Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Sveiki ir kāda pa raudas dīķi info vai ir vedus vai nav?
16.janvāris 2021, 11:50 | links
 
Šodien Babītē, kā vakar ... armijas Kurzemes katla šturmēšana ! :) Protams,atkal ir iekritušie ...
16.janvāris 2021, 11:12 | links
 
Furciks [16.01.21]: Alex [25m]: Man vecā verga, spēka ļoti daudz nav, līdz ūdenim aiziet. Ja ar grūtībām ar 1 sitienu tiec līdz ūdenim, tad ledus drošs, ja viegli iziet cauri ledum it kā vispār nebūtu ledus, tad tur ledus daži cm. Es papildus urbju un mēru cm, skatos ledus struktūru.Es kā neesmu pieredzējis ziemas makšķernieks nevaru komentēt kā tur ar ledus drošumu pārbaudot ar tavu metodi sitot ar vergu pa ledu. Vakar arī rakstīju par Biržu karjeru Jēkabpilī, tur bija 12 cm un urbis ar 6 apgriezieniem izgāja cauri. Nu i kā ir labāk, iet sitot ar vergu vai urbjot skatīties kas ar ledus biezumu?
Var būt ledus 30 cm, tas nenozīmē ka droši uz tā atrasties. Jo bīstams tas kļūst lielos atkušņos un pavasarī. Pavasarī bīstams melnais ledus un saulē tas izdeg melns, kā rezultātā urbjot nāk ārā nevis ledus gabaliņi, bet gari stieņi, uz kā uzkāpjot var ievelties zem ledus.
Ziemas sākumā caurspīdīgs 5 cm ledus ir ļoti drošs, bet kad sasalst ar sniegu, es kāpju no 10 cm, atkarīgs arī cik cm zem putras tīrā cietā ledus. Ziemas sākumā es lēkāju uz 3.5 cm ledus, plaisā, bet nelūzt. Lēkājot slodze palielinās vairākas reizes. Rēķini cik spēj izturēt 30x30 cm ledus gabals. Ar vergu sitot ziemas sākumā, plaisa aizies pa pus ezeru, bet ledus turpina turēt mani, bet pavasarī sitot, atlūzīs 2 m gabals.
Urbja apgriezieni atkarīgi no urbja, ir mēģināts ar Heinola, 3 apgriezieni uz bieza ledus.
Ja ir verga, tad pārbaudu sitot, kad nebija tās, urbu caurumus sākot no krasta, skatījos ledus biezumu. Ja uz ezera daudz cilvēku, eju un ķeru.
Sasalis sniegs nav tik izturīgs kā ledus, bet dot papildus izturību.
Janvāra sākumā uz 10 cm ledus uzsala sniega putra, skatos netālu no krasta 40 cm caurspīdīgs ledus, dziļums 1 m. Uzsitot ar kāju, saplaisāja. Dažas dienas iepriekš tur bija plāns ledus. Tādi caurumi mēdz būt arī ezera vidū, tāpēc jāņem iesmi.
Dziļā ezerā salst lēni, pie krasta 10 cm, bet 20 m tālāk tikai 6 cm, kaut gan ezers ļoti mazs.
16.janvāris 2021, 11:06 | links
 
Kā er ledu Jelgavas apkārtnē šodien?
16.janvāris 2021, 10:49 | links
 
Alex [16.01.21]: Man vecā verga, spēka ļoti daudz nav, līdz ūdenim aiziet. Ja ar grūtībām ar 1 sitienu tiec līdz ūdenim, tad ledus drošs, ja viegli iziet cauri ledum it kā vispār nebūtu ledus, tad tur ledus daži cm. Es papildus urbju un mēru cm, skatos ledus struktūru.
Es kā neesmu pieredzējis ziemas makšķernieks nevaru komentēt kā tur ar ledus drošumu pārbaudot ar tavu metodi sitot ar vergu pa ledu. Vakar arī rakstīju par Biržu karjeru Jēkabpilī, tur bija 12 cm un urbis ar 6 apgriezieniem izgāja cauri. Nu i kā ir labāk, iet sitot ar vergu vai urbjot skatīties kas ar ledus biezumu?
16.janvāris 2021, 10:07 | links
 

Man vecā verga, spēka ļoti daudz nav, līdz ūdenim aiziet. Ja ar grūtībām ar 1 sitienu tiec līdz ūdenim, tad ledus drošs, ja viegli iziet cauri ledum it kā vispār nebūtu ledus, tad tur ledus daži cm. Es papildus urbju un mēru cm, skatos ledus struktūru.
16.janvāris 2021, 09:51 | links
 
Lilastē cilvēku daudz, bet pilnīgs čupačups. Ledus 6-8 cm, bet tālāk no krasta šaubīgs.
16.janvāris 2021, 09:36 | links
 
whoops [15.01.21]: Ko tu muldi? 10 cm ne ar vienu ne ar diviem sitieniem nevar izsist cauri . Ja izsiti ar vienu kārtīgu sitienu, tātad ledus ir zem 5 cm un nav drošs.
Un pat neiespringstot! Vergu taisīju pats. 10cm kā sviestā. Takā kāda kuram tā verga....
15.janvāris 2021, 22:31 | links
 
whoops [15.01.21]: Ko tu muldi? 10 cm ne ar vienu ne ar diviem sitieniem nevar izsist cauri . Ja izsiti ar vienu kārtīgu sitienu, tātad ledus ir zem 5 cm un nav drošs.
Mhm, ja ir jaunās vergas tad nē, bet ar veco, kalto, ja labi atvēzējas, tad mierīgi, jo viņai nav atdures.
15.janvāris 2021, 22:04 | links
 
whoops [15.01.21]: Ko tu muldi? 10 cm ne ar vienu ne ar diviem sitieniem nevar izsist cauri . Ja izsiti ar vienu kārtīgu sitienu, tātad ledus ir zem 5 cm un nav drošs.
Pie tam tas ledus galīgi nav skanīgs, kā pirmais. Reāli sasalusi putra. Ielūzt var bez skaņas. Moš rīt bilde būs nedaudz labāka.
15.janvāris 2021, 21:54 | links
 
Ko tu muldi? 10 cm ne ar vienu ne ar diviem sitieniem nevar izsist cauri . Ja izsiti ar vienu kārtīgu sitienu, tātad ledus ir zem 5 cm un nav drošs.
15.janvāris 2021, 21:24 | links
 
Ja spēka daudz, arī 10 cm var izsist ar 1 sitienu, bet tas nenozīmē, ka ledus neizturēs dažus simtus kg. Jāņem vērā vairāki faktori.
15.janvāris 2021, 21:18 | links
 
Ap Jelgavu šodien bija pasūdīgs. Ānē karjerā ar vienu verga sitienu bija cauri. Ozolniekos Iecavas upes līcī līdzīgs stāsts. Redzēju uz Vircavas upes makšķerniekus, un viens pat uz Lielupes pie jahtkluba bija uzlīdis, bet nez cik tas ir prātīgi.
15.janvāris 2021, 21:03 | links
 
Labs vakars, kas ar ledu Gaujā pie Carnikavas un Dzirnezerā?

trokiis, 15.janvāris 2021, 19:33


Pašā Gaujā tikai ar laivu.
Par Dzirnezeru nav info.
15.janvāris 2021, 20:45 | links
 
Ogrē, Dubkānu karjerā nomērīts 15.01.2021. ledus - no 16,2cm un 18cm biezs ledus. Tā ka var copēt!
15.janvāris 2021, 20:37 | links
 
Sveiki,kāda ir bijis riebezerā?
Kā ar cope ūdensrozēs,ir vērts braukt?
15.janvāris 2021, 20:11 | links
 
Labs vakars, kas ar ledu Gaujā pie Carnikavas un Dzirnezerā?
15.janvāris 2021, 19:33 | links
 
robs [15.01.21]: Uz mazā Baltezera var jau kāpt ?
šodien intereses pēc uzkāpu uz Lielā Baltezera - no DR puses. Krasta zonā it kā ok, verga neiet cauri, bet vairāk uz vidu verga gāja cauri. Var jau būt, ka notur, bet nu neesmu no "tiem", kam patīk pārbaudīt. Gan jau rīt veči sēdēs tur, kur šodien neriskēju iet.
15.janvāris 2021, 19:16 | links
 
Pa biržu karjeru staigāja kad Sauka vēl bij vaļā.Pēc šiem saliem gan jau varēs,bet šājās brīvdienās labāk nē.
15.janvāris 2021, 17:26 | links
 
Spinings27 [15.01.21]: Kāds zin kas ar ledu Saukas ezerā.?
Par Saukas ezeru nezinu bet tikko biju Biržu karjerā tur pagaidām ledus 12 cm. Bet tas ir apmēram 3 metri no krasta es uzmērīju.
15.janvāris 2021, 17:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager