Laivas un to motori

maneejais suzuks 2,5 peedeejaa laikaa uz maziem apgriezieniem grib slaapt. Gaisa filtrs jāmaina ? Karbarātors jātīra ? Berot virsū šad tad arī aizrijās.
28.oktobris 2010, 21:29 | links
 
TU nezini!!!protams ka ar jaudīgāku pārvietoties feināk,bet copei kā tādai pietiek ari ar mazajiem dzinējiem.tas ja nav jāmočī n-tie km!
:)))
28.oktobris 2010, 21:26 | links
 
Korkas jau nu nav problēma, dēļ ko būtu jāierobežo motora izvēle.
10nieku jau nu vajag priekš copes...
28.oktobris 2010, 21:25 | links
 
Laurīc
pārs gadus apakaļ es ar bij dilemmas priekšā.apnika e-motors,sagribējās benzīnnieku.paliku pie 5-nieka.jo tam vēl korkas neprasās un priekš copp labs verķis!
:)
28.oktobris 2010, 21:15 | links
 
Viencilindra motoriem grūtāk dabūt zemus stabilus tukšgaitas apgriezienus. 2-3-4 cil motoriem regulējas vieglāk. Mazie motori ne vinmēr nodrošina mazu velcēšanas ātrumu, īpaši draņķīgi velcēt ir ar tiem, kuriem ir visko sajūgs.Lielākiem motoriem arī ir vairāk iespēju variēt ar dzenskrūvēm, lai sasniegtu vēlamo. Rudens/ziemas sezonā 50+% Lielupes zandartu meklētāji velcē ar spainīšiem aizmugurē. Vēl ātrumu var ļoti labi dzēst nebraucot taisni. Pačukstēšu, ka copes tādā veidā arī ir daudz vairāk ;)
28.oktobris 2010, 20:54 | links
 
Manam čomam ir4 zirgu motors.Iet daudz stabilāk nekā mans 2.5.Vinš gan pārsvarā velcē divatā + smilšu maiss.
28.oktobris 2010, 20:44 | links
 
5+ es domāju, ka var dabūt ar jebkuru motoru, protams neaizejot līdz galejībām.
man arī bija doma mainīt uz lielāku, bet sapratu, ka maniem apstākļiem, ka nav jāpārvietojas lieli gabali no vienas vietas uz otru, labāks būs 5zs, jo izstaipīt motoru ar lielo svaru nav prāta darbs.
28.oktobris 2010, 20:34 | links
 
Daudz kas ir atkarīgs no tā uz ko velcē.Vai galā ir bleķis,rotiņš vai vobleris.Ir vobleri ar kuriem jāvelcē 5+km|stundā.
28.oktobris 2010, 20:30 | links
 
man personīgi ir Honda 5zs. uz vismazākajiem apgriezieniem iet aptuveni uz 3.8km/h.
kādu laiku atpakaļ forumā jautāju par 20zs, vai priekš velces būtu atbilstošs, bet protams nevienam latvijā tāds nav, tāpēc netiku skaidrībā, vai nebūs par ātru uz vismazākajiem apgriezieniem priekš velces.
čoms iepirka Suzuki 15zs. notestējām un tavu brīnumu 15zs Suzuki uz vismazākajiem apgriezieniem iet lēnāk, kā Honda 5zs t.i. aptuveni uz 3.0km/h.
28.oktobris 2010, 20:22 | links
 
Ātrums uz min atšķiras ne tikai no motora, bet arī no laivas svara/iegrimes/konstrukcijas utt. Papildus to var ietekmēt ar dzenskrūves soļa un min apgriezienu pieregulēšanai. Bija man 3,60 kaimans ar 20nieku Hondu, minimālais velcēšanas ātrums bija 2,3 km/h, jo uzliku lēnaku skrūvi ar četrām lāpstiņām un pieregulēju apgriezienus uz minimālo iespējamo, lia motors nemokās. Tagad tas pats motors(čoma īpašumā) pārceļojis uz Suzumar 3,6 m RIBu, min velcēšanas ātrums esot ap 2 km/h vienam laivā esot.
28.oktobris 2010, 20:20 | links
 
Starp zs atšķirības ir jūtamas, atšķirībā no km/h. Nav lielas atšķirības starp 5nieku un 50nieku tukšgaitā.
28.oktobris 2010, 20:02 | links
 
gintsgg, 5nieks KRIM-u uz glisi nevar izcelt,savukart 10nieks var,starpiba ir :)
28.oktobris 2010, 19:53 | links
 
Njā.Arī taisnība.Bet ja nebrauc uz divām dienām?Vispār man šī informācija par motoriem arī palēnām kļūst aktuāla.Ir laiva,ne tik liela,kā liela daļa uzskata par standartu,taču ir ok.Man apmierina.Laiva ir Hibo Fishbon HF-300P.Izlasiju visu informāciju kas šajā sadaļā ir rakstīts,taču nemaniju,ka kāds uz šāda tipa laivas būtu motoru stutējis.Kaut arī tam tur ir paredzēta vieta.Tad nu labprāt uzklausītu viedokļus par to,kādu dzinēju ieteiktu šai laivai.Ātrumsacīkstes noteikti nav plānotas.Gribētos lai varētu pabraukt vismaz divreiz ātrāk kā airējot.Man pietiktu.Ja ātrāk,pavisam ideāli.Vairāk jau uz velci domāju.Ar airiem stabili uz 5km/h var uzairēt.Slīd jau ļoti labi salīdzinot ar veco krievu laika laivu ar daudz mazākiem pūšļiem.Kā būtu uz šo laivu 2,5 Hondu uzlikt?Uz 10km/h taču pavilks?Īsāk sakot galīgi nevaru sajēgt kas būtu labāk!!!Ja nu nav večiem slinkums varētu ko ieteikt. :)
28.oktobris 2010, 19:43 | links
 
Laurīc
ja sanāk kādreiz aizlaist divdienīti pacopēt.ar vienu aķi,labākajā gadijumā dienu izvilksi.pēc tam vēl tā lādēšana.a benzīnniekam pielej zupu un dragā!
:)))
28.oktobris 2010, 18:59 | links
 
Klusāks ūdens virspusē ;)
28.oktobris 2010, 18:52 | links
 
Bet vai tad ja motoru ņem tīri velcēšanai,tad labāk nav elektromotors?Klusāks taču!
28.oktobris 2010, 14:48 | links
 
Pareiza doma tev. Ja gribi ātrak nokļūt gala mēķī, tad 10Zs.
28.oktobris 2010, 14:27 | links
 
Vai tad to lielakos motorus var ta piereguleet ?
28.oktobris 2010, 14:26 | links
 
Rudeni,loti patik velceet :)
Biezzi ari uzturos Liepajas ez.,un tur lai aizbrauktu no viena gala lidz otram 5z\s apmeram 40min ,tapec doma iegadaties 10z\s :)
Laikam pasam jaaizsver lietas butiba kas savarigaks,velcesana ,vai nedaudz ilgaak noklut gala merki.
28.oktobris 2010, 14:05 | links
 
Lielākiem(vairāk nekā viens cilindrs)dzinējiem ir stabilāka gaita pie maziem apgriezieniem. Pārējais regulēšanas vaina. Velcē kauč ar 30-nieku...
28.oktobris 2010, 14:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager