Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā Elvijs1

Sveiks!

Ko Tu varētu pateikt par firmu Yamatoyo!?

Pašlaik skatos uz viņu pītajām auklām.

Patīk man pašam YKG bet apstākļu dēļ paņēmu Varivas 8x auklu. Aukla tiešām labi slīd un ir super jūtīga. Bet mīnuss ka tomēr neizutrīga pret abrazīvu salīdzinoši ar citiem ražotājiem.

Aukla paredzēta džigam pārsvarā.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Yamatoyo auklas man liekas labas. Es neteiktu ka viņas ir ar kaut ko stipri pārākas, par lielajiem milžiem - Sunline, Varivas un YGK. 8-dzīslu auklas noteikti būs neizturīgākas pret abrazīvu. Bet tām ir daudz citas priekšrocības, kuras ir jāņem vērā. Tāpēc arī izvēloties auklu ir jāpievērš uzmanība, kur, kādā tehnikā plāno copēt. Manuprāt džigam, 8-dzīslu auklas ir ļoti pat labas.

Atbildēts: 18.jūnijs 2018, 13:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā CopManis_13

Kur Latvijā var nopirkt shimano soare bb?

Atbild Mārtiņš Babris

Visticamāk ka nekur. Šī spole tiek ražota Japānas tirgum, un oficiāli Eiropā nepiedāvājas. Iespējams kāds veikals uz pasūtījumu var atvest.

Atbildēts: 18.jūnijs 2018, 13:45 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā -osis-

intrese dzerka spole kaut ko labaku par c4

Atbild Mārtiņš Babris

Labāku par C4? Šī spole manuprāt ir ļoti laba. Vēl vari meklēt Daiwa TD Luna, kas arī skaitās viens no labākajiem apaļajiem multiem.

Atbildēts: 18.jūnijs 2018, 13:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lazdas_kats

Sveiks, Mārtiņ!

Gribu izmēģināt copi uz poperiem, bet nav skaidrības, likt pavadu vai nē... Vai siet pa taisno pie auklas? Liekās, ka bojās spēli pavada, bet bez varētu viegli zaudēt mānekļus. Ko Tu iesaki?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es tomēr lieku pavadu poperim. Pamatā lieku stīgu, kura ir viegla, bez furnitūras. Attiecīgi īsti animāciju poperim nebojā. Bez pavadas gana riskanti, turklāt līdakas, kad uzbrūk virsmas mānekļiem, biež vien aizšauj garām, un bieži arī trāpa auklā. Attiecīgi pavada būtu vajadzīga. Protams, ja redzu izteikti ka asari medī, tad lieku mazos poperus bez pavadas, bet nu pamatā tomēr pavadu vajag

Atbildēts: 13.jūnijs 2018, 08:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā buttele

Budžets 200-250€.Copētu ventā.

Atbild Mārtiņš Babris

Vari apskatīties Favorite Zander ZRS-792M vai ZRS-792H. Testi attecīgi līdz 32 vai 60 gramiem. Ja tikai Venta, tad pirmais modelis būtu piemērotāks. Lielākais pluss - Zander ir ielīmētā spice. Attiecīgi ļoti labi var izšūpot mānekli, kad tas ir nepieciešams. Apakšējā un vidējā blankas daļa ir cietāka, attiecīgi varēsi labi piecirst zandartu, un izvilkt laukā.

Atbildēts: 12.jūnijs 2018, 09:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā showtime

Sveiks, vai vējainā laikā copējot ezerā labāk mest pa vējam vai pret vēju? Pēc kā vadīties šādās situācijās? Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pirmkārt jāatceras ka līdakas pamatā uzturas tieši vēja pusē. Es drīzāk teiktu ka ir svarīgs nevis vēja virziens, bet konkrēta lokācija. Ja esam noenkurojušies uz kants, un vai teiksim zāļu mala sanāk metienā pret vēju, nu tad ir vien tā jāmet. Pret vēju metieni nav sevišķi ērti, bet neko darīt, bieži ir situācijas, kad nākas šādi darboties!

Atbildēts: 12.jūnijs 2018, 08:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā buttele

Sveiki.Kãdu kãtu ieteiktu prekš drop shot.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Es ņemtu vismaz 8 pēdas, jeb 2.4m garu, ar ātru akciju, testā līdz 30/35 gramiem. Tiesa te ir svarīgi saprast kur plāno dropot, un lai ko konkrētu ieteiktu vajag zināt budžetu

Atbildēts: 12.jūnijs 2018, 08:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aaaa9

Sveiks, vai vari ieteikt labu un pārbaudītu asaru vobleri/-us? Pārsvarā runa par seklām vietām, Babīte un tā. Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Man labi strādā mazie poperi, Yo Zuri 3D, Evergreen Combat Popper Bambino. Noteikti Jackall Tiny Magallon, Jackson Dead Float. Arī Duel Hardcore Crank 0

Atbildēts: 12.jūnijs 2018, 08:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks

Saki lūdzu vai sienamo titānu var siet pa taisno pie pītās vai mono((mezglu negriezīs pušu?))kevlárs negriež((((un ja uzsien pavadu no hard mono 0,5 vai kevlāra kas tur 20-25 kg((,kuru liek uz samiem))?mono līderi lieku tikai tāpēc ka ar vienu pīto bija daudz shodu))katra trešā zivs((sevišķi sapali))((tagad noraujas ļoti reti

Paldies par atbildēm

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Īsti nevarēs. Tur tomēr prasās furnitūra, jo mezgls savelkas. Nu grūti teikt par noraušanos, sapalus pamatā ķeru tikai ar pīto auklu. Es gribētu teikt ka te vajag piestrādāt ar pareizu bremzes regulēšanu...

Atbildēts: 11.jūnijs 2018, 10:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Mārtiņ.

Iesaki man ko darīt,gadus15 cik spiningoju Mazajā Juglā lietoju kevlāra pavadas un tās mani nekad nav pievīlušas,(((,ir noķertas gan divnieces,trijnieces,gan lielākā 4,6)))),bet vakar stabila,trijniece nogrieza kevlāru kā sapuvušu diegu pakratot galvu,(,pavada jauna 15 kg ,50cm((nogrieza 30cm,ķeru ar4dzīslu 0,16 pīto,6m 0,3 šoklīderi,un50-60 cm garu kevlāra pavadu,ko,sienu pa taisno pie 0,3 mono arBlody Knot))līdera mezgls metienā netrauce un pēdējos 6m zivi velku ar mono kas labi amortizē,,,ko tu ieteiktu,meklēt jaunas pavadas,vai palikt pie pārbaudītām vērtībām un cerēt ka tas bija izņēmums?(((paņēma uz MALAS ķīniešu repliku noALI express pa 1 eiro,Malas strádā ļoti labi arī upē,kā domā vai līdaka izdzīvos ja dziļi rīklē vai źaunäs palika voblers?(Malasu vispār ēd ļoti agresīvi)

Paldies par atbildēm!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Daudzus gadus atpakaļ es arī lietoju kevlara pavadas. Jāsaka ka man viņas tad nepatika, jo gana daudz mānekļus pazaudēju. Šobrīd es teiktu ka sienamais titāns ir viens no vislabākajiem materiāliem. Līdaka netiek ar šo materiālu galā, turklāt priekš manis ir labi tas, ka varu siet cik garas pavadas gribu un ar kādu furnitūru. Turklāt šajā gadījumā netiek izmantotas nekādas trubiņas, ar ko apspiest materiālu, tikai mezgls. Attiecīgi ir salīdzinoši maz vājie posmi. Mana pieredze ir šāda, Tev pašam jāizdomā vai mēģināt ko jaunu, vai spēlēt laimes spēli :) Starp citu manā skatījumā, diezgan sarežģīta kopējās sistēmas montāža, ar vairākiem mezgliem. Ja godīgi es īsti jēgu neredzu, drīzāk mīnusus. To vai līdaka izdzīvos nav tik vienkārši pateikt. Ir vilktas zivis jau ar mānekļiem žaunās. Man liekas, ka te ir kā paveicās, vai zivs stipri asiņo, vai ir samocīta vai uzreiz atlaista, ūdens temperatūra un citi faktori.

Atbildēts: 10.jūnijs 2018, 21:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers