Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Tā vēl būtu mazākā bēda, ka kaut kas it abstrakts. Lielākā ir tā. ka ekonomikā universitātē jau pareizi māca kā jārīkojas dažādās ekonomisko problēmu situācijās. Bet vai Latvijā to dara?
Taisni otrādi - izdara visu, lai problēmu vēl vairāk saasinātu. Un tas ir Ministru kabinets, tā ir Saeima! Tad kas tur vainīgs? Zināšanas, vai stulbums? Vai šoferu dēlu sindroms? Vai sponsoru nauda, vai sabiedroto griba?
4.marts 2018, 20:55 | links
 
zaraza, 4.marts 2018, 13:39


Nu gan daiļdirsējs, piedod, bet tā ir.
Vai inženieris var būt bez izglītības, ārsts - bez izglītības, skolotājs - bez izglītības.
Pilnīgas muļķības! Visādi plānā galdiņa urbēji - tie gan var iztikt bez tās, tādu speču pašlaik ir visur pilns, un visi pārgudri.
Tāpēc jau valsts ir tur, kur ir! Tāpēc arī copes lietās nespēj pieņemt jau sen sasāpējušās lietās pareizos lēmumus. Skumji, bet fakts. Bet arī te tarkšķot nekas jau nemainīsies.

krumujancis, 4.marts 2018, 20:05[/quote]

Nu Tu vai no neizlasīji līdz galam vai kā... Es kā reizi ļoti atbalstu izglītibu un tās nepieciešamību... Vienkārši pieminēju, ka bieži daudzas lietas akadēmiskajā izglītībā bnav rādītājs un praksē mēdz būt pilnīgi bezjēdzīgas... arī ārstam un iznženieriem... tā vispārējo spēju uztvert, analizēt un pakopot informāciju, pacelt vispārējo izglītības līmeni. Man ir ekonomikas maģistra grāds, pilnīgi droši apgalvoju ka šajā jomā vismaz 50% no universitāšu programmas sniegto zināšanu ir pilnīgi abstrakts vai vēsturiski neaktuāls fufelis :)
4.marts 2018, 20:28 | links
 
Nu un izglītība. Pilnīgi piekrītu, ka formālā izgļitība bieži nav rādītājs un akadēmiskās zināšanas praksē neko nedod.

zaraza, 4.marts 2018, 13:39[/quote]

Nu gan daiļdirsējs, piedod, bet tā ir.
Vai inženieris var būt bez izglītības, ārsts - bez izglītības, skolotājs - bez izglītības.
Pilnīgas muļķības! Visādi plānā galdiņa urbēji - tie gan var iztikt bez tās, tādu speču pašlaik ir visur pilns, un visi pārgudri.
Tāpēc jau valsts ir tur, kur ir! Tāpēc arī copes lietās nespēj pieņemt jau sen sasāpējušās lietās pareizos lēmumus. Skumji, bet fakts. Bet arī te tarkšķot nekas jau nemainīsies.
4.marts 2018, 20:05 | links
 
Idejiski jebkurš var kļūt par jebko, katrs pats savas laimes kalējs.

zaraza, 4.marts 2018, 13:39


Par šito piekrītu. Idejiski. bet faktiski, katrs esam tur, kur kurš esam (vecie) - tb izmērīti un nosvērti un plauktiņā ielikti :)

toties jaunajiem - jūra līdz ceļiem ;DDDDD
4.marts 2018, 15:23 | links
 
Ar ko pašlaik nodarbojas Putins? Vairs noslēpuma nav!!!

"В центре Москвы задержали американца, который пытался уверить окружающих, что на Красной площади кто-то роет тоннели в Латвию. Об этом в воскресенье, 4 марта, сообщает «Московский комсомолец»."
4.marts 2018, 15:02 | links
 
pa lielam sejai godīgai jābūt un jāmāk 2 teikumus sakarīgi pateikt. Tas no prasmēm.

+ politiskai aizmugurei. :)

daddy_j, 4.marts 2018, 12:49


Nu pa lielam jā bet nu ne gluži. Tomēr ir jābūt konkrētai spējām un darbam līdz tai vietai nonākt, lai vispār to kāds piedāvātu - būt aktīvam, ūžņēmīgam, nebaidīties riskēt, pierādīt sevi, mācēt komunicēt un kaut vai dabūt to politisko aizmuguri, nekas tas no gaisa nevienam neveļas, attiecīgi es tomēr uzskatu, ka tie kas tur sēž, to ir pelnījuši vairāk nekā interneta daiļ...sēji.

Nu un izglītība. Pilnīgi piekrītu, ka formālā izgļitība bieži nav rādītājs un akadēmiskās zināšanas praksē neko nedod. BET, man personiski par cilvēku jebkurš diploms un grāds pasaka to, ka šim cilvēkam vismaz ir mērķtiecība, pašdisciplīna un spēja kaut ko izdarīt līdz galam, apspiežot sevi un ierobežojot dabīgo slinkumu un vēlmes. A tas galīgi nav viegli, it sevišķi agrā jaunībā, kad hormoni trako, zāle tik zaļa, meitenes tik smukas, šņabis tik garšīgs un tusiņi tik forši. Idejiski jebkurš var kļūt par jebko, katrs pats savas laimes kalējs.
4.marts 2018, 13:39 | links
 
Zaraza, nesāc pārāk gudri runāt :) Lielākajai daļai termini "sadalījums pa bilances posteņiem, operatīvā bilance, prognozējamā peļņa, nākotnes izdevumi, nozares tendences u.t.t" ir nesaprotamas lietas. Lai to saprastu ir diezgan specifiski jāmācas. A lai sekmīgi pielietotu dzīvē vēl jābūt analītiķa spējām.
4.marts 2018, 12:58 | links
 
Padomei tas galīgi nav jāzin un jāatšķir...

zaraza, 4.marts 2018, 12:43


Guntar, pa lielam sejai godīgai jābūt un jāmāk 2 teikumus sakarīgi pateikt. Tas no prasmēm.

+ politiskai aizmugurei. :)
4.marts 2018, 12:49 | links
 
Tas,ka skolā labi padevusies aritmētika,nenorāda, ka ar izcilību spētu virzīt energokompānijas stratēģiju un tehnisko politiku.Jābūt zināšanām enerģētikā,elektrotehnikā.Vismaz,jāatškir kabeļu saiva no transformatora vai jāuzklausa jomas speciālisti.Bet.

BrunoL, 4.marts 2018, 08:15


Padomei tas galīgi nav jāzin un jāatšķir, tas ir jāzin taktiskai vadībai - valdei un tālāk pa struktūru pārējai vadībai. Ir pat slikti, ja stratēģiskā vadība/analītika pārāk labi orientējas detaļās, tas nogriež skatu uz visu laukumu un atņem objektivitāti/beskaislīgumu. Rupji sakot spadomei pilnīgi pajāt kas tas tāds ir transformators un kas tā tāda strāva vispār - ir uzņēmuma ekonomiskie radītāji, cipari un tendences, izmaksas un ienākumī, sadalītas ba bilances pozīcijām. Ir apstiprināti projekti, to virzības timeliene , budžets utt. Tāda hevera kļust nepieciešama tikai ļoti lielos uzņēmumos.
4.marts 2018, 12:43 | links
 
...droši vien no trešā stāva nemācētu izlēkt, kāju nesalaužot...
4.marts 2018, 12:38 | links
 
tikpat labi varētu jautāt par ko Gausam (AB šefam) algā 1 000 000 (1 miljons) gadā, ja viņš pat planieri nemāk vadīt, kur nu bombardjēru vai boingu? ;)
4.marts 2018, 12:38 | links
 
Kam vajadzīgi labākie nozares speciālisti?Tie spēj argumentēt savu domu un lēmumu.
Brieža ielas kantora labākie ar stīvajām mugurām un citu redzējumu,pļauj rudzus citos lauciņos.
4.marts 2018, 11:36 | links
 
4.marts 2018, 11:20 | links
 
Andreiko, tu raksti:"Rakstīju, ka, iespējams, Rubesa ir nekompetenta Latvenergo lietās!!!"
Iespējams. Zem šī vārda var pagrūst apakšā da jebko. Ir tik forši spriest par gudrām lietām no kurām maz ko saproti. Tas tak paceļ pašapziņu?
Toties es varu apgalvot ka ne es, ne tu nesam kompetenti lai spriestu par Rubeses vai Rimšēvica kompetenci. To lai dara cilvēki, kuriem ir atbilstoša izglītība.
Ja jau likumā par LB viss ir kārtībā, tad arī ar bankas prezidenta atalgojumu viss ir kārtībā. Būsim konsekventi.
Es pieņemtu apgalvojumu, ka lielākā daļa deputātu nav kompetenta jautājumos, kurus lemj ikdienā. Bet valsts līmenī tas tiek kompensēts ar pieaicinātajiem nozares speciālistiem. Vai tiek pieaicināti labākie speciālisti, diez vai. Labākos speciālistus var pieaicināt tikai maksājot atalgojumu, kuru tādi kā tu pēc definīcijas uzskata par pārmērīgu. Arī tādi "kā tu" ir vēlētāji, kuriem politiķiem ir jāizpatīk. Apburtais loks?
Viss ko es rakstu nav ar mērķi tevi vai kādu citu apvainot. Spriedumiem jābalstās uz faktiem nevis iespējams. Arī par Rimšēvica vainu cik saprotu no dažādajiem pretrunīgajiem skaidrojumiem pagaidām ir tikai "iespējams". Amerikāņi nekādus pierādījumus nav iesnieguši un netaisās iesniegu. Viss ko viņi atļāvās pateikt ir ka bez augstāko amatpersonu atbalsta šādas (naudas atmazgāšanas) darbības ilgstoši nevarētu pastāvēt. Lai strādā izmeklēšanas iestādes. Kā rastīja daddy_j, neviens no iznākumiem, ne vainīgs, ne nevainīgs nav labs.
4.marts 2018, 10:49 | links
 
4.marts 2018, 10:05 | links
 
Kā reiz kāds rakstīja apmēram - čeku likvidēja, sistēma palika. Vecie čekisti vai ar tiem saistītie joprojām nosaka situāciju ne tika LV + vēl visādas direktīvas no ES puses.
Nu ja tiks likvidēta viena puse, tad vairs nebūs, kas čekistiem dod pavēles. Ja vēl otra,tad vēl kaut kas vieglāks varētu kļūt.
Nevar tikai saprast, kura puse likvidēsies pirmā.

http://jauns.lv/raksts/arzemes/272285-neviens-cits-iznemot-mus-desantnieks-emocionala-video-versas-pret-putinu
4.marts 2018, 10:00 | links
 
UJ, 6 no rīta ceļaties, lai varētu ierakstīt... slavējami, slavējami... cerams, ka nav priekšvēlēšanu aģitācija ;)

Par elektroenerģijas biržu.
Redz, biržā notiek 2 darbības - pirkšana un pārdošana. Andreiko kā pircējs redz tikai savu galu.

Mūsu "vislētākā" enerģija biržā ir visdārgāk pārdodamā, jo tā ir dabūjama uz sitiena, pīķu nosegšanai - HESu var palaist dažu minūšu laikā, salīdzinot ar TEC, kuram, lai katlu uzvārītu vajag 2 dienas...

Par Rimšēviču.
Laiks rādīs, vainīgs/nevainīgs, nav man informācijas, lai tiesātu. BET. ja izrādīsies nevainīgs, tad valstī ir vēl sliktāk, jo tad "vainīgas" ir tiesībsargājošās iestādes. Tb jebkurā gadījumā viss ir slikti, un tas mani dzen stūrī... :(((

par RB.
Skaidrs, ka tas ir "naudas apgūšanas" projekts. Tie apsvērumi - pasažieru un kravas plūsmas, ir nereāli...manas sajūtas, ka pamatīgi ieberzīsimies ar šo projektu, jo naudu ES dod būvēšanai, nevis ekspluatācijai un uzturēšanai. LV ceļus nevaram uzturēt pienācīgā kārtībā...
4.marts 2018, 09:52 | links
 
Andreiko
Neesmu es Ādažnieks. Bet neesmu tur rets "viesis". Ļoti iespējams, ka mums ir daudz kopēju paziņu. Gaujas lejtece ari nav sveša. Vasarās biju tur bieži copēju. :)
4.marts 2018, 09:33 | links
 
Urmās, cik zinu, tad esi vietējais (ādažnieks laikam), tad jau pie upes varētu saskrieties un papļāpāt klātienē (bet pavasarī, vasarā). Gaujā jau mani visi pazīst, ādažnieki pārsvarā arī (Dimičs, Janka, Melnais Andris utt.). Roberts Locāns (Lāčuks 07) teicās, ka tevi pazīstot.
4.marts 2018, 09:28 | links
 
Jā, bet cenas jau liekas kopā tajā biržā:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nord_Pool_AS

rezultātā mēs maksājam vienu cenu ar tiem, kuriem tā elektroenerģijas iegūšana izmaksā daudz dārgāk. Ak, nē, mums jau ir arī Latvenergo, kurš iešņauc nāsī:
https://220energija.lv/birza-elektribas-cena-krit-tarifi-gan-ne/
4.marts 2018, 09:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager