Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
lai katrs ar savu lomu dara ko grib briiva latvija.
copmans22, 20.novembris 2015, 08:15


It kā, diemžēl viena grupa (c&r) vienmēr ļoti iestājas par savu ieskatu uzspiešanu citiem.
20.novembris 2015, 08:29 | links
 
nu taka mazi beerni.... :(
lai katrs ar savu lomu dara ko grib briiva latvija.
Respect: lielo palaishanai dziivee..... ;)
20.novembris 2015, 08:15 | links
 
Ko tad čīksti?

BrunoL, 19.novembris 2015, 16:09
Ko muļķības raksti? Izklausies pēc tipiskā homo latvietis ņaudētājs :D

dolo, 19.novembris 2015, 16:52

Kurš tad ņaud? Čīksti,ka onka lielās izvelk. Mācies,zoniņ! Būs arī Tev!
19.novembris 2015, 18:29 | links
 
Sievasmāte pačukstēja, ka pie Ziga atkal lielās skaldot...
19.novembris 2015, 17:43 | links
 
Par cik pats mitinos Gātes kanāla rajonā, šad tad piebraucu pie vecās pārceltuves apskatīties kas notiek. Šoruden esmu tur redzējis pāris 5kg+ līdaku galvas pēc zivju notīrīšanas atstātas pie upes. Izskatās,ka kādam arī šad tad paveicās izbaudīt cīņu un tikt pie kotletēm. Varu novelēt tikai veiksmi arī turpmāk un lidaka noteikti nav tā zivs par kuras daudzumu pie mums būtu jāsatraucās, ņemot vērā faktu,ka šī mīt pat meliorācijas grāvjos.

aldenss, 19.novembris 2015, 12:51



Nu ja tu tur dzīvo, tad noteikti zini, ka to kanālu sauc Gātupe.
19.novembris 2015, 17:33 | links
 
Besi tie ņaudeji gribu ņemu to līdaku kotletēs vai atdodu senčiem.Karpas gan visas laižu atpakaļ,jo mazuļi nav.
19.novembris 2015, 17:05 | links
 
Ko tad čīksti?

BrunoL, 19.novembris 2015, 16:09

Ko muļķības raksti? Izklausies pēc tipiskā homo latvietis ņaudētājs :D
19.novembris 2015, 16:52 | links
 
Ko tad čīksti?
19.novembris 2015, 16:09 | links
 
Kā šķiet, tautai liekas, ka tāds vidusmēra 10nieces izvilcējs tādas slāna vai katru dienu. Nu un ja padomā - cik mums bieži kas tāds gadās? Lielai daļai pat 5nieces nekad mūžā nebūs bijis. Paskatās tās pašas galerijas. Tikai retajam ir lērums bilžu ar lielām zivīm. Citiem tās ir kādas 2 zivis - noķēris smuku līdaku un smuku asari. Visticamāk paveicās. Cik mums tādu, kas katru reizi ķer normu ar mēra līdakām? Un cik tādu, kas nenoķer neko? Daudz, vien ar to mazāk lielās :)
Domāju, ka viens otrs smagi pārspīlē ar to izķerto apjomu.

Hotentots, 19.novembris 2015, 12:28

Tas cilvēks uz ezeru brauc ik pārdienas! Brauc ar savu pūsli. Atskaites forumos neliek un ja liks tad ne jau valsts valodā! Viens krokodīlis ir nedēļā!!! C&R viņam neeksistē. Babītē biju šogad vienu reizi un savu sešinieces bildi te neliku iekšā:D Līdaka kā suga nav apdraudēta, bet ja grib tos mēriņus biežāk vilkt tad jāapkaro tie kuri kriminālos patur un atcererēties pašiem mēra (sāta) sajūtu! Akmens visu bāzes (Latvijā) īpašnieku lauciņā, jo neviens nekad nav man prasījis ne gada karti, ne lomu apskatījies... Nauda nesmird. Nupat bija kuriozs pie cita ezera, viens ar intelektu neapdalīts copmanis nezināja kāds ir līdaku limits, izvilcis bija līdakas svarā no 4-7 kg. Ko ar tādiem iesāksiet? Tie forumus nelieto un MN nelasa, bet bāzes uzraugi gan ikdienā ar viņiem komunicē, varētu arī paskolot :)

dolo, 19.novembris 2015, 13:24
Noņem cepuri tā onkas priekšā un mācies! Varbūt arī Tu kādu reiz pratīsi lielo noķert!

BrunoL, 19.novembris 2015, 15:20

Kaut ko pārprati, diemžēl. Man neskauž :) Iepostēju topikā par tēmu kur paliek lielās :D Bet izskatās ka kādam ar uztveri nav kārtībā viss un es tas neesmu :D manu zivi es izvilkšu pats. Cepuri nav ko ņemt tā onkas priekšā, ja brauc uz ezeru kā uz darbu tad ir tikai loģiski ka atkož knifus un nianses. Kā pirmīt raksīju tad šogad vienu reizi tikai biju Babīte un savu sešinieci izvilku...
19.novembris 2015, 15:57 | links
 
Kā šķiet, tautai liekas, ka tāds vidusmēra 10nieces izvilcējs tādas slāna vai katru dienu. Nu un ja padomā - cik mums bieži kas tāds gadās? Lielai daļai pat 5nieces nekad mūžā nebūs bijis. Paskatās tās pašas galerijas. Tikai retajam ir lērums bilžu ar lielām zivīm. Citiem tās ir kādas 2 zivis - noķēris smuku līdaku un smuku asari. Visticamāk paveicās. Cik mums tādu, kas katru reizi ķer normu ar mēra līdakām? Un cik tādu, kas nenoķer neko? Daudz, vien ar to mazāk lielās :)
Domāju, ka viens otrs smagi pārspīlē ar to izķerto apjomu.

Hotentots, 19.novembris 2015, 12:28

Tas cilvēks uz ezeru brauc ik pārdienas! Brauc ar savu pūsli. Atskaites forumos neliek un ja liks tad ne jau valsts valodā! Viens krokodīlis ir nedēļā!!! C&R viņam neeksistē. Babītē biju šogad vienu reizi un savu sešinieces bildi te neliku iekšā:D Līdaka kā suga nav apdraudēta, bet ja grib tos mēriņus biežāk vilkt tad jāapkaro tie kuri kriminālos patur un atcererēties pašiem mēra (sāta) sajūtu! Akmens visu bāzes (Latvijā) īpašnieku lauciņā, jo neviens nekad nav man prasījis ne gada karti, ne lomu apskatījies... Nauda nesmird. Nupat bija kuriozs pie cita ezera, viens ar intelektu neapdalīts copmanis nezināja kāds ir līdaku limits, izvilcis bija līdakas svarā no 4-7 kg. Ko ar tādiem iesāksiet? Tie forumus nelieto un MN nelasa, bet bāzes uzraugi gan ikdienā ar viņiem komunicē, varētu arī paskolot :)

dolo, 19.novembris 2015, 13:24

Noņem cepuri tā onkas priekšā un mācies! Varbūt arī Tu kādu reiz pratīsi lielo noķert!
19.novembris 2015, 15:20 | links
 
Babītē nav problēmu noķert līdaku, to tur ir gana. Visbiežāk problēma ir tieši mānekļu izvēlē un laikā kurā izvēlēts apmeklēt ezeru. Viens ir skaidrs - Babīte visaktīvākā ir tieši tad, kad vējš un vilnis no niedrēm uz atklātākiem ūdeņiem izpurinājis zivis. Un šeit jāpiebilst ka neder ne rīta pūtiens ne mazās brāzmeles, bet kārtīgs pureklis vismaz divas dienas.

Pa lielam ja negadās brīnumi, tad sākot ar oktobri nevajadzētu skatīties uz mānekļiem, kas īsāki par 120mm.
19.novembris 2015, 13:58 | links
 
Kā šķiet, tautai liekas, ka tāds vidusmēra 10nieces izvilcējs tādas slāna vai katru dienu. Nu un ja padomā - cik mums bieži kas tāds gadās? Lielai daļai pat 5nieces nekad mūžā nebūs bijis. Paskatās tās pašas galerijas. Tikai retajam ir lērums bilžu ar lielām zivīm. Citiem tās ir kādas 2 zivis - noķēris smuku līdaku un smuku asari. Visticamāk paveicās. Cik mums tādu, kas katru reizi ķer normu ar mēra līdakām? Un cik tādu, kas nenoķer neko? Daudz, vien ar to mazāk lielās :)
Domāju, ka viens otrs smagi pārspīlē ar to izķerto apjomu.

Hotentots, 19.novembris 2015, 12:28


Tas cilvēks uz ezeru brauc ik pārdienas! Brauc ar savu pūsli. Atskaites forumos neliek un ja liks tad ne jau valsts valodā! Viens krokodīlis ir nedēļā!!! C&R viņam neeksistē. Babītē biju šogad vienu reizi un savu sešinieces bildi te neliku iekšā:D Līdaka kā suga nav apdraudēta, bet ja grib tos mēriņus biežāk vilkt tad jāapkaro tie kuri kriminālos patur un atcererēties pašiem mēra (sāta) sajūtu! Akmens visu bāzes (Latvijā) īpašnieku lauciņā, jo neviens nekad nav man prasījis ne gada karti, ne lomu apskatījies... Nauda nesmird. Nupat bija kuriozs pie cita ezera, viens ar intelektu neapdalīts copmanis nezināja kāds ir līdaku limits, izvilcis bija līdakas svarā no 4-7 kg. Ko ar tādiem iesāksiet? Tie forumus nelieto un MN nelasa, bet bāzes uzraugi gan ikdienā ar viņiem komunicē, varētu arī paskolot :)
19.novembris 2015, 13:24 | links
 
Zvērkāvim
...
kad pašam auklas galā gadās kas liels, un tā nenotiek bieži...

Pike-hunter, 19.novembris 2015, 12:47


Nu lūk, man ar ne velnā tā negadās bieži, lai gan esmu dzirdējis daudz un dažādus stāstus arī par ūdeņiem, kurus pazīstu kā savu azoti - un tieši tas liek man, vismaz pie sevis, pasmaidīt par tiem izpušķotajiem stāstiem - jo, lai arī esmu paškritisks, nedomāju ka varu būt TIK dumjš lai netiktu pie tādas copes, JA JAU tās zivis tur ir tik un tādas kā slavē.
Un kā jau teica - melnais mākonis (lasi - absolūtais vairākums) tomēr kuļās pa to kategoriju kas nereti beidz tukšā un ir pārlaimīgi par to pašu 1-2(max) dabūto mēriņu.
19.novembris 2015, 13:01 | links
 
Par cik pats mitinos Gātes kanāla rajonā, šad tad piebraucu pie vecās pārceltuves apskatīties kas notiek. Šoruden esmu tur redzējis pāris 5kg+ līdaku galvas pēc zivju notīrīšanas atstātas pie upes. Izskatās,ka kādam arī šad tad paveicās izbaudīt cīņu un tikt pie kotletēm. Varu novelēt tikai veiksmi arī turpmāk un lidaka noteikti nav tā zivs par kuras daudzumu pie mums būtu jāsatraucās, ņemot vērā faktu,ka šī mīt pat meliorācijas grāvjos.
19.novembris 2015, 12:51 | links
 
Zvērkāvim

Neapstrīdu, neapstrīdu :) ir zināma, cilvēcīga skaudība, un svešā laivā zivis jau vienmēr vieglāk skaitīt, kā paša ledusskapī :) Tāpēc sajūtas ir absolūti divējādas - kad pašam auklas galā gadās kas liels, un tā nenotiek bieži, C&R īpaši nav prātā. Laikam jau vēl neesmu atvilcies pagaidām. Parastus mērus gan reti paņemu 5, pārsvarā 2 un pārējos palaižu, lai aug. Bet, kad dzirdu, ka kādam ik pa laikam pa desmitniecei, gribas teikt, lai laiž vaļā. Ko lai dara - nu ir cilvēkam dubulta tā morāle, ir. Domāju, ka tāda kaut kur sirdsapziņas melnākajos nostūros grauž lielāko daļu no C&R kvēlākajiem aizstāvjiem. Ne visus protams.
19.novembris 2015, 12:47 | links
 
Nu par Lielupi/Babīti - abas ir diezgan sarežģītas, esmu dabūjis 47 mērus vienā dienā bet tā ir desmitgades(teiktu pat piecpadsmitgades) cope.
Ir diezgan izslānīts ar, bet kas ir vēl vairāk - ir lielais presings gan Lielupē gan Babītē - līdakas zin visu veikala arsenālu un ļoti daudzas ir dabūjušas pa zobiem.
Piemēram to ļoti labi var novērot uz vertikāla džiga - ka no viens no 20 uznācieniem beidzas ar copi.
Vislabākās copes ir ceturtdienas, piektdienas kad zivis ir biku nomierinājušās pēc iepriekšējām brīvdienām, un protams kad ir riebīgs laiks!
19.novembris 2015, 12:46 | links
 
...ja jau esi atkodis, kā lielās tik bieži piemānīt. ...
Pike-hunter, 19.novembris 2015, 11:44


Un daudz ir tādu kas spējuši atkost? Cik tukšos gadus vajag smagi strādāt lai pie tām zināšanām tiktu? Cik cilvēkstundas jāpavada, cik mānekļu jānorauj? Man nez kāpēc liekas ka tie stāsti par "lielo lomu vilcējiem" no malas arī nereti tiek stipri piepušķoti... Sak, atbrauca un slāna maisiem. Man nešķiet ka ir tik vienkārši.
Ja cilvēks ir pratis tikt skaidrībā ar ūdeni, ar zivīm, tad visu cieņu - lai viņam arī tiek tās trofejas. Es pats, piemēram, NEKAD neesmu ticis uz "rudens žoru", lielo "rasdaču" vai kā nu vēl mēdz teikt - bet tāpēc neapriešu tos, kam tā gadās/prot pie tās zives tikt. Tas ka es esmu par dumju vai nemākulīgu nav iemesls lai klaigātu ka tiem, kas velk, tās trofejas jālaiž vaļā.
Izskatās ka daļai vienkārši skauž ka to trofeju paši nedabū nostīvināt.
19.novembris 2015, 12:33 | links
 
Kā šķiet, tautai liekas, ka tāds vidusmēra 10nieces izvilcējs tādas slāna vai katru dienu. Nu un ja padomā - cik mums bieži kas tāds gadās? Lielai daļai pat 5nieces nekad mūžā nebūs bijis. Paskatās tās pašas galerijas. Tikai retajam ir lērums bilžu ar lielām zivīm. Citiem tās ir kādas 2 zivis - noķēris smuku līdaku un smuku asari. Visticamāk paveicās. Cik mums tādu, kas katru reizi ķer normu ar mēra līdakām? Un cik tādu, kas nenoķer neko? Daudz, vien ar to mazāk lielās :)
Domāju, ka viens otrs smagi pārspīlē ar to izķerto apjomu.
19.novembris 2015, 12:28 | links
 
Iemetīšu arī savu gudro domu par Babītes zivju resursiem, kas radusies novērojumu rezultātā. Proti - šis ezers, kā daudzi citi, nav slēgta ekosistēma. Tas ir saistīts ar Lielupi, kas savukārt ar jūru un Daugavu. Līdakas uz Babītes ezeru migrē, kad tām liekas labi tur būt, un pamet to, kad tur viņuprāt nav ko darīt. Šogad, ja paskatās atskaites Lielupes sadaļā un paklausās makšķerniekos, upē ar lielajām ir pašvaki. Faktiski tās neķerās vispār. Iemesli ir dažādi un viens no iespējamajiem - tās kaut kādu sev vien zināmu iemelsu dēļ iemigrējušas Babītes ezerā. Ar to arī noteikti daļēji skaidrojams šogad neparasti lielais trofejas zivju skaits. Citus gadus, kad Lielupe copmaņiem rudenī devusi labus lomus, ar mega līdakām Babītē neviens nav īpaši spīdējis. Protams, pa kādai noķer, bet ne tā kā šogad. Vai kopīgi varam izkāst Lielupi, Daugavu zem hesa, jūru, Babīti? Iespējams, ka varam, īpaši, ja tiešām visas lielās zivis slaktēsim nost. Ja trāpās personīgs rekords, vai krokodils reizi pa gadu - kādas problēmas, katram taču gribās kādu reizi mājās atvest arī ko iespaidīgu. Bet nesaprotu tos, kam, kā te viens rakstīja 6-10 kg līdaka ir reizi nedēļā. Nu tā gan manuprāt ir brutāla slepkavošana gaļas dēļ. Dabūji prieku, noķēri - atlaid, ja jau esi atkodis, kā lielās tik bieži piemānīt. Paņem divnieci, pusotrnieci - kas, paēdis nebūsi?
19.novembris 2015, 11:44 | links
 
Tipiska sovoka domāšana, vēl saglabājusies no padumjajiem laikiem

k.roplis, 19.novembris 2015, 10:01


Nevaimanā.
Ja jau Jūsu, to pareizo, skaits tikai pieaug, tad mūsu skaits (tādu kā es, Gints u.c.) tikai samazinās, līdz ar to zivju skaitam vajadzētu pieaugt ar katru dienu.
Dažu gadu laikā visi varēs laimē diet un nepārmest, ka Gints atnes mājās kaut ko ezera, nevis pērk heka fileju mahimā.
19.novembris 2015, 11:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager