Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
motiļa šķpisnošana no augšas atkal ir strādājusi. Man peipī ar FH 26.02. arī tā bija veiksmes atslēga, neskatoties uz ievērojamo dziļumu.
14.marts 2011, 11:21 | links
 
Mārtiņ, man jau sen bija aizdomas, ka igauņi ved latvijas copmaņus prom no krasta, lai nopelnītu, jo turpat ja vēl viņi izcilā arīsavus tīklus...pa ceļam.
vakar man pie robežas 14 km no krasta bija analoģisks rezultāts.Braucām gan paši ar savu auto, rezultātā estiņiem mīnus 40 EUR.
14.marts 2011, 11:17 | links
 
Sestdien cope forša, kopā ar FH autobusa grupu biju Peipusā, biju vienīgais no grupas kas palika krasta tuvumā. Iegāju līdz kādam 2Km un sāku meklēt asari, no paša pirmā cauruma divi tādi ap 200gr un klusums, nogāju kādus 100m tālāk un atkal 1 zivs, tad pāris nākamie caurumi klusēja pilnīgi, tad divi ķīši un devos dziļāk ezerā, nosoļoju raitā solī minūtes 15 un saurbu pāris caurumus, otrajā sāka ņemt asaris un ļoti aktīvi, grāba murmuli bez emocijām - bet izmērs ... tāds ap 100 gramiem pa retam drusku lielāks, pēc stundas biju savilcis jau pamatīgu čupu jo ņēma pat uz motiļa pārpalikumiem - gandrīz uz tukša āķa - process forš - bet cēlos kājās, paņēmu zivis 10, pārējās sastūmu atpakaļ un devos vēl tālāk, pēc minūtēm 15 saurbināju 6 caurumus, un meigināju - pirmais tāds ap gramiem 300, tad vēl tāds pats - tad ātri iebaroju un tā visu dienu pie trim kas strādāja arī nosēdēju, iebaro - ieberot motili no augšas pa šķipsnai - un zivtiņas trīs no āliņga, tad pie nākamā un tā pa apli, tad pārlasīju zivis - kādu trešo daļu sabēru atpakaļ - un devos atpakaļcelā, mājās nosverot biku virs 9.5kg, zivs tāda no 150 līdz 300 gr ... dziļums ap 5-6m, murmulis diezgan smalks banāns - melni sarkans - virsū viens motilis un viens baltais.
14.marts 2011, 11:11 | links
 
sienaazis griež pa dzīvo!Vakar Peipusā biju klāt , kad kolēģis izvilka ap kilo vēdzeli, ar jau siekala notecēja...
14.marts 2011, 11:05 | links
 
Ezers
Paldies, rīt mēģināsim Kallastē, meklēsim ašuku, parīt laikam uz varnju, meklēsim raudu, nu redzēs. Rāda smukus mīnusus, i pa nakti, i dienu, cerams staigāt nevajadzēs :) Katrs saits rāda savu laiku, gan vēju, gan sniegu, gan mīsusu, HVZ, labāk neko nerādītu.
14.marts 2011, 10:48 | links
 
Čoma sencīša 3niece šinīs brīvdienās.
14.marts 2011, 10:41 | links
 
Jū, uz Peipja vēl aprīlī vēsā mierā sēdēsim :) šitas tik tāds mazs atkusnīts uznācis.
14.marts 2011, 10:05 | links
 
Juhū...ja meteo nelej tad Peipi skatos varēs apmeklēt vēl Aprīlī:DDDD Prognoze ir labvēlīga naktī līdz -15 dienā +1;)
14.marts 2011, 09:53 | links
 
Esmu ievērojis, ka pastāv aksioma: Ja asars labi ķeras vietējā-Alūksnes ezerā-tad arī Peipī ir labs cops, un otrādi :)
14.marts 2011, 09:46 | links
 
Es pat pirmo copi ieraudzīju tikai 10.30,Tas tiesa-vakar pat LV pa asaru mītnēm pirmās 3h nebija ne pieskāriena.Maini ko gribi ,nevaru izskaidrot ar ko tas saistīts,kāpēc tie atteicās ēst.
14.marts 2011, 09:35 | links
 
Sestdiena, FH autobuss, turp braucot minūtes 20 bijām spiesti gaidīt pāris aizgulējušos braucējus, tā, ka uz vietas bijām tieši 6, līdz ar to pirmais iekšā brauciens arī sanāca minūtes 15-20 vēlāks, attiecīgi visi pārējie braucieni arī, bet šoreiz tas neko daudz neskādēja, jo izteiktas rīta copes nebija nevienam. Es pat pirmo copi ieraudzīju tikai 10.30, aptuveni 30. āļiņģī, bet tādu daudz maz strādājošu rajonu atradu vēl pēc āļiņģiem 10, jau biju nolamājis visu, ko varēja nolamāt, bet tad pa kādam sāka trāpīties smuki ašuki un lielā dusma pārgāja, ja te kolēģi raksta, ka viņiem iebarošana traucēja, tad mūsu rajonā tieši otrādāk, asari varēja atvērt tikai ar nelielas motiļa devas nolaišanu uz grunts. Pienāc pie nebarota āļiņģa un ar spēli paņem 2-3 asarus, viss, copju nav, nolaid lejā mazu kripatiņu, barotavā saspiestu, motiļu, padauzi pa grunti un atvar barotavu un pēc mirkļa 3-5 smuki asari piesakās, visi dēlēm apauguši, copes uz praktiski stāvošu vai uz grunts gulošu mormišku, bet asari smuki. Līdz 16 salasīju 11 kg asaru, divi lielākie 502 un 497 grami, bet bija daudz tādu 250-350 gramīgu, zivju skaits nebija liels, bet kopumā bija ok, meitene, sēžot visu dienu pie viena āļiņģa, salasīja ap 5 kg ašuku, tiesa smalkāku kā man, cik redzēju veču lomus, tad no 15 kg veiksmīgākajam, ap 10-8kg un uz leju, bet nu vairums bija apmierināti ar lobu un braucienu. Ja ledus vēl ļaus, tad FH pēdējais brauciens būs 26.03., bet nu jāskatās ko saule un igauņi teiks...
14.marts 2011, 09:26 | links
 
sākumā ap septiņi-desmit,tad aizmaucu tuvāk krastam ap pieci km
14.marts 2011, 08:59 | links
 
To ezer.
Cik tad tālu biji?
14.marts 2011, 08:54 | links
 
Divroci...iegādājies telti ar pareizo pārklājumu, sēdi viņā nelien ārā un neviens tevi neaiztiks;)))))
14.marts 2011, 08:53 | links
 
tontons7,pie kallastes uzbraukt var,a nobraukt vakarā pie tās viesnīcas bija sūdīgi,brūk cauri,un vēl pret kalnu...
cope vakar superīga(tas tad kad pieteicās pareizais dirkins),pirmspuzdienas cēliens ar baigo lūgšnos ,no ālinģa pa diviem trim un klusums,tāds pasākums sāka riebties līdz brīdim kad nospļāvos un teicu ,pēdējais dirkin un viss,ka nav kazai piena ta nav,ha piens ta parādijās ,divi trīs asari tad rauda ,ik pa brīdim labs bonusnieks asars,viss notikās regulāri cikliski,pazūd asars piesakās ķīši,pazūd ķīsis un iestājas pauze,skaidrs pienācis lielāks okunens,lēni lēni lejuplaižot uzspēlē un tankš ,ir,tā visu laiku līdz 15.00 maiss pilns,pietiek,paldies peipusenam,labākais ka neviena apkārt,kluss,laiciņš super,uh pa skaisto...
14.marts 2011, 08:51 | links
 
divroci
kurā ezera galā biji?
14.marts 2011, 08:42 | links
 
Jauki vismaz kādam trāpijies uziet asari.Laikam guļ asars pirms ēšanas.
14.marts 2011, 07:47 | links
 
Biju sestd.un svētdien!Makšķerēju 6.km. 24+ 26kg.Asars pasīks salīdzinot ar to kā ir vilkts.Tāpat bija 300g asars,tomēr tas paliek šķidrāks.Bļitku tikai "dauzīja".Sajūta radās kā Pērnavā,kad jācenšas "noturēt" zivs pie vietas..Kamēr velc raiti-zivs pieturās,kā liec svaigo ēsmu tā seko pauze.Ņemšana bija ļoti akurāta un mainīju visu laiku svaigu ēsmu.Asars mijās ar raudu.Cik eksperimentēju ar krāsām,tad tam tomēr bija nozīme pie ņemšanas.Pat raudas copīte bija ļoti akurāta,kas liecināja par copes fonu! Caurumus nevajadzēja urbt vairāk par 10 gb! Tiešām pamatīgs ledus! Līdzēju vīram ar brekša izvilkšanu un pirmo reizi biju ar roku caurumā līdz padusei.Arī tad tiku tikai ar pirkstiem līdz galvai (rezumē-150mm urbis un gafs ap 1.m) .Svētdien mūsu kompanjons izvilka 8gb. !!!!!!!! no viena cauruma. Izmērs ap 2kg un lielākais + .Liekas pliks izgērbās 4.reizes. Mēs visi tajā rajonā dabūjām pa breksim.Bija arī, kas rāva auklu un aizgāja pie cauruma, mocoties izvilkt.Arī iepriekš mums tur bija trāpijušies viņi tā,ka nākošo reizi var paeksperimentēt ar barošanu.Daudz dzirdēts par nakts copi tieši uz lielajiem! :) Kā ar robiņiem - nezinu.Esmu bijis naktī uz ledus tur, taču toreiz mērķa zivs bija zandarts-nesasēja !!!Rīta pusē mēģināju vēdzeles ar bleķi,taču klusums.
Nekad nebaroju zivi un "par zvīņām" ar nav bijis rezultāts.Pēc manas pieredzes ,faktors tiem loma kg ir laimīgs trāpījums uz izmēru. Pats to esmu piedzīvojis un tad tikai "delo tehniki" ! :)
Ledus ļoti stabils. Ceru vēl šosezon Peipusā uz lomiem! Paldies ezeram par lomu un iespēju pabūt "baltajā" klusumā ! :)
14.marts 2011, 07:41 | links
 
Kāds miers kad nepaliku uz divdienieku. Mani nervi neizturētu aplauzienu 2 dienas pēc kārtas:D
14.marts 2011, 06:59 | links
 
Vakar bijām Omedu, arī krasta zonā. Arta kompānijai pavisam tuvu.
No rīta gājām, urbām, meklējām. Tik daudz caurumu sen nebija izurbts. Beidzot 3-jā km uzgājām skaistu asari. Raudu tajā apkārtnē vispārs nebija. Asaris tiešām bija skaists. Dziļums apmēram 8-9 m.Bet skaistums beidzās līdz ar pirmo iebarošanas mēģinājumu. Kā ielaid motili, zivis pazūd. Pēc apmēram 15 min. atkal uzradās. Ņēma līdz 11. Un tad kā ar nazi. Nē un nē. Tā kā bija informācija par 10-tā km necopi,tālāk negājām. Sākām pamazām virzīties uz krasta pusi, bet neko jēdzīgu neatradām. Ap 14. vienam (vienai) no mūsu komp. izdevās atrasta pasmukāku asari.
Bet principā bija OK. Laiks vispār bija superīgs. Redzēju pa ezeru braucam mašīnas, redzēju arī vakarā iestigušas. Katram pašam jādomā- braukt vai nebraukt virsū. Man žēl mašīnas.
No rīta ceļ uz Igauniju bija mazliet slidens, bet vakarā bija ļoti labs.
14.marts 2011, 06:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager