Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LSM.LV / TalsuTv | 26.jūlijs 2016, 11:46 | 9 komentāri | 9116 skatījumi

Papildina Usmas ezera zivju resursus

facebook.com/usmasezers

Usmas ezers ir viena no iecienītākajām makšķerēšanas vietām Kurzemē. Tajā notiek ne tikai zvejniecība ar tīkliem, bet savas makšķerēšanas vietas ir atraduši entuziasti no visas Latvijas. Lai papildinātu zivju resursus, šajā nedēļā vairākās vietās tiek ielaisti zandartu un sīgu mazuļi.

Usmas ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, un tā krastos atrodas Ventspils, Kuldīgas un Talsu novadi. Šajā nedēļā ezerā tiek ielaistas zivis no visu novadu krastiem, lai papildinātu zivju resursus un makšķerniekiem būtu iespēja tikt pie kārotā loma.

Makšķerēšanas forumos ir atrodama informācija, ka Usmā zivju ir maz, tāpēc makšķernieki priecājas, ka resursi tiek papildināti.

“Lai noķertu zivi Usmā, kurš ir dziļais ezers, vajag drusciņ piestrādāt, drusciņ mācēt un saprast ezeru, un arī, protams, zivi. Protams, man liels prieks, ka tagad es kā makšķernieks zinu, kur paliek mūsu naudiņa, ko mēs esam iztērējuši par licencēm, par makšķerēšanas kartēm,” atzīst makšķernieks Egils Dembergs.

Visos trīs novados kopumā ezerā tiek ielaisti teju 200 000 zandartu mazuļu, kuri pēc četriem gadiem sasniegs tādus izmērus, lai lomu makšķernieks varētu paturēt sev.

Zivis tiek iegādātas par līdzekļiem, kuri iegūti no makšķerēšanas licencēm un kartēm. Ir pieejamas dienas, mēneša, sezonas un gada licences, kuras maksā no 2,5 līdz 20 eiro.

Usmas pagasta pārvaldes vadītājs Genrihs Šķesters stāsta, ka “būtībā visa naudiņa, ko mēs iegūstam no licencētās makšķerēšanas, aiziet tieši mazuļu ielaišanai un arī inspektoru un pašvaldību pilnvaroto personu algošanai, lai to visu saudzētu un kontrolētu”.

Lai kontrolētu nelegālo makšķerēšanu, inspektori strādā ne tikai darba dienās, bet arī brīvdienās un svētku dienās, viņiem palīdz arī makšķerēšanas entuziasti. Lielākās problēmas sagādājot atpūtnieki un ārzemnieki, kuri mēdz salikt nelegālus tīklus.

“Sodi ir milzīgi. 280 eiro minimālais sods, ja noķer cilvēku, ka viņš liek [nelegālo tīklu]. Es domāju, ka tas attur cilvēkus no tā pārkāpuma,” spriež Ventspils reģionālās Vides pārvaldes vecākais inspektors Arturs Bugajenko.

Par Usmas pašvaldības līdzekļiem rudenī Usmas ezerā tiks ielaistas viengadīgās līdakas, jo pagājušā gadā ezerā bijis līdaku mēris. Zivis tiks ielaistas, lai pārbaudītu, vai tās spēj izdzīvot, ja rezultāti būs pozitīvi, tad turpmāk ik gadu Usmas ezers tiks papildināts ar līdakām.

 
 
[9] Komentāri | dilst | aug
 
addd
addd :

Lielākās problēmas sagādājot atpūtnieki un ārzemnieki, kuri mēdz salikt nelegālus tīklus, spriež Ventspils reģionālās Vides pārvaldes vecākais inspektors Arturs Bugajenko.

Tik vien problēmu, noķeriet tos atpūtniekus un ārzemniekus, linča tiesa, transporta konfiskāciju, jeb šie ļoti peratīvi strādā?

Vides pārvaldes vecākā inspektora Artura Bugajenko atbilde praktiski vārds vārdā sakrīt ar forumieša Malikis spriedelējumiem.

Apsveicu Usmu ar 200 000 ielaistiem zandartu mazuļiem.

26.07.16 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Atpūtnieki un ārzemnieki? ;)

via.mozello.lv/projekti-un-i...ju-usmas-ezera

26.07.16 Atbildēt | Ziņot -1
Alcans

Visa naudiņa par licencēm aiziet zivju mazuļiem, kurus ar tīkliem pēc tam izzvejo zvejnieki ar n tajiem tīklu un murdu kilometriem. Tur kāda smadzeņu slimība tajā pusē progresē?

26.07.16 Atbildēt | Ziņot 1
U-dens

Dzirdot kāda veida zvejniecība rullē Usmas ezerā, svītroju no savām potenciālām makšķerēšanas vietām. Kāda jēga tērēt laiku....Žēl ka tāds skaists ezers kas varētu piesaistīt daudz makšķernieku ir nolaists līdz tādam stāvoklim....

27.07.16 Atbildēt | Ziņot 1
ZivjuZaglis

pievērsiet uzmanību kadriem 3:58! puse 'saudzigi' ielaisto zivju mazuļu vēderiem pret sauli! otra puse kaut kādi kurkuļi un dēles :)

27.07.16 Atbildēt | Ziņot 1
krumujancis

Ir taču cilvēki, kuri nekādi nespēj saprast jau acīmredzamo! Lai būtu resursi - sāciet ar tīklu un murdu likšanas ierobežojumiem, vai aizliegšanu vispār. Citādi - kāda jēga laist šos mazuļus vispār? Ja vien ''ielaistie'' mazuļi lielākā daļa ir dzīvi vispār, par ko rodas šaubas skatoties video.

28.07.16 Atbildēt | Ziņot 0
VANEMS

makšķernieks ir laime

28.07.16 Atbildēt | Ziņot 0
mednieks007

Forši malači, viss notiek ! Ja nemaldos, tagad notika pārmaiņas sestdien-svētdien un svētku dienas nedrīkst zvejot ar tīkliem un samazināja tos (KM)beidzot BIOR veica pārmaiņas!!!Prieks!!!

01.09.16 Atbildēt | Ziņot 0
mednieks007

Jau visu vasaru aktīvi strādā divi pilnvarotie(inspektori) un VVD inspektors, veči turās !!! Un turpiniet savu iesākto darbu! Ļoti daudz dzirdēts par Jums tikai pozitīvas atsauces!!!!!

01.09.16 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager