Ļaudonas pagasta makšķerēšanas sacensībās Salāja ezerā

Ļaudona.lv | 22.marts 2017, 20:25 | Pievienot komentāru
Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, tādēļ zemledus makšķernieki steidz baudīt ledus priekus. Un tā, 12.marta rītā Vestienas estrādē pulcējās zemledus makšķernieki no Daugavpils, Aglonas, Preiļiem, Kokneses, Ērgļiem, Mētrienas, Ļaudonas un arī Vestienas, lai sacenstos par noķerto lielāko lomu un labi atpūstos pie dabas. Kopā sacensībām reģistrējās un piedalījās 40 dalībnieki - 10 jaunieši, 5 sievietes un 25 vīrieši.
 

Policisti Sarkandaugavā izceļ nemarķētu zvejas tīklu

R.P.P | 21.marts 2017, 22:31 | 5 komentāri
Policisti no maluzvejnieku nagiem Sarkandaugavā izglābj 85 zivis 19.marta rītā Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, veicot rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, Sarkandaugavā atrada un izņēma nemarķētu zvejas tīklu. Izceļot 120 metrus garo tīklu, tajā konstatēja 85 dažādu sugu zivis, kuras nekavējoties atlaistas ūdenī. Nelegālais zvejas tīkls izņemts, un par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. avots
 

Aprīlī Latvijas ūdenstilpēs laidīs 14 miljonus zivju mazuļu

B.I.O.R | 18.marts 2017, 13:03 | 14 komentāri
Šogad upēs un ezeros laidīs 14 miljonus zivju mazuļuŠopavasar Latvijas upēs un ezeros ielaidīs 14 miljonus zivju mazuļu, lai tādējādi sekmētu zivju resursu atjaunošanu. Tas varētu notikt aprīļa beigās, jo pagaidām temperatūra ūdenstilpēs nav pietiekami augsta, lai zivsaimniecībās audzētās zivis tajā varētu izdzīvot. Kā notiek zivju audzēšana un cik šogad izmaksās mazuļu laišana dabīgajās ūdenstilpēs?
 

Pārtrauc nekaunīgu maliķu nelikumīgās izdarības Ventā

V.V.D | 18.marts 2017, 12:34 | 8 komentāri
Veicot kontroles reidu par zvejas un makšķerēšanas noteikumu ievērošanu, Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes (RPV) inspektori Ventas upē Ventspils novada Ziru pagastā atklāja sešus nelikumīgus nēģu murdus. Ieraugot inspektorus maluzvejnieki metās bēgt, pametot krastā no upes izceltos piecus murdus. Viens nelikumīgais zvejas rīks vēl atradās upē. To izņēma inspektori. Murdā noķertie nēģi bija dzīvi un tika atlaisti upē.
 

Video. Sahalīnas makšķernieki evakuējas no dreifējoša ledus

CopesLietas.lv | 17.marts 2017, 11:57 | 3 komentāri
Trauksmains aculiecinieka video no Sahalīnas apgala Krievijā, kurā redzams, kā liels skaits zemledus makšķernieku steidz pamest no krasta jau atdalījušos ledu. oriģināls
 

Krāslavieši ar sacensībām noslēdza zemledus copes sezonu

KrāslavasVēstis.lv | 17.marts 2017, 11:05 | Pievienot komentāru
11. martā, notika Krāslavas novada zemledus makšķerēšanas sacensības, kas simboliski noslēdza zemledus makšķerēšanas sezonu. Viens no sacensību tiesnešiem, Arnolds Skerškāns, pastāstīja, ka tām pieteicās 29 komandas (katrā pa trīs dalībnieki) un astoņi cilvēki startēja individuāli. Kopskaitā reģistrēts rekordliels dalībnieku skaits - 94 makšķernieki, no kuriem visjaunākajam apritējuši vien trīs gadi!
 

Liegts atrasties uz Pērnavas līča un Peipusa ezera ledus

CopesLietas.lv | 16.marts 2017, 22:47 | Pievienot komentāru
Jau no šodienas (16. marta) ir izziņots liegums atrasties uz Pērnavas līča ledus. Savukārt Peipusa ezers vēl tikai pāris dienas būs atvērts makšķerniekiem, jo jau 18. martā tiks liegts atrasties uz ledus visā ezera teritorijā. Saskaņā ar vecākā robežsardzes komisāra Mareka Klausa teikto, ledus stāvoklis pasliktinājās ļoti strauji.
 

Vides aizsardzības ministrijas atbilde Daugavas nēģu lietā

Arvis Ančevskis | 16.marts 2017, 11:54 | 29 komentāri
Skumji, ka uz konkrētiem jautājumiem, atbildes ir vienkārši ūdens, jebšu tagad "moderni" būtu nanoūdens. Un skumji, ka valstij ir šāda attieksme. Domāju, ka vēl viena vēstule no manis taps, bet ne vairs LV iestādēm. --------------------------------------------------------------------------- Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija Arvim Ančevska kungam Par maluzvejniecību Daugavā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk * ministrija) ir saņemta Jūsu 2017.
 

Aicina interesentus uz tikšanos par Alūksnes ezera aktualitātēm

Alūksnesezers.lv | 14.marts 2017, 12:38 | Pievienot komentāru
Alūksnes novada pašvaldības aģentūra "ALJA" 23. martā pulksten 18.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē aicina uz tikšanos interesentus, lai informētu par aktuālajiem Alūksnes ezera apsaimniekošanas un makšķerēšanas jautājumiem. Tikšanās laikā Vides risinājumu institūta pārstāvji Matīss Žagars un Armands Roze iepazīstinās ar Alūksnes ezerā veikto pētījumu apkopojumu, kas sniedz informāciju par ezera ekoloģisko stāvokli. Jānis Skulte stāstīs par to, kā biedrība "C.
 

Pašvaldības policisti izceļ nelegālu zvejas tīklu

Rīgas Pašvaldības Policija | 13.marts 2017, 18:29 | 1 komentārs
11.marta naktī Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, veicot rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, Zundas kanālā pamanīja un izcēla 50 metrus garu nelegālu zvejas tīklu. Pārbaudes laikā, policisti apsekoja Zundas kanāla piestātnes, vienā no tām pie metāla trepēm pamanīja piesietu auklu. Apskatot to tuvāk, konstatēts, ka ūdenstilpē ievietots nemarķēts zvejas tīkls. Nelegālais zvejas rīks nekavējoties izcelts no ūdenstilpnes.
 
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers