Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā sandza

Sveiks, man jautājums pa šo kātu , esi strādājis ar viņu? paskatijos neta likas labs atrā akcija utt , ko Tu saki ? deretu ? neveru izšķirties starp divam spolem shimano vai daiva kur labak ietektu? parsvara dzigoju upes .. Paldies jau iepriekš! ne asakas !

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki,

Īsti nevaru saprast par kādu spiningu Tu runā, neesi norādījis modeli!

Spoļu ziņā jautājums nav kuru no zīmoliem, bet drīzāk kādu modeli izvēlēties. Jo abiem šiem ražotājiem ir plašs sortiments! Zinot spiningu varēšu ieteikt ko precīzāk!

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 14:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Edgars8787

Sveiki, gribeju jautat vai shis spinnings butu labs twitcham

Majorcraft Dodger 2,13 (DGS-702M) ?

http://spinning.lv/index.php?route=product/product&product_id=4355

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Jā, Dodger ir derīgs tvičam. Esmu šo lietojis, un salīdzināju ar Rizer, kas manā skatījumā ir viens no labākajiem spiningiem tvičam. Idejiski Dodger blanka ir savādāka, bet akcija viņai ir laba, tā ka droši vari ņemt un tvičot!

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 11:09 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā EdgarRubuli

Vari ieteikt komplektu tvičam? Vobleri 90+ mailes. Orbit, Rudra, Varuna utt. Spole+kāts interesē.

Budžets 200-250 Eur.

Atbild Mārtiņš Babris

Variants varētu būt Pontoon21 Gancho GAN702MF spinings, ar testu līdz 25 gramiem. Konkrētajam modelim ir fast akcija, arī neliela jaudas rezerve. Spoli es ņemtu 3000 izmēra, tīri dēļ tā ka tvičojot lielās mailes, bezinercenei ir liela slodze, un kopumā sanāks spoli nokaut. Attiecīgi variants varētu būt Revros 3012 vai Shimano Exage 3000SFD

Atbildēts: 12.janvāris 2017, 17:22 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā nesaulens

Sveiks!

Vai ar drop shotu ir vieglāk piemānīt zandartu,nekā ar džigu? Un varētu pateikt ar ko atšķiras lielākoties drop shots no džiga?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

To viennozīmīgi nevar apgalvot. To drīzāk nosaka konkrēts copes laiks, vieta, zandarta uzvedība. Ir brīži kad tiešām drops vienos vārtos izpogā džigu. Bet citreiz zandartam patīk kad māneklis tiek uzmests un pēc tam atrodas uzgrunts. Vai arī kad ar mānekli skrāpē grunti - velk pa grunti.

Dropšots faktiski ir sava veida džiga modifikācija - uz fluorokarbona tiek fiksēts dropam paredzēts speciāls āķis, vai arī offset āķis, noteiktā augtumā no auklas brīvā gala, un pie šī brīvā gala tiek likts svins. Attiecīgi māneklis atrodas kādā konkrētā dziļumā, kur tad arī tiek izspēlēts.

Džiga gadījumā māneklis vienmēr piezemēsies uz grunts, atšķirība ir tikai cik augstu mānekli uzrausi, ar auklas ietīšanu, un cik ātri/lēni māneklis planēs uz leju.

Atbildēts: 12.janvāris 2017, 17:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Edgars8787

Sveiki. Vēlos Jūsu padomu spinningu iegādē. Interesē twicha kāts, no laivas. Budžets no 100-200€

Izmantoju tādus voblerus kā jackall magsquad 110-128, orbit 110 , jackall magallon, jackall rerange, balisong, gumijas relax 13cm., bet interese tikai ne salmo kati. Paldies! ;)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki, Varētu ieteikt jauno Zetrix zīmola Ambition X spiningu. Tavā gadījumā es ņemtu 7 pēdas garo AXS-702M. Šis varētu teikt ir sava veida klasisks tviča spinings - 7 pēdas garš, ar plašu testa diapazonu - 7-28 grami. Tiesa 7 grami te nestrādā drīzāk jārēķina ir ap 10 gramiem, un augša nedaudz virs 28 gramiem. Akcija ir fast jeb ātrā, spinings ir salīdzinoši ass. Budžeta ziņā vajadzētu iekļauties :)

Atbildēts: 9.janvāris 2017, 19:12 | 6 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Marx

Sveiki. Kādu mezglu izmantojat sienot āķus dropšotā uz auklas?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki,

Sienu šādu te:

http://www.anglingknots.com/knotsfromthepros/henksimonsz.html

Atbildēts: 9.janvāris 2017, 09:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Crazycat

Sveicināts,

Jautājums šoreiz par vobleriem, izglītošanās nolūkos, par cik esmu iesācējs.

Kā ar tiem vobleriem īsti ir, pēc kā var noteikt kā konkrēto vobleri jāizspēlē? Vai ir tādi vobleri - iemet un vienmērīgi velc? Ja ir vai vari minēt piemērus? Daudzi runā par twichu, bet kā lai saprot kā pareizi twichot voblerus?

Un vēl, vai ar kātu - salmo diamond jig 35, 2.48m, 10-30g, spole exage 3000, ir prātīgi darboties ar vobleriem? Saprotu laikam ka šis kāts radīts jigam, bet vai var sekmīgi vilkt voblerus?

Paldies, ne asakas!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Konkrēti paskatoties uz mānekli būs grūti saprast, kāda animācija šim voblerim ir vispiemērotākā, labākā. Es ieteiktu apskatīties kaut vai YouTube video ar konkrēta voblera animāciju - šobrīd šādi video ir kaudzēm, līdz ar ko ieskatu noteikti gūsi. Otra lieta, ka tvičs pieļauj gana lielu improvizāciju, respektīvi pērkam vobleri un uz ūdeņiem prom, eksperimentēt, skatīties kāda raustīšana patīk māneklim, plēsoņai. Iesākumā iesaku ņemt modeļus, kuri ir sevi pierādījuši un nav ļoti sarežģīti - kaut vai Zip Baits Orbit 80 un 110 modelis. Ļoti labi vobleri. Plēsoņām patīk un nav sevišķi grūti izspēlējami. Lielai daļai mānekļu vienmērīga auklas ietīšana arī rada animāciju. Faktiski gandrīz visiem vobleriem. Bet ne vienmēr šī ir pati veiksmīgākā animācija ko pielietot. Tad drīzāk vajag izmēģināt dažādas intensitātes rāvienus, vai stop&go, kad pēc rāvienu sērijas ieturam pauzi, pēc tam atkal pāris rāvieni. Diamond Jig spriežot pēc testa var izraustīt voblerus, tiesa es neesmu ar šādu spiningu strādājis līdz ar ko nevaru 100% apgalvot kādi būtu optimālie vobleru izmēri. Vēl nianse ka spinings ir pagarš, līdz ar ko nebūs tik ērti tvičot no laivas. No krasta gan būs priekšrocības.

Atbildēts: 8.janvāris 2017, 20:25 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā daks

Sveiki ,pakomentē ludzu zetrix kātus

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki, Zetrix priekš savas cenas ir ļoti labi spiningi. Šobrīd esmu mēģinājis divus modeļus - AXS-702M - tvičam un AXS-762L džigam. Pamatmērķim šie spiningi ir labi. Džigojot ļoti labi visu varēju just, blanka ir informatīva. Laba furnitūra. Cik saprotu jaunajās partijās ir novērsti daži mazi trūkumi, tā ka manā skatījumā var droši lietot!

Atbildēts: 8.janvāris 2017, 20:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nesaulens

Sveiks!

Vēlējos pajautāt uz kādas krāsas mānekļiem labāk ķert zandartus daugavā? Domāju vairāk uz vasaras copi. Varbūt arī varētu pateikt kādas mānekļu firmas ir labāks?

Paldies jau iepriekš!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Vasaras periodā uz dropu lietoju mazāka izmēra gumijas. Parasti līdz 4 collām. Krāsu ziņā noteikti vairāk strādā dabiskie toņi - tumšāki. Tāpat ir labi rezultāti uz zilganajiem. Zīmolu ziņā vari ņemt Keitech Shad Impact, Easy Shaker, Reins Bubbring Shaker.

Atbildēts: 8.janvāris 2017, 20:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kriid

Sveiks!

Gribēju pajautāt, kas ir džigs un kas ir tvičs? Kāda ir atšķirība starp tiem un kā katrs reāli izpaužas? Pats spiningot spiningoju, bet lasot šeit neesmu īsti sapratis atšķirību starp džigu un tviču.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Faktiski divas atšķirīgas spiningošanas tehnikas, starp kurām var atrast šo to līdzīgu. Džigs ir salīdzinoši veca spiningošanas tehnika. Idejiski džigo izmantojot silikona mānekļus, ēdamas gumijas. Aprīko mānekļus ar džiggalvu vai ausaini. Animācijas ir dažādas, bet laikam populārākā - sagaidīt kad māneklis nokrīt uz grunts, pēc tam ietīt auklu un atkal gaidīt kad māneklis nokrīt. Šī ir vienkāršākā animācija, bet ne vienīgā. Džigā var variēt ar pauzēm, ietīšanas ātrumu, un vēl daudz un dažādām niansēm. Tvičs jeb tvičings ir jau jaunāka tehnika. Pamatā tvičs ir domāts vobleriem. Pati tehnika izpaužas kā vobleru raustīšana ar spiningu. Arī šajā tehnikā var brīvi izpausties, gan ar pauzēm, gan rāvienu intensitāti. Tiesa tvičot var tikpat veiksmīgi dažāda veida silikona mānekļus kā arī vecos labos šūpus, tiesa nedaudz citā manierē. Faktiski lai varētu labi strādāt abās tehnikās katrai no tām ir jāpielāgo inventārs, jo manuprāt, tas kas der tvičam neder džigam, un otrādi.

Atbildēts: 5.janvāris 2017, 21:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers