Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
A kur var redzēt tās ūdens līmeņa izmaiņas.

egilss, 8.augusts 2019, 22:14

https://meteo.lv/hidrologijas-operativa-informacija/?nid=464



Meklē pogu "Lielupe - Sloka", pēc šīs bāzes stacijas var saprast, kāds līmenis ir Babītē. Ja tuvu nullei, viss ir slikti, ja zem nulles, vispār briesmas, jādomā vai no Dūšeļiem varēs ieairēt, ja 40, 50, 80cm+ izcili :))) Un ja vēl zāle nolaidusies rudenī, var ar visiem vobleriem iztvičoties :D
8.augusts 2019, 22:26 | links
 
A kur var redzēt tās ūdens līmeņa izmaiņas.
8.augusts 2019, 22:14 | links
 
Es jau arī sekoju līdzi gan laika apstākļiem, gan ūdens līmenim, tomēr šad tad laika prognozes un jo sevišķi ūdens līmeņa izmaiņas pieviļ :)

Dairis333, 8.augusts 2019, 14:20
Laika prognoze mēdz pievilt, bet ūdens līmenis gan tiek korekti attēlots.

MT9, 8.augusts 2019, 14:52
8.augusts 2019, 22:13 | links
 
Un te par copi šodien.
Zivis ir.kadam trāpījās arī 5+kg.tiesa ne man.man toties feini asari līdz 400g apmēram.tadi divi trāpījās divi ap 250 un tad kādi 5virs 150
Miljons mikrobu,gan asaru gan lidakas-kadas 10gab.divas varēja būt mērā.man cope atvērās kā saka līt.bet ar uzplūdiem,te cope katrā otrā metienā,te pēkšņi klusums kādu pusstundu.
Bonusa tiku pie breksa ap kg.pirmoreiz uz spininga.paris nerealizētās copes.divas likās ka kimlaks pakeris,bet ne pa kam negribējās pie manis nākt.un atkal mezene uzbruka manam 3izmera rotinam.ja būtu kāda laba līdaka piekerusies tad būtu bijusi ideāla cope,tagad superiga cope.
8.augusts 2019, 18:10 | links
 
Copmana dabā ir braukt copet tad kad viņam to gribas nevis zvaigznes nostājas pareizajas vietas.
8.augusts 2019, 18:02 | links
 
Es jau arī sekoju līdzi gan laika apstākļiem, gan ūdens līmenim, tomēr šad tad laika prognozes un jo sevišķi ūdens līmeņa izmaiņas pieviļ :)

Dairis333, 8.augusts 2019, 14:20

Laika prognoze mēdz pievilt, bet ūdens līmenis gan tiek korekti attēlots.
8.augusts 2019, 14:52 | links
 
Paldies visiem par ieteikumiem!
Es jau arī sekoju līdzi gan laika apstākļiem, gan ūdens līmenim, tomēr šad tad laika prognozes un jo sevišķi ūdens līmeņa izmaiņas pieviļ :)
Bet nu tā, kā aktīvi Babīti cenšos saprast tikai otro sezonu, tad vēl "japatrenējas pļavā" :):):)
8.augusts 2019, 14:20 | links
 
Jozis2 [07.08.19]: Jozis2 [22m]: Pilnīgi mans viedoklis! Ja inventārs pareizi noregulēts - neko noraut nav iespējams. Ja zacepi, tad brauc klāt un lieto kādu palīglīdzekli, vai tiešām izdomas trūkst? Taču pieredze rāda, ka auklas diametram ir ļoti liela nozīme copes rezultātā, kaut vai tādēļ, ka jebkuram māneklim ar tievu auklu būs pavisam cita spēle. Copmanis to var pat nejust, bet zivs gan.Jozi, nepreciizi. Resna pavada, piem. fljuriks, dod maigaaku speeli, kas mammiiteem rudenii liekas tuvaak

apelsins, 7.augusts 2019, 20:30
Nestrīdos, katram sava pieredze. Uz šo savu pieredzi esmu vismaz 5 gadus gājis. Varbūt citi mānekļi un tad jau arī cita pieredze, jo copē jau sīkumu nav. Katrs sīkums ir - vai nu panākums, vai zaudējums.
Tas par dzjerkiem
7.augusts 2019, 20:41 | links
 
Jozis2 [22m]: Pilnīgi mans viedoklis! Ja inventārs pareizi noregulēts - neko noraut nav iespējams. Ja zacepi, tad brauc klāt un lieto kādu palīglīdzekli, vai tiešām izdomas trūkst? Taču pieredze rāda, ka auklas diametram ir ļoti liela nozīme copes rezultātā, kaut vai tādēļ, ka jebkuram māneklim ar tievu auklu būs pavisam cita spēle. Copmanis to var pat nejust, bet zivs gan.Jozi, nepreciizi. Resna pavada, piem. fljuriks, dod maigaaku speeli, kas mammiiteem rudenii liekas tuvaak

apelsins, 7.augusts 2019, 20:30

Nestrīdos, katram sava pieredze. Uz šo savu pieredzi esmu vismaz 5 gadus gājis. Varbūt citi mānekļi un tad jau arī cita pieredze, jo copē jau sīkumu nav. Katrs sīkums ir - vai nu panākums, vai zaudējums.
7.augusts 2019, 20:34 | links
 
Jozis2 [07.08.19]: Pilnīgi mans viedoklis! Ja inventārs pareizi noregulēts - neko noraut nav iespējams. Ja zacepi, tad brauc klāt un lieto kādu palīglīdzekli, vai tiešām izdomas trūkst? Taču pieredze rāda, ka auklas diametram ir ļoti liela nozīme copes rezultātā, kaut vai tādēļ, ka jebkuram māneklim ar tievu auklu būs pavisam cita spēle. Copmanis to var pat nejust, bet zivs gan.
Jozi, nepreciizi. Resna pavada, piem. fljuriks, dod maigaaku speeli, kas mammiiteem rudenii liekas tuvaak
7.augusts 2019, 20:30 | links
 
Kuha [45m]: Sosalele!
Pilnīgi piekrītu Tev! Laika apstākļiem un to izpratnei, un ūdenstilpnes pazīšanai ir daudz lielāka nozīme, nekā pārdabiski smalkam un dārgam inventāram. Jau daudzus gadus veicu pierakstus par katru copi un tos analizēju. Ir vērts! Ļoti būtiski faktori ir atmosfēras spiediens un tā tendence, vēja virziens un stiprums, mākoņi, ūdens līmenis utt.Visam, pilnīgi visam ir nozīme. Gan laikapstākļiem gan inventāram. Būtu laiks, varētu sarakstīt grāmatu par saviem novērojumiem, bet neesmu rakstnieks:)Svarīgāko paturu galvā un viss sanāk

svens76, 7.augusts 2019, 19:54

Redz kā! Cik vienādi tomēr domājam.
Esmu savus copes piedzīvojumus apkopojis jau no 2014 gada, ik pēc diviem gadiem iesienot šīs dienasgrāmatas kā diplomdarbus, arī ilustrētus ar foto, tagad jau tas vairs nav nekas sevišķs, jo krāsu printerus gandrīz vai pakaļ met.
Šad un tad, kā copmanim, tā ir vērtīga lasāmviela no visiem viedokļiem. Gan atceroties bijušo copē, gan citus piedzīvojumus.
7.augusts 2019, 20:19 | links
 
Man liekas daudziem jāsāk mācīties mezglus siet.
Nesaprotu, kā var bieži un vēl baidīties pārraut plānās auklas. Ja bremze pareizi atregulēta, neredzu iespējas raut pat vistievākās auklas.

Un galu galā, vismaz man personīgi ir cits adrenalīns, ķerot ar smalku auklu.


Zacepi.. Nu jā sanāk Babē kaut ko ieāķēt tā, ka nevar piebraukt, atjaunināt.. Nu man liekas, tur atkal jādomā par savu vainu

Abavnieks, 7.augusts 2019, 11:38

Pilnīgi mans viedoklis! Ja inventārs pareizi noregulēts - neko noraut nav iespējams. Ja zacepi, tad brauc klāt un lieto kādu palīglīdzekli, vai tiešām izdomas trūkst? Taču pieredze rāda, ka auklas diametram ir ļoti liela nozīme copes rezultātā, kaut vai tādēļ, ka jebkuram māneklim ar tievu auklu būs pavisam cita spēle. Copmanis to var pat nejust, bet zivs gan.
7.augusts 2019, 20:10 | links
 
Kuha [07.08.19]: Sosalele!
Pilnīgi piekrītu Tev! Laika apstākļiem un to izpratnei, un ūdenstilpnes pazīšanai ir daudz lielāka nozīme, nekā pārdabiski smalkam un dārgam inventāram. Jau daudzus gadus veicu pierakstus par katru copi un tos analizēju. Ir vērts! Ļoti būtiski faktori ir atmosfēras spiediens un tā tendence, vēja virziens un stiprums, mākoņi, ūdens līmenis utt.
Visam, pilnīgi visam ir nozīme. Gan laikapstākļiem gan inventāram. Būtu laiks, varētu sarakstīt grāmatu par saviem novērojumiem, bet neesmu rakstnieks:)Svarīgāko paturu galvā un viss sanāk
7.augusts 2019, 19:54 | links
 
IMIS777 [07.08.19]: Atceraties šo 6dien 10.08.19 Plkst 16:00 Babītes ezerā sākas pīļu medību sezona.
Uzvelkam ko košāku lai mednieki savlaicīgi jūs var pamanīt.
Un uzvelkam tādas biezākas bikses vai divus bikšu pārus, drošs paliek nedrošs! :)))
7.augusts 2019, 19:38 | links
 
Atceraties šo 6dien 10.08.19 Plkst 16:00 Babītes ezerā sākas pīļu medību sezona.
Uzvelkam ko košāku lai mednieki savlaicīgi jūs var pamanīt.
7.augusts 2019, 19:34 | links
 
Sosalele!
Pilnīgi piekrītu Tev! Laika apstākļiem un to izpratnei, un ūdenstilpnes pazīšanai ir daudz lielāka nozīme, nekā pārdabiski smalkam un dārgam inventāram. Jau daudzus gadus veicu pierakstus par katru copi un tos analizēju. Ir vērts! Ļoti būtiski faktori ir atmosfēras spiediens un tā tendence, vēja virziens un stiprums, mākoņi, ūdens līmenis utt.
7.augusts 2019, 19:26 | links
 
Sveiki, kolēģi! Gribēju apjautāties pēc padoma/konsultācijas, sevišķi no tiem, kas pēdējā laikā ir bijuši ezerā.
Lieta tāda, ka no atklāšanas līdz vidus jūlijam regulāri braucu un rezultāti reāli priecēja. tad sanāca pārtraukums, dēl izbrauciena ārpus LV un tagad atgriežoties, saprotu, ka "pavediens" ir pazudis. biju pāgājušoceturdien, pirmdien un šodien. Jā kaut ko jau noķeru, bet nav galīgi tas, kas pirms. Īsti nesaprotu arī to zemo līmeni un to ka ezera ziemēlu da''l un vietām pa vidu ir duļķis, bet dienvidu pusē ūdens ir pilnīgi dzidrs. It kā daži ir noķēruši tajā dzidrajā ūdenī, bet tur ir sekls un dzidrs ūdens, man liekas, ka zive jau "pa puskilometru" laivu un mani redz. Uz ezera satiku vecu copmani, kurš teic, ka jāmeklē duļķe un tad pa duļķi jāmēģina. Duļķe savukārt man iznācieni ir, taču ļoti daudzi garām vai tikai "uzbakstījiens"sanāk. Jāsaka gan, ka duļķē kā bonusu dabūju divas mežavimbas (ne lielas). Līdz ar to vēršos pie jums- kolēģi pēc padoma, kur šādā zemā, dzidrā ūdenī lai meklē "lielo copi"?
P.S. Nevajag, lai visu "izliek uz paplātes" vienkārsī varbūt var padalīties ar pārdomām

Dairis333, 7.augusts 2019, 15:47



Lieta kam es pēdējā laikā pievēršu visvairāk uzmanības braucot copēt, netikai uz Babīti ir laikapstākļi. Senāk ja biju izdomājis braukt konkrētā dienā copēt, tad pa galvu ,pa kaklu skrēju makšķerēt vienalga vai saule vai arā +30 grādi. Šogad beidzot man ir aizgājis līdz smadzenem, ka saules laikā un bezvējā līdakas neķeras, nu vismaz tādas kādas es gribu ķert. Es zinu , ka tulīt sāks lielie bļavēji ņaudēt ar saviem ''tā nav, esmu saules laikā dabūjis zivi'',bet nu būsim reāli un visi lieliski zinam , ka saules laikā sakarīgu līdaku noķert ir 10x mazāka iespēja nekā piemērotākā laikā.
Takā LAIKAPSTĀKĻI.
Centies braukt apmākušās dienās un lai vismaz kautkāds vējiņš būt un protams labāk ir līdz ar saulīti ezerā.
7.augusts 2019, 17:17 | links
 
Paldies, Cupix, par info!
Nedaudz nomierināji :)
Ja godīgi, tad viens grēciņš, ko tu pieminēji, piemīt gan : Nu reizēm nevaru no rīta dabūt sevi augšā! Laikam miegs ir saldākā lieta pasaulē :)

Dairis333, 7.augusts 2019, 16:38


Tad nedaudz uzgaidi oktobri , tur viss sākas tikai no 09:00 :)
7.augusts 2019, 16:59 | links
 
Paldies, Cupix, par info!
Nedaudz nomierināji :)
Ja godīgi, tad viens grēciņš, ko tu pieminēji, piemīt gan : Nu reizēm nevaru no rīta dabūt sevi augšā! Laikam miegs ir saldākā lieta pasaulē :)
7.augusts 2019, 16:38 | links
 
Sveiki, kolēģi! Gribēju apjautāties pēc padoma/konsultācijas, sevišķi no tiem, kas pēdējā laikā ir bijuši ezerā.
Lieta tāda, ka no atklāšanas līdz vidus jūlijam regulāri braucu un rezultāti reāli priecēja. tad sanāca pārtraukums, dēl izbrauciena ārpus LV un tagad atgriežoties, saprotu, ka "pavediens" ir pazudis. biju pāgājušoceturdien, pirmdien un šodien. Jā kaut ko jau noķeru, bet nav galīgi tas, kas pirms. Īsti nesaprotu arī to zemo līmeni un to ka ezera ziemēlu da''l un vietām pa vidu ir duļķis, bet dienvidu pusē ūdens ir pilnīgi dzidrs. It kā daži ir noķēruši tajā dzidrajā ūdenī, bet tur ir sekls un dzidrs ūdens, man liekas, ka zive jau "pa puskilometru" laivu un mani redz. Uz ezera satiku vecu copmani, kurš teic, ka jāmeklē duļķe un tad pa duļķi jāmēģina. Duļķe savukārt man iznācieni ir, taču ļoti daudzi garām vai tikai "uzbakstījiens"sanāk. Jāsaka gan, ka duļķē kā bonusu dabūju divas mežavimbas (ne lielas). Līdz ar to vēršos pie jums- kolēģi pēc padoma, kur šādā zemā, dzidrā ūdenī lai meklē "lielo copi"?
P.S. Nevajag, lai visu "izliek uz paplātes" vienkārsī varbūt var padalīties ar pārdomām

Dairis333, 7.augusts 2019, 15:47


gluži tā nav ka līdakas mūk pa 500 metriem prom no tevis , jo ja lēni peldi ar elektromotru un lūkojies ar polarizējošām brillēm , tad saproti ka turp pat viņas stāv pie niedrēm/ lēpenēm / starp zālēm kas pa augšu plīvo.

Vienkārši samierinies ar domu ka uz doto brīdi rēali labi rezultāti ir :
No rīta pirms saules lēkta līdz ~ 10:00 ja paveicās ka saule nespīd uz visu ezeru!
Dažiem izšauj pa dienu un vakaru,dažiem nē! Ja vadīties tieši pēc pazīstamiem matadoriem ar 20+ gadu stāžu , tad cope ir uz virsmas mānekļiem 0 footer/ 1 footeriem / rīts bez saules ar nelielu vēju.
Ja šo nosacījumu nav tad principā tikai ceri uz roku veiklību ,čuju, ņuhu

P.s ja ņemt attiecībā copes rezultātus ar iepriekšējiem mēnešiem tad pagaidām augusts ir ļoti bēdīgs(3x pabūts / 2x rīta un viena vakara cope)
7.augusts 2019, 16:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager