Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Davis-Di [28.jūn]: Ja nemauc ar 30gr un uz augšu mānekļiem, neredzu vajadzību likt virs #1.0-#1.5 uz parastā spininga.
Ar #2.0 auklu lielu daļu seklo ezeru mānekļu tālāk par 15m neiemetīsi!
Manā gadījumā tās ir mikro upes, ārpus dzimtenes un, manuprāt, #2 atļauj forsēt zivi kā gribi. Stāvi krasti, čakārņi, siekstas... Pirms tam lietoju #1,2 atteicos. Pasipu pārāk bieži zivis. Protams, ka ar #2 lido kā izpletņlēcējs, tomēr ir stabilitāte ar zivs būšanu uz cietās virsmas
28.jūnijs 2023, 00:45 | links
 
Ja nemauc ar 30gr un uz augšu mānekļiem, neredzu vajadzību likt virs #1.0-#1.5 uz parastā spininga.
Ar #2.0 auklu lielu daļu seklo ezeru mānekļu tālāk par 15m neiemetīsi!
28.jūnijs 2023, 00:19 | links
 
jurciks66 [27.jūn]: Es lietoju #2 auklu uz vieglā kāta un bēdu nezinu. Vēl pluss ir tas, ka māneklis lēnāk grimst, kas, kā saprotat, Babītē lieti noder.
Ar #3 izmēru vēl lēnāk grims. Viela pārdomām :P
27.jūnijs 2023, 23:14 | links
 
Es lietoju #2 auklu uz vieglā kāta un bēdu nezinu. Vēl pluss ir tas, ka māneklis lēnāk grimst, kas, kā saprotat, Babītē lieti noder.
27.jūnijs 2023, 16:35 | links
 
Vakar, babīte no 17-22 8 līdakas, 3 mērā, tas Ezerkrastu pusē!
27.jūnijs 2023, 15:59 | links
 
Jā, un pie “zacepa” mierīgi velk laivu(Progres4) klāt. Protams, ne jau ar spoli kā vinču.
Līdakām kāts Shimano Lesath AX 10-30 spoles Daiwa Certate Custom R 2500 vai Stella 4000(kad līdakas lēpenēs un jāravē) Uz Daiwa #2 Variva x8 uz Stellas Shimano Kairiki 0,2 x8
23.jūnijs 2023, 23:41 | links
 
BrunoL [23.jūn]: Protams, gaumes lieta. Mēs, gan ar 2500, gan arī bisku smagākām bezinercenēm tiekam ar metriem+ galā. Diegs #2. Pēdējos pāris gadus Shimano Kairiki 0,2 .Frizē lēpenes bez problēmām. Atkārtošos jau kuro reizi, tās ir mūsu ilūzijas, ka varam zivij piecirst, it sevišķi lielai. Rezultātā saplēst vai salauzti rīki. Spiningojot, lielajām māneklis, parasti, rīklē. “Frikcions” jāatregulē atbilstošu rīku veikspējai.
P.S.
Lidakas spiningoju tikai maijā. Pēc, daudz interesantāka citu zivju jakte!
Priekā!
2.0 aukla uz 2500 spoles?
23.jūnijs 2023, 19:11 | links
 
Besija pieregulēt bremzi katru reizi, kad mainīju mānekļus, kam svara atšķirība vairāk kā 7g .
Ja noslinko tad bārda, vai nesūda nelido.

RaimisD, 23.jūnijs 2023, 18:24

Skaidrs, lielajiem kātiem multiem bremzi vispār neaiztieku. Vieglajiem kātiem varētu būt nianses.
23.jūnijs 2023, 18:50 | links
 
Frikcions” jāatregulē atbilstošu rīku veikspējai.
P.S.
Lidakas spiningoju tikai maijā. Pēc, daudz interesantāka citu zivju jakte!
Priekā!

BrunoL, 23.jūnijs 2023, 18:31

Tur jau tā lieta, ka es daudzas lielās pazaudēju dēļ nepiegrieztas bremzes. Tagad copēju ar liela izmēra ofsetnieku, kuram pamatīgi resns āķis, ja riktīgi neiebliež, tad tas neiziet biezajai lūpai cauri. Un manas līdakas praktiski nekad neierij mānekli :) Tu runā par diegu #2. Tā tak trose :) Es ar savu 17-gramigo kātu ķeru arī asarus ar maziem voblerīšiem, man šāds diegs šim kātam neder :)
23.jūnijs 2023, 18:48 | links
 
Protams, gaumes lieta. Mēs, gan ar 2500, gan arī bisku smagākām bezinercenēm tiekam ar metriem+ galā. Diegs #2. Pēdējos pāris gadus Shimano Kairiki 0,2 .Frizē lēpenes bez problēmām. Atkārtošos jau kuro reizi, tās ir mūsu ilūzijas, ka varam zivij piecirst, it sevišķi lielai. Rezultātā saplēst vai salauzti rīki. Spiningojot, lielajām māneklis, parasti, rīklē. “Frikcions” jāatregulē atbilstošu rīku veikspējai.
P.S.
Lidakas spiningoju tikai maijā. Pēc, daudz interesantāka citu zivju jakte!
Priekā!
23.jūnijs 2023, 18:31 | links
 
MT9 [23.jūn]: Kas tev lika vilties...?
Besija pieregulēt bremzi katru reizi, kad mainīju mānekļus, kam svara atšķirība vairāk kā 7g .
Ja noslinko tad bārda, vai nesūda nelido.
23.jūnijs 2023, 18:24 | links
 
Ja nav kur paņemt varu iedot savu testam.

RaimisD, 23.jūnijs 2023, 17:37

Biku esmu patestējis. Mults Babei liekas dikti piemērots, jo puduriem un citām zālēm bagāts ezers, bieži nepieciešams precīzs iemetiens un to man ar multu vieglāk izdarīt. Piedevām var tīt virsū praktiski trosi, kas īpaši nesamazina iemetiena attālumu. Kas tev lika vilties...?
23.jūnijs 2023, 18:06 | links
 
MT9 [23.jūn]: Ir tāda doma arī ar vieglo kātu pāriet uz multu, lai varētu lietot auklas vismaz PE 2.0
Nesteidzies iepirkt stafu ;)
Pamēģini sākumā. Aizņemies no kāda.
Es pārgāju uz vieglo multu, pēc copēm desmit nometu stūrī un atgriezos pie vecās labās bezinercenes.

Ja nav kur paņemt varu iedot savu testam.
23.jūnijs 2023, 17:37 | links
 
BrunoL [23.jūn]: Atskaite skaista, arī loms!
Tik rezultāts kārtējai pieciršanai! Zinot, ka Babē rihtīgi kumeļi arī vieglos rīkus vajadzētu pieskaņot, lai lēpenes var frizēt.
Priecīgus Līgo!
Ir tāda doma arī ar vieglo kātu pāriet uz multu, lai varētu lietot auklas vismaz PE 2.0
23.jūnijs 2023, 14:29 | links
 
Atskaite skaista, arī loms!
Tik rezultāts kārtējai pieciršanai! Zinot, ka Babē rihtīgi kumeļi arī vieglos rīkus vajadzētu pieskaņot, lai lēpenes var frizēt.
Priecīgus Līgo!
23.jūnijs 2023, 11:56 | links
 
Biju ezerā no 05:10-09:30, kopā 3copes un viena divniece laivā. Ļoti slaida un gara. Priecīgus svētkus!
23.jūnijs 2023, 11:05 | links
 
Skaista atskaite, pa skaisto!
Tās emocijas, ko sniedz viegls, samērīgs rīks copē nav aprakstāmas. Un nav pat svarīgi, vai zivs tiek noparkota vai ne.
22.jūnijs 2023, 22:06 | links
 
fish1 [22.jūn]: 2 MT9
Malacis!!! +++++
Paldies!:)
22.jūnijs 2023, 20:38 | links
 
2 MT9
Malacis!!! +++++
22.jūnijs 2023, 20:30 | links
 






Neskatoties uz to, ka man šovakar jādodas uz nakts maiņu, iegāju gulēt 00:30, piecēlos 02:30, lai pirms tās paspētu apmeklēt iemīļoto ezeru. Karstumu es slikti panesu, bet šodien solīja pērkona negaisu un stipru lietu, tādēļ nolēmu, ka jāaizmauc, jāpaeksperimentē, jo nav ne jausmas, kā šādos apstākļos uzvedīsies zivis. No rīta nomācies, pūš normāls vējelis un Oskars bija pārliecināts, ka jau pirmajā metienā milzīga līdaka būs laivā, bet kas to būtu domājis, ka pa pirmajām stundām 5 es sajutu tikai vienu copi uz peli. Brīžiem lietus gāza kā no spaiņa, zibens zibeņoja ne pa jokam, viens no bliezieniem bija tik tuvu, ka es, turot rokās spiningu, ar pirkstiem sajutu vieglu elektrības lādiņu :)) Šajā brīdī es sapratu, kāpēc man neķeras zivis - gan jau šīs arī atraujas ar elektrošoku pa dibenu :P Tā kā vakarā uz darbu, gandrīz jau grasījos mest plinti krūmos un laist mājās, bet te pēkšņi pērkona negaiss pierimās un biku pat uzspīdēja saulīte, atkal uzpūta vējiņš. Nelēmu vēl kādu pusstundu pacopēt, lai izžūst kostīms, un sāku dreifēt pa vējam Rīgas virzienā. Tā kā tuvāk Dūšēļu bāzei paliek zāļaināks, sāku lietot vieglo kātiņu ar ofset āķi un te pēkšņi perspektīvā vietiņā bams un pirmā dienas zaļsvārce smuki pretojoties, tiek iemānīta uztveramajā... Man āķis lūpā, nolemju vēl biku paslīdēt, jo zinu, ka tālāk vēl ir forša kantīte. Tieši uz kantes atkal blieziens, forša cīņa un jau otrā madāma laivā :) Nu Osim pavisam āķis lūpā, tādēļ slīdu pāri klajumam uz stūri, jo zinu, ka pie R un DR vēja, tur mēdz uzturēties smuka izmēra līdakas. Tā kā zāle traucē komfortabli strādāt ar lielajiem mānekļiem, turpinu eksperimentus ar vieglo kātu (17,5 gr tests). Tiklīdz tieku līdz stūrim, blieziens! Aukla no spoles tinās kā negudra, līdaku nevaru apstādināt, saprotu, ka aptuveni metrs varētu būt, bet šī pieredzējusī razbainiece ieskrien niedrēs, aptin ap tām vairākas cilpas un ar strauju paātrinājumu, parplēš manu Varivas PE 1.2 8-dzīslu auklu. Ehhh, skāde, jo saprotu, ka dikti smuka dāma bija... Pārsienos, pabraucu metrus 20 pa labi un jau otrajā metienā, jūtu, ka kāds atkal pietur manu mānekli. Atlaižu auklu, nedaudz iepauzēju un tad kaaaaa, cērtu ar kātu, ka tas izliecas parabolā un pēc sekundes, aukla pušu. Zivs atkal bija liela, jo pēc piecirtiena, sajūta, ka baļķī iemaucu. Laikam mezgla vieta pievīla. Atkal biku saskumstu, kārtējo reizi pārsienos, šoreiz sienu pārbaudīto "polomar" mezglu un atkal pakustos metrus 20 pa labi. Kas to būtu domājis, tikko iemetu, kā jau trešais monstrs paķer manu mazo mānekli un sāk tīt auklu tādā ātrumā, ka man jau atkal pielavās nelāgas domas par lēpenēm, tomēr pēc mirkļa tā apstājas citās zālēs un kaut ko nogaida. Es izvelku enkuru un mēģinu tai tuvoties, tā izskrien ārā kā torpēdā, notiek cīņa ne pa jokam, redzu, ka zivs liela, ceru, ka šoreiz zivju dievs būs manā pusē un tiešām, ar trešo piegājienu, man tas izdodas. Prieka pilnas bikses, diena izdevusies un, neskatoties uz negulēto nakti un tuvojošos nakts maiņu, jūtos patīkami paguris, bet gandarīts :) Šodien ar vieglo kātiņu piemānīju 82, 93, 101 cm garas skaistules. Oskars svētkos strādā, tādēļ tiem, kuri atpūšas, novēlu iztikt bez odiem un lietus, nepārforsēt ar alkoholu, atrast papardes ziedu un jau pēc svētkiem tiekamies pie ūdeņiem! ;)
22.jūnijs 2023, 19:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager