Burtnieks

imations: sanāk baigi smaga. man 5hp tohatsu dzen laivu uz 27-29km/h bet man ir atvieglota versija piepušamā. Laikam jau burtniekā 9m/s vējā tā būtu kā būtu ar tādu braukt.

OskarsB, 4.oktobris 2016, 20:58


Vispar normali 5hp ar ekipejumu ta ari iet uz 11km/h, vienalga kada Tev ir gumijas lava un ka noregulets motors. Bez ekipejuma var izspiest 18km/h. 20hp ar ekipejumu iet 36km/h.
4.oktobris 2016, 21:11 | links
 
imations: sanāk baigi smaga. man 5hp tohatsu dzen laivu uz 27-29km/h bet man ir atvieglota versija piepušamā. Laikam jau burtniekā 9m/s vējā tā būtu kā būtu ar tādu braukt.
4.oktobris 2016, 20:58 | links
 
Velcēšana jau nav cope, kur problēma :D
4.oktobris 2016, 20:55 | links
 
Honda - vienkārši laiva tāda, iet pat ātrāk 14-15 km/h ja grīdas ķīlis nav piepūsts.
4.oktobris 2016, 20:45 | links
 
imations: Kas tas par 5hp motoru kas pilnā gāzē iet tikai uz 11km/h?
4.oktobris 2016, 20:37 | links
 
Ar atvaļinājuma esamību un 1. oktobra iestāšanos, kad jūrā vairs nevar ķert lasi, kura vietā šobrīd ir pieejamas medūzas MEGA apjomos, tika nolemts aizbraukt uz Burtnieku. Pēc prognozēm solīja pūtienu 9 m/s, līdz ar to tika paņemta BUSH CRAB 400 ar ko parasti braukāju pa jūru. Protams, Burtniekā pie vēja 9m/s ir tādi paši viļņi, kā gludā jūrā, bet laiva ir liela un ērta. Sākums bija pat labs - pie salas aizvējā rītausmā mētājot, ienācās 5 normālas līdakas uz diviem pusstundas laikā, bet ar to viss prieks arī izbeidzās.
Sakarā ar mētāšanas prieka izbeigšanos tika nolemts nodarboties ar velcēšanu, kā rezultātā praktiski tika secināts, ka jaunpieņemtā norma licencētai makšķerēšanai, kas liedz velcēšanu ar motoru pavasarī, konkrēti padara neiespējamu lielai grupai makšķernieku nodarboties ar šo zivju ķeršanas veidu, jo problēma ir laivās. Velcēšanas ātrums ir 3-7 km/h, kas atkarīgs no konkrētā mānekļa veida vibrikiem, laivas motors ar 5ZS pilnā gāzē dod caurmērā 10-11 km/h. Ar airiem iespringstot bezvējā var dabūt 2-3km/h, turklāt ar noteikumu, ja esi nosipies zaļš vicinot airus. Šodien vējš pūta laivu vidēji ar ātrumu 1.5-2.5km/h. Principā sanāk, ka ar lielām un ērtām laivām, lai pavelcētu bezvējā, ir jānoņemas vienkārši PIPEC, lai daudzmaz normāli uzņemtu ātrumu vajag pūtienu virs 9m/s un lai to darītu pret pūtienu vajag airēt vismaz ar 5 ZS spēku.
Es saprotu, ka tur kur apspriežas bars muļķu rodas kolektīva gudrība, bet šoreiz šo zivju ķeršanas veidu ar labu un ērtu laivu vairākums nevarēs piekopt tīri fiziski, būtu vienkāršāk šajā laika posmā velcēšanu aizlieguši, nevis atklāti ņirgājušies par tiem, kas zivis ķer atpūtas nevis komercijas dēļ. Un jā novelcējoties no lēkta līdz pusdienai, kad viss ZJB jo izmantojot šo efektīvo zivju ķeršanas metodi noķerto zivju daudzums nepalielinājās.
4.oktobris 2016, 20:21 | links
 
Pashvaldiibas veeleeshanas vairs nav aiz kalniem,taa ka buus iespeeja nolikt dazhu labu pie vietas

Ruu, 3.oktobris 2016, 09:45


Nav gan, bet jautājums ir kuri ir tie lieliskie kadri par kuriem balsot? Kuri būs labāki par esošajiem un darbosies makšķernieku interesēs? Man liekas, ka tā ir sistēmiska problēma, kura nemainīsies tikmēr, kamēr nemainīsies pati sabiedrības domāšana vai kamēr netiks izdarīts liels (varbūt pat ļoti liels) spiediens uz pie varas esošajiem deputātiem...
4.oktobris 2016, 20:12 | links
 
Pašvaldibas darboniem neinteresē zivju daudzums ezerā bet nauda.

Kussmar, 2.oktobris 2016, 18:09
varbūt visiem paņemt samesties lai viņi aizrijas?

svetoj, 3.oktobris 2016, 07:14


Pārāk badīgas un dziļas ir tās rīkles:D
4.oktobris 2016, 20:04 | links
 
uztaisiet sadaļu burtnieka politika,bet šini sadaļā lai paliek par copi,te palasot vēmiens nāk man un dadziem kas kas copē bet nevis vāvuļo

gambers, 3.oktobris 2016, 09:52

Sveiks! Tu jau vairākas reizes vemsties šeit, varbūt tev atkal ir rotinieks - tad cits forums GAMBERS!!!
Tauta raksta pareizi, ja pastāv netaisnība, tad to vajag izcelt. Padomā ko raksti un kapēc citi vārās. Ne asakas!
4.oktobris 2016, 10:34 | links
 
uztaisiet sadaļu burtnieka politika,bet šini sadaļā lai paliek par copi,te palasot vēmiens nāk man un dadziem kas kas copē bet nevis vāvuļo

gambers, 3.oktobris 2016, 09:52

Ir varianti? Cilvēki jau raustas agonijā ka viņiem nocērt pierasto makšķerēšanas vietu. Viss jau būtu ok vēl ja visi no ezera laukā, tad visi. Grib lai ezers atkopjas bet tīklus atstāj.
3.oktobris 2016, 20:24 | links
 
Pashvaldiibas veeleeshanas vairs nav aiz kalniem,taa ka buus iespeeja nolikt dazhu labu pie vietas

Ruu, 3.oktobris 2016, 09:45

Viņiem ir vēl laiks nodrošināt sev nākotni pārdodot un pagarināt tīkliniekiem kvotas. Ar to atkatu padzīvos kādu laiku.
3.oktobris 2016, 20:20 | links
 
uztaisiet sadaļu burtnieka politika,bet šini sadaļā lai paliek par copi,te palasot vēmiens nāk man un dadziem kas kas copē bet nevis vāvuļo

gambers, 3.oktobris 2016, 09:52



Sen kaut kaa tavas atskaitiites neesmu lasijis
3.oktobris 2016, 09:55 | links
 
uztaisiet sadaļu burtnieka politika,bet šini sadaļā lai paliek par copi,te palasot vēmiens nāk man un dadziem kas kas copē bet nevis vāvuļo
3.oktobris 2016, 09:52 | links
 
Pashvaldiibas veeleeshanas vairs nav aiz kalniem,taa ka buus iespeeja nolikt dazhu labu pie vietas
3.oktobris 2016, 09:45 | links
 
Pašvaldibas darboniem neinteresē zivju daudzums ezerā bet nauda.

Kussmar, 2.oktobris 2016, 18:09

varbūt visiem paņemt samesties lai viņi aizrijas?
3.oktobris 2016, 07:14 | links
 
Pašvaldibas darboniem neinteresē zivju daudzums ezerā bet nauda.
2.oktobris 2016, 18:09 | links
 
Nu nezinu kad pienāks laiks, kad valsts vīri domas par valsti nevis par atkatiem, saviem sponsoriem, īpašumiem utml.

Vienkaršs jautājums:
1. Cik pašvaldībai un valstij ienes naudu Zvejnieki burtniekā?
2. Cik naudu ienes makšķernieki burtniekā -> Licences, nakstmītnes uc. pakalpojumi - papildus valstij nodokļi tiek nomaksāti par patērēto degvielu braucot uz ezeru un ezerā, nemaz nerunajot par nodokļiem no makšķerēšanas precēm.

Es ja godīgi neredzu nekādu ieguvumu ka pāris ģimenes Burtniekā nodarbojas ar zvejniecību. Pašvaldībai tiesi vajadzētu atbalstīt tūrismu un makšķerēsanu jo tas ienes naudu pašvaldībai un valstij.

Davis-Di, 29.septembris 2016, 14:47


Šo info var mierīgi izrakt, vienreiz pats meklēju, bija apmēram tā, makšķernieku licenzēs tika iegūts ap 150k, bet no zvejniecības licenzēm 8k, un pats interesantākais, kad zivis ielaistas tikai 2k vērtībā.
2.oktobris 2016, 16:49 | links
 
Neizmirs kā suga, bet kā jau latvieši klusiņām pa stūriem pukstēs.
Dažas karstasinīgākas tautas to Burtnieku "pašvaldības bodīti" vienkārši izdauzītu par šādiem izgājieniem ...
2.oktobris 2016, 16:42 | links
 
Briivas rokas tiikliniekiem,makskernieki sirmajaa izmirs kaa suga.
2.oktobris 2016, 14:41 | links
 
Jaaielaiz sirmajaa roni:))
2.oktobris 2016, 14:36 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager