Jaunākais sadaļā

Pagājušās nedēļas nogalē 13.-14.augustā Rīgā, Lucavsalā risinājās LR 2016.gada čempionāta makšķerēšanā ar fīderi otrais posms. Daugava ar lomiem nelutināja, iepriekšējos gados šai pašā vietā mazo zivju blīvums bija daudz lielāks. Šoreiz zivis bija jāmeklē distancē virs 50 metriem, kas ne katram bija pa spēkam. Sacensībās piedalījās 39 dalībnieki, sacensībām piemērotā upes posma platums bija ierobežots, līdz ar to arī sektoru platums bija neliels - nieka 8 metri.
 
Šogad saimnieciskās darbības veikšanas ūdenstilpēs un zivju resursu papildināšanas programmas ietvaros Daugavpils pilsētas domes Komunālās saimniecības pārvalde kopā ar Latvijas Zemkopības ministrijas Zivju fondu īsteno vairākus projektus. Divu projektu mērķis ir zivju mazuļu ielaišana ezeros, trešā – informatīvu bukletu izdošana makšķerniekiem-amatieriem un ceturtā – pilsētas komunālās saimniecības materiāli tehniskās bāzes uzlabošana.
 
6. augustā augšpus Jēkabpils Daugavā Jēkabpils makšķerniekiem Ervīnam Ivanovam un Miervaldim Ziediņam padevies brangs loms. Pēc 50 minūšu cīņas ar ievērojamo lomu, no laivas tika nozvejots sams, kas abiem makšķerniekiem ir vislielākais loms. Īpaši priecīgu šo notikumu padarija makšķernieku dievs Ervīnam Ivanovam, jo tas notika dienu pirms viņa dzimšanas dienas. Sams ir 2.1m garš un 56 kg smags. Ne asakas! avots
 
Nu jau 7.gadu pēc kārtas biedrība "Mālpils Zivīm" rīkoja jauno makšķernieku vides izglītības nometni "ASARĪTIS". Nometne noritēja Brūnu HES teritorijā no 22.jūlija līdz 24.jūlijam. Šogad uz nometni bija sabraukši bērni no daudziem Latvijas novadiem, kopskaitā 58 bērni. Visu šo trīs dienu laikā nometnes dalībniekiem bija iespēja papildināt savas teorētiskās un prakstiskās zināšanas makšķerēšanā, kā arī vides izsardzības jomā.
 
Noslēdzoties Ķeguma HES hidrotehnisko būvju remontiem ūdens līmeņa mainīgajā zonā, no 29. jūlija tiks uzsākta pakāpeniska ūdens līmeņa atjaunošana Ķeguma HES ūdenskrātuvē. Tādējādi, 31. jūlijā Ķeguma HES ūdenskrātuvē būs sasniegts normāls ūdens līmenis. AS „Latvenergo” šajā vasarā Ķeguma HES veic divus nozīmīgus Ķeguma HES hidrotehnisko būvju remontdarbu projektus, kas ietver darbus ūdenslīmeņa mainīgajā zonā.
 
Usmas ezers ir viena no iecienītākajām makšķerēšanas vietām Kurzemē. Tajā notiek ne tikai zvejniecība ar tīkliem, bet savas makšķerēšanas vietas ir atraduši entuziasti no visas Latvijas. Lai papildinātu zivju resursus, šajā nedēļā vairākās vietās tiek ielaisti zandartu un sīgu mazuļi. Usmas ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, un tā krastos atrodas Ventspils, Kuldīgas un Talsu novadi.
 
Lai novērtētu ezera zivju daudzveidību, to augšanas ātrumu un barošanās paradumus, Rāznasezerā šonedēļ zinātniskās izpētes nolūkos tiek veikta kontrolzveja. Izpēti iepirkuma procedūras rezultātā uzticēts veikts nodibinājumam "Vides risinājumu institūts", un speciālisti šajās dienās Rāznas ezerā izmantos kuģošanas līdzekļus ar iekšdedzes dzinējiem. To lietošana šādiem mērķiem ir atļauta saskaņā ar Rāznas nacionālā parka individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem.
 
Ādažu novadā ir trīs kilometrus garais Gaujas–Baltezera kanāls, kas stiepjas no bijušās Remberģu muižas (tagad Strautkalnu ciems) līdz bijušajai Alderu muižai. Kokiem un krūmiem aizaugušiem krastiem, aizsērējis tas gaida pienākam labākus laikus... Vai tālāku aizmirstību... Rakstos var sameklēt liecības, ka 19. un 20. gadsimta mijā pa Gauju notika intensīva koku pludināšana no kokmateriālu ieguves rajoniem Vidzemē uz Rīgu.
 
Aizkraukles novada dome apstiprināja saistošos noteikumus par licencēto makšķerēšanu Daugavā, Pļaviņu HES lejasbjefa 1000 metru zonā. Saskaņā ar tiem turpmākos trīs gadus licencēto makšķerēšanu tur organizēs Ķegumā reģistrētā biedrība “Vides Aizsardzības Asociācija”.
 
AS „Latvenergo” jūlija pirmajā nedēļā turpina zivju resursu atjaunošanas pasākumus. jūlijā Ķeguma HES ūdenskrātuvē ielaisti 20 000 sīgu mazuļu, kas izaudzēti zinātniskā institūta (z/i) „BIOR” Tomes zivjaudzētavā. Savukārt 7. jūlijā Daugavas HES trīs ūdenskrātuvēs un Ķīšezerā ielaidīs līdz 250 tūkstošiem zandartu mazuļu. Šogad Daugavas baseina ūdenstilpēs kopumā būs ielaisti vairāk nekā 6 300 000 dažādu sugu zivju mazuļu un kāpuru.
 
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers