Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
sakarigi raksti,bet foto atbilst rakstitajam
15.novembris 2012, 00:00 | links
 
Nedaudz, pavisam nedaudz par to kā man gāja copē pavisam nesen un pavisam netālā, sardeles ezerā, kas puņķojās cauru gadu, bet tāpatās ir gana iemīļots copesmaņu vidū.
Kādu laiku nekur nav būts, jo, redz', visādas citādas lietas pārņēmušas manu atbrīvoto laiku: ta lapas jāšķūrē, ta jārēķina meža jūdzes, ta jādedzina ugunsdziras pasaulīgie uzkrājumi, ta ar Vellu jādanco, bet rudens cope paliek kaut kur, nu kādā ~10ajā vietā.
Lai gan citādi rudeņos nav bijis, jo butes laikam nē, lotas ar' kaut kā ne pakam. Rudens raudas? Tās lai gana Normunds ar Kolu. Atliek līdaku medības, vai vismaz tāda tā kā imitācija.
Šoreiz ar mani copes imitācijā piedalījās ramadKrāns (rK). Šis pa gadu ar tā gruntīgāk uz adatas ir uzsēdies, kā jau ar cilvāku tas pabiežāk gadās. Pagaidām vel līdzcilvēki copes štrumus ar šim dāvina un jebkurš veikala apmeklējums beidzas ar skaistu mazmaisiņu. Lai jau ar tiek!
Bet nu par pašu copi.
Ierodamies gana laicīgi un, pārmijuši pārus vārdus ar laivu kasieri, kā arī ar pamatīgu cerību devu stūrējam ezerā. Velk pamatīgs Dienvidis, kas sanāk krasta vējš, tāpē' to baigi nejūt. Esmu nolēmis pieturēties šodien pie mazdžerkarsenāla bēbīšbusteru, busteru un vel kaut kādu tamlīdzīgu peldināmo krāmu paskatā, bet kolēģis lūk ir aprīkojies ar nedaudz nepiemērotiem mānekļiem, jo copes vietas ir bijušas makten dziļākas līdz šim. Šis darbojas ar rotējošiem mānekļiem, nedaudz ar gondoniem kā arī jauniepirkto "kislotņiku" mailīti.
Sākam ar krasta zonu, kur eglīte ir nedaudz sadugusi, apmētājam pleķīšus gan šā, gan tā. Es vālēju ar busteru tumšo (līnim līdzīgais). Esmu salasījies jerkotājtēmas gudrības un mānekli vadu pēc iespējas lēnāki ar izteiktām pauzēm. Nekas diži nemainās, jo copju ta nava.
Virzāmies tālāk. Līdz superprecīzais metiens tiek atalgots ar maigu "kniukt" (tjip tā kā ar plaķenēm kādu drāts gabalu nokniebtu) un maznemēriņš spirinās galā. Lai gan nav nekāds superļeidaks, smaidu un ar lepnumu noskatos uz rK. Man copē!! Turpinām virzīties tālāk, līdz pie puņķiem paķer atkal tāds pats kustonis un ar tādu pat "kniukt". Skaidrs, daudz ko daru pareizi, tik jāatrod kur dzīvojas lielākas un ēst gribošas sugasmāsas, kas saprotams ir mūsu mērkaķzivs.
Vel apmētājuši džunglīgo zonu, mans līnīts piedzīvo otro atdzimšanu. Vai tā bija kāda zīme? Tas notika apmēram šādi: Apmētājis tuvākās krūmapakšas jau lūkoju pēc tālākiem radiem. It kā vajadzētu aizvilkt. Bet nu bik pa šerpu žvidzinu un ar pamatīgu pātagas blīkšķi ceiners ielingo azarā. Fak!! Ceļamies no enkura un mazu cerību spārnoti dodamies upura virzienā. Nav un nav. Tas jau neba kāds peldošais. Kad jau zaudējis visas cerības, taisos pamest šamo likteņvarā, rK iesaucas:"Re ku gals!"(auklas). Jē-Jēziņ', kas par veiksmi! Reāli nospīdēja, ka aukla neplīsa pie pavadas mezgla, bet gan pie spoles mezgla. Bairīts rK no manis, kaut kad! :)
Lēnām pa vējam dodamies uz dziļuma pusi, stāstu šamam par visām veiksmīgajām copēm, lai vismaz kaut kā uzturētu cerību garu, jo šim nekas to pakulu taj' galā nerausta.
Izlienam no meldriem un R virzienā apstrādājam jau kritušo meldru plantācijas, kāds mutulīts un visur strādājošais kareivis rotiņš rK dod pirmo spindzeli. Es te esmu pārgājis uz savu mīļoto nepisļaiku no Kukusamomo un vagoju meldru biežņu. Izdodas izmānīt šīpavasara nārsta upuri.
Ehh, nav aršana un dodamies uz Ātges pusi kur nezkāpēc ir sakoncentrējušās ļoti daudzas laivas. Visas vālē no D uz Z, guļas airos, un spiež "replay". Tas viss kādā ~100m koridorī. Ņeužeļi tur tā sāls slēpjas? Diezvai, bet neredzams spēks velk mūs uz to pusi. Beigās gan netiekam līdz šamiem, bet noenkurojamies man zināmā līcītī, kas vasarā nosēts ar lēpēm, tagad tās sakritušas, bet iepriekš ir dāvājis pa kādai skaistai vāravai.
Te jau strādāju ar bēbīšbusteru (pelēkdzeltens), kas ir grimstošs, līdz ar to piemērotāks šim dziļumam. Ņemu uz leju divas sērijas ar pauzēm, tad vienu uz augšu, un tad atkan uz leju. Tā noturu nepieciešamajā dziļumā un neļauju āķiem uzlasīt zāles. Varētu ar' ar šamo strādāt seklākās vietās, bet tad izpaliek pauzes garās, kā arī vējš, ja močī uz augšu, auklai veido nekontrolējamu buru.
Ak jā! Otrs celiņš un ieķeras zālēs, ar asu rāvienu to atbrīvoju no gūsta un iepauzēju, jo par kaut ko aizdomājos, līdz raksturīgais "kniukt" un uz nezāļu piedzītajiem āķiem sēž šīs dienas MANS standartiņš. Pasūkstos nedaudz, pagrozu pauri, padomāju, ka visus šos salipinot kopā, sanāktu skaists līdaķels (bet ar rokdarbiem nemāku), novālējam visu akvatoriju un izceļam enkuru, lai dotos atpakaļ biezoknī.
Tā ka mans pienākums ir gulties airos, tad rK izmanto izdevību papeldināt savu vienīgo piemēroto voblerskābo mailīti. Aizpīpēju, vēroju pelēko debisi un saliekušos rK pindzeli. Airēju. Kas, ko, kas tur bija saliecies? Šis kā partizāns klusē un izstīvē bikzem2kg mamzeli. Nu ja, kamēr proletariāts raujas vaiga sviedros, tikmēr inteliģence nosmeļ krējumu. Priecājos kopā ar šamo ar tādu manāmi skaudīgu "he he he he, malacis", un raitāk ievālēju džunglī.
Tur šamais tiek pie velviena mazbērniņa, a es turpinu meklēt sūkājienu. Man tas lieliski izdodas.
Diena baigusies ar dalītām sajūtām. Atbraucu mājā un zivis nav jātīra, bet bērni mutes plāta & čivina: "Kur zivis?" Man nav ko iepriecinošu viņiem pateikt kā tikai: "Čau, /mīļais/ tētuks mājā!".
Rīt pusdienās atkal miežu putra bez nekāda taukumiņa.
Pēc tauķa došos aizparīt pa simts pudiem.
Nu kaut kā tā.
otinjsh

PS Starp citu, avtt, biju aizlaidis uz flegmatisko upi glumo vietu ekspedīcijā. Staigāju, vēroju un atradu, iespējams, baigāko robu. Līdz tam ~ 25min ar auto, tad pa pļavu pār uzkalnītei pie upes. Tad ~ 50m pa palienu līdz vienai kosu maģistrālei, tad pa maģistrāli ~ 100m, jāšķērso grāvis (ūdens līdz persikiem apmēram) un tepat jau ir skaists līcīts. Neredzēju no tiem neko, bet čujs saka, ka jābūt. Šo noprovēšu tad uz pavasara pusi un klusēšu, jo būšu ūdeni mutē saņēmies! Tā lūk.
14.novembris 2012, 23:53 | links
 
maitasputns, salmo muudzhiem kaadreiz vismaz bija ljoti liels braakja procents. taa kaa ja nestraadaa viens tad panjem kaadus 5 identiskus un gan jau viens nostraadaas.
14.novembris 2012, 21:42 | links
 
Ar džerku tak jācopē, lai pie rudens lielās tiktu:) Viņi tak nepateica kur bija ņēmieni - klajumā vai pie zāļu puduriem!
14.novembris 2012, 18:58 | links
 
Šodien biju no 8:30-16:30. Ūdens vēl joprojām stipri duļķains un līmenis augsts. Pa dienu viena cope un zemmērs, pēcpusdienā viena 1.800 paņēma knapi. Bāzē prasīju kā citiem, lielākā 2.500 un viss. Nu nemāku es copēt kā Arturo un FoxRage! :)))) būs jālūdz viņiem privātstundas!:)))
14.novembris 2012, 18:08 | links
 
Šodien no 11-16:30 divas ļoti mazas lidaciņas, bet uz mazu rotiņu dabuju divas karūsas 850. un 900 gramiem, viena gribēja apēst, otra spurā....
13.novembris 2012, 21:20 | links
 
Šodien ar kolēģi bijām no 8 līdz 16. Ūdens līmenis augsts un duļķains. No rīta knapas copes bet viena norāvās. Pēcpusdienā vienu mēru dabūju, visa ar dēlēm. Kolēģim viens krimināls un pāris švakas copes. Atbraucot Spuņkas bāzē prasījām saimniecei kā citiem klājās. Bet nevienam nekas ievērības cienīgs nebīja.
13.novembris 2012, 20:35 | links
 
Kas kaut ko zin par Sedas dīķiem,esmu tur bijis dauudz gadus atpakaļ...
13.novembris 2012, 20:06 | links
 
Sodien Babitee uz diviem 4 nemamas lidacinas zem 60cm un 2 asari 500gr un 300gr, vel bija copes un zemmeeri,.....
13.novembris 2012, 19:29 | links
 
Par mūdzi runājot, cik esmu šo peldinājis, visādu krāsu, izmēru, gan salmo variantu, gan dažādus paštaisītos, bet copes 0. Apaļa 0. Lai kā cenšos nevaru mūdzi atdzīvināt...
13.novembris 2012, 19:12 | links
 
Šodien esot ap 7-8 kg līdaka izstiepta un vēl dažas copes esot bijušas, tādu info tikko saņēmu! Dīvaini, kā darba diena tā citiem cope, vo bļoda :)
13.novembris 2012, 17:42 | links
 
Hotwhels, es tur esmu rets viesis, tāpēc raksturoju ezera vispārējās tendences. Par konkrētām krāsām un vizuļu modeļiem nekā nezināšu teikt, eksperimentē uz vietas vai arī gaidi komentārus no zinošākiem ļaužiem.

Tik vien zinu leģendu, ka rudenī darbojoties burkānu krāsas mūdzis. Pašam tāda gan nav, par efektivitāti nepateikšu :)
12.novembris 2012, 21:53 | links
 
Hotentots
Ko saki par brunam krasam ar spigulisiem varetu izdoties pie loma tikt, un tarpi :))
12.novembris 2012, 21:09 | links
 
Cik zinu tad Spuņciemā enkuriem šņores gaužām mazas. 5 m būs par īsu. Tai kanālā esmu darbojies ar MJ, asari ir, gadās arī pa smukākam eksemplāram.
12.novembris 2012, 21:07 | links
 
Spuņciema kanālā (pie bāzes) tauta jau džigo, bet tā kā pats ar to nenodarbojos, nekomentēšu.
Citur džigošanas iespējas šķiet visai švakas. Domāju, ka ar cita veida mānekļiem būs lielākas iespējas tik pie loma.

Par iespējamo džigošanu kanālā ar īrētu laivu - nez kā sastāv ar enkura iespējām. Nomātajām laivām parasti dod seklumam paredzētu enkuru (+/- 1,5-2m), ar kuru kanālā gluži nepietiks... Varbūt ko var sarunāt, varbūt pašiem jāņem, kas zina.
12.novembris 2012, 20:54 | links
 
Hotentots
Vai dzig mazie varetu deret ???
Un gumijas zivtinjas un tarpi ??? :))
12.novembris 2012, 20:30 | links
 
balalashka, ezers ir diezgan sekls, tāpēc mānekļi jāpieskaņo tam - ar smagiem šūpiņiem vai dziļajiem vobleriem tur nav ko darīt.
Tā ka iemet aci savā vizuļu arsenālā, atmet liekos un pārējos tad arī mēģini - kas zina, ko tā zivs ņems. Vienu dienu strādā tas, nākošo kas cits...
12.novembris 2012, 20:25 | links
 
balalashka
Tu ceturdien laidisi varu uz astes uzsesties ??? :))
Es ari uz asariem !!
Utt.
12.novembris 2012, 18:32 | links
 
Varat palidzet vai varu kautka noiret laivu uz Babites ezeru , ja ja tad ka var atrast un cik maksatu ???
Paldies jau par palidzesanu :)) :))
12.novembris 2012, 18:30 | links
 
Sveiki!!!
Ceturtdien taisos aizbraukt uz Babites ezeru,nekad tur neesmu bijis,varat padaliities ar informaciju uz ko labaak buutu kert lidakas un var jau ar asarus???
Paldies jau ieprieks.
12.novembris 2012, 15:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager