Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Aktuāli | 11.augusts 2023, 10:48 | Komentēt | 734 skatījumi

Aicina uz talku Aģes upē

Piektdien, 18. augustā, pulksten 11.00 Pasaules Dabas Fonds projekta LIFE GoodWater IP ietvaros aicina piedalīties upes sakopšanas talkā Aģē, Zvejniekciemā. Talkas laikā plānots atbrīvot upi no liela izmēra šķēršļa, ko izveidojuši tajā sakritušie un ieskalotie koki.

Projekta LIFE GoodWater IP ietvaros eksperti secinājuši, ka Aģes upē nepieciešams veikt vairākus darbus tās ekoloģiskās kvalitātes uzlabošanai. Milzīga sakritušo koku šķēršļa izvākšana ir viens no pirmajiem soļiem, lai nodrošinātu upei spēju atgriezties tās dabiskajā plūdumā. Šāda veida šķērslis ne vien apgrūtina ceļu laivotājiem, bet arī rada risku, ka var veidoties nevēlami smilšu saskalojumi, kas izmaina upes dabisko tecējumu un straumes ātrumu. Atbrīvojot upi no sagāzumiem, tai tiks dota iespēja atgūt tās brīvo tecējumu, kas, savukārt, veicinās labvēlīgākus apstākļus zivīm un veidos vizuāli pievilcīgāku ainavu.

Plānotie darbi norisināsies upē, šķērsli sazāģējot gabalos un nogādājot krastā pa daļām. Darbs būs intensīvs un tajā savu artavu aicināts sniegt ikviens, kuram rūp tīras un brīvas upes. Viss nepieciešamais darbam tiks nodrošināts. Pēc kārtīgi paveikta darba talkas dalībnieki tiks cienāti ar pusdienām.

Pasākums norisināsies 18. augustā plkst. 11.00 Zvejniekciemā, Rožu ielā 14a. Tikšanās blakus ugunskura vietai pie upes (57.31787, 24.42133). Plānotais darba ilgums 3 stundas.

Pieteikšanās dalībai talkā, aizpildot anketu elektroniski ej.uz/ages_talka vai zvanot talkas koordinatorei Undīnei uz tālruni 27178050.

Pasākumu organizē Pasaules Dabas Fonds projekta LIFE GoodWater IP ietvaros.

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager