Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
MT9 [1.mai]: Sveiciens šajā copmaņiem zīmīgajā datumā! :) 1. maijs izsenis ir gaidīts datums makšķerniekiem, kuru saimei piederu arī es, tādēļ modinātājs šodien tika uzstellēts jau uz plkst. 02:45, bet varēju to arī nedarīt, jo, kā parasti, jaunās sezonas gaidās, miegs nevienā acī... :D Devos uz Vecupenieku laivu bāzi. Tā kā miegs man nenāca, pie bāzes vārtiem biju pirmais, vēl pirms tās atvēršanās. Ilgi nebija jāgaida, laipnā saimniecīte Santa ver vārtus vaļā un aizraujošais rīts var sākties. Ātri vien pagalmu sāk piepildīt arī citi transportlīdzekļi, atbrauc arī mans ikgadējais 1. maija kompanjons Gints. Fiksi saliekam mantas laivā un aidā pirmie pilnīgā tumsā ezera virzienā. Tā kā pašā Babītes ezerā vēl mēnesi liegums, copējam uz robežas, starp ezeru un Spuņciema līci. Ātri vien mums tuvumā nostājas vēl aptuveni 10 laivas, paliek gaišāks un sākam aizrautīgo līdaku meklēšanas maratonu. Vēl saule nav uzaususi, bet jau vairākās laivās manāma rosība ar uztveramajiem tīkliņiem. Mūsu laiva nebija izņēmums - sezonas pirmā zaļsvārce piemānīta! Juhuuu, prieka pilnas bikses, diena jau izdevusies! :))) Aprakstot īsumā turpinājumu, tas izskatījās aptuveni šādi - pirms un uzreiz pēc saulrieta līdaka bija aktīva, pēcāk tai apnika mūs izklaidēt un tā pievēra mutes, tomēr šis mazais aktivitātes periods pilnībā piepildīja mūs ar pozitīvām emocijām. Gints līdz laivai atmānīja 2 līdakas, viena uz mēra robežas pati atkabinājās, otra ap 3 kg, izmantoja iespēju, ka pārāk cieši piegriezta bremze, izdarīja asu rāvienu un aidā prom ar visu mānekli. Man gāja nedaudz veiksmīgāk, laivā pabija 4 līdakas: 77 cm; 88 cm (5,5 kg); 93 cm (6 kg) un 98 cm (7 kg). Vēl abiem bija vairākas copītes. Neilgi pirms pusdienām gandarīti devāmies bāzes virzienā. Mazākā palaidne atbrauca sagādāt Drešmaņu ģimenei gardas vakariņas, savukārt 3 lielākās māsas peld tālāk. Vēlreiz visus kaislīgos makšķerniekus apsveicu ar šo zīmīgo datumu, novēlu visiem ne asakas un tiekamies pie ūdeņiem! ;)
Apsveicu!ļoti labs starts!bet...atkal "zaļā zeme"!:))
Tehniskās lietas raksti!!mānekļi,kāti...un priecājies,ka pārinieks tevi neizmeta no laivas!;)))
1.maijs 2023, 15:05 | links
 
MT9
+++++
1.maijs 2023, 14:30 | links
 







Sveiciens šajā copmaņiem zīmīgajā datumā! :) 1. maijs izsenis ir gaidīts datums makšķerniekiem, kuru saimei piederu arī es, tādēļ modinātājs šodien tika uzstellēts jau uz plkst. 02:45, bet varēju to arī nedarīt, jo, kā parasti, jaunās sezonas gaidās, miegs nevienā acī... :D Devos uz Vecupenieku laivu bāzi. Tā kā miegs man nenāca, pie bāzes vārtiem biju pirmais, vēl pirms tās atvēršanās. Ilgi nebija jāgaida, laipnā saimniecīte Santa ver vārtus vaļā un aizraujošais rīts var sākties. Ātri vien pagalmu sāk piepildīt arī citi transportlīdzekļi, atbrauc arī mans ikgadējais 1. maija kompanjons Gints. Fiksi saliekam mantas laivā un aidā pirmie pilnīgā tumsā ezera virzienā. Tā kā pašā Babītes ezerā vēl mēnesi liegums, copējam uz robežas, starp ezeru un Spuņciema līci. Ātri vien mums tuvumā nostājas vēl aptuveni 10 laivas, paliek gaišāks un sākam aizrautīgo līdaku meklēšanas maratonu. Vēl saule nav uzaususi, bet jau vairākās laivās manāma rosība ar uztveramajiem tīkliņiem. Mūsu laiva nebija izņēmums - sezonas pirmā zaļsvārce piemānīta! Juhuuu, prieka pilnas bikses, diena jau izdevusies! :))) Aprakstot īsumā turpinājumu, tas izskatījās aptuveni šādi - pirms un uzreiz pēc saulrieta līdaka bija aktīva, pēcāk tai apnika mūs izklaidēt un tā pievēra mutes, tomēr šis mazais aktivitātes periods pilnībā piepildīja mūs ar pozitīvām emocijām. Gints līdz laivai atmānīja 2 līdakas, viena uz mēra robežas pati atkabinājās, otra ap 3 kg, izmantoja iespēju, ka pārāk cieši piegriezta bremze, izdarīja asu rāvienu un aidā prom ar visu mānekli. Man gāja nedaudz veiksmīgāk, laivā pabija 4 līdakas: 77 cm; 88 cm (5,5 kg); 93 cm (6 kg) un 98 cm (7 kg). Vēl abiem bija vairākas copītes. Neilgi pirms pusdienām gandarīti devāmies bāzes virzienā. Mazākā palaidne atbrauca sagādāt Drešmaņu ģimenei gardas vakariņas, savukārt 3 lielākās māsas peld tālāk. Vēlreiz visus kaislīgos makšķerniekus apsveicu ar šo zīmīgo datumu, novēlu visiem ne asakas un tiekamies pie ūdeņiem! ;)
1.maijs 2023, 13:42 | links
 
Nu skaidrs, tad jau 1. jūnijā, iespējams, tālumā redzēsimies. Es no Dūšeļiem laidīšu, bet, ja nemaldos, sīkajam bērnudārzā šajā dienā izlaidums, ilgi nesanāks pacopēt ;)

MT9, 30.aprīlis 2023, 13:15


Tad jau atklāšanā atkal visu ezeru līdz gātes liegumam izbraukāsi.
;D
30.aprīlis 2023, 21:15 | links
 
MT9 [30.apr]: Nu tak!tuvāk arī,degviela dārga!...ostu gaisu,motors jāpērk!ka
nesanāk kā baigaram!:)

Willy, 30.aprīlis 2023, 12:46
Nu skaidrs, tad jau 1. jūnijā, iespējams, tālumā redzēsimies. Es no Dūšeļiem laidīšu, bet, ja nemaldos, sīkajam bērnudārzā šajā dienā izlaidums, ilgi nesanāks pacopēt ;)
Sākās!!cerēju,ka būsi man jēgers!:DD
30.aprīlis 2023, 14:29 | links
 
Nu tak!tuvāk arī,degviela dārga!...ostu gaisu,motors jāpērk!ka
nesanāk kā baigaram!:)

Willy, 30.aprīlis 2023, 12:46

Nu skaidrs, tad jau 1. jūnijā, iespējams, tālumā redzēsimies. Es no Dūšeļiem laidīšu, bet, ja nemaldos, sīkajam bērnudārzā šajā dienā izlaidums, ilgi nesanāks pacopēt ;)
30.aprīlis 2023, 13:15 | links
 
MT9 [30.apr]: Paldies!jā,vieta laba!pačiloju ar laipno saimnieci,viss it kā ok!jūnijs nav tālu,bet šodien jālasa loriņi, lupatas un jāiet pie miera!rīt agri jāceļas!:))
Sveiciens visiem ar tuvojošos sezonas atklāšanu!;))
NE ASAKAS!

Willy, 30.aprīlis 2023, 12:18
Apnika Gātes galu Lielupē presēt, nolēmi pamēģināt laimi seklākā ūdenstilpē? :)
Nu tak!tuvāk arī,degviela dārga!...ostu gaisu,motors jāpērk!ka
nesanāk kā baigaram!:)
30.aprīlis 2023, 12:46 | links
 
Paldies!jā,vieta laba!pačiloju ar laipno saimnieci,viss it kā ok!jūnijs nav tālu,bet šodien jālasa loriņi, lupatas un jāiet pie miera!rīt agri jāceļas!:))
Sveiciens visiem ar tuvojošos sezonas atklāšanu!;))
NE ASAKAS!

Willy, 30.aprīlis 2023, 12:18

Apnika Gātes galu Lielupē presēt, nolēmi pamēģināt laimi seklākā ūdenstilpē? :)
30.aprīlis 2023, 12:34 | links
 
MT9 [30.apr]: Babe pa lielam tumša bilde!kā tur ar zivīm?MT laikam visas bāzes ir atkodis,bet tas jau nestāstìs!sargoj katru šņāpi!:)

Willy, 30.aprīlis 2023, 07:41

Kam mums vēl viens nopietns konkurents ezerā! :P Ezerkrastos var piebraukt pie paša ūdens, copēt var sāk arī netālu no bāzes, tā ka viss tur štokos. Es gan pats tajā pusē reti rādos, jo ierasti laižos iekšā no Dūšeļiem. Tur gan pie paša ūdens grūtāk piebraukt, jo apkārt ezeram augsts kanāla valnis. Nedēļu atpakaļ no Ezerkrastu bāzes ievietota šāda bilde:
Paldies!jā,vieta laba!pačiloju ar laipno saimnieci,viss it kā ok!jūnijs nav tālu,bet šodien jālasa loriņi, lupatas un jāiet pie miera!rīt agri jāceļas!:))
Sveiciens visiem ar tuvojošos sezonas atklāšanu!;))
NE ASAKAS!
30.aprīlis 2023, 12:18 | links
 
Babe pa lielam tumša bilde!kā tur ar zivīm?MT laikam visas bāzes ir atkodis,bet tas jau nestāstìs!sargoj katru šņāpi!:)

Willy, 30.aprīlis 2023, 07:41


Kam mums vēl viens nopietns konkurents ezerā! :P Ezerkrastos var piebraukt pie paša ūdens, copēt var sāk arī netālu no bāzes, tā ka viss tur štokos. Es gan pats tajā pusē reti rādos, jo ierasti laižos iekšā no Dūšeļiem. Tur gan pie paša ūdens grūtāk piebraukt, jo apkārt ezeram augsts kanāla valnis. Nedēļu atpakaļ no Ezerkrastu bāzes ievietota šāda bilde:
30.aprīlis 2023, 11:40 | links
 
Davis-Di [30.apr]: Bāze Ezerkrasti.neesmu tur bijis...ja nav grūti,varbùt kāds var pastāstìt kas tur un kā?meklēju vietu kur piebraukt pie ūdens un ielaist savu laivu!no piekabes,vai busa...

Willy, 29.aprīlis 2023, 23:08

https://goo.gl/maps/hgFT13C8P7JqY12i6

Ja gadījumā ar autobusu brauc, autobusa pietura ja nemaldos vēl joprojām saucas Krievi ;D
Šito izčekoju!:)
..nav jau slikti tie autobusi,bet vecam cilvēkam ar limuzīnu ērtāk!:D
Babe pa lielam tumša bilde!kā tur ar zivīm?MT laikam visas bāzes ir atkodis,bet tas jau nestāstìs!sargoj katru šņāpi!:)
30.aprīlis 2023, 07:41 | links
 
Bāze Ezerkrasti.neesmu tur bijis...ja nav grūti,varbùt kāds var pastāstìt kas tur un kā?meklēju vietu kur piebraukt pie ūdens un ielaist savu laivu!no piekabes,vai busa...

Willy, 29.aprīlis 2023, 23:08


https://goo.gl/maps/hgFT13C8P7JqY12i6

Ja gadījumā ar autobusu brauc, autobusa pietura ja nemaldos vēl joprojām saucas Krievi ;D
30.aprīlis 2023, 00:37 | links
 
Bāze Ezerkrasti.neesmu tur bijis...ja nav grūti,varbùt kāds var pastāstìt kas tur un kā?meklēju vietu kur piebraukt pie ūdens un ielaist savu laivu!no piekabes,vai busa...
29.aprīlis 2023, 23:08 | links
 
Sveiciens! Neesmu nekāds pludiņmakšķeres eksperts,bet pirms kādiem gadiem 15 vai 20, Ezerkrastu bāzes Zigis stāstīja,ka daži veči vasaras sākumā uz Varkaļu pusi karūsas velkot ne pa jokam.Gan jau,ka tagad arī viņas tur tusē.Tik jāmāk noķert.

Hagis, 28.aprīlis 2023, 23:13


Tajā galā ienāk arī jūrinieces. Pēdējos 20 gadus gan Buļupes zvejnieki nosprosto daudz, līdz ar to līdz babei aiziet arī mazāk.
28.aprīlis 2023, 23:41 | links
 
Sveiciens! Neesmu nekāds pludiņmakšķeres eksperts,bet pirms kādiem gadiem 15 vai 20, Ezerkrastu bāzes Zigis stāstīja,ka daži veči vasaras sākumā uz Varkaļu pusi karūsas velkot ne pa jokam.Gan jau,ka tagad arī viņas tur tusē.Tik jāmāk noķert.
28.aprīlis 2023, 23:13 | links
 
Tev tik tie sarkanie jumti prātā!:)...tuvāk bāzēm laikam!bet vai esi mēģinājis to malu tuvāk Ventspils šosejai,ap Varkaļiem?agrāk kad tur braucu,visi ar motoriem mauca pa vidu vai pāri uz sark.jumtiem! Tad man gāja kā gāja,par tādu bb liekas pat dzirdējis nebiju!rotiņi un seklie voblerīši...trīniece laivā bij svētki!:))

Willy, 28.aprīlis 2023, 14:39


Pagāšajā gadā vienreiz biju tikai melnā cauruma tuvumā, kad vēl pietam Dušeļos mači bija, man bija 9 mēra līdakas laivā, kad ar piecām stabili pietika 1. vietai, bet dušeļu mačos nestartēju :D, toreiz MT9 startēja un viņš ja nemaldos ganījās ap sarkanajiem jumtiem un dabūja čupačupsu.
28.aprīlis 2023, 17:13 | links
 

Pagājušajā vasarā, līņus ķerot, dabuju vienu milzeni (2.2 kg) Dālderu pusē. Bet tikai viena. Paņēma uz mazo slieku ar diviem baltajiem kkur pirms pusnakts. Domāju ka sazans,jo tie arī ir sastopami ezerā. Viens spečuks pačukstēja, ka rudens pusē,kad sāk bik atdzist ūdens, karūsas vācās baros un caur Gāti laiž prom uz upi. Pavasarī atpakaļ. Kaut kādas točkas Gātes galā varot paķert no krasta diezgan aktīvi un daudz. Kanālos ap ezeru arī var trāpīt uz kādu aktīvu zivi.
28.aprīlis 2023, 15:14 | links
 
snitraM [28.04.23]: Ir viens onka, kas braukā uz Babīti pēc līņiem gandrīz visu vasaru. Esmu arī pievienojies pāris reizes. Sameklē kādu lielāku puduru, vēlams ar lēpju lauku tuvumā un izravē kādu logu, baro un gaidi zivis. Karūsu bari ir lieli, vakara saulē riņķo ap barību bet neņem faktiski neko. Liekas ka vasarā karūsa pāriet uz kaut kādām nesaprotamām lietām. Esmu pāris noķēris uz mazas slieciņas, bet tas darbojas ja piemet tieši pie deguna, citādi to norij kas cits štrunts. Mēģināju pat mazās boilas mērcēt, ar nekā.
Zivju ganjau daudz!?...vēl pirms gadiem 10 brakaru vietās esot bijis tā,ka nav kur mašīnu nolikt!:)
...tagad laikam švakāk,ja 500m tīklā tikai 110kg!!vecim iekšas tik garu ķeseli ielikt!ja viss pēc fenšuj,tur tonna varēja būt!:)
28.aprīlis 2023, 14:57 | links
 
Ir viens onka, kas braukā uz Babīti pēc līņiem gandrīz visu vasaru. Esmu arī pievienojies pāris reizes. Sameklē kādu lielāku puduru, vēlams ar lēpju lauku tuvumā un izravē kādu logu, baro un gaidi zivis. Karūsu bari ir lieli, vakara saulē riņķo ap barību bet neņem faktiski neko. Liekas ka vasarā karūsa pāriet uz kaut kādām nesaprotamām lietām. Esmu pāris noķēris uz mazas slieciņas, bet tas darbojas ja piemet tieši pie deguna, citādi to norij kas cits štrunts. Mēģināju pat mazās boilas mērcēt, ar nekā.
28.aprīlis 2023, 14:43 | links
 

Līmenis zems!pašlaik Lielupē ap 0...
28.aprīlis 2023, 14:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager