Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā 8Edgars6

Sveiks.

Iesakiet kādu street fishinga spiningu līdz 65eiro.Ar kuru var darboties Andrejostā,Daugavā un tādās vietās kā pie Olimpijas kanālos.Un ar kuru var mētāt džigu,dropšotu,voblerus,rotiņus un šūpiņus.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks X1 802M vai ja uz vieglām lietām tad 802L

Atbildēts: 20.jūnijs 2019, 14:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā runers

Labdien!

Kādu zemprofila multiplikatorspoli Tu ieteiktu džerkošanai? Mānekļi līdz 100gr.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Ja zemprofila, tad drīzāk Abu Garcia Revo Toro Beast. Jaudīga spole, džerkam derēs.

Atbildēts: 17.jūnijs 2019, 14:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sams122

Vai ir kadi padomi uz latgales pusi? Ezeri?

Atbild Mārtiņš Babris

Rušona ezers. Lielisks ezers, man ļoti patīk. Lieliski asari, arī zandarti. Ar līdakām gan tur neesmu sadraudzējies, bet asaru lomi ir devuši lieliskas emocijas!

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 16:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Josifs

Sveiks! Esmu sabriedis uz kādu labāku spoli (Nu tā lai lieki nesāk trokšņot pēc 1-2gadiem nu un droši vien ar keramiskiem gultņiem). Spoli vajag 2m spiningam ar testu 2-8g. tā kā vairāk priekš forelēm, ar seklo kaseti. Virs 200euro tā kā negribētu iet, bet priecīgs būtu, ja varētu dabūt labu jau ap 100euro. Vai vari kaut ko ieteikt? Labāk kādus 2-3variantus.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es laikam paliktu pie Shimano Stradic. Turklāt tikko ir prezentēts jaunās paaudzes Stradic modelis. Tiesa nezinu vai viņš būs dārgāks, vai tādā pašā cenu līmenī, un kad būs pieejams. Tehnoloģiski tā būs lieliska spole. Stradic nezinu par modeļu gammu, kas tiks piedāvāta Eiropas tirgum, bet 2500. noteikti būs. Ja piedāvās S versiju, ar seklo kaseti, tad vēl labāk. Ja līdz 100 EUR, tad drīzāk Nasci. Spole laba, tiks galā ar plānajām auklām bez problēmām. Un Nasci ir pieejams 2500HGS izmērs, kuram ir seklā auklas kasete. Te drīzāk jautājums vai gribi funkcionālu spoli, vai arī esi gatavs nedaudz piemaksāt, paņemt ko dārgāku, kas būs tikpat labi funkcionējošs, bet pie reizes arī daudz patīkamāks instruments ar ko darboties. Ja no Daiwa zīmola, tad laikam Fuego LT vai dārgākā Caldia LT. Abām LT 2000S modeļi būtu optimāli.

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 12:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sams122

Sveiki man ir doma ar ģimeni doties uz Raznas ezeru vai jums ir kadi ieteikumi kur labak palikt un ka labak copet?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Nevarēšu gan šajā sakarā neko prātīgu ieteikt...

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 10:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā raimisb

Sveiki,

Esmu pirmā multa meklējumos. Cik saprotu tad Shimano DC spoles ir draudzīgākas iesācējiem. Vai ar Curado DC vai Metanium DC būs pietiekami mānekļiem līdz 120 gramiem?

Jau iepriekš paldies par atbildi!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, DC sistēma tiešām ir laba, manā skatījumā viņa ir daudz draudzīgāka lietotājam, pieļauj šādas tādas kļūdas. Turklāt rezultāts (metiena attālums) ir tiešām labs. Abām spolēm ir nedaudz atšķirīgas sistēmas - Curado DC ir i-DC4 un Metanium DC ir i-DC5. Metanium gadījumā ražotājs norāda svaru līdz 30 gramiem. Pieņemu ka Curado gadījumā arī īsti vairāk nav optimāli darboties. Turklāt šīm spolēm nav sevišķi dziļa auklas kasete. Ja gribi ar lielajiem mānekļiem darboties, tad drīzāk skaties uz Abu Garcia Revo Toro Beast, kurš lieliski tiek galā ar šādiem mānekļiem. Vēl ir opcija Daiwa Tatula HD vai Lexa.

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kri

Sveiks!

Copēju līdakas seklajos ezeros. Šobrīd ir kāts ar testu 7-24gr, kas savus pienākumus pilda ļoti labi, bet gribas pamētāt arī krietni lielākas gumijas un jerkus, sākot no 30 līdz ... gramiem. Dodu priekšroku bezinerces spolei un ne-divdaļīgam kātam.

Vai vari, lūdzu, ko ieteikt testā no 25..30 gramiem, cik vien uz augšu var aiziet, nezaudējot īpašības. Budžets līdz 300 eur, varbūt pastiepjams, ja ir tā vērts. Skatos ir kāti, kuriem norādīts tests tikai līdz. Piemēram GATOR SMALL BAIT EXPLORER 7.1" 110G, kā šo man, iesācējam, saprast? :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Manā skatījumā viendaļīgie kāti ir ļoti laba izvēle, tieši uz lielajiem mānekļiem. Tiesa šādi kāti nav daudz, un tie, kuri ir, ir domāti izmantošanai ar multu. Ja vēlies ar bezinerci darboties, tad tomēr nāksies pirkt divdaļīgos. Jā, Gator Explorer tests ir norādīts līdz, kas nozīmē, ka īsti smagākus mānekļus par 110 gramiem ar to nevajadzētu mētāt. Reāli neliela testa rezerve šim spiningam ir. Bet Explorer ir arī domāts copei ar multu. Ja tiešām vēlies palikt pie bezinercenes, tad uzmet aci Fox Rage Terminator Pro Big Bait spin, ar testu līdz 160 gramiem.

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 09:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cege

Sveiciens.Jūnija beigās plānoju spiningot Usmā.Šī būs pirmā reize.Priecātos par labu padomu. Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Cik esmu dzirdējis, tad Usmas ezers ļoti veiksmīgi atkopjas, un zivis tur paliek ar vien vairāk un lielākas. Tas priecē! Es Usmā parasti darbojos gar zāļu malām, tīri uz dažādiem silikona mānekļiem, rotiņiem arī pa kādam voblerim. Ir Usmā vairākas vietas, kur viedojas tādi kā sēkļi ar zālēm. Šādās vietās tad ir ļoti labi ķert līdaku. Zandarts arī ir ezerā, tur vajag darboties ar džigu, vai dažādiem vobleriem. Ar eholoti jāmeklē kantis, ēsmas zivtiņu bari.

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 09:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā natureboy

Sveiciens.

Nav pieredzes līdaku copē ar gumijas mānekļiem. Jautājums, kādas ir populārākās gumijas vadīšanas tehnikas tieši līdakas copei pa zālēm un "tīrā" ūdenī? Vai vienkārša auklas ietīšana, mainot tempu, arī ir opcija?

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja, runa pa zālēm, tad pamatā vienmērīga vilkšana, ar pauzēm. It sevišķi vietās, kur ir logi, starp lēpēm, vai zālēm, iepauzējam, ļaujam māneklim grimt. Vēl var džigot savā veidā virs zālēm, lēpēm. Bet tas ir tad kad zāles nav izlīdušas jau uz ūdens virsmas. Principā animējam mānekli virs zālēm/lēpēm. "tīrā" ūdenī, cik saprotu pamatā ir doma par džigu. Vismaz es šādā tehnikā parasti darbojos. Ir, protams, klasiskais džigs, kur animācija tiek veikta ar spoles rokturi ietinot auklu un iepauzējot. Bet ir vēl kaudze dažādu interesantu animāciju, kuras manuprāt ir lielāka jēga pielietot. Tie ir dažādi mānekļa metieni, izmantojot spiningu, kustināšana. Vēl var panākt vienu vai otru efektu izmantojot vieglākas vai smagākas džiggalvas. Īsumā - variantu ir daudz, esi radošs :)

Atbildēts: 12.jūnijs 2019, 09:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gustins2004

Vai Daugavā no krasta var spiningot ar 10-30g testu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Var. Principā šis ir salīdzinoši universāls tests. Es ņemtu noteikti nedaudz garāku spiningu, ja runa ir par copi no krasta. 2.7m manuprāt būtu optimāls garums.

Atbildēts: 11.jūnijs 2019, 08:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager