Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā docis.

sveiks, varbūt, jautājums nav īsti pa tēmu, bet, vai daiwa BG 4000 būtu piemērota fīdermakšķerei (60-90 gr barotavas), vai tomēr skatīties citā virzienā :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Domāju ka derēs, jo BG sērija pamatā ir domāta copei jūrā, un spolei ir Digigear II pastiprināti zobrati, izturīgs korpuss, labas ATD bremzes. Bet drošības labas, uzdod šo jautājumu Normundam, viņš ir spec fīderu lietās :)

Atbildēts: 23.aprīlis 2018, 10:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā CopManis_13

kādu spoli ieteiktu priekš mj līdz 200 eiro ???

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks No tām spolēm, kuras pieejamas mūsu veikalos, es ņemtu Daiwa Prorex LT vai Ballistic LT 2000 modeļus. Vieglas spoles, ar lielu jaudas rezervi, daudzām tehnoloģiskām fīčām. Labi klās plānas pītās auklas.

Atbildēts: 23.aprīlis 2018, 10:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Labdien.

Vai ar favorite x1-762H varēs izraustit deps balisong 130 longbill?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Jā, šis noteikti tiks galā ar Longbill. Voblerim ir diezgan ievērojama pretestība, bet es pat teiktu ka varētu ņemt 762MH modeli, kurš būs nedaudz mīkstāks, nedaudz ne tik asi ļaus izspēlēt vobleri.

Atbildēts: 20.aprīlis 2018, 10:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nesaulens

Sveiks, vai ir kāda atšķirība starp sunline siglon pex8 un favorite smart pe 8x? un kur varētu būt labāka? Vai tomēr man ņemt sunline super pe 8?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Atšķirība ir materiāla. Abas auklas pats vēl neesmu mēģinājis, tāpēc cik ir praktiskā atšķirība starp viņām nemācēšu teikt. Super PE 8 ir laba aukla, tāda virs budžeta pītā.

Atbildēts: 20.aprīlis 2018, 10:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā suitpc

sveiks a var tagad kautko ķert ar spiningu

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tagad pavisam maz ir atlicis līdz sezonas atklāšanai. Šobrīd var ķert foreles, asarus. Un, protams, gatavoties jaunajai sezonai :)

Atbildēts: 20.aprīlis 2018, 10:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā O.Vacietis

Mārtiņ, iesaki lūdzu kādus 2-3 dažādus fluorokarbonus, ko varētu likt klāt tieši Small Game PE-HG 0.3 PE auklai spiningojot foreles upēs?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Small Game auklai es lietoju divus FC - Sunline Siglon FC un V Plus. Pirmais ir salīdzinoši mīkstāks, otrais nedaudz cietāks, bet ne galīgi ciets. Upē, es pieņemu ka labāks būs V Plus. Par cik bieži vien aukla beržas gar akmeņiem, smiltīm, dažādiem kokiem un zālēm. Tiesa foreļupēs es neizmantoju pīto auklu, darbojos tikai ar neilonu.

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 10:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kaspars01

Sveiks kadu katu ieteiktu Daugavai, dropsotam no krasta. Sobrid man ir ballistic x, 2.1 m bet nevar isti iemest talu. Aridzan isti nejutu manekli tikai svinu. Parasti lieku 20 gr.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Manuprāt 2.10m ir par īsu. Kātam būtu jābūt +/- 2.40m garam. X1 sērijā ir X1-802M vai X1-902MH. Pēdējais būs krietni jaudīgāks, ar lielāku rezervi. Principā, es laikam paliktu pie 802M, jo lai arī tests ir 21gr, to var nedaudz pārsniegt. Alternatīva var būt Crazy Fish Aspen Stake AS772MH, lai gan tas arī ir krietni jaudīgs. Dropā mānekli ir jājūt tādā ziņā, ka spinings nevar būt pārāk ciets, bieži vien mānekli vajag lēni izspēlēt, izšūpot.

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 10:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Latgalietiss

Sveicinaats!! Ar spiningoshanu nodarbojos jau sen.. parsvaraa Latgalee.. Aiviekstee,lubanas ezeraa un ičas upē. Vasaras sezona ozvelku tuvu 200 liidakas. Bet ne tur tas staasts.. parsvaraa copeju ar spiningu 7-21 testu.. bet sobriid gribeetos kautko citadaku.. videjais dzilums 1-3 metri.. tomer interese citas izjutas kaataa utt.. interesetu spinings ar testu liidz 15,18 gramiem.. ko tu varetu ieteikt??? Un kaadu spoli budzhetaa liidz 100-120 euro. Paldies!!! Ka ari copeju tikai ar monofilo auklu,jo piitaas man visu laiku ir taisijushas mezglus,bardas. Varbut kko varetu ieteikt??paldies jau ieprieksh

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Būtu labi zināt spiningam budžetu, bet nu vari apskatīties uz X1-802L, ar testu līdz 12 gramiem, bet reālais tests ir kaut kur 15 grami, atkarībā no izmantotajiem mānekļiem. Spoles - no Shimano es ņemtu Ultegra 2500 izmēru, vai no Daiwa, jauno Fuego LT. Par to ka pītās taisa mezglus, nu te var būt vairāki iemesli, bet pieņemu, ka pirmkārt spole slikti klāja auklas, un pašas auklas nebija tās labākās. Vēl ja daudz darbojies ar rotiņiem, tad tie vērpj auklu, un tad ir svarīgi izmantot gan labu spoli, gan papildus griezuļus.

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 10:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Vēlos jautāt, vai esi praksē saskāries ar Sunline Siglon PEx4 un PEx8 pītajām auklām. Esmu izvēles priekšā, kuru no šīm varētu tīt uz spoles līdaku spiningam "parastajam", ar kuru tiek mētāti - crank tipa vobleri, šūpi utt. Nedaudz mulsina arī tas, ka x4 versijai rāvienizturība visiem diametriem identiska ar x8, piemēram, PE 1,2 x8 un x4 rāvienizturība norādīta kā 20 lb/9,2 kg, kas vispār šķiet diezgan augsts rādītājs 4 dzīslu auklai.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Siglon PE pagaidām neesmu tik daudz lietojis, lai par 100% varētu ko teikt par šo auklu. No pāris reizēm varu teikt, ka auklai ir labs pinums, aukla ir slidena, nodrošinot labu metiena attālumu. Cik ļoti viņa ir izturīga pret abrazīvu grūti teikt. Par vienādiem testiem - jā, tā tiešām ir. Es pieņemu ka tā ir sava veida materiāla īpatnība. Jo parasti 8 dzīslu pinumi ir daudz izturīgāki, bet tos taisa no citiem polietilēniem, materiāliem. Siglon PE gadījumā abiem pinumiem ir viens materiāls. Par 8 dzīslu versiju nevaru neko komentēt, vēl neesmu lietojis. Pieņemu ka tavām vajadzībām, varētu ņemt 4 dzīslu versiju, kura tomēr daudz labāk tur abrazīvu.

Atbildēts: 17.aprīlis 2018, 16:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arkso

Sveiks, Mārtiņ!

Esmu nopircis gan kastinga kātu, gan multu. Tagad ir jautājums kādu tomēr diametru pīto auklu tīt virsū. Lietošu ar kātu testā 10-42 un mētāšu 20+gr voblerus, gumijas un bleķus.

Bija doma par PE#3 vai 0.22 mm.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es liktu PE 1.5 vai PE 1.7. Resnāku likt var, bet es tam īsti neredzu jēgu. Ja darbotos ar big baits 50+ grami, tad jā, bet vobleriem un bleķiem augstāk minētās būs ok.

Atbildēts: 10.aprīlis 2018, 11:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers