Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Aktuāli | 7.jūlijs 2021, 10:26 | Komentēt | 533 skatījumi

Lielupē ielaisti 35 000 līdaku mazuļu

Īstenojot Zivju fonda projektu “Līdaku piegāde un ielaišana Lielupē – Jelgavas novada administratīvajā teritorijā – 2021”, Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar makšķerēšanas sporta klubu “Lielupes brekši” 30.jūnijā Lielupē Jaunsvirlaukas pagastā, Staļģenē pie tilta veica 35 000 līdaku zivju mazuļu ielaišanu upē. Mazuļu ielaišanu upē uzraudzīja Jelgavas novada pašvaldības policija, Pārtikas veterinārais dienests un Valsts vides dienests, informē pašvaldības pārstāve Enija Kreiberga-Kapša.

Līdaku mazuļus bija plānots ielaist divās vietās Lielupē – Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenē un Kalnciemā, taču karsto laika apstākļu dēļ tika pieņemts lēmums tos ielaist tikai vienā vietā.

Kopš 2017.gada Jelgavas novada pašvaldība veic zemūdens medību organizēšanu Lielupes upes posmos, kas atrodas Jelgavas un Ozolnieku novadu administratīvajās teritorijās. 2019.gadā, ieviešot licencēto makšķerēšanu upes posmos no Staļģenes tilta līdz Rundāles un Bauskas novada administratīvo teritoriju robežām, kā viens no mērķiem (saskaņā ar Jelgavas novada pašvaldības saistošo noteikumu nolikumiem “Par licencētām zemūdens medībām Lielupes upes posmos Jelgavas un Ozolnieku novados” un “Par licencēto makšķerēšanu Lielupē Jelgavas un Ozolnieku novados 2019.-2023.gadā”) ir organizēt zivju sugu regulāru pavairošanu. Apkopojot zemūdens mednieku un makšķernieku reģistrētos lomus, - konstatēts, ka starp biežāk sastopamajiem lomiem ir līdakas, līņi un asari.

2019.gadā un 2020.gadā Lielupes zivju resursus papildināja ar zandartu zivju mazuļiem, bet 2021.gada mērķis bija pavairot plēsīgo zivju – līdaku skaitu, lai uzlabotu makšķernieku lomu un saglabātu barības ķēdes līdzsvaru, kas veicinās zivju resursu daudzveidību, makšķerēšanas un zemūdens medību iespējas Lielupē, tādējādi palielinot līdaku populācijas blīvumu.

Līdaku mazuļu piegādi un ielaišanu ūdenstilpē nodrošināja SIA “Rūjas zivju audzētava”. Kopējās projekta izmaksas summējas 10 164 eiro apmērā, Zivju fonda finansējums ir 7 500 eiro, Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums – 2664 eiro.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība
 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager