Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
burtniekunovads.lv | 27.aprīlis 2020, 14:36 | Komentēt | 1206 skatījumi

Bezmaksas licence balto zivju makšķerēšanai Burtnieku ezerā

Stājas spēkā grozījumi Burtnieku novada pašvaldības saistošajos noteikumos Nr.4/2017 “Nolikums par licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā”. Grozījumi veikti ar mērķi uzlabot Burtnieku ezera ekoloģisko stāvokli, veicinot balto zivju (raudas, plauži, pliči, vīķes, ķīši, ruduļi, līņi, karpas un karūsas) nozveju. Veiktie pētījumi liecina, ka balto zivju īpatsvars Burtnieku ezerā ir pārāk liels – to barošanās paradumi veicina pastiprinātu aļģu ziedēšanu.

Galvenās izmaiņas makšķerēšanas nolikumā:

1) ieviesta “Gada bezmaksas licence balto zivju makšķerēšanai Burtnieku ezerā no krasta, no ledus vai no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī”.

Šo licenci bez maksas var saņemt jebkurš makšķernieks bez vecuma vai cita veida ierobežojuma, kamēr vien nav sasniegts maksimālais izsniedzamo licenču skaits. Licences var saņemt Burtnieku novada pagasta pārvaldēs, sākot no 27.04.2020. pārvalžu vadītāju pieņemšanas laikos.

Papildus ierobežojumi: lomā nedrīkst paturēt līdakas, zandartus, zušus, asarus. Atļauts makšķerēt ar pludiņa vai grunts makšķeri, kas aprīkota ar vienžubura āķi, vai ziemas makšķeri, kas aprīkota ar mormišku, nav atļauta mākslīgo ēsmu vai ēsmas zivtiņu izmantošana, ūdeņos brīvi peldošu makšķerēšanas rīku (ūdu) izmantošana, makšķerēšana, izmantojot velcēšanas paņēmienu, bet ziemā – bļitkošana.

2) precizēta makšķerēšanas sacensību saskaņošanas kārtība. Lasīt vairāk

3) līdz ar saistošo noteikumu stāšanos spēkā tiek uzsākta makšķerēšanas licenču tirdzniecība mobilajā lietotnē “Mana Cope” un interneta vietnē www.manacope.lv.

Lai veicinātu makšķerniekus nodot aizpildītas lomu uzskaites tabulas, elektroniskajās licenču iegādes vietās (“Mana Cope” un epakalpojumi.lv) tiks liegta iespēja iegādāties jaunas licences, pirms nebūs nodota iepriekšējās lomu tabula.

Burtnieku novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.4/2017 "Par licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā’’ (pievienotais fails, PDF).

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager