Laivas un to motori

 
Jāaizripo līdz CSDD un jāuzprasa interesējošie jautājumi. Ja kādreiz poliči mēģina paņemt aiz astes, lai vari ar pilnu pārliecību rādīt viņiem virzienu, kur jādodas tālāk... :)))

Likumiem nevajadzētu būt interpretējamiem, bet pie mums katru likuma pantu var izlocīt kādam labvēlīgāk un kādam mazāk labvēlīgi (lasi - kam smagāks maks, tam ērtāk dzīvot).
28.aprīlis 2011, 14:52 | links
 
Zivniek, ja uzliksi virs 3,7 kw - tā ir motorlaiva.
28.aprīlis 2011, 14:48 | links
 
DsKs
man ir izlocīta alūminija laiva, kura ir ap 4 m gara, kā arī tā ir reģistrēta, kā pašbūvēta airu laiva :)) tas, ko gribēju saprast ir vai var sanāk tūte, ja tai uzkarināšu virs 3,68 kw motoru.
Šādi tā ir reģistrēta jau n gadus, vienīgi uz sava vārda pārreģistrēju gadus 4 atpakaļ, un gadus n atpakaļ ar principā šīs laivas kopiju (arī pašbūvēta alumīnija) tika vīlēts ar 20 zs maskaviešiem, kaut arī tad viņa bija reģistrēta, kā pašbūvēta airu laiva un neviens nekad neko neaizrādija, vot štukoju vai kaut kas ir mainījies, jo izlasot MN īsti tajā neiebraucu...
28.aprīlis 2011, 14:35 | links
 
DsKs > ar uudens riikiem nav probleemu pieregjistreet. es savu regjistreeju pat nevedot uz CSDD. mutiski aprakstiiju, pashbuuveeta un gatavs. nekaadu lieku jautaajumu. apskates nav jaaiet un iespeejams, ka taapeec tik vienkaarshi. tas nekas, ka man parasta pella. pirku jaunu bez papiiriem un regjistreeju kaa pashbuuveetu.
28.aprīlis 2011, 14:34 | links
 
Zivnieks,tad kad busi izlocijis to aluminija gabalu,tad bus nakosais moments,meginat vinu pieregistret un ar to saksies problemas ... tad jau jebkurs var uzmeistarot braucamriku ar 4 riteniem un gazt kopeja satiksme
28.aprīlis 2011, 14:29 | links
 
Neesu baigais specss,bet man liekas,ja tā pašu rokām izlocītā kazanka būs garāka par 2,5m un tai būs piekārts motorītis virs 3,7 kW,tad tā ir jāreģistrē un tur jau būs nepieciešama ražotāja dokumentrācija,kur arī būs tas nosaukumiņš-motorlaiva vai irkļu laiva, nu kaut kā tā...vai varbūt arī kļūdos.
28.aprīlis 2011, 14:27 | links
 
t@t@
ja, piemēram, cilvēks izlocīs alumīnijus un uztaisīs savu "kazanku", tā nevienā mirklī automātiski nekļūs kā motorlaiva, jo tā ir pašbūvēta :))
28.aprīlis 2011, 14:06 | links
 
Principā visu šo padarīšanu ar reģistrāciju un tiesībām nosaka MK Nr.158 ,Nr.213, Nr.753, nu un protams pārbaudītāju šo noteikumu dažu punktu (pie mumsi jau nav noteikumu,kur nebūtu punkti dažādi interpretējami) izpratne pēc būtības nevis pēc burta.
28.aprīlis 2011, 14:05 | links
 
Kazanka jau ir motorlaiva- brauc ar airiem vai motoru vienalga,ja ražotājs to ir nosaucis par motorlaivu.
28.aprīlis 2011, 13:56 | links
 
Motora jāšanai tiesības nevajag un var jāt mērenā ķirsī:DDD
28.aprīlis 2011, 13:56 | links
 
un tad ar ljoti labu liidzsvara izjuutu var braukt ar pliku motoru jaateniski bez laivas :D
28.aprīlis 2011, 13:30 | links
 
Tak laivu var piereģistrēt bez motora. Un motoru atsevišķi. Kabini klāt, ko gribi. Ja reģistrē abus (50 zirgu motoru un airu laivu) uz vienas apliecības, tad gan var rasties domstarpības :)))
28.aprīlis 2011, 13:27 | links
 
aaa, nu tad nez. iespeejams, ka tad vispaar neljauj nemaz regjistreet ar lielaaku motoru kaa 3,7kw...
28.aprīlis 2011, 13:24 | links
 
taa kaa tev liekas logjiskaak buutu - taa arii ir
28.aprīlis 2011, 13:22 | links
 
marti
ņea...man pasē ir rakstīts - airu laiva, ja uzlikšu lielāko motoru, tad tas uzraksts pats nenomainīsies uz motorlaiva, tas paliks airu laiva, vienīgi kā piedeva būs vēl motors :))
28.aprīlis 2011, 13:22 | links
 
mjā..man jau ar tā likās :)) bet tad arī sanāk, ka tā kā airu laiva nav obligāti jāreģistrē, tad piemēram kazankai uzmauc 20 zs un vālē uz nebēdu neko nereģistrējot...it kā diezgan muļķīgi sanāk..loģiskak jau it kā būtu, ka ar airu laivu drīkst braukt tikai līdz 3.7 kw a ja grib vairāk, tad reģistrē kā motoreni un vīlē...bet lai jau paliek - man mazāk klapatas :DDD
28.aprīlis 2011, 13:21 | links
 
ja airu laivai uzkabinaasi, tad tev vinja jau jaaregjistree kaa motorlaiva. un tad vairaak vinja nebuus airu laiva.
28.aprīlis 2011, 13:20 | links
 
Ja motorlaivai uzkabināsi elektromotoru - tā vienalga būs motorlaiva.
Ja airu laivai uzkabināsi 50 Zs - vienalga airu laiva, cik stabila vai peldoša, tas jau cits jautājums :))))

Likumos ir maģiskie vārdi - "[..]kas paredzēts braukšanai[..]".
28.aprīlis 2011, 13:16 | links
 
Jaaaa....būtu forši, ja arī autiņam līdz 1 litram nevajadzētu tiesības, un varētu pillā braukāt, vai ne:D
28.aprīlis 2011, 13:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager