Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Sezdiena-Kodavere
Laiks diezgan nepatīkams. Sākumā 1km no krasta, vēlāk iegājām līdz 2km, pie plaisas, kura bija vaļā un visu laiku staigāja....brakšķēja. Kad iebaroja raudas varēja ķert visu laiku, pie 4kg apnika. Asarīši maziņi.
Nebraukšu laikam šoziem vairāk...nav jēga.
25.februāris 2013, 08:18 | links
 
4kg Peipusa raudas tas ir 20, max 30 gb zivju, kas tur var apnikt?! :D
25.februāris 2013, 08:23 | links
 
cipilka super stāsts! ar interesi izlasīju :)
25.februāris 2013, 08:33 | links
 
ja kas baigi labā lieta ir kasko ar evakuātora pakalpojumiem :) 2 reizes atvilka mājās pārsimt km par brīvu :)
25.februāris 2013, 08:34 | links
 
Ta ķert viņas garlaicīgi un arī rokas vairāk salst kā no asara. Izmērs jau arī nekas iepriecinoš....pāris varbūt pavilka uz 200-250g. Phe:-)
25.februāris 2013, 08:57 | links
 
jeeska pēc kā tad tu uz turieni brauci.
25.februāris 2013, 09:20 | links
 
es nezinu dārgie draugi kā un kur jūs ķerat taču sestdien attāls kaimiņs 3cukura maisus tā līdz pusei piesistus no Varņas atveda copēja 10 km no krasta! par kādām 20 raudiņām jūs te runājat??? žēlojaties un vaimanājat... tak nebrauktu ja 10 reizes sezonā un rakstitu katru reizi atskaitē neķeras, 4-5 kg , slikta iebraukšana utt. Ja rakstat atskaites tad lai vismaz 60% no tā visa būtu patiesība!

cipilka > jā meigināsim vēlreiz braukt! Bus jāatliek naudiņa marta copei )) mācība : izvēlēties transportu par kuru esi vismaz uz 80% drošs ka tas izturēs šo garo ceļojumu ) visiem ne asakas... un ķeriet pilnus maisus nevis 4-5 kg.
25.februāris 2013, 09:23 | links
 
Labs rīts!
21. Kodavere, aizgājām ar kājām līdz 3 km. Visiem četriem vienāds loms +/- katram pa 4 kg rauga, asars sīks bez bonusiem un protams ķīsis.Es jau pie pirmās plaisas t.i. 500 m no rīta faktiski pielasīju to pašu ko pārējie 3.km. Kad iebridu tālāk tad tikai pa kādam ašukam. Ledus biezs un īpaši aizrauties ar meklēšanu nevilka, iešana laba. Kā jau parasti vietējie stāsta, ka vakar šeit ķērām, bet šodien čota nav.
22. Kallaste, ieveda 7.km rezultāts tāds pats, kā vakar, tikai nedaudz rauda lielāka. Pēc vedēja teiktā, tāda cope pēdējās dienas ir visur kā 2.km tā arī 10.km. Bija viena cita kompānija kura pavilka labi vidēji 15 kg pa dienu, bet tas kā paveicas! Ar autiņiem daži brauca iekšā, bet tie paši palika uz ledus, gaidot palīdzību no lielajiem braucamajiem.
Secinājums: Brauciens kā jau vienmēr izdevies, neskatoties uz zivju skaitu! Peipī vēl barga ziema, kamēr nepaliks siltāks uz raudu pusmaisu cerības mazas, gaidām pavasari. To arī vietējie apstiprināja un ieteica braukt, kad paliks siltākas dienas.
Lai veicas!
25.februāris 2013, 10:09 | links
 
Salmon-tieši tie tavi cukurmaisi ir diršana! Pārsvarā cilvēki savelk tos pāris kg zivju! Un braukšana pa svaigu vietu ir riskanta! Es braucu diezgan regulāri un arī kontaktējos ar regulāriem braucējiem, tā ka pāris veču savilktie maisi neparāda patieso situāciju, es arī esmu gan atvilcies gan tukšā palicis, tā ka daudz maz zinu kas tur notiek!
25.februāris 2013, 10:15 | links
 
Un ja raus + grādus tad visas lielās plaisas būs vaļā! Paliks pāris km no krasta pa kuriem skraidīt! Vajag rakstīt kā ir, nevis fantazēt!
25.februāris 2013, 10:20 | links
 
Par gariem laikiem arī man sanāca aizbraukt uz Peipusu... Sestdien bijām Meripalu. Gāju kājām apmēram 1,5 - 2 km. Ķēru tikai uz bļitku, sieva uz mormišku. Rezultātā svars līdzīgs ~ pa 6 kg asarīšu katram, bet uz bļitkiņu tomēr nedaudz nedaudz lielāks izmērs.
Vienīgias prieks par to, ka beidzot sanāca notestēt savas pašdarinātās bļitkiņas :) ... Laiks labs, atpūta arī, bet nu vai vēl šogad tur braukt - esmu dziļās pārdomās... Varbūt uz raudām pēc kādām 2 - 3 nedēļām...

Par braukšanu pa ezeru - redzēju, ka daži pa sliedi brauca, arī vieglie, bet nu es tomēr neriskētu...
25.februāris 2013, 10:27 | links
 
man jau liekas, ka copmanu problema ir tada, ka izurb vienu caurumu, uzliek telti un sez visu dienu. vajag vispirms atrast to zivi un tad noenkuroties. savadak bus ta, ka 50m no musu telts vietejais tere tere savilka 13 zives pa VISU dienu, lai gan mes pa diviem 9-10 kg. onkulim vajadzeja izurbt vel nieka paris caurumus uz musu pusi.
25.februāris 2013, 10:31 | links
 
Biomaster
Pēc ~10 asarīšiem svarā 300 un uz augšu....vairāk man nevajag.:-), ja nu vienīgi kādu bonusa vēdzeli.
25.februāris 2013, 10:40 | links
 
salmons
Varbūt tie trīs cukura maisi tomēr bija cukura paciņas.:-)
Pats redzēji jeb klausijies aģenta OBS stāstā?
Vispār jau trīs cukura maisus pa dienu, pat divām dienām fiziski nevar savilkt, jo neesmu dzirdējis par raudu kombainu Peipusā....tā kā....:-)
25.februāris 2013, 10:45 | links
 
salmons
Varbūt tie trīs cukura maisi tomēr bija cukura paciņas.:-)
Pats redzēji jeb klausijies aģenta OBS stāstā?
Vispār jau trīs cukura maisus pa dienu, pat divām dienām fiziski nevar savilkt, jo neesmu dzirdējis par raudu kombainu Peipusā....tā kā....:-)

jeeska, 25.februāris 2013, 10:45



Ir jau arī mazie cukurmaisi-pa 10kg un tad jau trīs maisi ir reāli- vēl ja uzreiz nemet maisā tad jau apsalušas vairāk vietu aizņem -tad jau tik kādus 7kg maišelī-kā rezultātā 20kg pa dienu raudas jau nav nemaz baigais kosmoss:)))
25.februāris 2013, 11:16 | links
 
ne mirkli neapšaubot citu teikto :)) tomēr ieteiktu reizi pa reizei tos "maisus" un "lielās" zivis arī nosvērt...nu kaut vai lai pārbaudītu un precizēt savu acumēru :))
25.februāris 2013, 11:39 | links
 
Ar 99% pārliecību varu teikt, ka brīvdienās Peipusā kļova nebija, jo cik man paziņas un es pats biju svētdien, tad 5-6 kg pārsvarā visiem, tas bija maksimums. Nu ja ķīšus pieskaita kuri Laksārē laikam bija vienīgā zivs :), tad 8-9 kg, un par tiem cukura maisiem, ja zivis no sākuma met uz sniega un sasaldē, tad protmas trijos cikura maisos varētu būt 6-8 kg ne vairāk.
25.februāris 2013, 11:52 | links
 
savilkām brīvdienās 3x cukura maisus, iebraucot Latvijā, autiņam amortiņš izlūza :P plika iršana tak. varbūt kāds vinnē loterijā un savelk cukura maisu, bet šogad tā neesot sistēma. šajās brīvdienās noteikti neķērās.

biju pirmo reizi peipusā un kādu 7 reizi uz ledus vispār, 23-24 feb. Kallaste, 2-2.8 km, ar meklēšanu, principā zupas asari, pa kādai raudai.
uz balto švaki, svaigs motilis uz āķa, tikai tad copes, vislabāk ņēma stāvošu mormišku, kad sardzinu ar pirkstu pabaksta. man bonusā viens 400 g asaris un vairākas plaukstas raudas ar iebarošanu, bet visumā švaki, zivis ar dēlēm aplipušas. 7dien vispār spelgonis no rīta, sarma kokos, ledus brakšķēja...

tālumā var neiespringt, vietējie ar tādām pašām sekmēm 1km attālumā copēja. tālajos km līdzīgi. pēc nedēļām 2-3 gan jau atdzīvosies, tīkli arī patukši. ledus biezs, daudz caurumu neizurbsi, iešana normāla. četratā kko salasijām, savu lomu neesmu vēl svēris. kādi 3-3.5kg varbūt būs.copes biedriem līdzīgi.

galvenais, ka ozons saelpots, seja iesauļota, laiks labā kompānijā pavadīts, process tā teikt.

tie kam zivs galvenā, tagad nebrauciet, vairāk saķersiet savā tuvākajā ezerā. :)
25.februāris 2013, 12:12 | links
 
Mes bijam svedien peipusa. Baigi neiespringstot Sakeraam 5.6 kg asaru. Saskaitiju bija tieshi 116 zives. Varat pashi parekinaat videjo asara svaru. Kamer nebus bildes nevienam te neticeshu par tiem maisiem d...t mazak vajag. vienigais plus tos zirga zobus nododot nopirku smukus 2 breksus katrs uz 3 kg
25.februāris 2013, 12:24 | links
 
Tātad 48 grami viens asaris. Man ir aizdomas, ka te viena daļa neatšķir 100gramīgu asari no 50gramīga. Varam secināt, ka asara izmērs šogad Peipusā ir vidēji 50 grami. Tātad nākamgad viņš būs jau 100, aiznākamgad 150, un pēc trīs gadiem varēs veiksmīgi kapāt 200 - 250 gr. bobikus. Tātad lai ķertu kā pirms diviem gadiem, kad kodās 200-400 gr. asari vēl kādi 4-5 gadi jāpaciešas. Ar nosacījum, ka Igauņi bišku piegriž rūpniecisko zveju un ļauj asarim paaugties.
25.februāris 2013, 13:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager