Laivas un to motori

Tak jau smieklīgi paliek!:) Lai tak tas irsējs uzliek savai reģistrētajai laivai lielāku motoru par 5hp un īslaicīgi palieto pa Daugavas lejteci! :)))Un pēc tam lai pastāsta, pec kada likuma viņu robīši izravēja un pec kāda ne! Un mes tad varēsim sirsnīgi pasmieties!:)
18.jūnijs 2019, 18:33 | links
 
Martin, tu pats esi vainigs ka registreji savu laivu ka motorlaivu. Nevajadzeja registret un vareji braukt vieglā svifelē cepuri kuldams :)
18.jūnijs 2019, 17:33 | links
 
Cupix veidīgie pārējie, piezvaniet uz csdd. Jūs braucat dziļi auzās. :)
18.jūnijs 2019, 17:31 | links
 
Nevar saprast - pilnmēness sekas vai kaut kāds cietpauru saiets
18.jūnijs 2019, 17:27 | links
 
cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55


Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.
18.jūnijs 2019, 17:08 | links
 
Vēlreiz jautāju. Kur tas rakstīts, ka šis punkts attiecas uz reģistrējamu motorlaivu, nevis airu laivu? Tur ir runa tikai par citēšu vēlreiz: "reģistrējamām tehniskām izmaiņām".

Jūs man gribat teikt, ka reģistrēta airu laiva patiesībā nav reģistrēts transporta līdzeklis?

irseejs, 18.jūnijs 2019, 16:55


Airu laiva ir tikai airu laiva, tā mēdz būt būvēta no koka, finiera, plastika vai piepūšama matrača materiāla un nekādi nevar pārtapt par motorlaivu kam ir īpaši reģistrācijas nosacījumi.
Cieņā.
18.jūnijs 2019, 17:07 | links
 
cupix [18.06.19]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)
Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.
18.jūnijs 2019, 16:55 | links
 
Vēlreiz jautāju. Kur tas rakstīts, ka šis punkts attiecas uz reģistrējamu motorlaivu, nevis airu laivu? Tur ir runa tikai par citēšu vēlreiz: "reģistrējamām tehniskām izmaiņām".

Jūs man gribat teikt, ka reģistrēta airu laiva patiesībā nav reģistrēts transporta līdzeklis?
18.jūnijs 2019, 16:55 | links
 
arvis_an [18.06.19]: irseejs
MĻIN...izlasi kas ir airu laiva, vēlreiz!!!!!!!!!!! Tu NEDRĪKSTI airu laivai uzlikt virsū neko lielāku par 3.7kw, jo tad tā vairs NAV airu laiva.
Ne par to ir stāsts. Loģiski, ka tad tā vairs nav airu laiva. Un ko tu bauro? Laikam baigi slāpst, bet vēl nav darba dienas beigas, būs jāpaciešās :)

Kāpēc reģistrētai airu laivai nedrikstetu likt lielāku motoru par 5zs īslaicīgai lietošanai? Mans citētais punkts to ļauj! Attiecīgi netiek izmainīti reģistrējamie tehniski dati tehniskajā pasē, bet formāli šajā laikā kad virsū ir motors airu laiva kļust par motorlaivu.

Pasaki vēl ka tā nav :)
18.jūnijs 2019, 16:52 | links
 
cupix [14:08]:
Tas punkts attiecās uz "reģistrējamo tehnisko datu maiņu". Attiecīgi šajā pašā punktā seko teikums, izņemot, ja runa ir par uzkarināmo motoru lidz 36,8kw īslaicīgai lietošanai.

irseejs, 18.jūnijs 2019, 16:33


Irseej

Tas punkts attiecas uz reģistrētu motorlaivu, kopā ar dzinēju vai bez. Man piemēram motorlaiva reģistrēta atsevišķi no motora, Tātad es viņai varu likt jebkuru maksimāli laivai atļauto reģistrēto motoru. Ir cilvēki kam motorlaiva piereģistrēta kopā ar motoru, šis punkts attiecas tieši viņiem lai īslaicīgi uzliekot citu motoru nevajadzētu labot tehnisko pasi.
Cieņā.
18.jūnijs 2019, 16:52 | links
 
To gan viņi nedrīkst prasīt. Man arī par motoru teica, ka lai pierādu, ka man patiešām ir 5zs, nevis 10 ar pārlīmētām šiltēm. Teica, ka tad lai vadāju līdzī pirkuma papīrus. Es teicu, a ko tad man darīt, ja es piemēram nopircis esmu lietotu no rokas ss.lv. Tad mūsu saruna arī beidzās.

arvis_an, 18.jūnijs 2019, 16:00


Līdz šim jau neko tādu tak nejautāja, baidos ka saņēmuši no kādas priekšniecības jaunas norādes par dupsēšanas iemaņu paaugstināšanu. Būs tāpat kā ar aptieciņām, sākumā pabrīdināja vēlāk uzvilka.
18.jūnijs 2019, 16:51 | links
 
irseejs
MĻIN...izlasi kas ir airu laiva, vēlreiz!!!!!!!!!!! Tu NEDRĪKSTI airu laivai uzlikt virsū neko lielāku par 3.7kw, jo tad tā vairs NAV airu laiva.
18.jūnijs 2019, 16:47 | links
 
Motorlaivas ir obligāti reģistrējamas x dienu laikā. Tā kā visnotaļ sakarīgi parunājāt. Sods par laicīgi nereģistrētu liekas ap 200 eur. Tā plāksnīte uz tranča ir kā VIN numurs automašīnām. Pašrocīgi labāk neaiztikt un noņemt pavisam arī nav laba doma.

kkas, 18.jūnijs 2019, 16:26


Es kad nopirku savu pirmo GROT laivu, tai vispār nekādu numuru nebija, bet piereģistrēju kā motorlaivu bez problēmām.
Laivu nu jau sen pārdevu, tehniskā pase tik palika, ja nu gribēšu kādu ukrainieti piereģistrēt?
Cieņā.
18.jūnijs 2019, 16:42 | links
 
cupix [18.06.19]: Jūs izlasiet vēlreiz ko es nocitēju. Tur ir ar melnu uz balta rakstīts, ka izmaiņas līdz 36,8 kW, kas nav tehpasē, nav jāreģistrē.

Es to neizdomāju. Lasi šeit!
https://www.csdd.lv/vispareji-kugosanas-lidzeklu-registracijas-nosacijumi/kugosanas-lidzeklu-registracijas-termini

irseejs, 18.jūnijs 2019, 14:01

Tas 3 puntkts jau attiecas uz reģistrētu motorlaivu.. nevis reģistrētu/ nereģistrētu airu laivu.
Kur tas rakstīts, ka tas punkts attiecās uz reģistrētu motorlaivu?! Nocitē lūdzu!

Tas punkts attiecās uz "reģistrējamo tehnisko datu maiņu". Attiecīgi šajā pašā punktā seko teikums, izņemot, ja runa ir par uzkarināmo motoru lidz 36,8kw īslaicīgai lietošanai.
18.jūnijs 2019, 16:33 | links
 
Motorlaivas ir obligāti reģistrējamas x dienu laikā. Tā kā visnotaļ sakarīgi parunājāt. Sods par laicīgi nereģistrētu liekas ap 200 eur. Tā plāksnīte uz tranča ir kā VIN numurs automašīnām. Pašrocīgi labāk neaiztikt un noņemt pavisam arī nav laba doma.
18.jūnijs 2019, 16:26 | links
 
To gan viņi nedrīkst prasīt. Man arī par motoru teica, ka lai pierādu, ka man patiešām ir 5zs, nevis 10 ar pārlīmētām šiltēm. Teica, ka tad lai vadāju līdzī pirkuma papīrus. Es teicu, a ko tad man darīt, ja es piemēram nopircis esmu lietotu no rokas ss.lv. Tad mūsu saruna arī beidzās.
18.jūnijs 2019, 16:00 | links
 
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai.
snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36


snitraM

No kurienes šis brīnums?
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam.
Tad jau var īpašuma tiesības prasīt visam kas tev ir pie rokas.
Man pietiek pateikt ka tā ir mana, ja vēlas lai pierāda pretējo.
Cieņā.
18.jūnijs 2019, 15:54 | links
 
Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)

cupix, 18.jūnijs 2019, 15:21


Nezinu kā viņi to zina, laikam pēc pieredzes - jo man uz tas plāksnītes tik tiešām līdz 15 hp (kw) norādīts. Tagad tikai sanāk ka pa Babīti nevar braukt, bet nu tur es nav saticis nekad nekādu kontroli, cerams arī ka nesatikšu.
18.jūnijs 2019, 15:34 | links
 
Mums bija līdzīga situācija ar zaļajiem cilvēciņiem Lielupes krastā .
Stāts ka uz mums speciāli izsauca "zaļos" , jo mēs itkā likām tīklu .. Dzīvē , velcējot es ar āķiem aizķēru bojas trosi , kura bija novilka līdz krastam , lai to vieglāk izvilktu (punkts , kur airētājiem apgriezties).

Zaļie operatīvi atbrauca , pārbaudīja izsaukumu un pasauca krastā , jo kaut kur izlasīja dokumentos līdz 10hp( 2.7m piepūšamā laiva) . Tad es ar pirkstu parādīju "rekomendējamais motors līdz 10hp).
Ļoti stipri atvainojās par iztērēto laiku un atlaida.

P.s boju izvilka ,jo cik sapratu tā nedrīkst tās novietot( boja/ 1 striķis līdz svaram uz gultnes un otrs striķis no tā uz krastu piesiets pie mieta.)
18.jūnijs 2019, 15:32 | links
 
Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36


Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)
18.jūnijs 2019, 15:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager