Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Ceturtdien. Līdaku aktivitāte zema. 1 mērs ap 60cm +4 iznācieni. Kolēģim 2 zemmēri. Asaris aktīvs.
Atbildot uz herkuless77 jautājumu, teikšu, ka Babītē tā īsti nav tādas zonas, kur kāds kādreiz nebūtu noķēris zivs. Pats parasti braucu no Spuņciema, ķeras gan taisni, gan uz Gātes pusi, gan uz Varkaļu pusi, gan krasta zonā, gan pa vidu, gan pie pretējā krasta. Lokālas vietas protams ir, bet tās pašam jāatrod, tieši tos zāļu pudurus droši, ka 2. reizi Babītē vair neatrastu pat, ja 1. reizē ar pirkstu parādītu.
10.augusts 2018, 22:52 | links
 
Labdien,tauta! Takaa es esmu tads ka jauninajs Babite, tad ir viens jautajums uz kuru pusi no Duseliem jabrauc pa labi vai pa kreisi?

herkuless77, 10.augusts 2018, 18:47


Brauc ka puis pa kreisi !
10.augusts 2018, 22:41 | links
 
Labdien,tauta! Takaa es esmu tads ka jauninajs Babite, tad ir viens jautajums uz kuru pusi no Duseliem jabrauc pa labi vai pa kreisi?
10.augusts 2018, 18:47 | links
 
Sveiki.
Kā solīju iemetu atskaitu par Babītes ezeru. Ar līdakām ir tā, ka pēkšņi kādā dienas stundā pienāk tramvajs un izlaiž, šajā gadījumā līdakas. Patiesībā, kaut ko jēdzīgi noķert var tie kas ezeru pazīst un zina kur to zaļsvārci meklēt. Taču tas uzdzen asinis visiem tīkotājiem. Līdakas ir un ir pa visu ezeru. Tomēr galvenais balsts patreiz, karstajā laikā tiek likts uz jūras asariem. Tie nāk iekšā milzīgā daudzumā ar labiem izmēriem un svariem. Tā brutāli izsakoties strādā rotiņi, līdz 5 cm suņi un poperi. Līmenis ir nokrities, bet tas mainās pilnīgi neloģiski. Es esot uz vietas brīnos, kā dažu stundu laikā tas ūdens var pieplūst vai atkāpties un turklāt ļoti būtiski.
10.augusts 2018, 18:16 | links
 
Draudzīgs atgādijnājums, Sestdine pl16.00 sākas pīļu sezona.Babītē ies karsti, ķivere nenāks pa sliktu :)
8.augusts 2018, 14:10 | links
 
Ruu
Lai Baiba paņem ,,prjaņiku" no plauktiņa par šo sensacionālo ziņu :),bet tas jau ir katru gadu,kad no pirmā augusta var močīt arī Gātes galā.
Ja Sezonālie liegumi ir atcelti un nākošgad varētu maukt no pirmā maija pa visu ezeru, izņemot ( ezera austrumu daļu pie Varkaļu kanāla, kur cilvēku uzturēšanās nav atļauta nevienā sezonā. ),tad gan tā būtu sensācija !:)
6.augusts 2018, 22:12 | links
 
No 1.augusta Babītes ezerā atcelti visi sezonālie liegumi, kas iepriekš bija noteikti ligzdojošo putnu aizsardzībai, līdz ar to, ezerā atkal ir atļauts makšķerēt, informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Baiba Ralle.

Viņa norādīja, ka makšķerēšanas liegumu atcelšana neattiecas uz ezera austrumu daļu pie Varkaļu kanāla, kur cilvēku uzturēšanās nav atļauta nevienā sezonā.
6.augusts 2018, 19:23 | links
 
Vakar no rīta pēc 2 gadu pauzes pabūts Babītē vasarā. Rezultātā pārs zemmēri, 3 skaisti asari, nomukusi cienījama +/- 3kg līdaka, vairāki iznācieni līdz māneklim un skaisti pavadīts rīts. Pašu rītu gan nedaudz izniekoju aizguļoties, un vēlāk nesamērīgi daudz laika veltot seklajiem vobleriem, kas tāpat pēc pārs metriem pārsvarā uzlasīja zāli. Beigās paliku tikai pie valkiem. Biju jau piemirsis, cik skatāmas copes uz virsmeniekiem. Ūdens līmenis labs. Nebiju iepriekš redzējis ezerā tik daudz beigtu vēžu, bet varbūt tās bija nomainītās čaulas
Tas no Dalderiem.
Ps. Paldies Dalderiem par patīkamo apkalpošanu un palīdzību ar laivas iestumšanu ezerā.
5.augusts 2018, 23:31 | links
 
Vakar vakaraa Babiitee konreets zhors, skaita zinjaa pilniigs chaw.... peec 20 gb vairs neskaitiiju, 2,5 stundas copes katraa otrajaa metienaa, bet paarsvaraa zemmeeri....
5.augusts 2018, 14:54 | links
 
Šorīt copēju 04.30-8. Divas līdakas ap sešiem, 90cm un otra 70+.
Lielākā 17cm vobleri + pavadiņu 10cm ierija.
5.augusts 2018, 09:48 | links
 
9kg890gr - http://www.ekodalderi.lv/babites-ezers/notikumi
29.jūlijs 2018, 14:54 | links
 
No Dūšeļiem šorīt 9 līdakas, 4 mēri, 3kg , 55, 59 un 64, ne viens asaris, 3iece kolēģim aizbrauca mājās.
Nenormāla zāle.
Cope neinteresanta.
Bāze forša!
28.jūlijs 2018, 15:47 | links
 
Tā neko, šķiet būsi izkodis Babīti diezgan labi! Es ar šodien biju no rīta. Līdaku lauciņā pilnīgi nekā, viena cope. Uz rotiņa tik asarus varēja palasīt. Izskatījās, ka neviens neko prātīgu nevelk, bet izrādās velk :)
28.jūlijs 2018, 15:01 | links
 
Tātad, vakar izlasīju, ka gaidāms Mēness aptumsums, pie tam vēl pilnmēness, 30 grādu karstums un A-vējš. Kas var būt sliktāks līdaku copei seklā ezerā (šoreiz atkal iecienītā Babīte), kur ūdens kā piens :)) Tieši tādēļ bija jāpārbauda teorija par neaktīvo zivi ;) Uzreiz pāriešu pie cipariem - 4 mēri, pāris zemmēri, kādi 10 asarīši, dažas nerealizētas copes. Šoreiz visas zivis noķertas ar mazajiem mānekļiem, lielos pārāk nenoslogoju, jo nebija ticības, ka tie šodien strādās. Ja vēl džerks varētu kādu zaļsvarci izprovocēt, tad mierīgi peldošo cūku līdakas ignorē kā Oskars sautētus brokoļus :)) Paņēmu 4 mērus (51;51;51;66cm), jo bāzes saimnieks iepriekšējā copes reizē piekodināja, lai kādu līdaciņu atvedu arī viņam, bet, izbraucot krastā, namatēvu nemanīju, bet papļāpāt ar namamāti sakautrējos :) Nu nekas, vismaz 1 reizi izmēģināšu, kā tad garšo līdaka, kura kādu laiku pavadījusi saldētavā, savādāk, līdz šim, tikai svaigas ēdu. Tātad, secinājumi sekojoši - ja gribās copēt, ir jābrauc, neskatoties uz it kā nepiemērotiem laika apstākļiem un cilvēku stāstiem, ka šādā laikā nu noteikti nav vērts tērēt savu dārgo laiku, jo zivi neredzēt, kā savas ausis :) Jā, piekritīšu, līdakas pašreiz nav tās aktīvākās, trofeju cienītājiem būs grūti atrast kārtējo metru, taču tiem, kuri grib sajust copi un apēst svaigu zivtiņu, visi ceļi vaļā :)))

28.jūlijs 2018, 14:40 | links
 
Nu ko, sāksim ar daudziem pazīstamu frāzi: "Drosmīgajiem pieder pasaule! " :) Saule cepina kā negudra un negrasās atkāpties, bet vai tad šāds sīkums īstus makšķerniekus spēs atturēt no copes :P Šorīt apmeklēju Babīti. Negaidīti, bet kopumā ezers bija dāsns - 4 mēri (53; 53; 63; 75), 5 zemmēri un ap 15 asarēnu. 3 mazākie līdacēni atbrauca līdzi uz mājām, lai pēcāk tos gardi uzceptu un baudītu ar aliņu, jūtot līdzi Briedim šī vakara cīņā, 3 ašuki tika paņemti, lai pagatavotu gardu zivju zupeli ;) Vēl pāris smukas līdakas, dūšīgi pretojoties, nomuka no asajiem āķiem, bet man nav žēl, lai jau skrien, gan rudenī, kad būs nedaudz uzbarojušās, tiksimies atkal :) Lielās trofejas vēl mani gaida :)))








21.jūlijs 2018, 17:33 | links
 
Vēlā atskaite no 11.07 divatā ar studentu ( iebraucām ezerā ~ 17.30-18.00 ). Iebraucām pirmajā točkā - Kamēr es piesienu pavadu , jau ir (60cm) studentam , vēl pāris metieni un students atkal velk(64) ... Domāju ka cope aizies, bet diemžēl aizgāja studentam nevis man... pēc 10 min studentam jau trešā(73) .. Es vēroju dabu un skatos kā kaijas ķer mailes un students velk kārtējo... pēc aptuveni 3h copes studentam 3 mēri un 6 zemmēri... man apaļa 0!!!!! Atpakaļ ceļā uz bāzi atradu labu asaru bariņu, kur savilku sievas mātei brangus asarus pa 10 min... tikko saule aizgāja aiz koku galotnēm tā uzreic cope beidzās...
13.jūlijs 2018, 15:40 | links
 
Pirmdien biju ar no rīta:
Cope bija cimperlīga, bet 5x zemmēri ~45-49, viens krapmērs ~52 , viena kotlešu masa 76, viena zemūdene kas mīnusā gāja uz džerku un nebija apstādināma - nomaucās , papildus bija sitieni un iznācieni, ieskaitot pat tādu ap 3kg.
Cope norubijās pēc 11 kad saule sāka spīdēt un vējš pierimās.
13.jūlijs 2018, 11:04 | links
 
Pirmdien iebraucām ezerā ar cerību uz veiksmīgu copi, jo solīja nomākušos dienu. Nomācies un mākoņi bija visapkārt, tikai ne virs ezera, plus bezvējš.
Rezultāts likumsakarīgs, piecas izvilkām"bezmēri"(bezmērs ir puse no mēra):), dažas atkabinājās un vēl bija iznācieni, bet neņēma.

Vismaz D vitamīnu dabūjām pār pārēm:)
13.jūlijs 2018, 07:22 | links
 
Jautājums- no 1 jūnija no spuņupes uz ziemeļu daļu drīkst ar laivu braukt? Makšķerēt nevar, bet pārvietoties?

salvis333, 10.jūlijs 2018, 19:43

Var gan, gan...
10.jūlijs 2018, 23:49 | links
 
Jautājums- no 1 jūnija no spuņupes uz ziemeļu daļu drīkst ar laivu braukt? Makšķerēt nevar, bet pārvietoties?
10.jūlijs 2018, 19:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager