Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Bremze jau bija vaļā,tik daudz valjaa ka pat 200g asaris reizēm notirkskina bremzi.par auklu-es pat nezinu.tas kāts ir domāts asariem un manekliem līdz 6g,es slogoju līdz 8pec vajadzības,kurš var iedomāties ka tā trakā zivs izdomas mazo asara rotinu paņemt.
Drīzāk izskatās ka būs jāmeklē jauns kāts ar testu 3-15 vai kas tamlīdzīgs.un tad kāda 0,11 aukla jamauc uz spoles.
6.augusts 2019, 19:33 | links
 
Nipij, tev vai nu bremze vaļīgāk jāpalaiž, vai aukla niknāka jāuztin, savādāk drīzumā paliksi gan bez mānekļiem, gan nerviem :D
6.augusts 2019, 19:16 | links
 
Naktī prāts nemierigs..
Kko pagulu un ap 6esmu uz ūdens.limenis zems kā jau pēdējā laikā.dodos uz savu tochku,pāris metieni un asars pa kādam pieķeras,bet nebūs.par cik zināju ka pēcpusdienā sola mākoņus,tad nesteidzīgi papetu ezeru, gandrīz visur dabu airus ņemt palīgā,motors galīgi neiet.pirms pusdienlaika beidzot atrodu vietu kur ir reāli vērts darboties.iemetu enkuru,jup līdaka galā ap 2kg , trūkst pavada.mezgla vietā.turpinu,ātri vien vēl divas laivā 53 un 62 cm.
Nu tik būs razdacha.gandriz tā arī ir,asarisi zemmeri kādi 5gab, visi uz pāris enkuriem.paplasinu stradajamo laukumu un cope pierimst,pa kādam asarim tik ķeras.
Un tad,sirds tikpat kā pārstāj darboties.iemetu rotinu un nenormals mutulis,spole jauc,kāts līks.vis tric un dreb,sirds dauzas ka negudra.15min vienkārši velka manu rotinu no labās uz kreiso un pretēji.pievelku tuvāk,jomajo tā tak mezene,neesmu ko tādu rokās turējis bet nu 3kg vismaz.gribetos teikt ka pat 5, milzīga.ardas kā negudra.negurst vispār.ar 5to piegājienu tikt prom no laivas tas viņai arī izdodas.mana super resnā 0,08 aukla to nespēj izturēt.dusmas uz visu pasauli jau otro copes reizi pēc kārtas.
Lai cik dīvaini nebūtu bet visa aktivitāte dienas vidū ap pusdienlaiku.velak vēl pa kādam zemmeram asarim.ja būtu to monstru dabūjis laivā,tad teiktu ka cope izdevusies,tagad pat nezinu kā ir.tomer divi pakaasti labi mānekļi.iepejams divas beigtas zivis ezerā.skumigi šodien.

Cik bāzē dzirdēju citiem vispār pasvaki.

nipijs38, 6.augusts 2019, 18:15

Nu tad apsveicu ar meženi. Man nav bijusi. Dabūji dubulto adrenalīna devu. Skaties..., ka sirds neiztur........:),:),:).
6.augusts 2019, 18:51 | links
 
Naktī prāts nemierigs..
Kko pagulu un ap 6esmu uz ūdens.limenis zems kā jau pēdējā laikā.dodos uz savu tochku,pāris metieni un asars pa kādam pieķeras,bet nebūs.par cik zināju ka pēcpusdienā sola mākoņus,tad nesteidzīgi papetu ezeru, gandrīz visur dabu airus ņemt palīgā,motors galīgi neiet.pirms pusdienlaika beidzot atrodu vietu kur ir reāli vērts darboties.iemetu enkuru,jup līdaka galā ap 2kg , trūkst pavada.mezgla vietā.turpinu,ātri vien vēl divas laivā 53 un 62 cm.
Nu tik būs razdacha.gandriz tā arī ir,asarisi zemmeri kādi 5gab, visi uz pāris enkuriem.paplasinu stradajamo laukumu un cope pierimst,pa kādam asarim tik ķeras.
Un tad,sirds tikpat kā pārstāj darboties.iemetu rotinu un nenormals mutulis,spole jauc,kāts līks.vis tric un dreb,sirds dauzas ka negudra.15min vienkārši velka manu rotinu no labās uz kreiso un pretēji.pievelku tuvāk,jomajo tā tak mezene,neesmu ko tādu rokās turējis bet nu 3kg vismaz.gribetos teikt ka pat 5, milzīga.ardas kā negudra.negurst vispār.ar 5to piegājienu tikt prom no laivas tas viņai arī izdodas.mana super resnā 0,08 aukla to nespēj izturēt.dusmas uz visu pasauli jau otro copes reizi pēc kārtas.
Lai cik dīvaini nebūtu bet visa aktivitāte dienas vidū ap pusdienlaiku.velak vēl pa kādam zemmeram asarim.ja būtu to monstru dabūjis laivā,tad teiktu ka cope izdevusies,tagad pat nezinu kā ir.tomer divi pakaasti labi mānekļi.iepejams divas beigtas zivis ezerā.skumigi šodien.

Cik bāzē dzirdēju citiem vispār pasvaki.
6.augusts 2019, 18:15 | links
 
Tā liekās,ka LIelupes līdakas paliek pusceļā,jo Dienvidus gals arvien vairāk aizaug.Lielākā migrācija taču notiek caur Varkaļu kanālu
6.augusts 2019, 16:27 | links
 
Jā,ar Gātes galu ir bēdīgi.Kādreiz es pa turieni vien zvejoju.Rekordi visi ir tur noķerti,bet tagad lēpes ir visu pārņēmušas.Arī rudenī man nekas nopietns nav trāpīljies ,bet bija laiki,kad 3kg bija nu tāā...
6.augusts 2019, 16:17 | links
 
Runājot par Gates galu, nezinu kā citiem man īpaši rezultatīvs nav bijis. Mēri ir , bet ne pārāk.
Daudzi darbojas pa Straupciema kaktu un Ūsiņu kaktu. Varbūt rudenī parādīšos tajā pusē , jo principā visur tur ir diezgan stipri aizaudzis vasaras mēnešos. Ko tajā Gates galā dara , varbūt ja nu vienīgi darboties pa pašu Gati un kanāliem?
cupix, 5.augusts 2019, 13:40

Par Gātes galu parasti nesauc ne malu kaktus ne kanālus, bet nu jā ezera daļu no spuņupes/dalderiem līdz gātei.
Jāsaka uzreiz ka tagad viņš ir ļoti aizaudzis pat 5 gadus atpakaļ tik ļoti nebija un ja skatās 20 gadus atpakaļ tur arī vasarā varēja ļoti labi spiningot, un ari tad lielākā cope tur sakās kad varēja izvilkt cauri pūstošajām lēpenēm džerku - līdaku tur ir daudz un līdz rudenim viņam liek tur mieru vairāk vai mazāk jo netiek klāt.
Kas attiecas Straupciema kaktu un Ūsiņu kaktu tad tur līdakas nav visu laiku, nu labi ir vietējās bet maz, tur visa darbība notiek kad līdakas migrē starp ezeru un gāti un atkarībā no līmeņa tad tur apstājas un uzturas - ir gadi kad tur var trāpīties uz Eldorado!

Davis-Di, 6.augusts 2019, 15:10


Rudenī domāju ka reāli tur tikt , bet vasarā diezgan pasmagi pat ar visu elektromotoru. Pats esmu jau pēc 01.08 mēģinājis vienu reizi ielīst , bet sapratu ka nu droši vien nav tā vērts( lēpenes, seklums, dūņas , niedres ). Vienu brīdi jau domāju ka nu ziepes būs neatradīšū ceļu atpakaļ , jāmeklē taciņu citu būs atpakaļ. Līdakas neatradu , bet pāris smukus asarus pa 400gr gan izvilku , bet vai bija tā vērts?
Citās vietās jau sen būtu izvilcis kādus 10gb un bez piepūles .
6.augusts 2019, 15:31 | links
 
Runājot par Gates galu, nezinu kā citiem man īpaši rezultatīvs nav bijis. Mēri ir , bet ne pārāk.
Daudzi darbojas pa Straupciema kaktu un Ūsiņu kaktu. Varbūt rudenī parādīšos tajā pusē , jo principā visur tur ir diezgan stipri aizaudzis vasaras mēnešos. Ko tajā Gates galā dara , varbūt ja nu vienīgi darboties pa pašu Gati un kanāliem?
cupix, 5.augusts 2019, 13:40


Par Gātes galu parasti nesauc ne malu kaktus ne kanālus, bet nu jā ezera daļu no spuņupes/dalderiem līdz gātei.
Jāsaka uzreiz ka tagad viņš ir ļoti aizaudzis pat 5 gadus atpakaļ tik ļoti nebija un ja skatās 20 gadus atpakaļ tur arī vasarā varēja ļoti labi spiningot, un ari tad lielākā cope tur sakās kad varēja izvilkt cauri pūstošajām lēpenēm džerku - līdaku tur ir daudz un līdz rudenim viņam liek tur mieru vairāk vai mazāk jo netiek klāt.
Kas attiecas Straupciema kaktu un Ūsiņu kaktu tad tur līdakas nav visu laiku, nu labi ir vietējās bet maz, tur visa darbība notiek kad līdakas migrē starp ezeru un gāti un atkarībā no līmeņa tad tur apstājas un uzturas - ir gadi kad tur var trāpīties uz Eldorado!
6.augusts 2019, 15:10 | links
 
Ieskrēju vakar uz pāris stundām.
Līmenis vēl nedaudz nokritis, saule spīd , vējš mērens , ūdens dzidrs .
Pēc divām stundām saprotu ka atrodos vannā , zivis nav un laikam nebūs. Vējš pazuda un ezers kā spogulis.. izmānīju kādus 10 asarēnus , bet tas tikai lai nepaliktu galīgi tukšā.

Nav ko līst tur tuvākās dienas, jāgaida kad saule pazudīs un līmenis , lai pakāpjas vismaz uz kādiem 10cm.
6.augusts 2019, 10:51 | links
 
Es jau arī nobrīnījos par to lielo copmaņu daudzumu. Biju pārliecināts, ka būs galīgi maz tautas, jo Gātes gals taču atvērās... Labi, ka nebija žors, savādāk visas līdakas tiktu izsmeltas :)

MT9, 5.augusts 2019, 11:51

Runājot par Gates galu, nezinu kā citiem man īpaši rezultatīvs nav bijis. Mēri ir , bet ne pārāk.
Daudzi darbojas pa Straupciema kaktu un Ūsiņu kaktu. Varbūt rudenī parādīšos tajā pusē , jo principā visur tur ir diezgan stipri aizaudzis vasaras mēnešos. Ko tajā Gates galā dara , varbūt ja nu vienīgi darboties pa pašu Gati un kanāliem?
5.augusts 2019, 13:40 | links
 
Es jau arī nobrīnījos par to lielo copmaņu daudzumu. Biju pārliecināts, ka būs galīgi maz tautas, jo Gātes gals taču atvērās... Labi, ka nebija žors, savādāk visas līdakas tiktu izsmeltas :)
5.augusts 2019, 11:51 | links
 
Tālumā redzu sarkanu jaku un koka laivu - droši vien MT9! Šiverējas gar niedrēm , labi sasveicināšos vēlāk gan jau.

cupix, 5.augusts 2019, 11:06
Šis būs bijis mans dubultnieks (es arī manīju copmani sarkanajā jakā), jo sestdien nolēmu patestēt jauno Amber 365 laivu. Pie plusiem: viegla, sausa, labi tur sānvēju, labi iet pāri lieliem zāļu pleķiem. Mīnusi: likās, ka slīdamība varēja būt labāka, skaļa, vietas mazāk kā 4.5m kocenē. Domāju, ka stiprā vējā Amber būs tik pat lielas problēmas, kā koka laivai - pret vēju nekustēsies. Pēc pirmās dienas pieredzes, secinājums sekojošs - ja izmantot motoru, ņemtu Amber, ja uz airīšiem, ņemtu koceni.

MT9, 5.augusts 2019, 11:19

Gan jau turp pat kaut kur blakus biji =) , man parasti nav intereses ko citi dara , bet ar tādu daudzumu dažās vietās ir reāli grūti apbraukt netraucējot citiem.
5.augusts 2019, 11:42 | links
 
MT9 tas bija trimarāns ...

Davis-Di, 5.augusts 2019, 11:34

Jā to es sapratu, ātrumu upurē, bet stabilitātē iegūst un, ja ticēt dzirdētajam, šī laiva nav nogremdējama.
5.augusts 2019, 11:38 | links
 
MT9 tas bija trimarāns un viņš iet lēnāk kā citas laivas - ar elektro motoru 45lb viņš iet 4+km/h salīdzinājumam pela iet līdz 5,7km/h ja salīdzina ar Engure tad tā iet ~6,2-6,4km/h - tā kā ar airiem jau ar viņa ies smagāk.
5.augusts 2019, 11:34 | links
 
Tālumā redzu sarkanu jaku un koka laivu - droši vien MT9! Šiverējas gar niedrēm , labi sasveicināšos vēlāk gan jau.

cupix, 5.augusts 2019, 11:06

Šis būs bijis mans dubultnieks (es arī manīju copmani sarkanajā jakā), jo sestdien nolēmu patestēt jauno Amber 365 laivu. Pie plusiem: viegla, sausa, labi tur sānvēju, labi iet pāri lieliem zāļu pleķiem. Mīnusi: likās, ka slīdamība varēja būt labāka, skaļa, vietas mazāk kā 4.5m kocenē. Domāju, ka stiprā vējā Amber būs tik pat lielas problēmas, kā koka laivai - pret vēju nekustēsies. Pēc pirmās dienas pieredzes, secinājums sekojošs - ja izmantot motoru, ņemtu Amber, ja uz airīšiem, ņemtu koceni.
5.augusts 2019, 11:19 | links
 
03.08 startēju drusku pēc 05.30 .
Sākums labs , vējš ir , mākoņi ir . Copei ir jābūt!
Līmenis +- vēl ok, ņemot vērā ka Babīte ir lutinājusi gandrīz gadu ar ļoti pat labu līmeni.

Pirmā točkā uz otru metienu mēra līdaks laivā .
Apstrādāju točku - līdaks klusē , kādi 3 mini asari.
Tālumā redzu sarkanu jaku un koka laivu - droši vien MT9! Šiverējas gar niedrēm , labi sasveicināšos vēlāk gan jau. Kamēr labs laiks jāmēģina ķert.

Nākamā točkā - ir vēl viens mērs laivā un asaris kaut kā klusē pa vienam , diviem ,bet ļoti lokāli stāv. Pēc pāris metieniem pamanu ka caur zālēm netālu no laivas manās "krokodils" . Pēc nelielas manas kustības , ātri uztaisa mizlīgu mutili un aizlaižas. Opā! Es zinu tagad kur tu esi un tagad atliek nākamajā copes reizē noķert!

Peldu uz pēdējo točku un pusceļā saprotu ka bara instinkts strādā , saskaitu 12 laivas + manējo. Biju pesimists tāpēc nedodos uz baru ar cerību ka tur viss notiek!

Iebraucu pie tuvākajām niedrēm un tur darbojos - galu galā apmaldījos un nevarēju pat atrast izeju no tām.

11:30 biju krastā.
Rezultāts :
ap ~ 20 asariem
2 mēra līdakas
8 zīmuļi /šņores/ piekariņi.
1 jauna iezīmēta točka , kur ganās "mammīte".
C&R viss.
5.augusts 2019, 11:06 | links
 
Šorīt ar gaisminu esmu uz ūdens.cope aktīvā no 5-5,30 un apmēram no 7-7,30

Par cik pirmajos metienos jau pieteicies asarītis svara ap 250 tad sāku uz to arī darboties.kadi 10gab pieķeras ātri vien, 3maisinaa.lidakas divas gab,mazmera.
Parādās migla un vis mainas uz slikto pusi.stundu pusotru copi i neredzēju.izklida migla atkal, i asarītis ķeras i mazmera līdakas kuras negribīgi piesakās- katru reizi kad sajutu galā kko jaudīgāku pie sevis nocuksteju,nu cerams ka kimlaks,bet nekā.bet prieks nebija ilgs,parādījās saule,vējš nomainījās no dienvidu uz ziemeļu minūtes laikā, pirmoreiz ko tādu redzu ka tik krasi var mainīties.

Rezultātā 7 asarisi uz māju 150-250 vēl kādi 20 atlaisti augt.un kādas 5 lidacinas,viena knapmers,bet par cik tur ēst nu svaki ko tad lai jau paaugas līdz 60.
Un interesanti bija arī tas ka šorīt visas zivis kas ņēma,ņēma ļoti droši.knabieni un bakstisana nebija.

nipijs38, 2.augusts 2019, 13:40
Paldies par info!
Rīt tad arī pats vagošu Babi, tad nu lai plēsoņas saturas! Redzēs gan kas sanāks?

Jozis2, 2.augusts 2019, 14:03

Iebraucu, kā parasti no Spuņciema.
Skaisti, ezerā viss tāpat kā te jau daudzi rakstījuši.
Vēl esmu tālu no savas copes vietām, bet domāju, pamēģināšu samērcēt auklu tur, kur esmu.
Ko domājiet, kā metu - tā galā līdaka, bet nu zemmēŗs gan, atlaižu. Metu vēlreiz - atkal galā, asaris.
Nodomāju, nu gan dieniņa, ja tā ies, tad jau pilna soma ar zivīm būs. Taču, kas tev deva, pātagojot vien tālāk, asarīši vien, jā, tie ķērās lieliski, paņēmu, cik gribējās, lai gan izmērs ne visai - lielākais 270 gr.
Ar līdakām švakāk, noķēru tikai sešas, tikai divas no tām mērā. Bet diena skaista un arī viss pārējais, OK.
5.augusts 2019, 10:56 | links
 
Babītes ezerā makšķerēju tikai otro reizi dzīvē,
Pirmajā, atceros, bija >700 gramu asaris

un vakar, tad par vakardienu:

Iebraucu ezerā uz 05:00 no vecupniekiem un pa taisno uz ziemeļu daļu, no rīta ūdens kā spogulis, neķeras. Iebraucu dziļāk centrā uz puduriem, un uz mazajiem rotiņiem un flurkarbona pavadu katrā pudurī pa vienam asarim. Sajūta, ka to vienu, kas tur ir arīnoķeru, beigi apkārt nebraukāju, jo cujniks ir ka viņi te visur ir un katra nākamā vieta īpaši ne ar ko neatšķirsies, karoce izbaudu saullēktu, bija fantastisks :D. Tuvāk 11:00 nobāzējos pie neidrēm bet jau pie dziļāka, nosacīti līcīša, uznāk labs vējš un sākās, asaris katrā metienā, x4 bija pēc kārtas, un pēc tam jau retāk. Nu un pēc tam vējelis visu laiku un es no dažadiem leņķiem to līci nobombīju, beigās salasīju kaudzīti ar asariem. Saldajā atpakaļceļā ezera viducī, kur bija, relatīvi, dziļāks un bija vējains uz tā paša mazā rota paņema līdaka 52cm, smuki nāca ārā, mētājot salto. Mana taktika bija, turēt kātu augstu gaisā lai tasa rotiņš ietu pa pašu virsmu praktiski bez iegrimes, tā pat visu laiku zāles sanāca uzēst.
5.augusts 2019, 08:14 | links
 
Pravietis [30m]: Esmu bēdīgs,vīlies un dusmīgs.
Nepaklausot vakardien rakstītajam,- zems limenis,nekeras utt. sazvanu bracku un laizam medīt.baze no rīta uzzinam ka ūdens tiešām maz,līdaku praktiski nav,kādam asari izdodas pierunāt.tad nu es ar savu smalko rīku arī to mēģinu piemanit.
Iebraucot ezerā kur itkā izskatās ok pāris metieni un asars uz 150gala,ir.britinu braukajam puduram uz riņķi,vēl kāda copite un pa sikajam asaram.mainam lokāciju.uzejam vietu kas izskatās gana dziļa,vairāki metieni,ir kāds asarītis,arī lidacinas atradās.un te ir,spole atkal dic,jūtos bezspēcīgi jo tomēr aukla 0,08 un kāts ar testu līdz 6g.bratanam saku ka ir kas ritig labs,piekauseju un ir pie laivas.nu vismaz 2kg līdaka ja ne vairāk,bet...spruk visi neiedomājamie vārdi par lūpām.sameja 3x mūk prom un pēdējā no tām mūk zem laivas,uz laivas malas pārgriež auklu.dusmigs uz laivu uz zivi, iespējams uz sevi.bridi pārdomājot vislielākā bēda bija par pazaudēto manekli kuru nesen biju nopircis un bija ļoti rezultatīvs.
Turpinot copet.k

nipijs38, 4.augusts 2019, 17:20
Nekreņķējies, visādi gadās, bet auklu tomēr ieteiktu likt biezāku. Redz viens otrs uz Babīti brauc copēt ar pīto 0,20 - 0,25. No vienas puses skatoties liekas šausmas, bet no otras puses - tā tomēr ir Babīte. Bet es eju ar diviem spiņiem. Viens nosacīti smalkais - tests līdz 15 gr., pitā 0,10, garums lidz 2.10 m, otru spini ņemu ar testu 15 - 35 gr., pītā 0,16 vai 0.18, toties garums vienam otram var likties arhaistisks 3.30 m., un ar to var darīt brīnumus, caur to, ka var taisīt super tālmetienus, ka arī izvadāt zivi kolosāli un jūtība arī laba caur to , ka garš, strādā viss kāts, nevis tikai spicīte...Ļoti iepaticies ir garais spinis.Tas jau skaidrs.bet līdaka nebija mērķa zivs uz šo spiningu..tas ir speciāli asarim komplektēts

nipijs38, 4.augusts 2019, 22:59

Kā vienmēr...:),;).
4.augusts 2019, 23:01 | links
 
Pravietis [04.08.19]: Esmu bēdīgs,vīlies un dusmīgs.
Nepaklausot vakardien rakstītajam,- zems limenis,nekeras utt. sazvanu bracku un laizam medīt.baze no rīta uzzinam ka ūdens tiešām maz,līdaku praktiski nav,kādam asari izdodas pierunāt.tad nu es ar savu smalko rīku arī to mēģinu piemanit.
Iebraucot ezerā kur itkā izskatās ok pāris metieni un asars uz 150gala,ir.britinu braukajam puduram uz riņķi,vēl kāda copite un pa sikajam asaram.mainam lokāciju.uzejam vietu kas izskatās gana dziļa,vairāki metieni,ir kāds asarītis,arī lidacinas atradās.un te ir,spole atkal dic,jūtos bezspēcīgi jo tomēr aukla 0,08 un kāts ar testu līdz 6g.bratanam saku ka ir kas ritig labs,piekauseju un ir pie laivas.nu vismaz 2kg līdaka ja ne vairāk,bet...spruk visi neiedomājamie vārdi par lūpām.sameja 3x mūk prom un pēdējā no tām mūk zem laivas,uz laivas malas pārgriež auklu.dusmigs uz laivu uz zivi, iespējams uz sevi.bridi pārdomājot vislielākā bēda bija par pazaudēto manekli kuru nesen biju nopircis un bija ļoti rezultatīvs.
Turpinot copet.k

nipijs38, 4.augusts 2019, 17:20
Nekreņķējies, visādi gadās, bet auklu tomēr ieteiktu likt biezāku. Redz viens otrs uz Babīti brauc copēt ar pīto 0,20 - 0,25. No vienas puses skatoties liekas šausmas, bet no otras puses - tā tomēr ir Babīte. Bet es eju ar diviem spiņiem. Viens nosacīti smalkais - tests līdz 15 gr., pitā 0,10, garums lidz 2.10 m, otru spini ņemu ar testu 15 - 35 gr., pītā 0,16 vai 0.18, toties garums vienam otram var likties arhaistisks 3.30 m., un ar to var darīt brīnumus, caur to, ka var taisīt super tālmetienus, ka arī izvadāt zivi kolosāli un jūtība arī laba caur to , ka garš, strādā viss kāts, nevis tikai spicīte...Ļoti iepaticies ir garais spinis.
Tas jau skaidrs.bet līdaka nebija mērķa zivs uz šo spiningu..tas ir speciāli asarim komplektēts
4.augusts 2019, 22:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager