Burtnieks

Burtnieka bāzēs kazankas ir???
5.novembris 2011, 05:30 | links
 
katrs var nopirkt pa 20 ls tikla licenzi un likt kur grib,esmu ieverojis paris fruktu kas ta dara un pardod ar stabeljiem,pat pa latu gabala pardod kad tik kads panjem,tad rekjini cik vinji izcelj un neviens pat nedoma kjert un atlaist,ko te var runat par kjershanu ar spini un atlaishanu,prieksh kam,lai vinji tiklos nokjertu un nahaljavu var teikt pardotu
4.novembris 2011, 22:26 | links
 
Burtnieks zivis dod, bet pēdējās reizes ir dikti jālūdzas. Šodien ekipāžai 6gab. Lielākā 3,4 kg, trīs zivteles ap 2kg un divas virs 1 kg. Ja pareizi lūdz, tad kaut kas tiek iedots, bet par rudens dižcopi to nenosaukt....
4.novembris 2011, 22:05 | links
 
Šodien biju Burtniekā, divas līdakas katra ap 2kg uz velci, bet pats jaukākais bija rudenīgas laiks un viegli biezā migla, kas neļāva saskatīt daudzos velcētājus un justies kā uz ezera, bet ne uz autostrādes.
Par tīkliem runājot vietējie makšķernieki visādi var aizstāvēt vietējos nabaga dzīves pabērnus un bārenīšus zvejnieciņus, kas specializējas tieši palielu to zivju sugu zvejai, ko citi brauc makšķerēt uz „leģendāro” Burtnieku, bet gandrīz katru dienu no sešu zvejnieku saimniecību puses tiek izķertas drusku trofejlīdaku, drusku trofejzandartu un karpveidīgo (karpveidīgās nav vērtīgas zivis pēc makšķernieku uzskatiem) un kopā nedēļā vismaz savācas kādas 100 zivis, ko kāds varētu nosaukt par savu trofejzivi un ilgi atcerēties Burtnieku ar labu vārdu un stāstīt saviem draugiem par labo copi, bet tas nenotiks jo tā zivs pat netiks pienācīgi atzīmēta un godāta zvejas žurnālā, jo ir VID kas var paprasīt maksāt nodokļus un nesapratīs tādu Burtnieku zvejnieku nacionālo īpatnību – zivis ir, bet ienākumu nav.
4.novembris 2011, 19:19 | links
 
Tā ka Tev ir vērts aizdomāties,kā ir labāk,-vai četreiz aizbraikt uz vienu dienu uz copi Burtniekā,vai vienreiz uz nedēļu Zviedrijā...
4.novembris 2011, 17:33 | links
 
Advokaat,Zviedrijā arī copmaņu skaits proporcionāli reizes desmit ir mazāks un arī apetīte šamiem ir mazāka...
4.novembris 2011, 17:17 | links
 
Eh.. brauktu ka es šonedēļ ar lielāko prieku, bet nevaru.:( Tik vien kā sesdienas vakarā aizskriešu uz Ļurbu.

Laidīšu nākamnedēļ...
4.novembris 2011, 16:22 | links
 
nu neviens vairs negrib uz burtnieku braukt?
4.novembris 2011, 15:56 | links
 
ne vienmeer zivis ir tiiklos, citudien kaa burtnieks rakstiija ir arii tukshi tiikli, aber breekai taa iisti vairs neredzu jeegu.Burtniekaa cope ir forsha, vietas visiem pietiek, protams, arii tiiklu var buut mazaak, tomeer, ja maak, tam naak un jau 9 gadus zinu Burtnieka notiekosho, zivju lomos mazaak nepaliek, copmanju skaits ar pieaug bez vieteejaa kontingenta, tiikli staav kaa staaveedami, jo pat tiesas leemums bija par labu , ienjeemumi, kaa nu kurajam, bet ir, daba skaista apkaart, brauciet un kjeriet!

Lai veicas
4.novembris 2011, 15:07 | links
 
Kā jau rakstīju, tad vakar gan tīklos zivis bija :))
4.novembris 2011, 14:59 | links
 
Zvanīja čoms- zvejnieki uz sestdienu,svētdienu ņēmuši rūtaino ārā.Zivis praktiski nav bijušas tīklā.Cik nu viņš pa gabalu manījis.
4.novembris 2011, 14:49 | links
 
pievienojos veezis teiktajam.

Vispār Burtnieku pašvaldībai vajadzētu par šīm lietām padomāt. Līdz šim ezers bija kļuvis slavens ne tikai vietējo aprindās, bet arī attālākos novados, piemēram, tajā pašā Rīgā, kur nedzīvo nebūt ne tā maksātnespējīgākā publika un kura labu zivju dēļ ir gatavva nolikt malā 10-12 ls par laivu, 8ls par motoru un vēl 2 latus par licenci, kā arī 1 ls par automašīnu.

Daži pat sameklē naktsmājas un šo maksājumu atkārto 2-3 dienas. Zinu makšķerniekus, kas oktobrī un novembrī ņem speciāli atvaļinājumus makšķerēšanai.

Tādējādi te man ir jautājums Burtnieku pašvaldībai - jūs ko gribat - zāģēt zaru, uz kura sēžat? Ja būs pamatota infa, ka ezerā neko nevar noķert, tad arī neviens tur nebrauks. Savukārt liela daļa vietējo ezerā braukšanai izmanto savas laivas un laivu īres bizness tur vienkārši nosprāgs. KO tādā vietā kā Vecate darīt? NEKO!!! Šobrīd tur nekāda cita biznesa kā vien veikals un Ojāra laivu bāze nav!!! Domājiet, ka citviet ir kaut kas baigi labāks? Nē!!! Tā vietā, lai sāktu domāt par starptautisku ezera reklāmu liellīdaku copei, pašvaldība ar tīklu licencēm reāli sačakarē šo skaisto attīstības perspektīvu. Padomājiet vien mīlīši, kāpēc cilvēki šobrīd labprātāk brauc uz Zviedriju... Tur kas - zivju vairāk? Jā! Bet kāpēc? kas tur ir citādāks? Kārtība lielāka un tīklu mazāk!
4.novembris 2011, 13:37 | links
 
sestdien uz vienu dienu uz burtnieku masīnā no Rīgas brīva vieta, ja kas dodiet ziņu.
4.novembris 2011, 13:15 | links
 
Pievienojos citiem rakstītājiem - zveja Latvijas iekšējos ūdeņos ar tīkliem ir jāaizliedz. Aizbrauc uz Usmu, Burtnieku vai Alūksnes ezeru - visur priekšā licencēto tīklu rindas. Arī mēs braucam no Rīgas un maksājam par to, lai makšķerējot apvienotu patīkamo ar lietderīgo :) noķertu kādu trofejzivi, paķertu adrenalīnu vai, ja loms mazāks, tad jauki atpūsties.
Bet rezultāts ir diezgan skumjš.
Vakar bijām ezerā. Rezultāts 3 līdakas. Laivas ap 60-it. Bet tas jau vēl nekas. Kārtējie licencētie tīkli pašā ezera vidū. Tiklu saimnieks saka, ka loms esot labs - 10 līdakas sākot no 5 kg, vairāki zandarti no 2 kg uz augšu. Par brekšiem jau nerunāsim.
Tajā pat laikā motorizētie un 1CS velcētāji drūmiem vaigiem slidinājās pa ezeru. Zivju uztveramie tīkliņi netika cilāti! Vismaz savā tuvumā šo uzbudinošo kustību nemanīju.
Arī pagāšruden bijām. Zandartus copējām bez pārtraukuma. Vienā reizē 18 mazos atlaidām. It kā šogad vajadzēja būt mēra. Bet nekā. Laikam jau to 300 kg vienas reizes tīkla grābienā iekļuva.
Skumji!!!
Laikam jāsāk mums - makšķerniekiem vākt parakstus referendumam par tīklu aizliegšanu Latvijas ūdenstilpnēs (pārdot un lietot). Savādāk mūsu bērni un mazbērni varēs tikai enciklopēdijās skatīt kādas zivis ir bijušas Latvijas ūdeņos.
4.novembris 2011, 13:13 | links
 
Pa lielām šaibām arī jūrā var noķert visas tās zivis, ko var dabūt iekšējos ūdeņos, izņemot samu. Te lūk arī visas iespējas - lūdzu, veči! Ejiet, ķeriet jūrā! Kur ir problēma?

Otra lieta - jābūt kaut kādam līdzsvaram starp atļaujās iztērēto naudu un no ezera paņemto. Makšķernieks, ja viņš ir normāls. Nekad no ezera neaizstieps pus laivu ar zivīm. Pirmkārt, viņš tik daudz nenoķers, otrkārt, viņš labi apzinās cik var apēst.
4.novembris 2011, 11:32 | links
 
Zandarta fileja veikalaa maksaa 14ls kilogramaa. nu protams veselu zandartu nevar pardot par taadu cenu, bet tik un taa, taa nav maza. un jaapiekriit andzam ka neiet kopaa tiikli ar licenceeto copi. un tas ko uzraada zvejnieki arii ir absurds, cik nav dzirdeets ka tiikli tiek likti garaaki nekaa driikst, loms netiek uzraadiits utt. itkaa jau kontrolee vinus, bet visu nekad nevar izkontroleet. ruupnieciskaa zveja buutu pilniibaa jaaizliedz visaas uudenstilpnees. un man vienalga ar ko tie zvejnieki talaak pelniis naudu.
4.novembris 2011, 11:26 | links
 
OK draugi - arī man ir savs viedoklis. ar velcēšanu sāku nodarboties tikai pagājušā gada rudenī. Viens indikatīvs lielums - zandarti pērnruden ņēma kā traki - spēj tik kabināt vaļā mazos un meklēt ņemamos.

Tāpat situācija optimistiska bija arī pavasarī, kad copju bija nesalīdzināmi vairāk.

Vasarā - copju nebija, šoruden tikai viens zandarts.

Sorry, var jau teikt, ka esmu nepraša un nemāku noķert neko prātību, bet neticu, ka pie vainas nav arī tīklinieki. Var teikt ko grib, bet Burtnieks tomēr nav tas pats lielākais un dziļākais ezers, kuru varētu ar tīkliem smelt.

Otra lieta - taisnība arī Ruu. Ar ko mani ieinteresēja Burtnieks līdz šim?

1) Ar to, ka tur valda kārtība un aktīvi darbojas inspektors.

2) līdz šim nebija tīklu, kas kaut vai tīri instinktīvi lika domāt, ka zivis tur ir

3) zivis arī reāli var noķert.

Sakiet ko gribat, bet tieši apziņa, ka tur valda kārtība, zivju resursi tiek atjaunoti un notiek cīņa ar maluzvejniecību man viesa pārliecību, ka ir vērts uz turieni dzīties ik rītu no Rīgas, pa dienu nobraucot vairāk kā 300 km un vēl iztērējot naudu uz vietas par licencēm, stāvvietu, laivu un motoru. Ja kāds vispār domā par tādu lietu kā ekonomikas sildīšanu, tad atšķirībā no Ruu man viens brauciens izmaksā 60 latu, no kuriem apmēram 20 tiek atstāti Burtnieku pagastā. Un es ko - es esmu sliktāks par tīklinieku? Es mazāk naudas atstāju? Es tur aktīvi braucu kā pavasara dārgajā laikā, kas man izmaksā vēl vairāk, tā arī rudens pusē.

Tieši makšķernieki palīdzētu attīstīt vietējo biznesu. Šobrīd labi, ka ir laivu bāzes. UN cilvēki uz tām brauc... Vēl derētu naktsmājas iespējas un plašāks motoru nomas piedāvājums. Ko vēl vajag večiem? Zivis lai ķeras!

Makšķernieki ir gatavi maksāt pietiekoši labu naudu, lai atpūstos un vienā copes reizē maksimums tiktu pie piecām zivīm. Tīklinieki maksā tikpat un copes reizē aizstiepj krietni vairāk. Loģika?
4.novembris 2011, 11:23 | links
 
Andzus69 :)tu ar savaam bildeem jau liec mums te knjosiities un funktiereet.Un reizeem jau taa bljoda ar liek iesnausties seezhot pie motora:))gribas ko citaadaaku
4.novembris 2011, 10:07 | links
 
jeska es saprotu arii Ojaaru,ja buus suudiigi ar ziviim,cilveeki nebrauks,neiirees laivas un paareejo.Briizham tu runaa itkaa buutu visas zivis Burtniekaa paarskaitijis un zinaatu cik to ir.Saprotu ka esi ihtiologs,vai kaut kas liidziigs,bet datus tu taapat njem no kontrolzvejas.No licenzeem kaa jau teicu,dati ir ljoti neatbilstoshi.Un taas kapeikas ko zveinieki maksaa vienalga ir smiekliigas.Par piemeeru,vai zini cik zandarts maksaa kilogramaa uz tirgus?Un kaa staastija Ojaars ka pac savaam aciim redzeejis tos 300kg zandartu vienaa dienaa,panjem un uzmet aatri uz kalkulatora.Un nav dzirdeets ka zvejnieki nodarbotos ar mazulju atpakalj laishanu.Redzot kaads presings ir tagad ezeram nav gruuti iedomaaties cik ilgs laiks paies kad lomi paliks arvien suudiigaaki,tapeec mazulji ir jaaielaizh un nejau peec paaris gadiem,jo liidaceenam ir jaaaug vismaz 3 gadi,lai sasniegtu tos 50cm.
4.novembris 2011, 10:04 | links
 
Licenzētā makšķerēšana un tīkli ezerā- manā skatījumā neiet tās lietas kopā. Nu nekādi.
Jeeska, labi, 150x2ls=300 ls. Pieņemot ka zandartu kilogramā pārdod pa 2.50 ls, t.i. 300/2.50=120 kg. Spriediet paši cik ilgā laikā var nozvejot 120 kg zandartu un "atsist" tos 300ls.
Ideāls "pisness".

Ruu, ieteiktu Tev laist uz Alūksni, te tīklu nav :) Bet ezers te sarežģīts, tas nav tas pats kas pa 2-3 m dziļu bļodu velcēt :))
4.novembris 2011, 10:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager