Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
Bralitis, ZRP programmā, jau ir darba spēka nodokļu samazināšana. UIN jau ir zems. Tomer ir kautkāda kritiskā robeža (kuru nezin neviens) zem kuras nodokļu ieņēmumi sāk kristies, tādējādi nodokļu slogam ir jābūt uz šīs robežas. BTW mikrouzņēmumu nodoklis NAV liels, bet tas atkarīgs vairāk no sfēras.

Par budžetu, tur ir sarežģīti. Līdz šim budžetu veido uz iepriekšējā gada bāzes (kaut ko mainīt centās Repše, bet viņš to gribēja izdarīt viena gada laikā, un tāpēc atgriezās pie vecās kārtības). Tomēr no gada uz gadu valsts funkcijas mainās, un mainās prioritātes, bet budžeta finansējuma sadalījums pa lielam paliek tāds pats, tas ir, neatmet veco funkciju finansēšanu, bet jaunajām brēc pēc papildus līdzekļiem. Atlaist no darba ierēdņus nozīmē ((^%^$, pirmkārt ierēdņi ir vēlētāji, otrkārt ierēdņi sāk bremzēt ministrijas darbu, kas noved pie nozares buksēšanas un attiecīgi pārējo vēlētāju negatīvās attieksmes. Nedod Dies, vēl kāds paziņa strādā, tad arī radi, draugi novērsīsies :))

Tādējādi ministram darbam jānododas par 200%, lai izvērtētu funkcijas un visu laiku turētu roku uz pulsa, kas jauns kas vecs, kas jālikvidē, kas jāpastiprina. Reformas ne vienmēr ir samazināšana, bet arī palielināšana.
1.septembris 2011, 12:48 | links
 
brālīt, tu vroģi gudrs vecis, ar biznesu nodarbojies un tā, bet pavelcies uz visādām blēņām, tipa "vakar ziņās..."

Pirms runāt par "vispārēju nodokļu samazināšanu" un interesi radīt biznesu, būtu nu ciparus apskatījies, piem 2010.g budžeta ieņēmumus http://www.likumi.lv/wwwraksti/2009/200/BILDES/BUDZETS/BUDZETS%20P2.DOC

Tad tu redzētu, ka ienākuma nodoklis nav ne 10% no kopējā ieņēmuma, uzņēmumu ienākumu nodoklis vispār tik 3% no kopējā ieņēmuma. Vislielākais ir PVN un akcīzes nodoklis, kopā ap miljardu.

tā ir tīrākā demagoģija kladzināt par "vispārēju nodokļu samazināšanu" un brēkt par sliktiem ceļiem, medicīnu izglītību. A kur ta lai valsts ņem naudu ja ne no nodokļiem? Vajag pārstrukturēt nodokļus uz patēriņu, īpašumu, dividendēm u.c. ekstrām. nevis "vispārēju samazināšanu"

Tāpat par sadalīšanu - a ko ta budžetu sastādot dara, ja ne sadala...Tu te brīvi mētājies ar 15% utt. bet vai parēķināji, ka 1% budžeta ir 44 miljoni...ja paskatīsies par kādām naudām raud piem slimnīcas, tad sapratīsi, ka tas ir pārnesot uz ģimenes budžetu raudāšana par 13 vai 14 santīmu kabatasnaudu...
1.septembris 2011, 12:51 | links
 
Roto mažoritārā sistēma nozīmē, ka Milda varēs balsot tikai par 1, piedevām tas kurš būs nozīmēts attiecīgajam apgabalam, ne to kas patīk. Mažoritārā sistēma nozīmē, ka no apgabala tiek ievēlēts tikai viens deputāts.

Mažoritārajā sitēmā, ievēlētais deputāts teorētiski var būt ievēlēts, ar ļoti nelielu vēlētāju atbalstu.

Par un pret mažoritāro sistēmu var palasīt Valda Liepiņa (Vēlēšanu reformu biedrības priekšsēdis) rakstu
1.septembris 2011, 12:53 | links
 
ērgli - arī demagoģija, to pī or not to pī... :)

lielākais PAR mažoritāro sistēmu ir tas, ka 20 gadi ar proporcionālo vēlēšanu sistēmu ir parādījuši, ka LATVIJAI šī sistēma nedeer, ka tā faktiski ir izpostījusi valsti. Vēl pēc 10 gadiem jau būs vienalga...
1.septembris 2011, 12:58 | links
 
Jābūt mazākiem vēlēšanu apgabaliem, bet domāju, ka vēlēšanu sistēma nav jāmaina uz mažoritāro. Droši vien ir būtiskas atšķirības nepieciešamībās, kas ir Alūksnē un Ikšķilē, vai Viļakā un Daugavpilī.
1.septembris 2011, 13:06 | links
 
eergli, robeža pie kuras sāka nemaksāt nodokļus ir zināma. Pacel augšā pa gadiem kā mainījās nodokļu un nodokļu ieņēmumi un tad būs skaidrs kur ir tā robeža. UIN robeža tika pārkāpta tajā brīdī, kad izdomāja dividendes aplikt ar IIN. Un tagad matemātikas stunda. Kas ir izdevīgāk no 100ls atdot 10ls puikiem par pakalpojumu un dabūt kabatā 90ls, vai arī no 100ls atdot 37.3ls un dabūt sev 62.7ls.
Ne velti saka, ka lai miegs būtu ciešs un salds ir jānomaksā visi nodokļi, bet kurš gan vat atļauties tik dārgas miega zāles...
1.septembris 2011, 13:07 | links
 
Daddy esmu gan parēķinājis -tev nav taisnība . Uztaisi biznesu ,samaksā nodokļus tad dziedāsi citu dziesmu ....pats ar demagoģiju vien nodarbojies :))) Noliegšanas princips irpats vienkāršākais:)) Bet tāpēc jau runājam lai tiktu skaidrībā. Svarīgi ir atrast risinājumu .
1.septembris 2011, 13:10 | links
 
Micuk - tu tikopateici Latvijas patreizējo ekonomisko modeli :))))) Daddy iekalviņu sev sienā :))))))
1.septembris 2011, 13:11 | links
 
micuks piekrītu daļēji. aplikt dividendes ar IIN bija pareizs lēmums, bet vajadzēja no otras puses laist lejā IIN no algas.

P.S. kā tu izrēķināji tos 37, 3 ls?

UIN 15, IIN 10, itogo 25? P.S. es labāk samaksāju tos 15 pa virsu, nekā gaidu sprādžu žvadzēšanu...
1.septembris 2011, 13:12 | links
 
eergli kaunies, iet politikā un nezināt kā rēķina elementāro matemātiku. Ech vot tādi nu mums tie politiķi. Labi došu bezmaksas matemātikas stundu.
tātad biznesmenis Bralitis nopelnija 100ls no micuka par teiksim kaut ko.
1. no 100 Ls Bralitis atdeva valstij 22%PVN kas ir 18.03ls. Palika viņam 81.97 tīrā peļņa jo pieņēmu, ka Brālītim nebija nekādu izdevumu uz šo darījumu un izdomāja viņš šos 81.97 izņemt kā dividendes.
2. No šiem 81.97 Brālītis samaksāja 15% UIN kas sastādīja 12.30 Ls un palika viņam 69.67 Ls
3. No šiem 69.67 Ls Brālītis samaksāja 10% IIN 6.97Ls un veiksmīgi izņēma sev dividendēs 62.7Ls
Tas gan tādā primitīvā aprēķinā, jo UIN aprēķins ir gana liels un viltīgs.
Ja Brālītis gribētuņo 100Ls izmaksāt algu tad viņš saņemtu vēl mazāk. Tā ka domā topošais deputāta kungs ko un kā darīt. Ja kas piesakos par fin konsultantu :)
1.septembris 2011, 13:18 | links
 
Un nolaižot IIN no algas neko nedotu, jo ne jau biznesmeņi sev algās izmaksās naudu, bet gan dividendēs. Jo algu nodokļi vispār ir laupīšana, sevišķi ja ņem vērā ko mēs dabūnam pretī.
1.septembris 2011, 13:26 | links
 
Jā,,,,,,,, redz ērgli - - nekā man nepaliek ...... :(((( Bet ņemot vērā esošo ekonomiskosituāciju arī brālītim pildspalva nemaksā 0,10 Ls bet gan 5 Ls.
Godīgiman tas ir noriebies -gribu no 100 Ls samaksāt 10 Ls un mierīgi braukt uz copi .Un copē copēt,mājās spēlēties ar bērnu ... nevis domāt shēmas .
1.septembris 2011, 13:32 | links
 
brālīt, es tev par bulli tu man par sētu :)

lab, bez noliegšanas - uzskatu, ka vajag progresīvos nodokļus IIN, NĪN, bezbērnu u.c. un vajag progresīvos naudas soda apmērus
1.septembris 2011, 13:38 | links
 
Micuk -politiķim nav jāūt ekonomistam.Viņam ir jāklausa Brālītis un man līdzīgie bet ekonomistiem kas nav politiķi ir jāizdara melnais darbs .Laurus protams plūks politiķis :)))
1.septembris 2011, 13:38 | links
 
micuks PVN rēķina sarežģītāk, jo ir arī priekšnodoklis, ko atskaita tādējādi, reāli budžetā maksājamais PVN ir daudzas reizes mazāks. Turklāt eksportējot PVN nav vispār.

es labprāt piekristu maksāt valstij tos 37 %, ja man būtu šitāda varka. no nekā 67 lati. :)

Bralitis, a mikrouzņēmuma nodoklis nav attiecināms uz Tevi?
1.septembris 2011, 13:41 | links
 
turpināšu mūsu deputāta izglītošanu.
Ja Brālītis no manis nopelnīs 100ls un izdomās, ka jāizmaksā godīgi aldziņa tad.
1. no 100 Ls Bralitis atdeva valstij 22%PVN kas ir 18.03ls. Palika viņam 81.97 no kā tad arī sāk maksāt nodokļus.
2. Sociālais nodoklis kopā ir 35.09% attiecīgi no 81.97Ls tas ir 28.76 un paliek 53.21Ls.
3. ja Brālītis strādā bez nodokļu grāmatiņas, tipa otrs darbs tad no šīs summas tiek samaksāts IIN 25% kas ir 13.30 un viņs algā sev saņem 39.82 Ls.
3.1. ja Brālītim šis ir pamatdarbs tad viņam pienākas atvieglojumi neapliekamā minimuma veidā 45ls nu un ja ir kāda persona apgādībā tad vēl par katru personu 70ls. Pieņemsim, ka personas apgādībā nav nevienas, tad Brālītis no 53.21-45=8.21LS maksā 25% IIN, kas ir 2.05 un beigās uz rokas saņem 51.16Ls
Ja ir vēl kāda persona apgādībā tad IIN nav jāmaksā un Brālītis saņem 53.21LS
Viss matemātikas stunda beidzās. Un tagad var pasēdēt un padomāt kas nu kuram ir izdevīgi šajā valsts iekārtā
1.septembris 2011, 13:44 | links
 
eergli priekšnodoklis ir tikai tad ja ir izdevumi. Ja izdevumu nav tad nav arī priekšnodokļa. Ja es sniedzu kādu konsultatīvo pakalpojumu tad man tur tas priekšnodoklis labākajā gadījumā ir maza asariņa, ja vispār viņa ir. Ja ir liels peļņas % tad arī nav priekšnodokļa no lielas daļas peļņas un ieslēdzas mans aprēķins. Es gribētu redzēt, kurš gan attiektos no papildus naudas savā ķēšā
1.septembris 2011, 13:47 | links
 
mikrouzņēmumam ir arī griesti kurus nedrīkst pārsniegt, un no PVN maksāšanas viņs neatbrīvo. Plus tiek domāts, ka mikrouzņēmuma nodoklim būtu japiegriež skābeklis jo savādāk daudzi caur šo nodokli mēģina optimizēt nodokļus. Tā ka nav viss tik vienkārši. Ja mēs dabūtu pretī par saviem nodokļiem kaut minimumu no tā ko mums sola Satvermse, domāju, ka daudzi maksātu nodokļus, bet par cik mēs nesaņemam gandrīz neko, tad neredzam arī jegu maksāt. Par naudas izzagšanu valsts struktūrās nemaz i nerunājot.
1.septembris 2011, 13:49 | links
 
micuks Tavi aprēķini ir pilnīgi šķērsām :(

Ja kaut ko pārdod par 100 Ls, tad reģistrējies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, samaksā 9 % un dzīvo laimīgs.
1.septembris 2011, 13:49 | links
 
mikrouzņēmuma nodokli drīkst izmantot, ja apgrozījums nepārsniedz 70000 Ls gadā....
1.septembris 2011, 13:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager