Burtnieks

Nu tas būtu pārspīlēti teikts.
Pa kādai jau izvelk....
12.maijs 2021, 13:34 | links
 
taimenis [12.05.21]: Labadiena! Kas notiek ezerā ar līdakām? Brekši jau pulcējās pie krasta?
Par brekšiem nezinu, bet līdakas vīri velk
12.maijs 2021, 12:02 | links
 
Labadiena! Kas notiek ezerā ar līdakām? Brekši jau pulcējās pie krasta?
12.maijs 2021, 10:03 | links
 

Es gan arī tikai mācos
10.maijs 2021, 11:52 | links
 
MT9 [10.05.21]: Paldies Oskaram par aprakstu un skaistajām bildēm! Pilnīgi žēl, ka biežāk necopē Sirmajā:)

Kruizers, 10.maijs 2021, 06:04
Pagaidām nepieņem mani šis ezers. Bet arī Babītē sākums bija dikti grūts :)
Katrā ūdenstilpnē ir sava specifika, kura ir jāatkož
10.maijs 2021, 11:49 | links
 
MT9
Ar varu un nelaikā ari pie dāmām bez panākumiem!
10.maijs 2021, 08:39 | links
 
Paldies Oskaram par aprakstu un skaistajām bildēm! Pilnīgi žēl, ka biežāk necopē Sirmajā:)

Kruizers, 10.maijs 2021, 06:04

Pagaidām nepieņem mani šis ezers. Bet arī Babītē sākums bija dikti grūts :)
10.maijs 2021, 08:28 | links
 
Paldies Oskaram par aprakstu un skaistajām bildēm! Pilnīgi žēl, ka biežāk necopē Sirmajā:)
10.maijs 2021, 06:04 | links
 
MT9 [09.05.21]: Kārtējo reizi maija mēnesī devos Burtnieka ezera virzienā. Nu jau par tradīciju kļuvušas makšķerēšanas sacensības draugu lokā, kur vienā laivā copē viens nedaudz pieredzes bagātāks makšķernieks ar copmani, kurš ne tik bieži tiek uz ūdens. Ieskaitē pieņem 5 mēra līdakas ar norunu, ka vismaz 1 no tām jānoķer arī pāriniekam. Ja visas 5 līdakas noķer 1 komandas dalībnieks, ieskaitē nonāk tikai 4 garākās. Parasti ierados tieši sacensību rītā, bet šajā gadījumā grūti ātri noorientēties, kur tā zivs ezerā atrodas. Apskaidrība, parasti, nāca tuvāk sacensību beigām, tādēļ šogad ar pārinieku nolēmām ierasties vismaz dienu iepriekš, lai būtu laiciņš nedaudz iepazīt līdaku uzvedību un noteikt to atrašanās vietu šajā pavasarī. Teorija ir laba štelle, bet, kā parasti ar mani tas notiek, sacensības izvērtās neprognozējami grūtas - pirmkārt, abas dienas bija visai šerpi laika apstākļi, pirmajā dienā gandrīz visu laiku lija, bet sacensību rīts sākās ar vēja brāzmām līdz 11 m/s, kuras tuvāk pusdienlaikam tikai pastiprinājās. Priekš Babītes ezera šāds vējš ir O.K., bet Burtnieks šūpojas nedaudz vairāk. Aizskrienot uz priekšu, informēšu, ka tieši stiprais vējš liedza aizvadīt sacensības pilnā apjomā. Organizatori pieņēma lēmumu, ka tik lielos viņos šūpoties nav prāta darbs. Cepuri nost, jo drošība uz ūdens ir pirmajā vietā. Gan paspēsim vēl pacopēt ;) Nu tad pie rezultātiem, treniņu dienā mans pārinieks tika pie 2 līdakām (53, 73 cm), kas nedaudz optimistiskāk ļāva raudzīties sacensību virzienā, jo likās, ka esam vismaz pāris perspektīvas vietas noskatījuši. Bet kas tev deva, sacensībās uz abiem 0 copes un stabili pēdējā vieta :D Pirmā un otrā vieta tika pie 4 zaļsvārcēm, trešā un ceturtā noķēra 2 eksemplārus, piektā vieta sagūstīja 1 palaidni. Es jau sāku pierast, ka sacensības nav mana stihija, bet Ingus nedaudz vīlies :) Neraugoties uz rezultātu, kopumā tusiņš bija dikti foršs, paldies organizatoriem un uz tikšanos 2022!
Kā vienmēr, izsmeļoši un ar skaistiem foto! Tā turpināt, Oskar!
9.maijs 2021, 23:10 | links
 
Super, jā laiks jūs nelutināja cik sekoju čatiņam ...
9.maijs 2021, 19:56 | links
 













Kārtējo reizi maija mēnesī devos Burtnieka ezera virzienā. Nu jau par tradīciju kļuvušas makšķerēšanas sacensības draugu lokā, kur vienā laivā copē viens nedaudz pieredzes bagātāks makšķernieks ar copmani, kurš ne tik bieži tiek uz ūdens. Ieskaitē pieņem 5 mēra līdakas ar norunu, ka vismaz 1 no tām jānoķer arī pāriniekam. Ja visas 5 līdakas noķer 1 komandas dalībnieks, ieskaitē nonāk tikai 4 garākās. Parasti ierados tieši sacensību rītā, bet šajā gadījumā grūti ātri noorientēties, kur tā zivs ezerā atrodas. Apskaidrība, parasti, nāca tuvāk sacensību beigām, tādēļ šogad ar pārinieku nolēmām ierasties vismaz dienu iepriekš, lai būtu laiciņš nedaudz iepazīt līdaku uzvedību un noteikt to atrašanās vietu šajā pavasarī. Teorija ir laba štelle, bet, kā parasti ar mani tas notiek, sacensības izvērtās neprognozējami grūtas - pirmkārt, abas dienas bija visai šerpi laika apstākļi, pirmajā dienā gandrīz visu laiku lija, bet sacensību rīts sākās ar vēja brāzmām līdz 11 m/s, kuras tuvāk pusdienlaikam tikai pastiprinājās. Priekš Babītes ezera šāds vējš ir O.K., bet Burtnieks šūpojas nedaudz vairāk. Aizskrienot uz priekšu, informēšu, ka tieši stiprais vējš liedza aizvadīt sacensības pilnā apjomā. Organizatori pieņēma lēmumu, ka tik lielos viņos šūpoties nav prāta darbs. Cepuri nost, jo drošība uz ūdens ir pirmajā vietā. Gan paspēsim vēl pacopēt ;) Nu tad pie rezultātiem, treniņu dienā mans pārinieks tika pie 2 līdakām (53, 73 cm), kas nedaudz optimistiskāk ļāva raudzīties sacensību virzienā, jo likās, ka esam vismaz pāris perspektīvas vietas noskatījuši. Bet kas tev deva, sacensībās uz abiem 0 copes un stabili pēdējā vieta :D Pirmā un otrā vieta tika pie 4 zaļsvārcēm, trešā un ceturtā noķēra 2 eksemplārus, piektā vieta sagūstīja 1 palaidni. Es jau sāku pierast, ka sacensības nav mana stihija, bet Ingus nedaudz vīlies :) Neraugoties uz rezultātu, kopumā tusiņš bija dikti foršs, paldies organizatoriem un uz tikšanos 2022!
9.maijs 2021, 19:23 | links
 
Kruizers [07.05.21]: https://likumi.lv/doc.php?id=322998&;version_date=07.05.2021
Zemkopības ministrijas lēmums Nr. 4.1-12e/13

Rīgā 2021. gada 6. maijā

Par papildus zvejas limita piešķiršanu zvejai īpašos nolūkos Burtnieku ezerā 2021. gadā
7.maijs 2021, 11:49 | links
 
 
sigi [07.05.21]: BOSIKS [Vakar]: Jāāā...GPS gan ir aparāts! Senāk lika punktus kur zivis ir, tagad - kur nav un nebūs!:-D Nu ņemamu nebūs, kā mikrōnu paaugsies tā tīklā vien iesprūdīs:-(:-(Mes bijām 1.maijā. Rits kluss, velak iesila un aktivitate paradijas. No 10 zivim 6 meri un vel paris labas nodila. Beidzam ap 15:00,butu palikusi, noteikti vel paris nokertu. Nav 100+ astes, bet tik un tā, pie sada vesuma galigi nevar sudzeties. Todien vilka visi,cik redzejam. Ari baze smuki gozejas ap 7kg lidaka.
7.5 kg
7.maijs 2021, 09:51 | links
 
BOSIKS [06.05.21]: Jāāā...GPS gan ir aparāts! Senāk lika punktus kur zivis ir, tagad - kur nav un nebūs!:-D Nu ņemamu nebūs, kā mikrōnu paaugsies tā tīklā vien iesprūdīs:-(:-(
Mes bijām 1.maijā. Rits kluss, velak iesila un aktivitate paradijas. No 10 zivim 6 meri un vel paris labas nodila. Beidzam ap 15:00,butu palikusi, noteikti vel paris nokertu. Nav 100+ astes, bet tik un tā, pie sada vesuma galigi nevar sudzeties. Todien vilka visi,cik redzejam. Ari baze smuki gozejas ap 7kg lidaka.
7.maijs 2021, 09:23 | links
 
Līdz ar to viss ir pārlikts uz jaunās pašvaldības pleciem un cīņa par rūpnieciskās zvejas pārtraukšanu turpinās
7.maijs 2021, 08:25 | links
 
Sliktas ziņas ir par to, ka administratīvā rajona tiesa ar spriedumu Nr.A42-01053-21 ir atcēlusi Burtnieku novada pašvaldības lēmumu ar 01.01.2022. ezerā pārtraukt rūpniecisko zveju. Protams, pašvaldība savu mājas darbu nebija pienācīgi izpildījusi un kas tāds jau bija sagaidāms
7.maijs 2021, 08:24 | links
 
BOSIKS [06.05.21]: Jāāā...GPS gan ir aparāts! Senāk lika punktus kur zivis ir, tagad - kur nav un nebūs!:-D Nu ņemamu nebūs, kā mikrōnu paaugsies tā tīklā vien iesprūdīs:-(:-(
No vietējiem aborigēniem tik sliktas ziņas nav. Sezonas atklāšanā laivā 6 mēra līdakas un viena uz 4kg. Saka, ka aktivitāte neesot vēl tik liela, jo auksts laiks/ūdens. Visi gaida nākamo nedēļu kad vidēja gaisa temperatūra pacelsies.
7.maijs 2021, 08:06 | links
 
Jāāā...GPS gan ir aparāts! Senāk lika punktus kur zivis ir, tagad - kur nav un nebūs!:-D Nu ņemamu nebūs, kā mikrōnu paaugsies tā tīklā vien iesprūdīs:-(:-(
6.maijs 2021, 20:51 | links
 
Jāā, izskatās, ka tautieši ir tādi pat cūkas, kā citu šeit dzīvojošo nāciju pārstāvji!
Pretīgi...
27.aprīlis 2021, 11:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager