Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā stonedrider

Labdien! Jautājums par multiem, kādu modeli ieteiksi iesacējām. Uzreiz piebildu, ka no bagātiem neesmu, bet tomēr lužņus arī negribas pirkt. Parasti pieturos pie principa laba kvalitāte par labu cenu (laba cena = izdevīga cena) :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Šobrīd labākā opcija ir Shimano SLX XT mults. Un tieši XT versija, nevis parastais SLX vai DC. Par savu naudu mults ir tiešām labs. Ja plāno intensīvi lietot lielās gumijas, tad gan būtu jāskatās kāds cits modelis, bet tvičam šis ir tieši laikā

Atbildēts: 27.oktobris 2020, 08:50 | 5 komentāri | Adrese atbildei
Jautā stonedrider

Laba diena! Vari lūdzu ieteikt kātu tvičam no laivas, vobleri 10-13cm. Interesē 3 varianti, budžeta, medium un dārgais gals. Tava izvēle būtu...?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pirmkārt pie mums veikalos ir gaužām maza multu kātu izvēle. Budžeta varianti ir maz, bet zinu ka drīz būs X1 multam domātā versija, kas būs budžeta cenu līmenī. Vēl Salmo bodēs var nopirkt tīri ok iesākuma spiningus. No dārgākiem - Shimano Poison Adrena, kurš ir aizlienēts no Japānas tirgus, un piedāvā ļoti labu blanku. Modeļi - 1610M vai 166Mh, kurš jau lielākiem vobleriem. Vēl, Graphiteleader Aspro sērija GAPC-702MH, arī lielisks spinings, nedaudz dārgāks par Adrena, un būs jāgādā no Krievijas.

Atbildēts: 26.oktobris 2020, 14:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā hecs7

Sveiks, lēnām pārejot uz multu spolēm, radās jautājums, kur pie mums daudz maz būtu kastinga kātu izvēle?

Laikam jau jāsūta atkal no ārzemēm, bet gribās toč pataiustīt, ko \tu varētu ieteikt twčam līdz 40 gramiem , 210-220 garumā , budžets plus mīnuss 100 naudiņas///

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pie mums ar kastinga kātiem ir gaužām švaki. Ja vēl kādus īsos 7 pēdu var atrast, tad ar garākiem būs grūtāk. Zinu ka drīzumā būs X1 sērijai multu spiningi, plašā diapazonā, arī labās cenās. Salmo bodēs ir Vanrex sērija, kas iesākumam būs tīri ok

Atbildēts: 26.oktobris 2020, 14:05 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā wynki

Sveiks, varat ieteikt kātu cenā lidz 100 eur priekš jig un dropshot no krasta. Pārsvarā tiks lietots HES apkārtnē kur dziļumi 4-9 m. Kādu arī spoli ieteiktu priekš tā?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks X1 802MH vai 902MH. Blankas labas, jutīgas, mierīgi var piecirst zandartu. Dropam es laikam ņemtu garāko 902MH, tīri lai sanāk gan metiens tālāks, gan leņķis stāvāks. Spole - Sahara 3000. izmēra

Atbildēts: 26.oktobris 2020, 14:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā biged

Sveiks, kāts dropšotam ap 200€, svari līdz 30g, rokturis patīk, kad ir īsāks... paldies jau iepriekš :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tīri no spininga, blankas, viedokļa labs variants būtu Skyline 842MH, ar testu līdz 35 gramiem. Tur varētu būt jautājums par roktura garumu, bet tas jau jāskatās uz vietas, katram ir sava izpratne par piemērotu roktura garumu :) Vēl Zetri Exilon EXS-802M ir laba opcija, tiesa blanka būs par gramu ne tāda kā Skyline - gan pēc akcijas, gan jutīguma.

Atbildēts: 23.oktobris 2020, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Didzeeens

Sveiks, vai ir kāda būtiska atšķirība starp Shimano Sedona un Daiwa Ninja?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ninja LT būs labākas bremzes. Visādi citādi līdzīgas spoles

Atbildēts: 20.oktobris 2020, 08:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā _EKA

Sveiks! Izdevās tikt pie jaunā Blue Bird BB1-802L-T. Tiešām labs variants street fishingam džigā/dropā šajā cenas kategorijā (~70 EUR). Blanka palikusi asāka un jūtīgāka. BET liela neizpratne par rokturi - nesaprotu kā ražotājs tur ir mērījis/dizainējis - roktura augšējā daļa praktiski pazūd zem spoles (Daiwas 2500 izmērs) fiksētājskrūves. :)Iepriekšējās versijas ručka ļoti patika. Un vēl kāpēc vajag tik gara light tubulāra spici krāsot baltu.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Interesanti. Es pat vēl neesmu paspējis to rokās paturēt :) Par augšējo daļu, biju ievērojis to bildēs, būs interesanti paskatīties kā dzīvē tas ir realizēts. Principā lielai daļai jaunās paaudzes kātu, Favorite šādu risinājumu pielietos. Baltās spices :) Agrāk krāsoja solid spices, tīri lai būtu redzamāk. Vēlāk jau tā mode pārgāja. Kāpēc BB ir šāds risinājums, grūti teikt :)

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 12:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Houston

Sveiks Mārtiņ!

Kā parasti cilvēks cenšas atrast zelta vidusceļus. Nezinu vai tas šoreiz ir iespējams, bet nu pajautāšu Tev. Vai vari ieteikt spinningošanas komplektu (spoli un kātu) ar kuru varētu ziemas un agrajos pavasara mēnešos pastaigāt gar upes krastiem (cerībā uz lasi) un Zandarta sezonā no laivas līdz 17m dziļuma ar džigu strādāt. Vai kaut kas tāds ir iespējams? Budžets 200eur.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es teiktu ka nē. Pirmkārt tāpēc ka zandartam un lasim/taimiņam es izmantoju savādāku blanku un akcijas spiningus. Lasim/taimiņam ir svarīgs tāls metiens, arī ar viegliem vobleriem, un jauda spiningā. Zandartam, atkal vajag spēcīgu piecirtienu, attiecīgi blankai jābūt savādākai. Sava veida vidusceļš varētu būt X1 902MH vai Cobalt 902MH. X1 vairāk uz laša/taimiņa pusi, Cobalt jau zandarts, lielāks lasis.

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 10:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Labdien, jautājums par mānekļiem. Esmu iegādājies sev kātu Salmo agresoru 35.

Un vēlējos pajautāt vai vērts nopirkt vairākus 1 eiro ro.tiņus vai labāk kādu LJ roriņu pa tiem 5 eiro. Varbūt jūs varat ieteikt kādu šūniņu un Voleri pa saprātīgu cenu. Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Grūti spriest par rotiņiem, bet es izvēlos pirkt vienu lietu, bet kvalitatīvu, nevis daudz un bezjēdzīgas. Vobleri tie paši LJ ir labi, šūpi - Mepps, Vix, Sīpola darinājumi.

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 10:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki, Skatos, ka salmo piedāvā rudens atlaides, esmu noskatījis ANIRA 24 kātu, bet kādu spoli ieteiktu komplektā no pieejamajām? Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Neesmu lietojis Anira sērijas spoles in spiningus, grūti būs ko ieteikt. No Shimano es ņemtu C3000. izmēra Sedona modeli

Atbildēts: 13.oktobris 2020, 10:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager