Burtnieks

Rūpnieciskā zveja ir un paliek rūpnieciskā, cilvēki dibina zivsaimniecības, pērk tīklus, laivas, zvejo zivis un pārdod tās un pretī dabū naudiņu. Nedomāju, ka būtu jāvaid par zvejnieku grūto dzīvi un biznesa izmaksām vairāk, kā par zemnieka grūto dzīvi un lauktehnikas izmaksām, cūkkopja grūto dzīvi un fermas izmaksām un vēl kāda darba darītāja grūto dzīvi un darba instrumentu dārdzību. Galvenokārt problēma ir tur, kāds ir samērs starp rūpniecisko zivju nozveju Burtniekā un to, kas paliek relax makšķerniekam. Ja ir tā, ka Burtniekā izmantoto zvejas tīklu acis ir 60-80 mm (t.i. 120-160 mm pēc Eiropas mēra), tad zvejnieku mērķis ir tieši to zivju kategorija dēļ, kā es un citi makšķernieki brauc uz Burtnieku makšķerēt. Metodika, kā pie mums aprēķina pieļaujamās nozvejas kvotas ir kg uz ha un šo kg atjaunošanās daudzums uz ha, nevis cik trofejzivis paliks uz ha pie rūpnieciskās zvejas. Pilnīgi normāli ir tad, kad aizbraucot uz licencētu ezeru un papļackājoties pa to savas 5 stundas dabū savu zivi un vari braukt mājās, bet ne sačakarējot prātu ņemties pa to peļķi palikdams zaļš un noķerot pa visu dienu pāris līdakas pēkšņi sajust, ka ne tikai meistarība pieaugusi 2X , bet kaut kas palicis garāks 2X.
4.novembris 2011, 09:05 | links
 
Ruu
Tici vien tam Ojāram....viņš nav slikts cilvēks, bet tirgus tante gan. Un viņam jau nu vajadzēja zināt ka zvejnieki maksā 2Ls pa tīkla metru un minimālais ja nemaldos ir 150 vai 300m.
Un kāds sakars braucienam no Rīgas un makšķerēšanai Burtnieku ezerā....degvielu vari areī turpat Rīgā nokurināt.:-)
4.novembris 2011, 07:38 | links
 
Ruu vecums nenāk viens,ari dullums līdzi:))
3.novembris 2011, 21:19 | links
 
veel jau varu:)ja jau veel varu uz airiem apmaukt Sirmajam apkaart tad varu,bet kaa krievi saka staraskj nje radaskj
3.novembris 2011, 21:14 | links
 
Ruu tev laikam jau gribas...BET VAIRS NEVARI...
3.novembris 2011, 20:52 | links
 
skrejej skaties ka arvien biezhaak paliksi gribot,ka tev ar taa veelme neapskrienas;)
3.novembris 2011, 20:50 | links
 
Gribi brauc,gribi nebrauc,nevienu nespiež un bez tevis iztiksam:))
3.novembris 2011, 20:48 | links
 
imotion-kā tavs tīkls bija nomarķēts?
3.novembris 2011, 20:46 | links
 
redzi jeska shito man Vecatee Ojaars staastija.Domaaju ka 30ls vairaak nesanaaks,laikam drusciit paaugstinaaja.Bet nejau par to ir staasts,redzi jeska man no Riigas izbraukaat ar visiem pribambasiem,pat ja nebraucu viens mazaak pa 30ls nesanaaks.Ja Burtniekaa to zivju buus kaa visur citur,tad kapeec man dziities to gaisa gabalu.Un tava muldeeshana par to maaceeshanu,laikam jau domaa ka neviens ezers nav izsmeljams.
3.novembris 2011, 20:43 | links
 
jeeska nezinu kaa burtniekaa, bet cik esmu dzirdeejis tad taas cenas ir smiekliigas.
3.novembris 2011, 20:41 | links
 
Ruu
Paraudi vēl...čurāt negribēsies. Tu maz zini cik zvejnieki maksā
3.novembris 2011, 20:37 | links
 
joptvai, 300kg un vienaa dienaa. nu tad reekiniet pashi ko tur izkaas tiiklinieki (legaali un nelagaali) kaa arii makskernieki. driiiz tai ezeraa tieshaam zivju nebuus.
3.novembris 2011, 20:37 | links
 
nesaprotu kapeec Burtniekaa zvejniekiem ir joprojaam smiekliiga nauda kas jaamaksaa par licenzeem.Saliidzinaajumaa ar mums spiningotaajiem pa kaadiem latiem vairaak,bet atshkjiriibaa no mums kaa es dzirdeeju,nesaku ka taa notiek katru dienu,bet dzirdeeju ka izvesti 300kg zandartu krastaa no tiikla.Tas ir dienaa,neskaitot citas zivis.Domaaju ja arii turpmaak grib lai cilveeki brauc no Riigas un atstaaj pashvaldiibaa naudu,buutu tomeer nedaudz jaapiedomaa par naakotni.
3.novembris 2011, 20:33 | links
 
burtnieks
Tur jau tā lieta...ja ar to ir maize jānopelna...tas nav siltā kantorī sēdēt, dzert kafiju un pa klaviatūru bliezt forumos:-)
3.novembris 2011, 20:05 | links
 
Kāds brīvdienās no Cēsim brauc uz Burtnieku? Esu viens bez transporta un baigi gribētos pavelcēt,lasot komentārus nervi čupā:) esu reizes 3 tur bijis ,cope nekāda,ja kāds ir ar mieru panemt uz astes būtu priecigs. Ceļa naudu ar iedotu. Ja ja tad PS , talak sarunajam...
3.novembris 2011, 20:05 | links
 
Tīkls bija ielikts Salacas galā pirms sākas sala, skatoties no baznīcas puses - kreisajā pusē ezera otrajā malā bija tīkls ar sarkanām stoderēm. Burtniek - nah tev tīkla Nr, datumi utt. mans p.k. utt, vienīgais pieejamais - ir atslēgas no seifa, kur nauda stāv.
3.novembris 2011, 20:04 | links
 
Imitator
Nē...nekad neesmu dzirdējis par jauniem un veciem izmēriem...izmērs ir viens
Tīkla acs sastāv no četrām malām...katrā 50mm:-)
3.novembris 2011, 20:00 | links
 
Kurā datumā?
3.novembris 2011, 19:53 | links
 
Esmu dažreiz pabraucis blakām,kad zvejnieki pārcilā tīklus.Līdz šim nekādas zivju kaudzes neesmu redzējis.Imation -kurā dienā liki un kāds bija tīkla nummurs?
3.novembris 2011, 19:52 | links
 
Jeeska 60-80mm tas nozīmē pēc vecā standarta 30 un 40 mm, noteikumos ir 50 mm tas ir 25 mm pēc vecā mēra. Nu tad skaidrs - vietējie zvejnieki arī mazo plici no ezera ķemmē ārā, jo zvejas rīka linuma acs izmēru nosaka, izmērot attālumu starp grīstē saņemtiem vienpadsmit vienas rindas linuma mezgliem un dalot iegūto skaitli ar desmit.
Kā vienmēr neko nezinām, bet kā bļaut tā pirmie.
3.novembris 2011, 19:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager