku bāzēm un uz tikšanos jūnijā! Savukārt maijā būs jāiepazīst kāda līdz šim vēl neapgūta ūdenstilpe :) Visiem foršu nedēļas nogali un tiksimies pie ūdeņiem!
28.februāris 2020, 19:35 | links
 
Rīt zemais startssssss... :) bāzēs VISAS laivas aizsistas...
28.februāris 2020, 18:58 | links
 
Man bija 3 stundās 14 līdakas. No krasta... uz bleķa šūpiņu. 1986 gadā...
28.februāris 2020, 15:04 | links
 
mezkalns [28.02.20]: Arī es vakar noslēdzu sezonu. Trīs mēri 55, 63 un 75cm, kā arī 13 zemmēri. Čomam 67cm un 6 zemmēri. Vakar labākā cope bija vakarpusē, kad pusstundas laikā uz abiem trīs mēri un vēl kādi 7 zemmēri.Man visas uz viena mānekļa.Pēdējās trīs reizēs uz šī mānekļa 10 mērinieces un vairāk kā 30 zemmēri. Čomam mānekļi tādi paši, tikai ar citām krāsām. Un krietni švakāk... Arī krāsai ir nozīme, ne tikai izmēram :)
Tak ieliec un parādi to brīnummānekli! :)
28.februāris 2020, 13:08 | links
 
Arī es vakar noslēdzu sezonu. Trīs mēri 55, 63 un 75cm, kā arī 13 zemmēri. Čomam 67cm un 6 zemmēri. Vakar labākā cope bija vakarpusē, kad pusstundas laikā uz abiem trīs mēri un vēl kādi 7 zemmēri.Man visas uz viena mānekļa.Pēdējās trīs reizēs uz šī mānekļa 10 mērinieces un vairāk kā 30 zemmēri. Čomam mānekļi tādi paši, tikai ar citām krāsām. Un krietni švakāk... Arī krāsai ir nozīme, ne tikai izmēram :)
28.februāris 2020, 11:25 | links
 
Tātad jābrauc vēlreiz rīt, tikai nevar saprast, kuru malu izvēlēties, jo, kur nedēļu atpakaļ bija laba cope, vakar klusums.

Friks, 27.februāris 2020, 08:16

Frik, tu jau tā nesen visiem iekabināji, kad noķēri 11 līdakas, bet pārējie velti mānekļus slapināja :) Vakar arī tukšā nepaliki, tātad esi uz pareizā viļņa, jūtu, ka metrs nav aiz kalniem :)) Ja tu esi no Rīgas, paķer rīt mani līdzi, man arī vēl nagi niez sajust smuku copīti ;)
27.februāris 2020, 09:43 | links
 
Apsveikumi mgic ar lielo līdaku un c&r!
MT9 kā parasti bešā nepaliek, malacis!

Pats vakar jau 8.30 sāku džerkot raga rajonā.Sanāca kārtīga "darba diena", mainot mānekļus - ja ne uz ko ātri nepiesakās,ko tad citu lai dara?Ja nedēļu atpakaļ pirmajā pusstundā bija jau trīs mēri, tad vakar pie pirmā(65cm, uz plakanās Daiwa gumijas 25cm) tiku tikai ap 13.50 ezera vidū pretī sarkanajam jumtam. Pirms tam 4 zemmēri uz Buster džerkiem un vēl kādi 4 "tičoki".Visas uz lielām pauzēm. Apkārt bija redzamas laivas ar profiem, kuri ātrāk vai vēlāk aiztinās Dālderu bāzes virzienā un vienā brīdī pa gabalu tur izskatījās kā "kolhozā".Dienas garumā "klusās" stundas, tad pēc 16 pie malas 10 minūtēs uz džerka 61 un 59cm. Nesanāca cerātā noslēguma cope, kā gribētos, un pie 2020.gada pirmā metra 9. copes reizē tā arī netiku.Tātad jābrauc vēlreiz rīt, tikai nevar saprast, kuru malu izvēlēties, jo, kur nedēļu atpakaļ bija laba cope, vakar klusums.
27.februāris 2020, 08:16 | links
 
Šodien kā ierasts 8os esmu pie ezera Spuņciema bāzē. Cerības kā vienmēr lielas, bet februāris no ezera puses pavisam nav bijis devīgs, taču apziņa, ka sezona jānoslēdz un maijs ir tik tālu neliek mieru. Copes sākums liek domāt, ka zivīm jābūt šodien, jo pirmajā stundā tieku pie zemmēra un 65cm. Tomēr turpmākās 4h izvēlētajā klajumā paiet bez jebkādām dzīvības pazīmēm. Paēdu pusdienas un nolemju mainīt atrašanās vietu. Sākumā pāris piebakstījieni un viens labs belziens, bet rezultāts nemainās. Turpinu pēc plāna tajā pašā teritorijā un beidzot cope..pēc sajūtām laba..bet cik laba saprotu tikai pievilcis pie laivas..cīņa turpinās labu brīdi un tiek apmesti vismaz 3 rinķi ap laivu. Laivā ieceltā skaistule izrādās 112cm gara..gribēju jau rakstīt slaida, bet nu šoreiz galīgi tā nav (10kg+). Domāju kā tikt pie trofejas bildes un zivi palaist. Izlemju filmēt un pēc tam pie kāda stopkadra. Domāts darīts. Vienīgi vēlāk secinu, ka estētika pieklibo, cerams piedosiet, jo tā tomēr mana lielākā līdaka. :) Šoreiz nostrādāja buster jerk, bet pats interesantākais, ka to pirms pusotra mēneša izvilku turpat no ezera..jauni āķi virsū un aiziet ezerā pēc "personal best". Ne asakas! ;)
26.februāris 2020, 21:31 | links
 









Nu ko, copēšanas liegums no laivām straujiem soļiem tuvojas, tādēļ makšķerēšanas apsēstie vēl izmanto pēdējos mirkļus, lai pamētātu dažnedažādos mānekļus no peldlīdzekļiem :) Var jau būt, ka es līdz 1.martam vēl izraušos paairēt, bet pastāv arī iespēja, ka nākamreiz tikai 1.maijā. Tad nu īsumā par šodienas copi. Ierodoties Vecupenieku bāzē, pamazām sāku saprast, ka šodien līdaka dabūs trūkties, jo ne tik daudz copmaņu skaits pārsteidza, cik konkrētie sava aroda lietpratēji. Tāda sajūta, ka visi trofejlīdaku copēšanas guru tieši šodien nolēmuši Babītē uzrīkot mačus :D Tomēr lielajām līdakām kāds par šo pasākumu būs devis ziņu, tādēļ tās bija uzmanīgākas kā parasti - skaitliski es nevaru sūdzēties, pat sanāca normu salasīt (50; 56; 57; 68; 72 cm), bet tas izmērs šoreiz nav diez ko spīdošs. Tāda sajūta, ka es ar rotiņu spiningoju nevis ar 98-gramīgo mānekli :) Interesanti ir tas, ka visas palaidnes noķertas ar 1 mānekli - Bandītu (džerks), kurš sen jau cīņā zaudējis 1 aci, tomēr tas viņam netraucē aktīvi medīt zaļsvārces. Zinu, ka ir copmaņi, kuri tic, ka māneklis, kuram izkritušas acis, ķer zivis krietni čābīgāk, es gan pie šīs teorijas piekritējiem nepiederu :))) Kas vēl interesanti, tad man džerki atgādina augļu kokus - tie man strādā caur sezonu. 2018.gadā šansēja uz urrā, pagājušajā gadā tie bija salīdzinoši klusi, šis gads atkal iesācies tīri labi priekš cietajiem mānekļiem :) Redzēs, kāds būs turpinājums :) Visiem ne asakas, eļļojam spoles, pucējam mānekļus, tiekamies pēc nelielas pauzes, kad pirksti vairs nesals, atkal pie ūdeņiem! :))
26.februāris 2020, 19:41 | links
 
Pats vakar pārliecinājos, ka varēja būt problēmas ar atpakaļtikšanu uz Spuņciemu. Dienas vidū uznāca tādas brāzmas, ka divas reizes atgriezos aizvējā nogaidīt.Domāju, ka gar krastu būs mazāks vējš, bet nekā, tur viļņi īsāki kā vidū un vēl sliktāk. Divi 142A aķi līdzi nolikti līdzsvaram laivas priekšā uz garo vadu, bet Minkota40 pret vilni ir par švaku.Atpakaļ pārbraucu no Dālderu malas ieslīpi uz ūdenstorni un tad kādos 5 zigzagos līdz kanālam tik tiku, parastā laikā būtu 25min, vakar 55min.Iespējas tagad zināmas un negribētos vairs atkārtot. Laiva vecā zaļā pella gan super vilni šķeļ, ja būtu kāda plakandibene, tad bēdīgi.
24.februāris 2020, 13:12 | links
 
Vakars 2 pamuļķus laivotājus, kuri nav spējīgi aprēķināt savus un laivas spēkus attiecīgos laika apstākļos VUGD no niedrām vilka ārā uz Dālderu bāzi
24.februāris 2020, 11:53 | links
 
MT9 [20.02.20]: Nu labais!!!....bet tie jau nav metri,tie neskaitās! ;D

Kengurs24, 20.februāris 2020, 19:21
Jā, ir vēl kur tiekties... :))
Protams!Latiņa pacelta! 2 metri dienā! :)
20.februāris 2020, 20:04 | links
 
Nu labais!!!....bet tie jau nav metri,tie neskaitās! ;D

Kengurs24, 20.februāris 2020, 19:21

Jā, ir vēl kur tiekties... :))
20.februāris 2020, 19:31 | links
 
MT9 [20.02.20]: Nu ko, raugies kā gribi, šodien super dieniņa - pirmkārt man brīvdiena, otrkārt copes diena, treškārt pirts diena :D Tātad, nezinu kāda būs dienas atlikusī daļa, kad tikšu līdz pirtij, bet copes diena izdevusies lieliska - spītējot vakardienas kūtrajai zivij (pa visu dienu viena 60 cm palaidne un trīs stundu airēšana pret vēju), nolēmu tai šodien atspēlēties, tādēļ kopā ar papildspēkiem forumieša Dairis333 izskatā, devāmies pārmācīt zaļsvārces. Sākumā es Dairim diktēju maršrutu, bet vairāk par pāris sajustām copēm veiksme mums neuzsmaidīja, tad mans pārinieks nolēma ņemt grožus savās rokās un vest mani pa man līdz šim neiepazītām takām. Šoreiz viņa izvēlētais maršruts bija pozitīvu emociju bagātāks - katrs noķērām pa pāris zaļsvārcēm. Manā rēķinā 92 un 96 cm (6-7 kg), stūrmanim 55 un 62 cm. Vēl viena ap 3 kg Dairim paņēma pie pašas laivas un, kamēr Oskars čammājās ar uztveramo tīkliņu, parādīja mums garu degunu :D Kopumā super dieniņa, saulīte tā cepināja, ka brīžiem gribējās novilkt jaku, februāris dara brīnumus, gan vēl kādu dieniņu šomēnes sanāks pašūpoties viļņos, līdakmammu lūkojoties... :) Paldies Dairim par kompāniju un "līdakmammu taciņas" ierādīšanu! :) Visiem ne asakas, skrienu uz pirtiņu! :))
Nu labais!!!....bet tie jau nav metri,tie neskaitās! ;D
20.februāris 2020, 19:21 | links
 
Nu gan nodevis kā sunc vāverei!
20.februāris 2020, 19:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager