Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Ap Raunu vakar bija o.k ledus,ari cope uideniekiem
18.decembris 2020, 19:44 | links
 
Sveiciens!
Vai ir kāda informācija par ledus stāvokli vidzemes puses ezeros, ap Vecpiebalgu? Uz lielajiem neplānoju, bet uz kāda mazāka gan varētu.

Mazliet sekoju līdzi prognozei, līdz trešdienai bija mazliet zem un ap 0`c, no trešdienas mazliet plusā.
Vai lietus tur stipri lijis?
18.decembris 2020, 14:50 | links
 
Būtu visur tāds kā Šuņezeram mazajā kaktā, būtu laime visiem copmaņiem. Tur ar vienu cirtienu neiet cauri, bet ... visur citur tā diemžēl nav!
18.decembris 2020, 13:13 | links
 
Varbūt kāds zin, kāda izskatās krasta zona no Varkaļa līdz tiltam. Starp citu, cirvis garā kātā rītdien var piederēt pie lietas....
18.decembris 2020, 13:03 | links
 
Pats, pats galvenais - VERGA. Katrs solis “jātausta”! Ja pie vidēja uzsitiena, gandrīz skrien cauri, jeb parādās mitrums, ne soli tālāk. Protams, katra un katrai vergai savs svars un īpatnības.
Gadījies, ka Burtniekā gar ašķu kanti taustam katru soli, te londonieši, bori pār plecu un, drīz ne, sīkā cūkas riksītī ezerā.

BrunoL, 11.decembris 2020, 12:27

Pēc aculiecinieka atstāsta, precīzi, tā arī viss noticis.
18.decembris 2020, 13:02 | links
 
Vai tiešām tāds izmisums?

marciic, 18.decembris 2020, 09:43


...netēlo gudrinieku draudziņ, arī Tu nezini, kura un kāda būs Tava pēdējā diena - vai uz ledus vai ar cirvi mugurā (kā Trockim)...
18.decembris 2020, 12:50 | links
 
17. decembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Burtnieku novada Matīšu pagastā no ūdenstilpes izcēla vienu bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Vai tiešām tāds izmisums?
18.decembris 2020, 09:43 | links
 
Kā parasti, par dzīves skolotaju trūkumu nesūdzamies!
16.decembris 2020, 16:22 | links
 
Lilastē ledus ok, manus 115 tur...bet ne copes + lietus...
16.decembris 2020, 15:42 | links
 
Man pa 5 pēdējām dienām kopā apšumēram - divas kastes normālu asaru 150-350g svarā. Nesaskaitīju, bet ap 80 gb.

basks, 16.decembris 2020, 15:15


Cerams, ka kārtīgi nosipies šos tīrīdams :D /skauž baisi, bet manu zivi tāpat neviens neizvilks, HOVGH/
16.decembris 2020, 15:34 | links
 
Kas par lietu, BrunoL? - Ne piesitiena? Netur meklēji! Man pa 5 pēdējām dienām kopā apšumēram - divas kastes normālu asaru 150-350g svarā. Nesaskaitīju, bet ap 80 gb. Jāatzīst, ka cope ar piepūli un lielu meklēšanu. Tā, līdz pat 100 ledus kalumiem dienā un zivīgs tikai katrs 10 cokums. Cope arī knapa, bez asumiem un uz darbu un pacietību.

Šodien gan vairs neiešu, lietus nomazgāja jau tā plāno ledu. Bišķi jāparukā, daudz nedarītā sakrājies, bet 5 dienu kaifs piedzīvots un labi. Divus gadus gaidīju šo iespēju.
16.decembris 2020, 15:15 | links
 
AJ! ko tur runāt... pirmo kaifu jau noķēru - loriņus pārkrāmēju... rādās šogad neko pirkt nevajadzēs, murmuļu, bļitku, hoķ zavaļisj, pagājšgad zaudējumu - 0...

brīvdienās iebraukšu mežā, ir vietas, kur dažu skaistu malku jau gadu nevaru dabūt ārā, un tad kad pāries "miers virs zemes un labais prāts" tb ziemsvētki, tad iešu pēc līdakām/ikriem :)

2020. gada janvāris, februāris izlutināja...
16.decembris 2020, 14:58 | links
 
Tēvocīti jot, domāju tāc zolīds kungs, sirmu galvu, izrādās- neprātīgs delveris!

BrunoL, 15.decembris 2020, 17:29

Bruno, toreiz biju jauns un traks, tagad vienkārši traks :) Atbraucu šodien uz laukiem - pieSiguldu... domāju rīt uz ezeru aizšļūkt... sieva asarām acīs, saka - NEEJ! ...nu neiešu, kam man tie daži asarīši, atkausēšu aizpagājušā gada :)

daddy_j, 15.decembris 2020, 23:39

Tere!
Pa lielam, tās un tie, kuri kāju nav spēruši uz ledus, vislabāk zin par tā stāvokli un drošību. Tas tāpat kā tie, kuriem visplikākā pakaļa, lielākie padomdevēji naudas lietās.
Domā, manā mājā savādāk. Labi zinam, ka ar sievieti strīdēties bezjēdzīgi, piekrītam un daram pa savam.
Par dažiem asarīšiem pasmaidu, jo divas pilnas dienas esmu nokalis sava krasta trekni perspektīvākās vietas un ne piesitiena. Rīt dilemma- kalt pretējo virzienu, vai mēģināt kādu lupatnieku uzēdināt?
Za ribalku!
16.decembris 2020, 14:42 | links
 
Tēvocīti jot, domāju tāc zolīds kungs, sirmu galvu, izrādās- neprātīgs delveris!

BrunoL, 15.decembris 2020, 17:29


Bruno, toreiz biju jauns un traks, tagad vienkārši traks :) Atbraucu šodien uz laukiem - pieSiguldu... domāju rīt uz ezeru aizšļūkt... sieva asarām acīs, saka - NEEJ! ...nu neiešu, kam man tie daži asarīši, atkausēšu aizpagājušā gada :)
15.decembris 2020, 23:39 | links
 

Pieticigi sezona atklata. Rit laikam janosledz, jo ledus paplans..
15.decembris 2020, 17:39 | links
 
Sveiki! Gribētu pajautāt par Lubānas ezeru.Kā tur ar ledu, varbūt kāds bijis???
15.decembris 2020, 17:31 | links
 
Tēvocīti jot, domāju tāc zolīds kungs, sirmu galvu, izrādās- neprātīgs delveris!
Tā jau i, neskati vīru no cepures!
Ja nopietni, arī šis un tas piedzīvots. Reiz, jaunības dullumā Burtniekā uz 1. ledus ar iejājos. Daudz sniega, kupenas un -25* Tak ar tanku brīvi. Še tev! Pazūd pamats. Nostrādāja kaut kāds automāts(gēni, ne pirmajā paaudzē pie Sirmā)- uz muguras un rokas plaši, pārvēliens uz vēdera un ārā. A vatnija pantaloni slapji. Velteņi arī. Līdz mājai 3,5km līdz ceļiem pa neiebristu taku. Aukstumu īsti nejutu, sākums neko. Tad palēnām
pufaicenes sāk pārvērsties stīvās ledus trubās. Nezinu kā būtu, ja vēl viens km jāuzveic?!
15.decembris 2020, 17:29 | links
 
dadiy_j. Es arī biju uz tā ledusgabala Vakarbuļļos. Ar velkoni mūs nocēla un brīvostā visus piereģistrēja. Kad aizbraucu pēc autiņa, no ledus vairs nebija ne miņas - tīra jūra līdz horizontam. Sargiet sevi!!!
15.decembris 2020, 15:42 | links
 
nikns kā vells, neko negrib pārdot, lai tagad ejam uz busiņu sodu maksāt!!

Nepateicīgais, laikam nevajadzēja vilkt šo ārā... Lai sevi nekārdinātu, kopš tās reizes MK pērku katru gadu... :)

daddy_j, 15.decembris 2020, 10:22

tpu, johaidī, vajadzētu priecāties, bet nē- šams nikns..))
15.decembris 2020, 12:29 | links
 
Es atceros vēl 2x - kautkad 90tajos, kad norāva ledu Vecāķos, bet es toreiz biju līcim pretējā pusē (Mērsrags/Ragaciems), redzēju kā torosi veidojas. arī skaisti, bet bīstami.

Otrreiz bija 2000-šo sākumā, kad arī ledus aizgāja Jūrmalā, bet es toreiz pa Lielupi bakstījos un action nepiedalījos... :)

Ā, interesants gadījums bija 90-to sākumā. Makšķerējam M.Baltezerā pie Gaujas kanāla, ledus strjomnijs, bet, ja prātīgi kustās, copēt var.

Te, atnāk inspektors, kartes pārbaudīt (tolaik MK reti kurš pirka, man arī nebija, bet skaitījās, ka var no inspektora nopirkt). Kamēr tur stīvējamies-tirgojamies, šis, šļop, ielūzt! Knapi izķeksējām šo ārā...nikns kā vells, neko negrib pārdot, lai tagad ejam uz busiņu sodu maksāt!!

Nepateicīgais, laikam nevajadzēja vilkt šo ārā... Lai sevi nekārdinātu, kopš tās reizes MK pērku katru gadu... :)
15.decembris 2020, 10:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager