Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā jankaribak

Sveiki!

Kāts BB-732ML-S 2.19m 4-14g

Kuru no spolēm izvēlēties Blue bird 2000s vai 2500s

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Es ņemtu 2500S, šim kātiņam prasās nedaudz lielāka spole

Atbildēts: 18.aprīlis 2019, 12:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bio-r

Sveiks! Jautājums par Daiwas spoli Fuego LT. Esmu lasījis arī tavā blogā aprakstus par tiem izmēriem, bet tomēr, lai saprastu, ko man tiešam labāk vajag - plānoju spoli iegādāties, pārsvarā izmantošu darbinot voblerus (110mm pa lielam). Esmu izvēlē starp 3000 un 4000 izmēru. Tad ja es vēlos vismaz 3000 izmēra spoli, tad labāk no LT sērijas būtu ņemt 4000C?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja tiešām runa ir tikai par 110mm mailēm, iespējams 120mm, tad es ņemtu 3000D-C. Ja tomēr arī lielās, 130+mm tad 4000D-C man liekas būtu labāk. Pati Daiwa saka ka jaunais LT koncepts ir ļoti labs un dod papildus izturību, attiecīgi mazāki spoļu izmēri arī ir ar lielu izturību, bet kā ir praksē, to varēs saprast pēc nedaudz ilgāka laika. Lai gan atsauksmes pagaidām ir pozitīvas!

Atbildēts: 17.aprīlis 2019, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1234

Sveiks!

Ar kuru spoli iespējams tālāk aizmest mānekli, mulķiku vai parasto?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tas nav tik viennozīmīgi. Parastos apstākļos es teiktu ka ar bezinerceni. Bet esmu redzējis testus, kur ar multu met 100 metrus. Bet kā jau minēju parasti ar bezinerceni metiens ir tālāks.

Atbildēts: 16.aprīlis 2019, 15:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā durixxxx

Sveiks Mārtiņ,

Biju aprunāties Jūsu veikalā par Skyline kātiņu 3-12 grami. Cik sapratu, tad to vairāk nebūs. Vismaz tuvākajā nākotnē.

Kādi būtu Tavi ieteikumi uz kādu līdzīgu kātu ar extra fast akciju? Līdzīgām īpašībām?

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pieņemu ka vienkārši šie nav uz vietas. Jo jaunajam Skyline ir modelis SKYA-832L 3-14gr testu, kā arī vecais, dārgais Skyline ir pieejams, tikai jāatved no noliktavas :) Savā ziņā līdzīgs būtu Impulse IMP-832L-T ar testu 3-12grami. Bet Impulse tomēr ir nedaudz smalkāka blanka, ja salīdzina ar Skyline.

Atbildēts: 16.aprīlis 2019, 14:30 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā _EKA

Sveiks! Gribēju pajautāt, kuri būtu piemērotākie/ šobrīd aktuālākie spiningi zandarta copei no krasta - viens džigam līdz 25-30 g. un otrs dropam līdz 40-45 g. Interesē dropšotam cenā līdz 150 un džigam līdz kādiem 250 €. Vai vērts skatīties uz 3-3,30 m garajiem? Cik liels būtu reālais ieguvums metiena attālumā pret to, ka tomēr neērtāk lietošanā (svars, cope lielā vējā utt.)?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es gribētu teikt ka dropu ar džigu var zināmā mērā apvienot. No jaunumiem ļoti labs ir jaunā Skyline budžeta versija, kas no dārgās Skyline atšķiras tikai ar to ka nav gredzeni ar Torzite ieliktņiem, kā arī korķa rokturis. Blanka ir identiska, Toray rūpnīcā veidota, kas dārgajai Skyline. Metiens šim modelim ir lielisks, droši var izmantot no krasta. SKYA-842H līdz 60 gramiem, būs labs gan dropam, gan džigam. Virs 3m es laikam īsti neizvēlētos. Man personīgi tik gari spiningi jau liekas nedaudz par garu, un tā distance ko iegūsti darbojoties ar šādu spiningu nav sevišķi tālāka. Ir protams izcili tālmetēji šajā kategorijā, bet tie pirmkārt maksā ļoti daudz, otrkārt blankas tipāžs ir nedaudz savādāks, respektīvi blanka ir savā veidā "mīkstāka".

Atbildēts: 16.aprīlis 2019, 14:29 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mazais69

Sveiks, Mārtiņ!

Puika grib apgūt multu. Ar kādām bremzēm būtu labāks tīri vobleriem- magnētiskās vai centrbēdzes?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Principā voblerim labākas ir centrbēdzes bremzes. Tīri dēļ to darbības principa. Bet ar šīm bremzēm ir krietni vairāk jāpiešaujas darboties. It sevišķi kad ir jāmet pret vēju, vai kad ir sānu vējš. Ar magnētiskajām bremzēm ir vieglāk iemācīties metienus.

Atbildēts: 16.aprīlis 2019, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā klapkalnciem

Izstādē paturēju rokās Shimano Curado K ar Favorit kātiņu un sāku nosliekties par multa komplektu, bet te jau rodas virkne neskaidrību. Manā budžetā iekļautos gan Curado K, gan Curado DC, kas aprīkota ar pavisam citādām bremzēm. Tāpat interesants likās CRONARCH MGL un apjuku ar TATULA versijām ar SV TW un bez. Līdz ar to - cik liela nozīme ir tiem izmēriem un ko viņi ietekmē (D 100, 200; S 71, 151, 201 -sekojošie burti cik noprotu apzīmē pārnesumus)? Un kuras ir interesantākās tehnoloģiju ziņā no šīm un uz kuru labāk nosvērties? (Ražotājam nav nozīmes, lietoju abus)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, šobrīd jau arī Eiropā multu piedāvājums ir gana interesants, un ir no kā izvēlēties. Curado gadījumā es laikam ņemtu DC versiju, jo šai ir Shimano gudrās bremzes, jeb digital control, ar mikročipu aprīkotas. Principā ar tām ir viegli darboties, un metienu rezultāti ir ļoti labi. Cronarch MGL labs mults, ar centrbēdzes bremzēm, kuras manuprāt ir labākas voblerim. Tikai ar šīm ir jāiemācās copēt, it sevišķi ja būs jāmet pret vējam, vai ar sānvēju. Tatula jaunākā versija ir SV TW. SV ir Daiwa speciālais koncepts multiplikatoriem, kurš paredz speciālas auklas kasetes, magnētiskās bremzes, kā arī T-Wingm jeb T formas auklas uzklājēju. Shimano multiem 1 artikula beigās - 201 nozīmē, ka multam ir rokturis kreisajā pusē. 100 un 200 ir izmēri korpusiem, kur 200 ir nedaudz lielāks. Pārnesumus apzīmē ar HG, XG vai Daiwa gadījumā ar H vai HS. Tīri tehnoloģiju ziņā es ņemtu Curado DC. Lai arī tai nav jaunākā DC sistēma, bet i-DC4 ir ļoti laba, un ļoti patīkami ir ar to copēt.

Atbildēts: 16.aprīlis 2019, 10:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā IESACEJSJ

Sveiks Meistar! Vai Tev ir viedoklis par šo kātiņu Tenryu Juvia 80M 2.44 3-15?

Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tenryu ir labi kātiņi, japāņi. Juvia sērija ir ar salīdzinoši elastīgu blanku, tāliem metieniem. Šis būs labs dažādiem vobleriem, šūpiem. Džigam gan šo es neņemtu.

Atbildēts: 12.aprīlis 2019, 15:13 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 777

Sveiks, Mārtiņ!

Mans jautājums - kādas uz šo brīdi pēc Tavām domām un prakses ir labākās pavadiņas twičam, un kādas rotiem? Kādas izmanto pats? tests, ražotājs?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es izmantoju divu veidu. Visvairāk lietoju sienamā titāna, Knot2Kinky pavadiņas. Pats sasienu, cik garas gribu, izmantoju kādu vien furnitūru gribu. Testā ņemu 18 un 25lb, pilnīgi pietiek. Otrs veids, ir vecās labās stīgas. Stīga salīdzinoši ātri paliek nederīga, bet toties ir uzticama. Rotiņam vieslielākā problēma ir auklas savērpšana, attiecīgi es pašam rotam lieku galā Owner dubulto griezuli, vai griezuli ar gultni, un vēl arī pavadai ir griezulis.

Atbildēts: 10.aprīlis 2019, 15:16 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā jenots13

Sveiks Mārtiņ, ko labu vai sliktu saki par tādu mānekli kā Z- man Jack hammer jigu?Amīšiem jau ļoti populārs.Kā domā, vai būtu piemērots arī mūsu ūdeņiem? Varbūt pats esi lietojis?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Neko īsti pateikt nevarēšu. Šo konkrēti neesmu lietojis, un šāda tipa džigus maz praktizēju. Protams, plēsoņas var ķert uz šiem pie mums, bet es neredzu lielu jēgu tam. Tīri lai daudzveidotu mānekļu arsenālu, un lai padarītu copi interesantu, var ņemt un darboties!

Atbildēts: 10.aprīlis 2019, 15:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers