Kaņiera ezers

Sveicināti copmaņi,šodien bijām Kaņiera ezerā no skatu torņa pa kreisi gar niedru malu pretī slocenes ietekai.Ledus labs 15-20 cm ,vietām 5-10.Savās vietās netikām dēļ avotiem.Sieviņai viens asaris uz 150 gr.Man 0.Kamerā zivis neredz .Ļoti sekls apakšā daudz zāles.Kā no bāzes puses nezinu.
9.decembris 2023, 19:08 | links
 
Šodien uz trijiem no 6:00-14:00 daži ašuki un 3 mēra līdakas 75, 57 un 60, divas aizbrauca uz mājām viena atpakaļ peldēt. Ņēmieni ļoti gausi...
26.augusts 2023, 21:21 | links
 
Pabiju ezerā un varu teikt, cope samērā normāla.Ņēma zivis ļoti uzmanīgi,tāpēc
divas smukas zaļsvārces pie laivas nodila,bet viena 3 kg brauc mājās.Bija arī daudz nerealizētu copju.
Copmaņu bija diezgan daudz un kamēr tālākajam ezera galam liegums,presings pirmajai zonai liels,bet citādi viss forši.
.
25.maijs 2023, 16:36 | links
 
A man vienalga! Negribiet, nerakstiet. Pats vismaz varēšu te patīt savas bildes atpakaļ un paskatīties kā pa gadiem gājis :)

Šodien, diezgan paredzami, bet tomēr ar zināmu cīņu pa “0”. Viens zemmērs aizgāja pie laivas.

Ielaidāmies 6:50. Saule. Bezvējš. Ap 12:00 iegriezās vējš, tad arī zemmērs paņēma. Kordinātas nedošu, jo jūs tikai lasāt un neko nerakstiet!! :))

Diena jerk zīmē.
24.maijs 2023, 21:44 | links
 
Sveiciens.

Ļoti interesētu, kā vakar citiem gāja ezerā - manīju bez sevis vēl kādas 5 laivas.

Pašam rīta cēlienā īsi pirms 8:00 paņēma smuka, pēc skata > 80 cm, bet pie laivas, pēc svecītes, aizgāja. Pēc ~ 1/2 stundas smuki paņēma 76 cm, kas jau kopš vakardienas sēž pannā. Pusdienlaikā smuks gadījums - pie pašas laivas, velkot jau mānekli laivā, viena (ap 75 cm) lēca pakaļ māneklim, pilnā garumā izlēcot no ūdens, bet māmeklis jau man bija gaisā. Baigā optimiste. Ielidoja atpakaļ un vairs pierunāt neizdevās. Pilni koki ar kormorāniem. Smuks skats. Līdaka, manis paņemtā, bez nagu / knābju pēdām. Ap 13:00, kad jau laidos lapās, vēl viens zemmērs paņēma. Viss uz jerku.
18.maijs 2023, 10:28 | links
 
Laba diena!

Dzirdēju, ka vakardien ezerā notika mammadaba sacensības. Vai kāds var padalīties ar iespaidiem,informāciju?

Paldies!
25.septembris 2022, 14:46 | links
 
whoops [18.09.22]: Gribēju braukt sestdien, kad bija mākoņains laiks, bet notika sacensības. Aizbraucu šodien, sola sauli. Anatolijs bāzē pabrīdināja,ka laiks pilnībā samainījies un līdakām varētu būt mutes ciet. Saliku asaru kātu un no 7.30 līdz 11 kādus 20 ašukus tur pat pie bāzes salasīju. Lielākie ap 300.
Katram savs!mani nekāds Toļiks neiespaidotu!nebūs,nebūs...liela bēda!asaris grabina,tas laikam forši,bet...ja sajūti sitienu pa mērķtiecīgi darbināntu bb kātu,šermuļi pārskrien pār kauliem uz viss uz pasaules aizmirstās dēļ tāda mirkļa... kad iecel metru!:)) tas laikam jāizjūt,lai saslimtu....viennozīmīgi varu teikt,ka esmu gatavs sezono nomētāt,lai to izjustu!...bet kā jau teicu-katram savs!:)
21.septembris 2022, 23:06 | links
 
Bijām svētdien...uz trijiem viens mērs 65cm. Redzējām pāris zivis kas sekoja bet aktivitāte bija nulle.
21.septembris 2022, 22:11 | links
 

Gribēju braukt sestdien, kad bija mākoņains laiks, bet notika sacensības. Aizbraucu šodien, sola sauli. Anatolijs bāzē pabrīdināja,ka laiks pilnībā samainījies un līdakām varētu būt mutes ciet. Saliku asaru kātu un no 7.30 līdz 11 kādus 20 ašukus tur pat pie bāzes salasīju. Lielākie ap 300.
18.septembris 2022, 16:40 | links
 
Sveiciens. Vai laivu bāzē pieejamām laivām ir arī enkurs
kaut kāds vai pašam jāgādā? Nav šajā ezerā būts, tāpēc nav priekštata.. vai laivas ir dažādas- izmērs, stabilitāte?

bio-r, 7.septembris 2022, 09:27Noteikti iesaku izmēģināt Kaņieri kaut reizi. Ezers ar saviem knifiem, ir jākož, pats jau trešo gadu ņemos ar šo ezeru. Žēl, ka kormorāni (vai kas tie par putniem) savairojušies tik daudz, neviens viņus īsti diemžēl nekontrolē.
Laivas ir super - pellas, ir mazākas - visām ir enkuri un parasti laivu bāzes darbinieki cenšas tās maksimāli izsmelt no ūdens, lai no rīta sākot (6:00) varētu ērti doties piedzīvojumā. Paldies arī viņiem par to.
Forša lieta, ko paņemt laivā līdz ar airiem un sēdekli (es to saucu par pad*rseni :D) ir arī sile, kur var nomērīt zivis. Bet aktuālāk laikam tādiem noķer un atlaid stila piekritējiem, kā man) Saprotu arī tos, kuri patur - pats 1no10 reizēm paņemu, aizvedu kaimiņienei vai vecākiem, ir forši. Viss ir forši līdz brīdim, kad kāds ņem pilnu ķeseli tā it kā būtu sēdējis vislaik badā, tos cilvēkus gan laikam sapratīšu tikai retos gadījumos.

Mazliet jau novirzījos no temata bet kopumā - obligāti iesaku pamēģināt.
P.S. Nolādē aplikāciju "Mana cope", tur jānopērk dienas licenze par 2EUR.

Lai veiksmīgi! :)
7.septembris 2022, 22:36 | links
 
Beidzot saņēmos piereģistrēties forumā. Ilgu laiku biju lasījis tēmas par sevis tik iecienītajiem ezeriem Kaņieri un Babīti. Gribēju padalīties ar saviem novērojumiem un rezultātiem.
Pēdējo 2ned laikā biju paviesojies 2 reiz ezerā. Lai neteiktu neko vairāk - zemmērus (visi 42-46) atvilkos līdz sliktai dūšai, pie 30 beidzu skaitīt. Kopumā, Septembra sākumā no bāzes darbinieka padzirdēju, ka ezerā ir nomainījies ūdens, esot nācies turēt vaļā slūžas veselas 4dienas pēc kārtas, lai noturētu ūdens līmeni. Novēroju, ka vietām ūdens ir tumšāks, taču pirmajā pleķī (pie bāzes) vietām ar polarizētajām brillēm manīju, ka daudzviet ir pazudušas zāles. Bija iecienītas konkrētas vietas (pedantiski precīzs gps vai agrāk vnk noorientējos pēc vairākiem objektiem dabā, cik nu tolaik precīzi sanāca) pirmajā pleķī, kur parasti tiku pie kādas 60-80cm skaistules, taču nu daudzas vietas ir bez zālēm - ar tīru smilšainu grunti.
Tas padarīja abas reizes krietni izaicinošākas, biju spiests doties izpētē meklēt citas potenciālas vietās. Beigās izbraukāju praktiski visu pirmo pleķi (jeb lielo bļodu, kā es to saucu) un bija diezgan interesanti ielūkoties, kas notiek apakšā. Citviet ir solīda zāļu sega ar tādiem 1-3metru diametra apļiembez zālēm ar tīru smilts grunti. Zemmēri ņēma praktiski visur zāles tuvumā. Pēdējā laikā esmu iecienījis arī paviesoties otrajā pleķī, kur ir dabūtas dažas 70-75 skaistules. Nolēmu doties izpētē un iepazīt kaut ko jaunu - uz otru ezera galu. Brauciens sanāca kādas 30minūtes stabili, šķiet, ka nebraucu pa īsāko ceļu bet paralēli braucot bija interesanti aplūkot kas un kā notiek, bija tieši spogulis uz to brīdi. Kā jau Anatolijs brīdināja - sekls, max līdz celim. Tā arī diemžēl neizdevās atrast rezultatīvas vietas, ļoti iespējams, ka biju pārāk nepacietīgs. :D

Vienā vietā mētāju kkādus 50metrus gar puduri bet tā arī diemžēl nekas nepieteicās, man šķita diezgan okei dziļums. Turpceļā bija diezgan satriecoša cope uz top-water mānekli, bieži neizdodas tādas dabūt, jo pārsvarā reti kad līdz šim copēju ar topwater mānekļiem, bet pie vājāka vēja tagad labprāt uzlieku un "nodarbojos ar mākslu", kā man to pašam patīk iesaukt :D

Šajās divās reizēs zem ūdens pamanīju tik daudz, cik nebiju redzējis divu gadu laikā. Daudz piedzīvojumi, bet spilgtākais noteikti bija, ka ar brillēm redzēju, kā paslīdot 1m no laivas wnk zāļu segā guļ ieracies ~metrs, diezgan resna. Uzbraucu augšā un noslīdēju atkal, dancināju vobleri apkārt - pilnīgi vienalga. Pēctam izvilku joka pēc sačoku, bet protams, aizšāvās kā bulta un uztaisīja tādu duļķi... Vēl bija gadījums, kad pārbraucot no 1. uz 2. pleķi uz smilts grunts diendusu čučēja viens zemmērs. Nenoturējos un patraucēju - atkal 1m no laivas, ar mazo voblerīti wnk dancoju apkārt un beigās sāku bakstīt bet viņai apnika un vnk papeldēja 10metrus prom, kamēr es devos pretējā virzienā uz ezera tālo galu uzsākt savu ekspedīciju. :D


Lai vai kā, pirmajā reizē bija 5 nerealizētas iespaidīgas copes ( viena ņemot mānekli uzmeta salto ārpus ūdens manā acu priekšā, 20m attālumā - kaut ko tādu biju manījis pirmo reizi) lieki piebilst, ka ieraugot to izmēru es joprojām domātu, ka kaut kas tāds fiziski nav iespējams...

arī divas diezgan solīdas zaļsvārces aizgāja praktiski 2m no laivas, ar brillēm redzēju, ka aizmugurējais 3žuburis ir knapi pašas mutes galā ar vienu āķīti, abos gadījumos identiski. Izmērs (priekš manis) bija iespaidīgs, lai neteiktu neko vairāk. Gaidīšu, kad ūdens vēl atdzisīs un nevaru vien sagaidīt sākt kārtīgu rudens copi, cerams.
Ezerā zivis noteikti ir daudz un dikti, tiesa, lielās ne tik daudz. No vienas puses priecē, ka zemmēri ir tik kuplā skaitā - zivju resursa papildināšana noteikti strādā, ierodas jaunā paaudze un nomainīs veco. Par to liels paldies!

Nobeigumā - kāda gan iespēja, bet būšu ļoti pateicīgs, ja kāds padalīsies ar norādēm un savu pieredzi, kā tieši ir gājis gan ezerā, gan konkrēti ezera tālajā galā. Biju padzirdējis, ka daudzi Kaņiera pieredzējušie copmaņi savus lomus iegūst tieši tur, nevis pirmajā pleķī, kur parasti drūzmējas lielākā daļa laivas nedēļas nogalēs.

Ceru, ka izdosies atdzīvināt diskusiju un varēšu uzklausīt kāda cita copmaņa pieredzi. Iegāju arī FB grupā, bet tur arī diezgan pakluss. Cilvēki it kā uz ezeru brauc, bet laikam ne tik daudz.

Paldies, ka izlasīji - ceru, ka bija kaut cik interesanti.

P.S. nesaku, ka mana sniegtā informācija ir pareiza un pilnīga, tie bija tikai mani novērojumi, personīgā pieredze uz ko balstu dažādas teorijas, kuras cenšos praksē realizēt. Reizēm sanāk, reizēm nē. :) Makšķerēt tikai mācos, lasu dažādus interneta/grāmatu avotus un cenšos apmainīties pieredzē ar ekspertiem vai arī copes biedriem.
7.septembris 2022, 22:27 | links
 
Ir dažādas laivas un pilns ar enkuriem. Cope šobrīd kā kuru dienu . Asars ir un labs, svētdien pie bāzes netālu varēja savilkt. Līdaka ja nav saules ar ņem ,kas māk,tam lielās nāk. Svētdien aiz skata torņa uz poperiti pa kādai tika dabūts. Lielajā klajumā gan nekā. Esot daudz brekšu sanākuši un visas lielās līdakas tos vaktē. Jāatrod tik duļķains ūdens,kurā tie uzturas.Dažs labs ar lieliem vobleriem pamanās pa kādam aizcemmerēt.
7.septembris 2022, 10:06 | links
 
Sveiciens. Vai laivu bāzē pieejamām laivām ir arī enkurs
kaut kāds vai pašam jāgādā? Nav šajā ezerā būts, tāpēc nav priekštata.. vai laivas ir dažādas- izmērs, stabilitāte?
7.septembris 2022, 09:27 | links
 
...ne tur ielikās!:)
24.augusts 2022, 15:05 | links
 

Lielupe...metri nav,bet kkas graina!:)
24.augusts 2022, 15:04 | links
 
Davis-Di [23.08.22]: Daudz gadus savulaik esmu nodzīvojis par Kaņieri, bija tur karūsas pa kādai, bet ne tik daudz, lai ķertu ar pludiņu sekmīgi.
Viennozīmīgi ezers mainās.
Īstenība neliela neprecizitātē manis teiktajā tie bija ruduļi, ko ķērām :D
23.augusts 2022, 23:33 | links
 
DavisG [23.08.22]: Zagmania tad jau jūs gan ielīdat dūņu galā kur nevajag līst;D Gadījumā nebijāt trešajā aizliegtajā zonā?;
Čoms pirms pāris nedēļam bija un teica, lai pamēģinam otru galu, pats pirmo reizi ezerā, aizlieguma zīmes bija kādu gabaliņu no mums, tā kā neko nepārkāpām.
23.augusts 2022, 23:28 | links
 
Daudz gadus savulaik esmu nodzīvojis par Kaņieri, bija tur karūsas pa kādai, bet ne tik daudz, lai ķertu ar pludiņu sekmīgi.
Viennozīmīgi ezers mainās.
23.augusts 2022, 22:13 | links
 
Zagmania tad jau jūs gan ielīdat dūņu galā kur nevajag līst;D Gadījumā nebijāt trešajā aizliegtajā zonā?;
23.augusts 2022, 20:26 | links
 
21. augustā no 6.50 līdz 17.00 ar draugu dabūjām 12 zemmēra līdakas, daudz mazo asarēnu un vienu 200 gramīgu. Pie nelielajām saliņām metām pludiņu, saķēram daudz karūsas, lielākā 280 gramu. Kopumā ezeram zems līmenis, un vairākas zivis aizgāja dūņu dēļ.
22.augusts 2022, 23:36 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager