NFL Latvija ar 20.575 kg karpu
Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Sacensības | 1.jūnijs 2024, 14:22 | Komentēt | 1778 skatījumi

Ar rekordiem bagātais Copes Nama Kauss 2024 (TT)

Svētdiena 13.00. Copes Nama Kausa 2024 pirmais posms ir noslēdzies. Aktīvi strādājot visu pēdējo nakti, pirmajam trijniekam izdevies saglabāt savas pozīcijas. Pirmie uz pjedestāla augstākā pakāpiena ar ļoti pieklājīgu atrāvienu komanda Ej Sporto, otrie Liema Fishing Team, trešie KL Fishing Team. Lielākās zivs balva NFL Latvija komandai par 20.575 kg karpu! Apsveicam!

10.00 Līdz finišam stunda un pirms pāris minūtēm 27. sektorā startējošā komanda NFL Latvija izvilkuši 20 kilo karpu!!! Gaidām bildes un precīzu svaru. Izskatās, tā ir sena ezera iemītniece, kas ne reizi uz āķa nav bijusi. Katrā ziņā tas ir jauns ezera rekords, nekad iepriekš Baļotes ezerā tik liela karpa nav bijusi izvilkta.

Kopējie rezultāti šobrīd netiek publiskoti. Zivis aktīvi ķeras pa visu ezeru un intriga par to, kas uzvarēs posmu, ir gaisā.

Sestdiena 23.00 Vasarīgi mainīgais laiks neļauj komandām Baļotes krastos garlaikoties. Arī līdzjutējiem ir gana interesanti vērot saspringto cīņu. Rezultāti pēc vakara svēršanas joprojām ir ļoti blīvi un droši var teikt, ka priekšā stāvošā nakts būs izšķirīga. Kam pietiks vairāk izturības, kas spējis saglabāt vairāk enerģijas rezervju un kuram izturēs nervi nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus - to redzēsim jau pavisam drīz.

Liema Fishing Team ar 9 kg karpu

Tikmēr pēc pēdējās svēršanas vadībā joprojām ir komada Ej Sporto ar 178 kg zivju, viņiem pietuvoties pa dienu izdevies Liema Fishing Team puišiem un arī KL Fishing Team komandai.

Varena cīņa arī par iekļūšanu labāko 24 komandu vidū. Tur vairākas komandas šķir vien daži grami un, piemēram, pagājušā gada Latvijas čempioni Crazy Fish/Aikibaits komanda šobrīd otrajam posmam nekvalificējas. Tikmēr sieviešu komandu starpā labākās ir komanda Copmanes, nesliktu rezultātu uzrāda arī Juniori.

Sestdiena 11.00 Naktī uzņemto tempu visraitāk izdevies noturēt komandai Ej Sporto, viņiem klāt nākušas 16 karpiņas un pirmā aile tabulā. Tikmēr Liema Fishing Team viss ir aizvēries ciet, pa nakti tikai 2 zivis, bet vieta trijniekā saglabāta. Kā trešie vadībā šobrīd izvirzījušies KL Fishing Team, viņiem pa nakti veselas 17 karpas un pieredzējušie Copes Nams un BaronLabs vīri kodam pabīdīti zemāk. Tomēr līdz finišam vēl vairāk par diennakti un mūs sagaida aizraujoša cīņa gan par vietu uz posma pjedestāla, gan par vietu TOP 24, kas dos tiesības turpināt cīņu par Copes Nams Kausu nākamajā posmā.

Piektdiena 23.00 Pa dienu pievilkuši vēl 9 karpas Liema Fishing Team saglabā līderpozīciju tabulā pēc vakara svēršanas, taču EjSporto no šiem vīriem atpaliek jau vairs tikai par vienas karpiņas tiesu. Trešie šobrīd komanda Copes Nams, zināmā mērā arī pateicoties pieklājīga izmēra karpiņai 11.225 kg svarā

Copes Nams komandai pagaidām lielākās zivs īpašnieka statuss

Piektdiena 11.00 Pēc tik iedvesmojoša starta Liema Fishing Team nakti čakli pastrādāja un nākamā rīt svēršanas rezultātā jau bija tabulas galvgalī ar gandrīz 60 kg kopsvaru. Iezīmējās arī vadošais trijnieks, otrajā vietā esot BaronLabs, bet trešajā kamandai Ej Sporto.

Ceturtdiena 22.00. Draudzīgā, bet izteikti kaujinieciskā atmosfērā startējis tredicionālais turnīrs karpu makšķerniekiem Copes Nama Kauss 2024. Jau ierasts, ka cīņa par trofeju un vērtīgām balvām norisinās vairākos etapos, turklāt dalībniekiem pirmajos posmos ir jāizcīna tiesības startēt nākamajos. Pirmais posms notiek Baļotes ezerā šonedēļ, nākamais norisināsies 18-21. jūlijā Arves ūdenskrātuvē, kur piedalīsies 24 labākās komandas no 1. posma, bet fināla posms notiks Vallē, 22.-25. augustā, un tajā startēs 12 labākās komandas pēc otrā posma.

Baļotes ezers kā karpu sacensību poligons daudziem ir ļoti labi pazīstams, bet joprojām glabā sevī neskaitāmas mīklas. Tieši tādēļ daudzām komandām šis Kausa posms ir viena no pēdējām iespējām patestēt savas barības, taktikas un stratēģijas pirms šeit gaidāmajiem Pasaules čempionātiem sievietēm un jauniešiem, kas norisināsies jau jūlijā. Tādēļ starp Kausa pirmā posma dalībniekiem varam redzēt vairākus izlašu pārstāvju, tai skaitā no citām valstīm. Tai pat laikā šeit ir arī komandas, kas dalību kausā ir nospraudušas par savu galveno šīs sezonas startu, ar mērķi pārbaudīt un apliecināt savas spējas veiksmīgi makšķerēt karpas dažādos ūdeņos. Tieši šī ir Copes Nama Kausa būtiskākā atšķirība no citām sacensībām, jo trīs izvēlētās trases savā strpa ir ļoti atšķirīgas un tādēļ prasa spēju strādāt vispusīgi, pielāgoties konkrētiem apstākļiem un konkrētām zivīm. Piemēram, Baļotē rezultāts pamatā veidojas no mazāka izmēra karpām, toties to blīvums ir liels, bet iespēja tikt pie padsmit un vairāk kilo trofejas ir stipri ierobežota, tad Vallē, tieši otrādi, dominē liela izmēra eksemplāri, kas ne vienu reizi vien ir pabijuši uz makšķernieku āķiem, tādēļ uz kuru katru smaržīgu bumbuli tā vienkārši neķeras. Arī reljefa un grunts īpatnību ziņā visi trīs ūdeņi ir atšķirīgi, tāpat ir atšķirīgs arī pašu ūdenstilpju izmērs, kas nosaka gan zivju iespēju pārvietoties līdzi vējiem, gan to, kā krastā izvietotās komandas savā starpā mijiedarbojas un ietekmē viena otras rezultātu.

BaronLabs komandai noskaņojums kaujiniecisks. Karpiņa 8.375kg svarā

Kopumā pirmajā posmā uz starta izgāja 35 komandas, katrā atļauts būt 2 vai 3 sportistiem. Sacensības ilgst 72 stundas, bet ieskaitē iet karpas virs 1.5 kg.

Sektoru karte

Pēc ceturtdien notikušās izlozes komandas iekārtojās sektoros. To numerācija redzama kartē. Jau ceturtdienas vakarā vairākas komandas varēja uzrādīt tiesnešiem pirmās ieskaites zivis. Visvairāk to bija komandai Wenden Brothers/S Line Carp Food, bet pieklājīga izmēra eksemplārs trāpījās komandai Liema Fishing Team – apaļi 9 kg.

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager