Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Sveiki biedri.
Gribu aizlaist šogad pirmo un iespējams pēdējo reizi uz Babīti.
Uz kuru laivu bāzi labāk lai brauc, lai stunda nav jāairējas uz normālu dziļumu kur var copēt?
24.septembris 2019, 01:02 | links
 
Vakar biju iebraucis ar kolēģi ezerā. Laivu bāzē dabūjām zināt ka tiko izvilkta 4.1 zaļā.
Plkst. 16:00 esam laivā. Apņēmības pilni dodamies ezerā! Neilgi pēc copes sākuma man sāk sāpēt galva. Ko nu??! Ja esmu ezerā tad esmu ar kolēģi turpinām mētāt...
Drīz saprotam ,ka cope nav tāda uz kādu cerējām. To pasakot paņem zemmērs...
Ir laivā (45cm)

Mazliet dabūjām pārliecību...
Turpinām mētāt... Nekā uz vecā labā jerka nekas uz vobleriem nekas. Uz gumijām vairāk Kolēģis mētāja ,jo es esmu vairāk vobleru copmanis.
Bet kolēģim arī nekā...
Varbūt man veselības stāvokļa dēļ pietrūka enerģijas vairāk pamainīt vietas kas ir nozīmīga copes daļa. Tā neko īpašu nenoķerot braucam krastā. 20:10 esam krastā.
Tā arī šodien dabūju pa gultu vārtīties ar mazu temperatūru un sapošu galvu.
23.septembris 2019, 19:21 | links
 
Dzīvē gadās dažādi , kad viss notiek pa galvu, pa kaklu.

Pirmo reizi tik tālu un izteikti līdaka nāca manā virzienā.
23.septembris 2019, 11:55 | links
 
Forša atskaite! :)
uz babīti nebraukšu, nafik man tās šuves...
23.septembris 2019, 11:45 | links
 
cupix, forša cope, forša atskaite, neforšas šuves, bet bez asiņojošiem pirkstiem līdaku copē reti kurš iztiek :)
23.septembris 2019, 11:20 | links
 
Sen nebiju licis atskaiti , atvilku elpu pie citiem ūdeņiem , bet par tiem rezultātiem nestāstīšu izrādās zivis ir ne tikai Babītē :)

21.09 iebraucu pēc 10:00, sākoties vēsākajam laikam man cope sākas tikai ap pusdien laiku un vasaras rīta cēliens tiek pilnīgi atcelts parasti.

Zobu bakstāmo kātu atstāju majās un līdzi tikai Jerka kāts ar domu ka eju "all in "
Izmantotie mānekļi: baby buster/ pig shad jr / xPerch 150SS/ izumi shad alive 120)

Sākums negaidīti labs - pirmajā točkā uzreiz 8 zemmēri uz aci (30-45 ) . Viss uz basteru ,mainu lokāciju un uz to pašu 3 mēri laivā( lielakais 65)
Mana norma izpildīta( 1 sev , 1 sievas mātei un viena savai ģimenei). Kafijas pauze lai izbaudītu labu copi un īso klusuma brīdi un papriecāties par sevi , ka esmu drusku tomēr labāk apguvis Jerku.

Uz pig jr 3 knapmēri un 60cm, bet kopumā klusēja salīdzinot ar basteriem.
Izeju uz atklāto ūdeni un redzu kolhozu pie sarkanā jumta . Domās "laikam met ko gribi un tur ņēm." Uz izumi sanāca paņemt smuku 75cm, nākamās divas stundas klusums, centos pierunāt ,bet nesanāca.
Dodos uz rīta točkām un uz basteriem ik pa laikam vai nu knapmērs vai +-50-55cm.
Dodos uz točku kur atzīmeta man gps ar komentāru "mamma". Divas reizes ir redzēts liels mutulis , bet zivi tā arī nav atnesusi vieta.
Tad nu re! Noenkurojos, metiens ar xPerch 150SS un auka brīva! =( Esmu jau ietinis labus 20m ar brīvu auklu , kad no rokāk izrauj kātu! Es pa laivu kuleņoju , ķeru rokā Ir IR IR! Pēc ~5min cīņas 91 cm ir beidzot ievikta sačokā. Ātri atbrīvojos no āķiem . Te nu bija redzu asinis , laikam ar āķi pārrāvu kādu artēriju žoklī. He , he tās nav līdakas asinis , bet mans asiņojošais pirkts.. nezinu pret ko , bet sagriezu tā ka maz neliekas.
Atlaižu smuko augt tālāk , aptinu pirkstu skoču un dodos krastā...
Rezultātā : ap 30+ zīmuļiem
+-10 mēri
2 skaistās 75/ 91
2 šuves uz pirksta :D
23.septembris 2019, 11:12 | links
 
VilnisL [23.09.19]: Bet zemmēru daudzums ir liels, kas tikai nozīmē, ka līdakas tur atražojas labi. Nezinu, vai tādā situācijā laist līdaku mazuļus ko dos.
Vai tad Babītē zemmēru trūkst? :))))
23.septembris 2019, 11:04 | links
 
MT9 [7:36]: Friks [7:19]: Burtnieku novada pašvaldība piemēram noteikusi ierobežojumu līdaku lomam 3gab.Noteikti,ka kopsvara ierobežojumu arī panāktu,ja gribētu.Labu dienu visiem?Man tāda aizdoma, ka Babītē līdaku lomi bez licencēm ir iespaidīgāki kā Burtniekā ar tām.Jap. Līdaku tonnas smukas nāk ārā sezonas laikā. Būtu kkur Burtnieka pētijums publicēts, varētu aptuveni sarēkināt cik no Babītes tiek paņemts ārā. Burtnieka pētījumā vāca datus vairākus mēnešus no ārā braucošajiem copmaņiem par lomiem.

kkas, 23.septembris 2019, 09:44


Burtniekā ir tāda barības bāze plēsējam, ko nevar salīdzināt ar Babīti, ziemā nevar murmuli pie grunts dabūt, kad maile virsū. Tur zaļais var atplestu muti deifēt kā valis ,ja luste uzēst. Babītē šķiet ir pieticīgāk, to Lielupe bik pabaro.
23.septembris 2019, 11:02 | links
 
"Burtnieka pētījumā vāca datus vairākus mēnešus.." Ja nemaldos, vienā brīvdienā toreiz pa visām bāzēm bija 450kg līdaku kopsvars, tas tikai no nodotām atskaitēm.
23.septembris 2019, 10:51 | links
 
Bet zemmēru daudzums ir liels, kas tikai nozīmē, ka līdakas tur atražojas labi. Nezinu, vai tādā situācijā laist līdaku mazuļus ko dos.
23.septembris 2019, 10:35 | links
 
Katrs noperkam pa 1000 lidaku kapuriem, ielaizjam ezeraa un sirdsapzinja tira.

apelsins, 22.septembris 2019, 23:55

Ezerā zivis migrē līdz ar to zivju populācija ir atkarīga no Lielupes arī, bet ja regulāri laidīs iekšā protams būs zivis vairāk, papildus es brīnos kāpēc krievu laikos tur karpas neielaida - es pats gan 2.7kg esmu noķēris, līņus ķerot!

Ja kādas bāzes saimnieks, kā piemēram Vecupeniekos uzņemtos savākt naudu un iespējams pielikt no sevis un to visu caurspīdīgi grāmatotu (ir kas var palīdzēt to caurspīdīgi atspogaļot), kāpēc ne, izbrauc krastā noziedo 1€, 0,5€ vai vairāk - ko sirds un iespējas atļauj.
Katra dati kas gatavs ziedot tam mērķim un ziedo - atspoguļojas uzskaitē, ja kāds grib palikt anonīms un summa nepārsniedz likuma normas var identificēt sevi kā anonīmu ar savu identifikatoru, lai var redzēt ka viņa nauda ir uzskaitīta un tad pavasarī tā summa tiek novirzīta mazuļu iepirkšanai un ielaišanai Babītes ezerā...

Kāpēc ne? Vecupenieki?

Davis-Di, 23.septembris 2019, 01:30


Ideja pat ļoti laba! Piebiedrotos līdzīgi domājošiem. Ja to realizētu un pat pieliktu klāt 1 euro pie tās pašas laivu nomas , es droši vien tikai brauktu uz Vecupniekiem.(nedomāju ka cilvēku skaits paliktu mazāk )
23.septembris 2019, 10:32 | links
 
MT9 [23.09.19]: Friks [7:19]: Burtnieku novada pašvaldība piemēram noteikusi ierobežojumu līdaku lomam 3gab.Noteikti,ka kopsvara ierobežojumu arī panāktu,ja gribētu.Labu dienu visiem?Man tāda aizdoma, ka Babītē līdaku lomi bez licencēm ir iespaidīgāki kā Burtniekā ar tām.
Jap. Līdaku tonnas smukas nāk ārā sezonas laikā. Būtu kkur Burtnieka pētijums publicēts, varētu aptuveni sarēkināt cik no Babītes tiek paņemts ārā. Burtnieka pētījumā vāca datus vairākus mēnešus no ārā braucošajiem copmaņiem par lomiem.
23.septembris 2019, 09:44 | links
 
Ja Babē zivīm būtu visādi parazīti un slimības - neviens tās negribētu paturēt un laistu vaļā.

Karoč tukša pļāpa bez rezultāta tas viss.
23.septembris 2019, 09:26 | links
 
VilnisL [23.09.19]: Zivju resursu aizsardzībai, konkrēti līdaku, prātīgākais būtu izmēra ierobežojums - lielās virs 80cm jālaiž vaļā. Tas esot daudz labāk kā zemmēru atlaišana. Es par to rakstīju BIORam, bet atbildes, protams, nebija. Tās 5 paturamās bez svara ierobežojuma arī ir pārspīlēts. Neviens tak nav badā.
Un kā tu nosaki ,, bada robežu,,?
23.septembris 2019, 09:10 | links
 
Davis-Di [23.09.19]: Katrs noperkam pa 1000 lidaku kapuriem, ielaizjam ezeraa un sirdsapzinja tira.

apelsins, 22.septembris 2019, 23:55

Ezerā zivis migrē līdz ar to zivju populācija ir atkarīga no Lielupes arī, bet ja regulāri laidīs iekšā protams būs zivis vairāk, papildus es brīnos kāpēc krievu laikos tur karpas neielaida - es pats gan 2.7kg esmu noķēris, līņus ķerot!

Ja kādas bāzes saimnieks, kā piemēram Vecupeniekos uzņemtos savākt naudu un iespējams pielikt no sevis un to visu caurspīdīgi grāmatotu (ir kas var palīdzēt to caurspīdīgi atspogaļot), kāpēc ne, izbrauc krastā noziedo 1€, 0,5€ vai vairāk - ko sirds un iespējas atļauj.
Katra dati kas gatavs ziedot tam mērķim un ziedo - atspoguļojas uzskaitē, ja kāds grib palikt anonīms un summa nepārsniedz likuma normas var identificēt sevi kā anonīmu ar savu identifikatoru, lai var redzēt ka viņa nauda ir uzskaitīta un tad pavasarī tā summa tiek novirzīta mazuļu iepirkšanai un ielaišanai Babītes ezerā...

Kāpēc ne? Vecupenieki?
Par karpām nezinu,bet sazānu uz 15kg redzēju pirms gadiem pieciem!tiesa ar vēderu uz augšu!
Par ziedojumiem laba ideja,liela daļa copmaņu ir diezgan turīgi veči...un tad ja katrs otrais,trešais ezereā justos kā investors, nevajadzētu nevienu inspektoru!
23.septembris 2019, 07:55 | links
 
Zivju resursu aizsardzībai, konkrēti līdaku, prātīgākais būtu izmēra ierobežojums - lielās virs 80cm jālaiž vaļā. Tas esot daudz labāk kā zemmēru atlaišana. Es par to rakstīju BIORam, bet atbildes, protams, nebija. Tās 5 paturamās bez svara ierobežojuma arī ir pārspīlēts. Neviens tak nav badā.
23.septembris 2019, 07:39 | links
 
Friks [23.09.19]: Burtnieku novada pašvaldība piemēram noteikusi ierobežojumu līdaku lomam 3gab.Noteikti,ka kopsvara ierobežojumu arī panāktu,ja gribētu.Labu dienu visiem?
Man tāda aizdoma, ka Babītē līdaku lomi bez licencēm ir iespaidīgāki kā Burtniekā ar tām.
23.septembris 2019, 07:36 | links
 
Labrīt!Labus darbus un kontroli ūdeņos var vieviest ja ir finansses.Pašvaldības pieņem saistošos notiekumus, ievieš licences,līdz ar to rodas līdzekļi inspektoru darba nodrošināšanai,zivju populācijas atjaunošanai. Burtnieku novada pašvaldība piemēram noteikusi ierobežojumu līdaku lomam 3gab.Noteikti,ka kopsvara ierobežojumu arī panāktu,ja gribētu.Labu dienu visiem?
23.septembris 2019, 07:19 | links
 
Katrs noperkam pa 1000 lidaku kapuriem, ielaizjam ezeraa un sirdsapzinja tira.

apelsins, 22.septembris 2019, 23:55


Ezerā zivis migrē līdz ar to zivju populācija ir atkarīga no Lielupes arī, bet ja regulāri laidīs iekšā protams būs zivis vairāk, papildus es brīnos kāpēc krievu laikos tur karpas neielaida - es pats gan 2.7kg esmu noķēris, līņus ķerot!

Ja kādas bāzes saimnieks, kā piemēram Vecupeniekos uzņemtos savākt naudu un iespējams pielikt no sevis un to visu caurspīdīgi grāmatotu (ir kas var palīdzēt to caurspīdīgi atspogaļot), kāpēc ne, izbrauc krastā noziedo 1€, 0,5€ vai vairāk - ko sirds un iespējas atļauj.
Katra dati kas gatavs ziedot tam mērķim un ziedo - atspoguļojas uzskaitē, ja kāds grib palikt anonīms un summa nepārsniedz likuma normas var identificēt sevi kā anonīmu ar savu identifikatoru, lai var redzēt ka viņa nauda ir uzskaitīta un tad pavasarī tā summa tiek novirzīta mazuļu iepirkšanai un ielaišanai Babītes ezerā...

Kāpēc ne? Vecupenieki?
23.septembris 2019, 01:30 | links
 
Katrs noperkam pa 1000 lidaku kapuriem, ielaizjam ezeraa un sirdsapzinja tira.
22.septembris 2019, 23:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager