Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Sestdien bijām Ņinā. Gājām kājām kādi 4 km. Rīta bija paliela migla. 2 lunkā raudiņa, iebaroju ar motili un pa druskai sāka copēt. Tuvuma ne viens nebija redzams. Bonusā trāpījās zandarts ap 1 kg. Tad pienaca 2 igauņi, laipni aprunājās, palielija manas zivis, novēlējam viens otram veiksmi un šie sāka urbties 10 m no manis. Tā ka nācās dalīties ar tām ziviīm, kas apakšā. Šie tā arī nosēdēja man blakus , viens no vienas puses otrs no otras līdz pat vakaram. Cope protams kļuva retāka, jo šie ar pa deuskai vilka. Bonusā vēl trāpījās 5 plaudēni ap 600- 700 gramiem. Viens bija ap 2 kg taču 13 cm lunka nedabūju iekšā. Pēc 13.00 cope kļuva krietni retāka, bet jaunus caurumus nemeklēju. Līdz vakaram mans loms bija 18 kg, neskaitot monstrīgos ķīšus, kurus atstāju uzledus putniņiem ap 2kg. Skaisti pavadīta pavasara diena. Peipusam tiešām ir kāds maģisks spēks, ka gribas tur atgriezties vēlreiz, ne velti krievi to sauc par Čudskoje .
4.aprīlis 2011, 09:18 | links
 
Plūdoņa vērts apcerējums :DDDDDDDDDD
4.aprīlis 2011, 09:07 | links
 
Nogaidītas šīs grūtās divas nedēļas līdz atkal varam pasavērties ne tik tālajās Peipusa dzīlēs. Kam kastē tārps, kam polš, kam pussataisīta makšķerīte, bet mērķis visiem viens. Laba kompānija, laba atpūta. Pulkstenis vēl nav sitis Divpadsmito stundu, kā ar M.Šhumahera cienīgu manevru Vaira30 skaļā balss satricina mūsu sirdis ;) Paris audzināšanas vārdi no Buma puses, nu tas tā profilaksei, štob neraslabljalsja. Vis tiek sakraut Vaira limuzīnā un laižam tālēs zilajās. Jāteic par M.Š manevru nemeloju, jo turp aizbraucām tik ātri, ka pirmais gailis vēl nebij nodziedājis. Pa ceļam kāda pamācoša frāze no Buma puses, apspriests un pārspriests viss kā nākas. Iemalkots varen labs Buma brūvējums. Un ieripojam Ņinas labvēlīgajos apartamentos. Gaidam stundas divas, līdz kāds mūs vispār pamana. Bet nu 6 30 jau sēžamies kondzervu bundžā un laižam uz Ruslandes pusi. Izlekuši no brīnumjaukās karietes pašķistam kur nu kurais. Vienu gan pateikšu +/- visi tiek vesti uz vienu vietu, tas nekas ka iebrauc no Ninas, Kallastes, vai no citurienes, visi satiekas netālu viens no otra. Nosoļojis km 3 un izurbis apmēram starp 25 – 35 caurumus neesmu redzējis ne copi – maigi izsakoties emu beigts. Dienas vakarā naku pie atklāsmes, par kuru arī kolēgas vienisprātis. Ja izmet no karietes, tad ap to vietu arī ganies, jo šeit riņķi apkārt ir barots, bet man jau kā klusuma cienītājam vienmēr cerība ka tur tālāk es uzduršos uz zivi, bet nekā. Ja perimetru dien dienā baro, tad tur arī tā zivs ir. Zvanu un meklēju mūsējos, jo šiem itkā kautkas ķeroties. Saurbjos un lēnu garu sāku tirināt. Vaira skaļā bals tik uzsauc.....atkal zivs.... šis bij pirmais tā kārtīgi iebarojis un visus asarus pagriezis pret sevi, tākā mēs ar Bumu atrodoties nettālu varējām tik noskatīties. Ja reiz tas asaris lūr uz turieni, aizmirsti ka viņš pagriezīsies kāmēr baro. Zaudējis cerības uz asari sāku iebarot brekingemu. Kāda rauda, kāds asarītis...tieši tā asarītis, lielāku par grami 90 nenoķēru. Te vienu brīdi man piesakās tāds 300-400 g brekšelītis, arī Bums kautko līdzīgu izsībvē....trešais kolēģis kā jau dakteris čortojās, jo proces ssim nav pavēries, kautkas, kautkur, bet švaki. Bums jau pareizi saka...viņš tak dakteris...ļiš bi ātrāk nogriezt. Bet nu tas Vairis...nu tas Vairis...tik lielās kā ssim kkeras ;))))))))) Bet nu tā jau arī bija. Ja nebūtu tik centīgi vilcis drošvien būtu ticis vēl pie vairākām lielām zivīm. Viņš kopā ar dakteri sabaroja zivis ar mormišķām .....
Kaads laiciņš niosēdēts, pieteikusies kāda rauda un atkal kāds brekšelis, kolēgas mani pamāca ka jaizurb otrs caurumels, ja nu piesakas....ja nu buus, tad izurbs. Nav jāgaida un piesakās ar....vot Mērfijs. Bet nu Vairis demonstrē meistara cienīgu urbšanas tehniku, nepārgriež ne auklu, ne breksi. Uz ledus parādās tāds tuvu pie kg. Tev jāliek par lielāko zivi...norūc Vairis....es saku lai paciešās...eščo ne večer. Pēc 5 min Vairis jau sauc mani palīgā, un urbjam caurumu viņa āliņģi, 10 min un Vairim jāliek polš....1,2kg. Finālā pirmās dienas lomi grozījās visiem ap 7-10 kg, Vairim paveicās vairāk, jo bij dabūjis arī smukus asarus. Es paturēju tikai brekšus, raudas sabēru Bumam, lai kaltē zuvi.
Vakarā nostrēbām kādu malku no Brīnumdziras....tautas mēlē...pohu...no tās dziras nav....respect.
Nākamā rītā sazvanījuši vietējo Letiņu, laižam uz Kallasti. 7 00 esam uz ledus...jā pirms vēl kāpām kamanās... pie autiņiem mūs domīgs sagaida Zarazas kungs, labrīt, labrīt. Izurbis pāris caurumus, šo to sabarojis, iesēžos Zarazas caurumā, kuru šis bija pametis. Pēc 15 min saucu pie sevis Bumu, lai nāk uz asariem. Dakters ar Vairi aizgāja uz vakardienas caurumiem, jo kā jau teicu, +/- visi satiekas vienā točkā ... Abi ar bumu velka smukus asarus, man bik vairāk, jo āķitis virs mormenes, bumam āliņģis 60 cm nostāk, ķeras rauda biežāk. Bija man dupleti asari, bija duplets rauda un asars, bet prieki beidzās ap 11 30, asari pazuda un panesās tikai rauda ar ķīšu uzplūdiem. Netik tālu esošais ‘’march’’ kā jau rakstīja atskaitē sllopēja brekšus. Ja iebaro un nepaskopojas ar motili, tad tos var atvilkties. Ja kāds tajos caurumos iesēdīsies šodien...uh būs grūti nest.
Mājup ceļā Vairis atkal nodemonstrēja elegantu un ātru pārvietošanos, tiesa šad tad piemirsa ka nebraucam pa Angliju...nu tas tā joks.
Rokas spiedieni un atvadas. Pats vēl paspēju nošmorēt cepeškrāsnī brekšus, nu šausmīgi sakārojās....sanāca ar labi.
Finālā pasākums bij izdevies, sievai ko zivi uzcept ir, otru tiesu ar raudām ar nolēmu sasālīt. Rezumē....uz turieni jābrauc kad ledus panes vedējus, bet nav vēl tik biezs un asari aktīvi ņem bļitku, bet nu tas uz gada beigām. Domāju, ka sezona noslēgta, jo kušana vakar tur bija ļoti strauja. Ar kājiņām iet tos 5-7 km pa ūdeni negribas. Ne asakas.
4.aprīlis 2011, 09:01 | links
 
3.aprīlis 2011, 23:32 | links
 
Bumsi , tad vari braukt pakaļ .
3.aprīlis 2011, 23:23 | links
 
march Varu tikai piekrist Tavam domu gājienam :DD Usmā ir tieši tāda paša situācija -lielās raudas tikai tad sāk ņemt kad āliņģos ūdens skrien ar joni iekšā
3.aprīlis 2011, 23:22 | links
 
kalvio
Ledus ir un būs arī pēc nedēļas un visdrīzāk divām. Ir tik runas, ka transportu var aizliegt, ar kājām vēl ilgi varēs iet. Šitas bija pirmais vīkends, kad bija plus, tagad riktīgi kūst viss tas sūds, kas ir virs ledus. Ūdens iet lunkās utt, tā ir pirmā pazīme, ka drīz tik sāksies žors :) Notecēs ūdens, ledus pacelsies un paliks sauss, tad tikai tik, cik bruks iekšā virskārta, kas atkusīs. Bet tas atkarīgs no laika apstākļiem, kas nu tur nedēļas laikā būs. Katrā ziņā vietējie tik gaida to tīro ledu, lai var redzēt, kur melnais, kur baltais ļadus un zem kura stāv asars. Bet ja iet runa par jauno nedēļu, tad ar garantiju varēs barukt. Sliktākā gadījumā tik būs jāiet kājām.
3.aprīlis 2011, 23:15 | links
 
guntarskl>......maza nojausma un mīklains priekštats par Bumša vasaras atpūtas vietu un nodarbi ir ..... :) :)....
-nu ko , kravāšu arī es noslēguma pasākumam ''ceļa somu'' ,cerams pa šo nakti ledus vēl nebūs nokusis .. :)
3.aprīlis 2011, 23:15 | links
 
gintsgg Neko ārā nemet krāmē kaudzē pēc tam razberjomsa :DDDDDDDDD
3.aprīlis 2011, 23:14 | links
 
Too Guntarskl ! Katram ūdenim ir sava burvība-man jau tie lielie jūji patīk.Peipī pēdējo reizi biju 1975 gadā -var teikt ka šoreiz bija mana pirmā copes reize Atkārtošos- patika viss
gan omulīgā viesnīciņa /var pat teikt pansions/-iekšāvedējs ar karakatu /Letiņš !!!!!!!!
ar guru oriolu/Un galvenais kompaška uz goda ;DD Prīmā
3.aprīlis 2011, 23:13 | links
 
Bumsi , kā domā vai no Mercedesa busiņa atsperes pamatlāgas sanāks naži , vai var mest ārā ?
3.aprīlis 2011, 23:05 | links
 
bums
Aukstumkaste un ledus pudeles un nekādu problēmu ar saglabāšanu
3.aprīlis 2011, 23:04 | links
 
epox59, drusku pakomentēšu Tavu jautājumu Bumam:)))
Ja Tu redzētu kur Bums dzīvo, un makšķerē, un ko makšķerē, Tu tādu jautājumu neuzdotu:)))
3.aprīlis 2011, 22:59 | links
 
Rezumē ir tāds ,ka vairs nebraukšu/patika ļoti/Jāgatavojas vasaras copei Un raudu krājumi voblai arī ir sagādāti Usmas raudas varēs sekmīgi apbērnoties :DD Ja pietrūks ir sarunātas jau novītinātas Peipja pavasara/ikru/ raudas par saprātīgu cenu :DDD gan jau gada beigās aizbraukšu uz bļitkas asariem,kaut gan vasaras asaru lomi tur arī ir iespaidīgi-vienīgais ar viņu apstrādi un saglabāšanu var rasties problēmas :DD
3.aprīlis 2011, 22:57 | links
 
bums>..tad rezumē ,brauksi vēl uz Peipusu ,es domāju , tuvā nākotnē ... ???? :)
3.aprīlis 2011, 22:52 | links
 
Nu tā, es ar i mājā un pirmais brekšuks jau sūt cepeškrāsnī pa muguriņu atgriezts, ar ķiplociņu un majonēzī. Tērvete vaļā un mazais laiciņš uzrakstīt, kā ta bij.
Sestdiena, svētdiena - Kallaste. Attālums nenosakāms, GPS baterijas bija kirdik un jaunas paņemt aizmirsās. Bet nu 7-8 km varēja būt.
Sestdiena - par labu to pasākumu nesauktu, rauda pa 2-3 gabali un gaidi atkal, asars neaktīvs, bet pa dienu man 8 kg salasījās. Kompanjoniem (tādi bija četri) līdzīgi, lielākais 11kg. Priecēja bonusiņi jeb brekšuki ap 1-1,5 kg svarā - pulka aizgāja pie lunkas apakšas, bet katrs pa kādam izvilka.
Svētdiena. Jau jau sestdien motiļu saujas bija sabērtas, tad sēdāmies turpat. Rauda bija aktīvāka, asaris pa retam, bet nu visiem uzskrēja pa brekšuku baram. Man trāpījās 10gab, 6 gab. tāds standarts 1,1-1,2 kg, priekš vasaras jau nekas liels, bet tagad ar 0,12 - kaifs. Labi, ka prāts no rīta pietika dubultu āliņģi izurbt, lai gan pāris bija uz parasto 130mm un stāvošu makškerīti ar slieku. Nu tur neko - ģērbies puspliks, roku līdz padusei un stīvē laukā :) Bez plakaniem nepalika neviens, labākais rēķins bija 15 gab. Man pašam kopā 18,5 kg, no tiem rauda un asaris nepilni desmit. Tā ka var teikt, ka pasākums izdevās. Un palika sajūta, ka šajā pavasarī Peipsi tiks braukts vēlreiz ;)
Nu un patiess prieks bija satikt jau redzētus un vēl neredzētus šī foruma patstāvīgos iemītniekus un var teikt guru, un pārmīt pa kādam vārdam. Varbūt kādreiz sanāks iespēja un laiks arī kopā aizbraukt kādi makšķeri iemērkt ;)
3.aprīlis 2011, 22:51 | links
 
Nācu pie jaunas atziņas ziemas brekšu copē Puiši malači izkoduši fišku Ja nemaldos šodien bija 25 kg skaistu brekšu /iet runa tieši par iebarošanas taktiku/
3.aprīlis 2011, 22:49 | links
 
Vakar Saaritsā ap 15kg,šodien Kolkjklā galīgi švaki...
3.aprīlis 2011, 22:48 | links
 
šodien taisījam spriešanu par šo tēmu ar vietējiem aborigēniem-atbilde bija viennozīmīga Sktaieties Gismeteo ja naktīs tur nebūs sals tad varat mierīgi palikt mājās un taisīt vizuļus ,jo ezeru moto transportam -karakati un sniega moči pārvietoties pa akvatoriju aizliegs kuru katru brīdi-kājiņām pagaidām ierobežojumi nebūs ,bet es piekāšu tos kilometrus čāpot :DDD
3.aprīlis 2011, 22:45 | links
 
Tikko visu sakārtoju Vienu varu pateikt ķīši tur ir brīnišķīgi Raudas skaistas gaišas ar koši sarkanām spuriņām Asari slaidi tādi kā jūrnieki Visu fišu kopsvars 18 kg
3.aprīlis 2011, 22:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager