Makšķerēšana jūrā

Nu lai jau cīnās un lai jau tiek.
6.oktobris 2021, 20:10 | links
 
Izklausās, ka piektdien rekordi kritīs un būs iespaidīga atskaite ar apskaužamiem lomiem!
Gaidam ar nepacietību! Ne asakas!
6.oktobris 2021, 07:53 | links
 
Nekas nevar būt foršāks vecim, ka cīņa ar dabas stihiju, jo tā paliek atmiņā ne tikai kā piedzīvojums, bet rosina domāt, izdarīt secinājumus un palikt zinošākam, gudrākam.....Ja par daudz pasaka priekšā, tad pazūd centība un izziņas kāre.
5.oktobris 2021, 23:34 | links
 
Nepārbaidi iesācēju. Nav jau tik traki, vairāk neka 20 gadu laika ir bijušas tikai divas nopietnas reizes jūrā, kad vienā reizē vilka prom vienlaicīgi 2 makšķeres, trešā bija rokās. Toreiz 100% būtu palicis bez visām trim makšķerēm. Gulēt nav vēlams, situācija var mainīties arkārtīgi ātri. Piezogās zaļais plankums un lieta darīta.....

Pravietis, 5.oktobris 2021, 22:17

Pirms kaujas izlūkošana noder.
5.oktobris 2021, 23:14 | links
 
BAigars [04.10.21]: 5 litru spainis, hahaha. Cik tas ir, 8 normālas butes? Nē nu atvilkušies pamatīgi :DD
15 litru spainis! Ko domāji ar pēdējo teikumu? Kas atvilkušies?
5.oktobris 2021, 22:32 | links
 
Nepārbaidi iesācēju. Nav jau tik traki, vairāk neka 20 gadu laika ir bijušas tikai divas nopietnas reizes jūrā, kad vienā reizē vilka prom vienlaicīgi 2 makšķeres, trešā bija rokās. Toreiz 100% būtu palicis bez visām trim makšķerēm. Gulēt nav vēlams, situācija var mainīties arkārtīgi ātri. Piezogās zaļais plankums un lieta darīta.....
5.oktobris 2021, 22:17 | links
 
Kādai tai straumei jābūt lai būtu laba cope ? Man kā iesācējam tās zināšanas vēl tādas pašvakas:)

andza119, 5.oktobris 2021, 20:44[/quote]
Nav tik lielas nozīmes pašai straumei, cik tam, ko tā nes sev līdzi. Arī mierīgos apstākļos jūrā ir straume, draza var atpeldēt biezā slānī un tad var doties meklēt laimi citur. Arī makšķeres tā mēdz pazaudēt.
5.oktobris 2021, 22:03 | links
 
KLau, kā tur īsti ar to vēja virzienu? D-DR? ja tā, ta 4dien vakara jābut pie jūrs!

kritoshais, 5.oktobris 2021, 18:36


Pats būšu pie jūras. Gan vējš, gan straume pēc prognozes normas robežās. Posmā Oviši - Kolka visam būtu jābūt čikeniekos. Zemāk Ovišiem maķenīt šaubīgāk. Manuprāt, arī pēc pārējiem Mammas dabas rādītājiem ( mans subjektīvais viedoklis) uz doto brīdi izliekas perspektīva vakara - nakts cope. Ap pusnakti pavisam neliels lietutiņš. Cukurgailīši var nebraukt.....:).
5.oktobris 2021, 21:49 | links
 
Es gan šogad pirmo gadu skatos prognozes pirms braukšanas uz copi,bet nu pirmie secinājumi ir tādi,ka pašas straumes virziens/ātrums ir daudz daudz svarīgāks par vēja virzienu/ātrumu.
Piemērs nesen bija, divas dienas pēc kārtas braucu pie 12-14m/s. Viļņi bija lieli,bet pirmajā dienā 4. piramīda pietika,lai copētu un varēja zivis dabūt, 2. dienā jau straume pagriezās,sanesa zāles nenormālos apjomos un varēja pa taisno doties mājās,pilnīgi bezcerīgi
5.oktobris 2021, 21:04 | links
 
Domaataajs [05.10.21]: KLau, kā tur īsti ar to vēja virzienu? D-DR? ja tā, ta 4dien vakara jābut pie jūrs!

kritoshais, 5.oktobris 2021, 18:36
jā, jā, pēc patreizējās prognozes no windy.com kāds aizbrauksi, tāds atbrauksi, ja vien nebrauksi uz posmu no Ovīšiem līdz Kolkas ragam. Bet arī tur nav teikts, ka nebūs straumes un zāles.
Protams, ka var cīnīties ar visu to drazu un varbūt, ka pat labi pavilkt, ja atrod īsto vietu.
Kādai tai straumei jābūt lai būtu laba cope ? Man kā iesācējam tās zināšanas vēl tādas pašvakas:)
5.oktobris 2021, 20:44 | links
 
BAigars [04.10.21]: 5 litru spainis, hahaha. Cik tas ir, 8 normālas butes? Nē nu atvilkušies pamatīgi :DD
15 litru spainis! Ko domāji ar pēdējo teikumu?
5.oktobris 2021, 20:38 | links
 
KLau, kā tur īsti ar to vēja virzienu? D-DR? ja tā, ta 4dien vakara jābut pie jūrs!

kritoshais, 5.oktobris 2021, 18:36

jā, jā, pēc patreizējās prognozes no windy.com kāds aizbrauksi, tāds atbrauksi, ja vien nebrauksi uz posmu no Ovīšiem līdz Kolkas ragam. Bet arī tur nav teikts, ka nebūs straumes un zāles.
Protams, ka var cīnīties ar visu to drazu un varbūt, ka pat labi pavilkt, ja atrod īsto vietu.
5.oktobris 2021, 20:22 | links
 
daddy_j [05.10.21]: Tuva līdz kādiem metriem 20, vidēja no apmēram 20 līdz sēklim, tālā pāri sēklim.
Katram sava mēraukla.

Domaataajs, 5.oktobris 2021, 13:10

nu vi dajoķe... :)

10m nav jāmet, tur vienkārši ieliek...

pēdējo reizi (sep vidū) zināju ka būs slikti... paņēmu līdz brideni... mhm. iebridu līdz 1 sēkli, metiens... a auklas ta līdz krastam nesniedz (kādreiz bija 100m)... saliku kātus uz sēkļa... dažas spoles vēl griežas, dažas vairs ne...
Bet tieši tā tas arī notiek…var arī ielikt kā Tu saki!
Parasti iemetiens sanāk tālāk, bet tad lēnam pievelc…vai velc ar pauzēm. Ir bijušas reizes ka tik tuvu cope ir ka sistēmas trešais āķis ir ārpus ūdens.
Viss no apstākļiem atkarīgs. Svarīgi ir verot ūdeni..vai kuļas duļķis vai nē. Vēl labi ir tieši pirms sēkļa baltajās putās kur arī kuļas visa barība.
5.oktobris 2021, 20:03 | links
 
BAigars [04.10.21]: 5 litru spainis, hahaha. Cik tas ir, 8 normālas butes? Nē nu atvilkušies pamatīgi :DD
15 litru spainis! Ko domāji ar pēdējo teikumu?
5.oktobris 2021, 19:43 | links
 
tataars_ [05.10.21]: tataars_ [16:05]: mana pieredze ar tālo distanci ......... 8 gadus atpakaļ atvedu no anglijas kātu -spoli utt, visu aprīkojumu ar ko angļi copē jūrā , min aukla uz spoles 200m. 125 g, svins lido tālāk nekā iet bridēji - piedodiet bridēji bet nu tā ir , nu tad secinājums vienu riezi man šis kāts ir devis rezultātu , jo parasti cik tālu ar viņu varu aizmest ir tik lapiņas un plaukstiņas, lielākās butes esmu ķēris pie krasta ar pludu un mač kātu :)))))Ar mačkātu :) Labs, bet pie kājām parasti ir naktī vai vēlā rudenī kad jūra nekad nav mierīga. Kā tad Tu vari viņas ar pludu no krasta ķert??

Janis96, 5.oktobris 2021, 18:04

lieku 12 g pludu, pavadu ap 50 cm paratsi ar plastmasas murmišķu var mazo džiga galvu, pamata svins virs pavadas bet uz pavadas 15-15 cm vēl viens lai ēsma velkas pa grunti , dziļumu pēc apstākļiem , jūrā vienmēr ir straume ( bija 1 rez izņēmums) tad nu met un laiž lai straume nes , cope vai nu pluds maina kustības virzienu vai paliek stāvot uz vietas , grūtākais ir ar makšķeri pacelt buti pie krasta ,es parasti pievelku un pēc tam ņem aiz auklas ...... šī ķeršanas metode parasti darbojās saulainā laikā vai tad kad jūra mierīga jo bute guļ nekustās ,gruntenes kad klusē tad laiks pludiņam, rekords ir 36 zivis pa dienu niekojoties kad gruntenes klusē un 18 gb vienā punktā ap 6 metri no krasta
Ieintriģēji pamēģināt. Paldies! ;)
5.oktobris 2021, 19:10 | links
 
KLau, kā tur īsti ar to vēja virzienu? D-DR? ja tā, ta 4dien vakara jābut pie jūrs!
5.oktobris 2021, 18:36 | links
 
tataars_ [16:05]: mana pieredze ar tālo distanci ......... 8 gadus atpakaļ atvedu no anglijas kātu -spoli utt, visu aprīkojumu ar ko angļi copē jūrā , min aukla uz spoles 200m. 125 g, svins lido tālāk nekā iet bridēji - piedodiet bridēji bet nu tā ir , nu tad secinājums vienu riezi man šis kāts ir devis rezultātu , jo parasti cik tālu ar viņu varu aizmest ir tik lapiņas un plaukstiņas, lielākās butes esmu ķēris pie krasta ar pludu un mač kātu :)))))Ar mačkātu :) Labs, bet pie kājām parasti ir naktī vai vēlā rudenī kad jūra nekad nav mierīga. Kā tad Tu vari viņas ar pludu no krasta ķert??

Janis96, 5.oktobris 2021, 18:04


lieku 12 g pludu, pavadu ap 50 cm paratsi ar plastmasas murmišķu var mazo džiga galvu, pamata svins virs pavadas bet uz pavadas 15-15 cm vēl viens lai ēsma velkas pa grunti , dziļumu pēc apstākļiem , jūrā vienmēr ir straume ( bija 1 rez izņēmums) tad nu met un laiž lai straume nes , cope vai nu pluds maina kustības virzienu vai paliek stāvot uz vietas , grūtākais ir ar makšķeri pacelt buti pie krasta ,es parasti pievelku un pēc tam ņem aiz auklas ...... šī ķeršanas metode parasti darbojās saulainā laikā vai tad kad jūra mierīga jo bute guļ nekustās ,gruntenes kad klusē tad laiks pludiņam, rekords ir 36 zivis pa dienu niekojoties kad gruntenes klusē un 18 gb vienā punktā ap 6 metri no krasta
5.oktobris 2021, 18:20 | links
 
leonids [05.10.21]: Jani,nav teikts,kādai sistēmai jābūt,copējot ar pludu.Tā var būt ļoti īsa.Ņem pludu,kam var ievietot spīguli,copē tumsā uz nebēdu.Ne asakas ,vīri!Pēc pusstundas būšu savā slepenajā vietā.
Nu nez. Zem V-pils "tuvajā distancē" tāpat kaut kāds minimāls vilnis metās arī pie mierīgas jūras
5.oktobris 2021, 18:16 | links
 
Jani,nav teikts,kādai sistēmai jābūt,copējot ar pludu.Tā var būt ļoti īsa.Ņem pludu,kam var ievietot spīguli,copē tumsā uz nebēdu.Ne asakas ,vīri!Pēc pusstundas būšu savā slepenajā vietā.
5.oktobris 2021, 18:10 | links
 
zans [05.10.21]: Mans ierosinājums:
Tuvā distance varētu būt - starp krastu un 1. sēkli;
Tālā distance aiz 1. sēkļa;
Vidējā distance - kaut kur pa vidu, ja tŗapījies iemest uz sēkļa, tas tādā gadījumā ja vispār sekļi ir izveidojumšies.:)
Tad drošvien jāprecizē sektors. Virs un zem Ventspils tās distances metros būs krietni atšķirīgas
5.oktobris 2021, 18:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager