Crazy Fish FFA/Baro.lv
Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Sacensības | 5.augusts 2023, 00:15 | Komentēt | 2252 skatījumi

Trakie uzvar, karpoholiķi otrie, draugiem bronza (TT)

Noslēdzies Latvijas Čempionāts karpu makšķerēšanā, Copes Lietas piedāvāja teksta tiešraidi.

13.20 Nu ko, Latvijas Čempionāts karpu makšķerēšanā ir noslēdzies, rezultāti saskaitīti. Kopā noķerts vairāk par 6 tonnām karpu un amūru, vidējais izmērs 8kg. Lielākā karpa un Big Fish balva paliek Carp Stalker rokās par 19,4 kg karpu. Trešajā posmā trešo vietu izcīna Amigo Carp NGT ar 55 noķertām karpām 434 kg kopsvarā. Otrie Capital Carp ar 59 karpām un 474 kg. Uzvara posmā Crazy Fish FFA/Baro.lv ar 66 karpām un 624 kg.

Apsveikt jaunos čempionus ieradās arī LMSF prezidents Māris Bremze

Gada kopvērtējumā trešie šogad Amigo Carp ar 9 punktiem. Otrie Carp O Holics ar 7 punktiem, bet čempiona titulu izcīna Crazy Fish FFA/Baro.lv ar 6 punktiem.

2023.gada Latvijas čempionāta goda pjedestāls

Jaunie čempioni tiek pie bagātīga balvu klāsta, tai skaitā izcilas boilu rullējamās mašīnas no Boilie Lab, dāvanu kartes no Vitrans un Saluds, 300 eiro atbalsta startam pasaules čempionātā no Copes Lietām, šampanieša no LMSF. Tāpat visiem godalgotajiem kausi un medaļas.

Par izcilu Fair Play un korektu sportisku rīcību vairāku gadu garumā balva no Vitrans komandai ar izteiksmīgākajām bārdām - Carpio.

Carpio saņem balvu no LČ atbalstītāja Vitrans

Izcili, ka apsveikt uzvarētājus un dalībniekus ieradies arī nesen ievēlētais LMSF prezidents Māris Bremze.

Šis bija pirmais čempionāts, kuru organizēja šī gada sākumā dibinātā Latvijas Karpu Makšķerēšanas Asociācija. Jāatzīst, čempionāts aizvadīts godam, primāri liekot augstāk par visu godīgu cīņu un sportiskos rezultātus. Cerēsim, ka ar tikpat lielu sparu vīri ķersies pie kvalitatīva izlases starta nodrošināšanas Pasaules Čempionātā, kas nu jau burtiski pēc mēneša un dažām dienām startēs Francijā. Ezers tur ir ļoti sarežģīts un specifisks, būs nepieciešams lērums zināšanu, pieredzes, darba un, protams, veiksmes, lai uzrādītu tajā cienījamu rezultātu. Kā komplektēsies izlases sastāvs, kā viedosies gatavošanās process un vai viss izdosies, rūpīgi sekosim līdzi.

12.40. Arī sacensību līderiem Crazy Fish FFA vēl ir palicis pavisam mazliet spēka, lai nosvērtu pēdējās rīta karpiņas. Kopā to ir četras, vēl 29 kg tabulā.

Crazy Fish FFA

12.15. Amigo Carp šorīt divas desmtnieces, kas ir par maz, lai apsteigtu "jaunākos brāļus" no Amigo Carp NGT.

Barons Baits finiša akords

11.50. Tiesnešu delgācija nonākusi Carpio sektorā un atradusi tur trīs vēl nenosvērtas zivis. Tas pieredzējušajiem vīriem atnes vēl 21 kg pie rezultāta.

11.42. Gatim ar Ričardu no Amigo Carp NGT rīts atnesis 4 zivis un 21 kg klāt tabulā

Amigo Carp NGT

11. 32 Carp O Holics komandai rīts atnesis tikai vienu karpiņu 3 kg izmērā, ar ko pilnvērtīgam Pelnrušķītes stāstam laikam tomēr ir par maz.

11.25. Capital Carp nosvēruši 6 zivis, viņiem 48 kg klāt pie rezultāta.

11.08. Komandai Saluds jau nosvērtas rīta zivis, kopumā četras, un 31 kg klāt tabulā.

11.00 Finiša spurts ir aktīvs, gandrīz visām vadošajām komandām vēl ir pa zivij - Amigo Carp divas, Capital Carp viena, Crazy Fisha vēl trīs, Carp O Holics viena. Svēršana šīm rīta zivīm plānota uzreiz pēc sacensību beigu signāla.

Svētdiena 10.30. Noslēgusies rīta svēršana. Lielus pārsteigumus nakts nav atnesusi, posma uzvarētājs ir zināms droši, bet čempiona medaļu liktenis nebūt vēl nav skaidrs. Posmā vadībā nostiprinājušies Crazy Fish FFA ar 595 kg zivju. Arī naktī viņi ir turpinājuši vilkt aktīvāk par pārējiem, nosverot rīta sesijā 11 karpas. Otrie pagaidām Capital Carp ar 425 kg, bet tikai par 12 kg no viņiem atpaliek Amigo Carp NGT. Jā, Ričardam ar Gati ir izdevies apsteigt principiālos konkurentus Amigo Carp. Tiesa, atrāviens ir nieka 600 grami. Carp O Holics komandai nakts galīgi nav sanākusi ražīga, nospiežot viņus uz 5. vietu. Tas viņiem ir mazliet par daudz un nostumj no kopvērtējuma pjedestāla augstākā pakāpiena. Lai tur atgrieztos, aktīvi jāizmanto atlikušās pāris gaišās diennakts stundas.

Barons Baits atkal atzīmējušies ar pieklājīga izmēra karpu 16.2 kg svarā no ļoti bezperspektīva sektora

23.00 Noslēdzoties vakara svēršanai, tabulā nu jau stipri stabilu vadību ieņēmuši Crazy Fish FFA puiši. Viņiem jau 479 kg kopsvars un gandrīz centnera pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem. Uz otro vietu pacēlušies, izmantojot malējā sektora priekšrocības, Carp O Holics. Tieši viņiem pretī, arī malējā sektorā darbojas pieredzējušie Capital Carp puiši, arī viņiem šodien pieklājīgs zivju birums un pagaidām trešā vieta posmā. Ceturtie Amigo Carp, piektie Amigo Carp NGT. Tiesa, 2.-5. vietu īpašnieku rezultāti iekļaujas vienas glītas Kintai karpas svara robežās, tādēļ par šīm vietām notiks vēl ļoti sīva cīņa, bet kopvērtējuma līderus izcelt noteikti vēl pāragri. Nakts būs nemierīga daudziem.

Capital Carp

21.00 Aizvadīta gara diena, kuras laikā situācija ezerā sāka noskaidroties. Labākie sektori sāka skaidri sevi parādīt, atnesot pa padsmit zivīm uz vakara svēršanu, kamēr pārējiem nācās samierināties ar garāmejošo zivi. Tieši tā, lielajā vairumā Kintai ezera sektoru zivis staigā baros. Vienam otram tas izpaužas, piemēram, ar 100 kilogramiem tabulā četru stundu laikā, kam var sekot ilgstošs bezcerīgs klusums. Turklāt nav pazīmju, ka kādam būtu nojausma par šo zivju kustības algoritu atkošanu. Cita lieta - malējie sektori, kā arī tie, kuros ir kādas grunts reljefa īpatnības. Malējie strādā tādēļ, ka ne visus ezerā iekārtotos sektorus aizņēmuši makšķernieki, daži ir palikuši brīvi. Tas, loģiski, ļauj šejienes nopresingotajām karpām atrast atelpu no daudzajām auklām. Savukārt tāds sektors, kāds ir trāpījies Amigo Carp, ir vienkārši balva pati par sevi - visnotaļ vienmērīgi 1.5 metru dziļajā ezerā tieši viņu sektorā ir grāvim līdzīgs padziļinājums, kurā karpas pilnīgi noteikti uzturas. Atliek vien atkost, kad un cik tās šajā padziļinājumā ir jābaro.

Ne visām komandām tā paveicās, kā Carpio, kam sektorā iekārtotā mājiņa lielajam vējam tomēr ir piemērotāka.

Jāatzīmē, ka ezers kopumā ir zivīm ļoti bagāts, tajā mītot vismaz 30 tonnas karpu un vēl aptuveni 10 tonnas amūru. šī leiputrija tiek arī pamatīgi apmakšķerēta - te notiek gan neskaitāmas sacensības, gan arī pārējā laikā praktiski visi sektori ir aizņemti 24/7. Pirmās karpas šogad esot noķertas jau februārī. Ezeru īpašu padara jūras tuvums, kas nozīmē pastiprinātu vēju daudzumu. Ja karpiniekiem tas ne vienmēr ir tas komfortablākais variants, tad zivīm šajā seklajā ezerā tieši otrādi - pateicoties biežajiem un spēcīgajiem vējiem ezera ļoti duļķainais ūdens ir bagāts ar skābekli. Tas, savukārt, nozīmē aktīvāku zivju barošanos un ķeršanos. Ne velti lietuviešu čempionātos uzvarētājkomandas šeit velk vairāk par tonnu zivju. Mūsējiem vēl ne visas ezera nianses ir izdevies atklāt, tādēļ rezultāti nebūs tik augsti. Kaut gan ir vairākas blices, kam ir jau bijuši ļoti aktīvas darbības periodi.

Gana daudz problēmu ir radījusi arī pārciestā viesuļvētra. Viena lieta ir salauztās teltis un sekojošās loģistikas problēmas, bet pavisam cita - milzīgais daudzums nolauzto koku zaru, kas sapūsti ezerā. Sportistu makšķeres šajos pa ūdens virsmu peldošajos zaros aizķeras un nākas tos vilkt laukā. Vēl bēdīgāk, ja tādā zarā ieiet zivs izvadīšanas laikā. Daudzas komandas sūdzas par tieši šādā veidā pazaudētām pieklājīga izmēra karpām. Bez tam ezerā netrūkst arī zemūdens ķērāju. Lai arī apsaimniekotājs regulāri veic grunts attīrīšanu no veciem kokiem un koku saknēm, šo karpu slēptuvju joprojām ir gana. Bēdīgākais, ka tās ir pilnas ar norautām auklām un sistēmām, kas daudzviet apgrūtina izvadīšanas procesu un ir ļoti riskantas pašām zivīm.

Vēl viena nianse, ar ko daudziem no mūsmāju sportistiem nākas saskarties pirmo reizi, ir nežēlīgi saplēstās karpu lūpas. Pabijušas neskaitāmas reizes uz āķa, karpas nespēj sadziedēt ar to saistītās traumas. Saplēstās lūpas nereti ir ne pašu drošāko āķu izmantošanas sekas, kas gan ir atsevišķs stāsts. Toties tagad makšķerniekiem nākas saskarties ar paagstinātu nogājienu un tukšo copju procentu, kuru iemesls ir tas, ka āķim vienkārši nav normālas lūpas, kurā ieķerties.

Kintai ezerā mītošie amūri ir labs papildinājums komandu rezultātam

Sestdiena 12.00 Rīta svēršana atnes pārsteigumus. Tiesa, pārsteigumi varbūt tie ir tikai tiem, kas personiski mazāk pazīst sportistus. Uzrādot tiesnešiem 16 karpas ar kopējo svaru 119.4 kg strauji uz augšu pacēlušies Carp O Holics, atgriežoties cīņā par čempiona titulu. Tikpat sparīgi liek pretī Crazy Fish FFA, ar kopējo svaru 310 kg izvirzoties sacensību vadībā. Nakti atkost jau otro reizi pēc kārtas neizdodas Saluds komandai, noslīdot uz otro vietu. Trešie Carpio, ceturtie Amigo Carp. No otrās līdz pat desmitajai vietai rezultāti ir neredzēti blīvi, nosvārstīties vienā vai otrā virzienā var ar vienu karpas vai amūra copi. Spriedze tuvojas kulminācijai, diennakts līdz čempiona noskaidrošanai.

23.00 Uz vakara svēršanas beigām jau var redzēt Kintai ezera patieso potenciālu. Sacensības vēl nav pusē, bet noķertas jau 2.7 tonnas zivju, vidējais svars 8.1 kg. Vadībā izrāvusies komanda Saluds ar 256 kg kopējo svaru. Viņiem cieši seko Carpio ar 227 kg, trešie Crazy Fish FFA ar 214 kg. Vēl virs divu centneru atzīmes ir Amigo Carp, piektie Sakret. Arī tālāk komandas ir samērā cieši, kopvērtējuma līderi Carp O Holics pagaidām tikai 11.vietā. Pie šādas tabulas kopvērtējuma vadībā šobrīd ir Crazy Fish FFA.

Saluds komanda vadībā pēc piektdienas vakara svēršanas

Pilna rezultātu tabula šeit:

Piektdiena 11.00 Beidzoties pirmajai svēršanai redzam vadībā izraujamies Amigo carp, kamēr viņu galvenie sāncenši Carp O Holics ir tālu tabulas otrajā daļā. Par to, ka vairākkārtējie Latvijas čempioni Amigo Carp labi zina šo ezeru un ar otro vietu kopvērtējumā nesamierināsies, nav nekādu šaubu. Cita lieta, ko spēs likt pretī pārējie. Pagaidām otrie Carpio, trešie Saluds. Lielāko zivi jau atkal nosvēruši Carp Stalker, viņiem 19.425 kg skaistule. Zivis virs 15 kg ir vēl vairākām komandām, gaidām zivtiņas arī virs 20 kg.

Boilie Lab

20.00 Pirmo pārsteigumu valsts labākajiem karpiniekiem atnes nevis karpas, bet laikapstākļi. Negribētos teikt, ka mūsējie ir no cukura un skarbus apstākļus nebūtu pārdzīvojuši, bet nu šis ir kas īpašs un neredzēts. Kā speciāli nomērķēts, virpuļviesuļa pats centrs virzās tieši pāri Kintai ezeram, pūtiens ir izcili jaudīgs un viena otra telts aiziet pa gaisu, uz mašīnām krīt koki, makšķeres rokās labāk neņemt, ja nav vēlmes izjust zibens spērienu ķermenī.

Vēja saplēstā telts

Otru pārbaudījumu komandām sagādā lapsenes. To te ir daudz un vienam otram no dalībniekiem jau ir neskaitāmi kodumi.

Garlaicīgi nav ne pavisam un vien vējam nedaudz pierimstot, komandas var saskaitīt zaudējumus. Tikmēr tabulā jau ir pirmās zivis, komandai Saluds veselas 20, tomēr par kopējiem rezultātiem pēc šāda jampadrača laikam runāt būtu pāragri.

Kobra Kintai ezerā ir primārais barošanas ierocis. Sevišķi, ja tiek likts Barons Baits Sweet Chilly slepenais brūvējums

14.00 Kamēr komandas pamazām tuvojas pirmajām copēm, varam ielūkoties čempionāta kopvērtējuma tabulā. Pēc diviem posmiem ļoti pārliecinošā vadībā ir Carp O Holics. Vieņiem uzvaras savās zonās abos posmos. Par trim punktiem vairāk ir Amigo Carp un Crazy Fish FFA/Baro.lv. Ar sešiem punktiem un arī ar zināmām iespējām pacīnīties par uzvaru seko Barons Baits un Lucky Carp.

Ceturtdiena. 12.00 Pēc diviem aizraujošiem posmiem Baļotes ezerā Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā pārceļas uz Lietuvu. Vēl dažus gadus atpakaļ šāds scenārijs lielai daļai mūsmāju karpinieku šķita nepieņemams - sak, Latvijas čempionātam jānotiek Latvijā. Patiesībā šis nav pirmais gadījums, kad LČ karpu makšķerēšanā notiek Lietuvā. Tas bija 20 gadus atpakaļ, kad viens no pašiem pirmajiem čempionātiem tika organizēts Iļģis ezerā Lietuvā. Toreiz tās arī bija aizraujošas un interesantas sacensības, tomēr garajā mājupceļā tika lemts, ka darīsim visu, lai pie mums arī būtu tādi ezeri, kuros rīkot pilnvērtīgus čempionātus.

Tagad pie mums tādi ir un pat vairāki, tomēr atkal jau gribas izmēģināt to, kur zāle zaļāka. Vispusīguma un cīņas objektivitātes labad tas nav slikts risinājums. Arī papildus pieredze un prasme lasīt svešāku ūdeni lieti noderēs visiem, kas cīnās par iekļūšanu valsts izlasē. Jo tai, savukārt, allaž nākas startēt svešos ūdeņos un katra šāda pieredze nāk tikai par labu. Cita lieta, ka Kintai ezers Lietuvā daudziem mūsējiem jau kļuvis gandrīz par otrajām mājām, šeit jau ir rīkotas neskaitāmas sacensības. Par ko vien liecina Aināra Barona uz Sweet Chilly izvilktā 21.030 kg karpa no nesenajiem komercmačiem, kas ir arī šī ezera rekords.

Komandas Barons Baits rīcībā esošais ezera rekords 21.030 kg karpa

Lai nu kā, finālam starts ir dots un 20 labākās čempionāta komandas ir izlozējušas savus sektorus. Labus vai ne tik - to rādīs nākamās 72 stundas. Karpu cope mēdz sagadāt dažādus pārsteigumus un diez vai šī reize būs savādāka.

Izlozes rezultāti
 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager