Laivas un to motori

man outlands 3,6 (70kg). + 5hp + arējā bāka =30kg + pats 110kg, ceļ glisē mierīgi. Glisē ap 22kmh ātrums +- . Pat ar puiku laivā cēla glisē (šim tad kādi 30 kg +- bija).
5.maijs 2020, 09:03 | links
 
cibins [05.05.20]: Varbūt kāda cūcene, bet man ar dulkan325 un tohatsu5 nekad nekādu problēmu ar glisi nav bijis, dod gāzi, uz brīdi paliecas uz priekšu un aiziet. Nekad neesmu interesējies par plāksnēm, savērsumiem utt. Ja visu kopā sarēķina- laiva 57, motors 27, ārējā bāka ap 10, enkurs, copes piederumi arī vismaz 10, pats zābakos 100, kopā zem 200 nekādi. Tā ka tā formula 1hp=30kg nav universāla.
Ātrumu neesi mērijis?:)
5.maijs 2020, 09:00 | links
 
Varbūt kāda cūcene, bet man ar dulkan325 un tohatsu5 nekad nekādu problēmu ar glisi nav bijis, dod gāzi, uz brīdi paliecas uz priekšu un aiziet. Nekad neesmu interesējies par plāksnēm, savērsumiem utt. Ja visu kopā sarēķina- laiva 57, motors 27, ārējā bāka ap 10, enkurs, copes piederumi arī vismaz 10, pats zābakos 100, kopā zem 200 nekādi. Tā ka tā formula 1hp=30kg nav universāla.
5.maijs 2020, 08:40 | links
 
ZMA [Vakar]: Labvakar, Eksperti !
Vakar uzliku jauno Yamaha 5-ZS ar iso kāju uz Gladiator 300 laivu. Pabraukāju vairākas stundas ar maziem apgr. kā ir rakstīts instrukcijā un pēc tam pamēģināju uz pilno , laiva neiet , uz “ glisi” iziet neizdevās , ātrums 10 km/st. maksimums. Viens pazīstams pateica ka tā arī un būs kamēr neaizvedīšu servisā pēc “ apkatkas”, it ka neveras vārsts uz pilno lai tādi ka es nesabojā dzinēju uzreiz . Vai tas varētu būt taisnība vai ir jāmeklē citur problēmu ( tranča augstums vai vēl kaut kas ). Paldies par uzmanību .Palasu te tukšpļūtītāju teorētiķu tekstus un ņirgt gribās.
Pašam ir 300 bush , tais gados svēru +\- 80kg un pirmais motors arī bija 5zs
Honda.
Kā es sākumā mocijos kamēr sapratu, kā izcelt glisē. Jo dodot ručku līdz galam purns pa gaisu , bet pats gandrīz uz muguras ūdenī bet neceļas glisē. Tad nu jāsaprot trīs lietas. Sākot braukt ir pirmkāt pret vilnīti/ ja lieli viļņi tāpat neizcelsi/ tas ideālā variantā, ručku līdz pusei , tad jāmet nost, laiva no tā tā kā izceļas, tad jāpabīdās uz priekšu un ručku līdz galam un ceļas laiva glisē un mauc to gabalu kur gribēji.
Šobrīd gan jau ir lielāks svars ,motors ir 10zs , bet laiva tā pati un arī glisē izcelšanās princips joprojām tas pats, tikai vieglāks un ceļ mūs divus tik priekšējam arī sākumā uz priekšu jāliecas, un kad izceļ tad cepures un matus rauj no galvas nost. :)
Tā lūk, bet plikai d..... ir politikas sadaļa.

Zorge07, 5.maijs 2020, 07:19


Luter, a ko tu darīji gadījumos, ja bija pilnīgs bezvējš un vilnīša nebija pret ko ieskrieties??? Brauci mājās, vai airējies? :))))
5.maijs 2020, 08:10 | links
 
ZMA [Vakar]: Labvakar, Eksperti !
Vakar uzliku jauno Yamaha 5-ZS ar iso kāju uz Gladiator 300 laivu. Pabraukāju vairākas stundas ar maziem apgr. kā ir rakstīts instrukcijā un pēc tam pamēģināju uz pilno , laiva neiet , uz “ glisi” iziet neizdevās , ātrums 10 km/st. maksimums. Viens pazīstams pateica ka tā arī un būs kamēr neaizvedīšu servisā pēc “ apkatkas”, it ka neveras vārsts uz pilno lai tādi ka es nesabojā dzinēju uzreiz . Vai tas varētu būt taisnība vai ir jāmeklē citur problēmu ( tranča augstums vai vēl kaut kas ). Paldies par uzmanību .Palasu te tukšpļūtītāju teorētiķu tekstus un ņirgt gribās.
Pašam ir 300 bush , tais gados svēru +\- 80kg un pirmais motors arī bija 5zs
Honda.
Kā es sākumā mocijos kamēr sapratu, kā izcelt glisē. Jo dodot ručku līdz galam purns pa gaisu , bet pats gandrīz uz muguras ūdenī bet neceļas glisē. Tad nu jāsaprot trīs lietas. Sākot braukt ir pirmkāt pret vilnīti/ ja lieli viļņi tāpat neizcelsi/ tas ideālā variantā, ručku līdz pusei , tad jāmet nost, laiva no tā tā kā izceļas, tad jāpabīdās uz priekšu un ručku līdz galam un ceļas laiva glisē un mauc to gabalu kur gribēji.
Šobrīd gan jau ir lielāks svars ,motors ir 10zs , bet laiva tā pati un arī glisē izcelšanās princips joprojām tas pats, tikai vieglāks un ceļ mūs divus tik priekšējam arī sākumā uz priekšu jāliecas, un kad izceļ tad cepures un matus rauj no galvas nost. :)
Tā lūk, bet plikai d..... ir politikas sadaļa.

Zorge07, 5.maijs 2020, 07:19


Palasu tā triperīša Lutera rakstīto un ņirgt gribas! Puika tā mocās, lai 3m pūsli ar 5hp motoru glisē dabūtu! Lēkā pa laivu turpu šurpu, ātrumus maina, vilnīšus meklē! Gandrīz no laivas krīt ārā! :))) Un pat ar 10 hp motoru tā pat isās! Nu riktīgs āksts, nejēga tukšpļūtis! Var redzēt, ka saprašana nulle, bet grib ar kaut ko paspīdēt!:))
Pareizi noregulēts tracis (augstums) un motora svērsums, plus HP atbilstošs svars laivā un ne kāda dricelēšana, kā te šitas idiots raksta, nav nepieciešama!
Man 3.3 laiva ar 5hp merku glisē gāja elementāri. Dod tik ručkā un nedaudz pasveries uz priekšu!
Par 10hp vispār nerunājot! Tādu pūsli, līdz 4m braucot pat divatā glisē izcels bez problēmām, nelēkājot pa laivu, kā to dara šitais pamuļķis!
Elementāra matemātika... 1HP = 30kg. Un visss!
5.maijs 2020, 08:03 | links
 
ZMA [04.05.20]: Labvakar, Eksperti !
Vakar uzliku jauno Yamaha 5-ZS ar iso kāju uz Gladiator 300 laivu. Pabraukāju vairākas stundas ar maziem apgr. kā ir rakstīts instrukcijā un pēc tam pamēģināju uz pilno , laiva neiet , uz “ glisi” iziet neizdevās , ātrums 10 km/st. maksimums. Viens pazīstams pateica ka tā arī un būs kamēr neaizvedīšu servisā pēc “ apkatkas”, it ka neveras vārsts uz pilno lai tādi ka es nesabojā dzinēju uzreiz . Vai tas varētu būt taisnība vai ir jāmeklē citur problēmu ( tranča augstums vai vēl kaut kas ). Paldies par uzmanību .
Palasu te tukšpļūtītāju teorētiķu tekstus un ņirgt gribās.
Pašam ir 300 bush , tais gados svēru +\- 80kg un pirmais motors arī bija 5zs
Honda.
Kā es sākumā mocijos kamēr sapratu, kā izcelt glisē. Jo dodot ručku līdz galam purns pa gaisu , bet pats gandrīz uz muguras ūdenī bet neceļas glisē. Tad nu jāsaprot trīs lietas. Sākot braukt ir pirmkāt pret vilnīti/ ja lieli viļņi tāpat neizcelsi/ tas ideālā variantā, ručku līdz pusei , tad jāmet nost, laiva no tā tā kā izceļas, tad jāpabīdās uz priekšu un ručku līdz galam un ceļas laiva glisē un mauc to gabalu kur gribēji.
Šobrīd gan jau ir lielāks svars ,motors ir 10zs , bet laiva tā pati un arī glisē izcelšanās princips joprojām tas pats, tikai vieglāks un ceļ mūs divus tik priekšējam arī sākumā uz priekšu jāliecas, un kad izceļ tad cepures un matus rauj no galvas nost. :)
Tā lūk, bet plikai d..... ir politikas sadaļa.
5.maijs 2020, 07:19 | links
 
zaraza [05.05.20]: Labvakar, Eksperti !
Vakar uzliku jauno Yamaha 5-ZS ar iso kāju uz Gladiator 300 laivu. Pabraukāju vairākas stundas ar maziem apgr. kā ir rakstīts instrukcijā un pēc tam pamēģināju uz pilno , laiva neiet , uz “ glisi” iziet neizdevās , ātrums 10 km/st. maksimums. Viens pazīstams pateica ka tā arī un būs kamēr neaizvedīšu servisā pēc “ apkatkas”, it ka neveras vārsts uz pilno lai tādi ka es nesabojā dzinēju uzreiz . Vai tas varētu būt taisnība vai ir jāmeklē citur problēmu ( tranča augstums vai vēl kaut kas ). Paldies par uzmanību .

ZMA, 4.maijs 2020, 23:18

No kā seciņajums, ka ar 5HP principā laivu dabūsi glisē, it sevišķi ja runa par "pūsli", kuram pludļinijas un visa hidrodinamika stipri tuva gludeklim :)
Nē, es nesaku, ka nevar principā, ja esi subtilas miesas uzbūves, laivā nav daudz mantu, pareizs izsvarojums ar smaguma centra nobīdi uz priekšu, vēl visādas fiškas kā tranča plāksnes, hidrofoila spārni uz motora, ir faķīri, kas spēj to dabūt gatavu dabā. Bet rupji un vienkārši vispārinātā formula ar rezervi lai tiešām jebkura laiva varētu glisē celties ,nav optimistiska 1HP ceļ 20kg. Nu OK, pat ja 30 būtu, tas 5zirgi=150kg.
Nu tad rēķini pats - cik sver laiva, cik motors, cik degviela, rumpis un visas citas parpalas.
Ja motora vai laivas tirgotājs Tev autoritatīvi apgalvoja, ka ar šo motoru viss celsies glisē rūkdams, tad stiep viņam komplektu lai nodemonstrē to fizikas brīnumu :)
Ja vēl kādu vieglu 340 pūsli ar zarazas uzstadītajiem nosacījumiem izceltu, tad 300 manuprāt nav variantu
5.maijs 2020, 00:36 | links
 
Labvakar, Eksperti !
Vakar uzliku jauno Yamaha 5-ZS ar iso kāju uz Gladiator 300 laivu. Pabraukāju vairākas stundas ar maziem apgr. kā ir rakstīts instrukcijā un pēc tam pamēģināju uz pilno , laiva neiet , uz “ glisi” iziet neizdevās , ātrums 10 km/st. maksimums. Viens pazīstams pateica ka tā arī un būs kamēr neaizvedīšu servisā pēc “ apkatkas”, it ka neveras vārsts uz pilno lai tādi ka es nesabojā dzinēju uzreiz . Vai tas varētu būt taisnība vai ir jāmeklē citur problēmu ( tranča augstums vai vēl kaut kas ). Paldies par uzmanību .

ZMA, 4.maijs 2020, 23:18


No kā seciņajums, ka ar 5HP principā laivu dabūsi glisē, it sevišķi ja runa par "pūsli", kuram pludļinijas un visa hidrodinamika stipri tuva gludeklim :)
Nē, es nesaku, ka nevar principā, ja esi subtilas miesas uzbūves, laivā nav daudz mantu, pareizs izsvarojums ar smaguma centra nobīdi uz priekšu, vēl visādas fiškas kā tranča plāksnes, hidrofoila spārni uz motora, ir faķīri, kas spēj to dabūt gatavu dabā. Bet rupji un vienkārši vispārinātā formula ar rezervi lai tiešām jebkura laiva varētu glisē celties ,nav optimistiska 1HP ceļ 20kg. Nu OK, pat ja 30 būtu, tas 5zirgi=150kg.
Nu tad rēķini pats - cik sver laiva, cik motors, cik degviela, rumpis un visas citas parpalas.
Ja motora vai laivas tirgotājs Tev autoritatīvi apgalvoja, ka ar šo motoru viss celsies glisē rūkdams, tad stiep viņam komplektu lai nodemonstrē to fizikas brīnumu :)
5.maijs 2020, 00:15 | links
 
Labvakar, Eksperti !
Vakar uzliku jauno Yamaha 5-ZS ar iso kāju uz Gladiator 300 laivu. Pabraukāju vairākas stundas ar maziem apgr. kā ir rakstīts instrukcijā un pēc tam pamēģināju uz pilno , laiva neiet , uz “ glisi” iziet neizdevās , ātrums 10 km/st. maksimums. Viens pazīstams pateica ka tā arī un būs kamēr neaizvedīšu servisā pēc “ apkatkas”, it ka neveras vārsts uz pilno lai tādi ka es nesabojā dzinēju uzreiz . Vai tas varētu būt taisnība vai ir jāmeklē citur problēmu ( tranča augstums vai vēl kaut kas ). Paldies par uzmanību .
4.maijs 2020, 23:18 | links
 
DSV ! Te bija runa par šķidru laivu,es izteicu savu versiju,jo esmu atlīmējies ar poliesteriem līdz riebumam. Poliesteram stiprums ir biezumā. Ja grib kaut ko vieglu un stipru jālīmē ar epoksīdu,vai to analogu,tagad tādu daudz.Tagadējās firmiņas strādā pa roku galam,tāpēc tādi rezultāti.Mīkstās laivas īpašniekam jāiesniedz reklamācija,lai izgatavo normāli,bez haltūras....
4.maijs 2020, 22:27 | links
 
DSV , nosūtiju PM
4.maijs 2020, 18:21 | links
 
Sveiki. Uz pirmo copi sanāca apraut dzenskrūvei iekšejo buksi. Dzinējs Yamaha 9.9 2T , skrūve 9 1/4*9-J ( der kodi 683-45945-00-EL vai 63V-45945-10EL ) Iespējams kādam ir kas ko piedāvāt vai vismaz pamest ideju kur meklēt jaunu dzenskrūvi? Rīt uzzvanīšu uz boatshop un vimmo. Iespējams vēl ir vietas kur meklēt? Pateicos

DsKs, 4.maijs 2020, 17:44


Kaut kur zem VEF tilta kādreiz atjaunoja dzenskrūves,gan jau ka arī bukses.
Jaunu?
Man ir ķīnietis,kas ātri piegādā.Pats lietoju tādu.Starpības nav ,kas bija ar orģinālo YAMAHA.Ir vel viena rezervē.
4.maijs 2020, 17:57 | links
 
Sveiki. Uz pirmo copi sanāca apraut dzenskrūvei iekšejo buksi. Dzinējs Yamaha 9.9 2T , skrūve 9 1/4*9-J ( der kodi 683-45945-00-EL vai 63V-45945-10EL ) Iespējams kādam ir kas ko piedāvāt vai vismaz pamest ideju kur meklēt jaunu dzenskrūvi? Rīt uzzvanīšu uz boatshop un vimmo. Iespējams vēl ir vietas kur meklēt? Pateicos
4.maijs 2020, 17:44 | links
 
Neviena tirgū esoša laiva nav no epoksīda,tas punkts viens ! Punkts divi-tās līmē no NORPOL sveķiem,kuri apmēram atbilst padomju laiku PN-1.Tiem atbilst visas tās lietas ko nosaucu...

Arvids8, 3.maijs 2020, 22:50[/quote]

Speciālisti ir diez vai uzlīmējuši kādu laivu paši,maz ticams.
Pirmkārt,lai uzlīmētu laivu ir vajadzīga forma.Arī vannas,izlietnes u.c.
Otrkārt mēs nemaz netaisāmies ar to nodarboties.
Savā praksē esmu daudz līmējis gan ar līmēm,gan sveķiem,gan poliestera sveķiem.
Trubas,mehanismus,vārpstas,utt.
Runa šeit gāja par galvenajiem principiem visam nosauktajam,ko neviens vēl nav atcēlis.
Ja būs mitrums vai ūdens-nesalīmēsi(ir USA līmes,ko var lietot arī mitrumā un zem ūdens.DEVCON par piemēru u.c.).
Ja būs iztecējis uzglabāšanas laiks vai nepiemērotā temperatūrā glabāta-nesalīmēsi.
Ja līmēsi temperatūrā zemāk par +10 grādi-nesalīmēsi.
Ja tepmeratūra būs par augstu,aptuveni virs 35Deg.-nepaspēsi salīmēt.
Ja neievērosi pilnas sacietēšanas temperatūru(ir gadījumi,kad lieto lampas,lai paaugstinatu temperatūru)Utt. un tā joprojām.Varbūt ko arī piemirsu.
Epoksīda sveķi var teikt parādijās salīdzinōsi nesen,aptuveni 70.gados.Toreiz tinām kļuškas un nezinājām kā īsti tos lietot,D
Bija tāda filmiņa,kur uzlīmē plāksnīti uz 16kg svara bumbas.Un varēja jau pēc minūtes pacelt,vot tas bija brīnums.
Bija pazīstams Neorganiskās ķīmijas institūta direktora vietnieks.Šis pateica,ka sen jau mums tādi esot.Pielieto armijas vajadzībām.
Kā pielietot?Ir rakstīts Instrukcijās.
Kur pielietot?Epo sveķus,piem. nevar pielietot tupeles līmēšānai,jo tie lūzt.
Manis pieminētās temperatūras ir aptuvenas,jo ir daudz dažādu manufacturers un epo veidu.
4.maijs 2020, 17:36 | links
 
Sveiki, kungi!
Varbūt ziniet, kur uz vietas (bez ebay un AliExpress) var iegādāties impelleri 47 - 16 154 Mariner 4hp motoram?
Paldies!
4.maijs 2020, 16:07 | links
 
Jautājums "speciālistiem"-Jūs kaut vienu laivu esat uzlīmējuši ?Neviena tirgū esoša laiva nav no epoksīda,tas punkts viens ! Punkts divi-tās līmē no NORPOL sveķiem,kuri apmēram atbilst padomju laiku PN-1.Tiem atbilst visas tās lietas ko nosaucu...
3.maijs 2020, 22:50 | links
 
Didzeeens [03.05.20]: 30lbs elektro motoram pietiks ar 80ah akumulatoru vai jāe 100.
Laiva Aviks 310
Ja mazi ūdeņi, īsi attālumi, pietiks.
3.maijs 2020, 22:13 | links
 
30lbs elektro motoram pietiks ar 80ah akumulatoru vai jāe 100.
Laiva Aviks 310
3.maijs 2020, 22:08 | links
 
ozols1 [03.05.20]: ARCHA [Vakar]: Deto [Vakar]: Deto [19:07]: Man slikta pieredze ar Amber darboņiem... pat pie neliela viļņa laivas dibens locījās kā lupata.

ARCHA, 2.maijs 2020, 21:21
Man komunikācija ar Amberlat cilvēkiem bija ļoti laba - laiva bija jāpasūta, bija jāpagaida , kamēr laivu izgatavo. Problēmas bija ar pašu laivu. Varbūt, ka tiem kas ir pieraduši žonglēt ar plastmasas tupelēm, tas liekas normāli, bet man svarīgs ir komforts un drošība.

Maris_C, 2.maijs 2020, 21:57
Kas tieshi laivai bija pa vainu?nestabila?Stabila, bet mīksta. Grīda kā lupata. Varbūt brāķis, varbūt tāds bizness - ietaupīt uz materiālu...Es nopirku Amber 315,kad ielaidām ezerā, grīda ļodzās kā plēve,bailīgi. Tāda grīda visām Amber laivām?
Nezinu. Amber 400 ar stiprību viss ir ok. Man gan tā ir pamatīgi pārbūvēta, grīda, papildus kastes un utt. Bet korpusa stingrība un gaitas īpašības ir ļoti ok. Braukt arī palielos viļņos var bez problēmām. Vienīgi stāvot uz enkura viļņos šķiet ka purns ir par zemu.
3.maijs 2020, 21:41 | links
 
Asarmens [03.05.20]: Kengurs24 [Vakar]: urmaas [Vakar]: Asarmens [49m]: Sveiki copmaņi. Iegādājos Dulkan 325 gumijas laivu. Bet viņai nebija alumīnija vadīklas coetajai grīdai. Pazaudētas vai kā tml.
Varbūt kāds zin, kur tādas var nopirkt? Domājams, ka der no citām markām arī.Iebrauc dulkan bodē. Nav tik dārgas.3,25m laivai sotaks būs stabili!O jopcik. Kur, lai dabūn lētāk?

Uztaisi citu grīdu no 2gabaliem...vajag vienu profilu(2daļas,cena 22e),bet tieši purna,lai ķíli pumpējot purns paceļas....ja no finiera grída, pāris stundu darbs! ;)
3.maijs 2020, 14:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager