Sveiki! Nav praktiski nekadas zinasanas ipasi zandartu kersana, sakiet, ludzu, vai zandartus var kert/keras ari vasara? Un kur tie vasara miit? Bedres? Uz ko labak kert? Uz jebkuru no daudzajam interneta atrodamajam sistemam?
janchikz5, 28.maijs 2015, 12:23
Zandartu liegums beidzas, proti, tos drīkst paturēt lomā, no 1. jūnija. Nedrīkst paturēt lomā mazākus par 45 cm.
Jā, vasarā ķeras un ļoti labi. Veidi dažādi - ar dabīgo ēsmu (dzīva vai beigta zivs, zivs fileja), ar mīkstajiem mānekļiem (džigs), kā arī ar vobleriem (tvičošana).
Dažādās ūdenstilpnēs zandartu uzvedība, paradumi atšķiras. Ja tā ir kāda no ar jūru savienotajām upēm, tad tādās upēs lejtecēs (jo īpaši vasarā) no jūras ienāk lieli bari, taču to izmērs parasti šādos baros ir zem atļautajiem 45 cm, ar izņēmumiem. Par ezeriem neko daudz nevarēšu pateikt.
Zandarts ir plēsīga zivs, to redze pielāgota, lai medītu diennakts tumšajā laikā (krēsla, nakts), taču ķeras arī pa dienu. Plēsīgās zivis jāmeklē tur, kur tās ērti var piekļūt savai barības bāzei. Zandarts var sēdēt bedrēs uz kantīm, kur ātri var iziet uz seklumu un ieknābāt kādu vīķi, ķīsi. Tos ķert var arī uz sēkļiem, kad tie tur ir izgājuši medībās. Zandartam patīk vietas ar nelīdzenu, piesārņotu (koki, pampaki, nogrimušas konstrukcijas) grunti.
Zandarts var atrasties gan pie grunts, gan vidējos slāņos, gan pie ūdens virsmas, tāpēc ir labi, ja ekipējums ļauj apmakšķerēt dažādus slāņus.
Ja gribi iemācīties ķert zandartus, lasi daudz informācijas, konsultējies ar pieredzējušiem makšķerniekiem, doties kādam līdzi, kas to lietu pieprot. Lai izdodas! Kad sajutīsi zandarta esienu pa kātu un to, kā šīs spiežas pie grunts, to velkot ārā, uzsēdīsies uz adatas. :)))