Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā U-dens

Sveiki,

Cik smagus mānekļus (mumijas) un kādus džerkus ar raustīšanu var mētāt ar Zillion TD HL 100 spoli, lai nesačakarētu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Precīzi nemācēšu pateikt, bet gumijas noteikti smagākas, džerkus ne tik ļoti. Es teiktu ka diapazons ir līdz 50-60 gramiem.

Atbildēts: 28.maijs 2020, 13:54 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā johny_lv

Sveiki, Mārtiņ!

Esmu spiningošanā iesācējs, pārsvarā makšķerēju Lielupē.

Vai ir kāds universāls māneklis ko ieteiktu iegādāties (veids,firma,modelis) ? Šobrīd pārsvarā ķeru uz rotiņiem un gumijzivtiņām.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tāds īsti universāls māneklis nav. Tomēr katrai vietai, gadalaikam, arī konkrētai dienai, kaut kas var nostrādāt labāk, kaut kas vispār nenostrādāt. Rotiņi un dažādas gumijas ir ļoti labi mānekļi. Gribētu teikt ka ar šiem noteikti zivi noķersi, un diez vai bešā paliksi :) Ja par modeļiem, man labi strādā vecie labie Relax Kopyto 3 un 4L izmēros, tie vienmēr nostrādā. Interesanta tēma ir vobleri, tvičings, bet šie mānekļi prasa iedziļināties, kā arī būtu vēlams inventārs tieši tvičam.

Atbildēts: 28.maijs 2020, 09:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, FAVORITE SKYLINE NEW SKYA-762ML, jautājums, vai būs komfortabli džigot ar 4collu easy shiner + galva teiksim 15 grami, vai ir piełaujama neliela pārslodze? Klāt spolīte shimano stradic jaunais, pašlaik nevaru izlemt 2500 vai tomēr 3000 labāk? Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Džigot var, bet pie džigošanas būtu jāņem vēl vērā straume, un pati pieciršana. Skyline var nedaudz pārslogot, bet es tomēr skatītos uz SKYA-762M. Tam būs vairāk jaudas, un testa diapazons pieļaus arī nedaudz lielākus svarus. ML versija labāka būs vieglākiem svariem, teiksim 12-15 gr galvas ar 3, 3.5 collām

Atbildēts: 26.maijs 2020, 10:07 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā BigJay

Sveiks,

Kādu multu labāk ieteiktu priekš jig no 25-40gr+ māneklis. Gribas apvienot vienu spoli priekš jig un līdakām, lai var iemest arī cūku. Paldies jau iepriekš.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja runājam arī par cūkām, tātad ~100gr diapazonu, es teiktu ka Shimano Tranx 301 modelis, no Abu Max Toro 51 vai Revo STX

Atbildēts: 25.maijs 2020, 14:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aandrizz

Sveiks, meklēju kātu džigam, 7-28g vai ko līdzīgu. Pašlaik acīs iekritis Favorite Zander ZRS-792M, bet tas tāds gluži pirmais iespaids. Varbūt ir kādas labākas idejas? Cenā - es teiktu - līdz kādiem 200 EUR, +/-, var arī mazāk vai vairāk, galvenais lai labs instruments.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Zander ir labs, tikai jārēķinās ka spiningam ir solid jeb ielīmētā spice. Ar viņu var veikt delikātāku animāciju, bet arī pati blanka strādā nedaudz savādāk. Apskaties Skyline SKYA-842MH. Blankas ziņā ļoti laba izvēle, jutīgs spinings, pietiekami ass piecirtienos un met arī lieliski!

Atbildēts: 25.maijs 2020, 14:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ssup

Labdien.

Izskatu variantus un cenšos ievākt informāciju, lai pēc iespējas sekmīgāk iegādatos kātu džigam. Līdz šim džigs man saaistījies ar silikonu līdz 3" un svariem līdz max 12 gr. Šosezon gribu uzkāpt nedaudz augstāk, līdz 4,5"-5" un svariem līdz 20 gr. Papildus tam esmu uzmetis aci drop shota apgūšanai, aptuveni šinīs pat robežās.

Līdz šim skatījos uz Crazy Fish Arion līdz 28 gr un Skyline 762M.

Uz ko ir kritusi Tava izvēle šādam pielietojumam, un kam vēl ieteiktu pievērst uzmanību?

Makšķerēju no laivas, negribu lai budžets ir noteicošais faktors, bet teiksim 400€.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Par Arion neko nemācēšu teikt, jo neesmu lietojis, tiesa man gan liekas ka viņi ir domāti nedaudz vieglākiem svariem. Par Skyline - tur šaubu nav, viss ir labi. Blankas ir jutīgas, lielisks metiena attālums. Tiesa es gan ņemtu SKYA-842MH modeli, ar testu līdz 35 gramiem. Attiecīgi būs labs gan džigam, gan dropam. Zandartus mierīgi varēsi piecirst un rudeņos dropot ar lielāku gumiju ar.

Atbildēts: 25.maijs 2020, 14:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā straupis

Sveiki. Kādi +/- kātiem ar ielīmētām stiklšķiedras spicēm? Vai labāk ka kāts ir no viena materiāla.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pieņemu ka ir domāti spiningi ar solid jeb ielīmētām spicēm. Šīs spices var būt ne tikai no stikla šķiedras, bet arī no oglekļa un pat titāna. Lielākais pluss - ļoti delikāta animācija. Pamatā šadus spiningus izmanto džigam, it sevišķi vieglajiem svariem, mikrodžigam. Spice viņiem kalpo līdzīgi kā ziemas makšķerītei sardziņš. Var lieliski redzēt mazākās copes, veikt delikātas animācijas. Solid arī ļoti labi der grunts skrāpēšanas animācijai. Tiesa solid mēdz būt dažādi. Ir tādi modeļi, kuriem šī spice ir ļoti īsa un cieta, attiecīgi animācija sanāk daudz asāka. No mīnusiem, es teiktu ka solid spinings nav īsti universāls. Respektīvi ja skatāmies uz mikrodžigu, tad ja mums ir solid, džigot varēs lieliski, bet lietot citus mazos mānekļus - rotus, voblerus, nebūs tik labi un komfortabli. Bet ir arī izņēmumi.

Atbildēts: 22.maijs 2020, 09:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rupucis64

Sveiks!

Ir radusies neliela probleema. Izmantojot Zip Bait Orbit 110 SP pie lielaaku liidaku (5+) izvilkshanas biezhi atlokas aakji. Naakas atlociit atpaklj.

Vakar gan izvilku divas 109 un 106 cm, bet arii triis atlociija aakji...un ....mazliet skumji./tas gan nav Lv, lai kaadsam neskauzh...:) ?

Tad jautaajums:uz kaadiem aakjiem buutu jaanomaina, lai saglabaatos / nezustu voblera speele.Un vai tas vajadziigs.?!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Daudziem japāņu vobleriem āķi, kuri ir uzstādīti no rūpnīcas, nav tie labākie, un prasa nomaiņu. Es parasti izvēlos Owner vai Gamakatsu āķus. Owner ir ST-41 sērija, izturīgi āķi, bet jārēķinās, ka viņi ir smagāki, un vieglākiem vobleriem nedaudz ietekmē animāciju. Principā ikdienā ST-36 sērijas āķi man liekas pietiekami, tiesa ja ir tik lielas zivis, tad nāksies domāt par biežu nomaiņu

Atbildēts: 22.maijs 2020, 09:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā prickdick

Labdien, Mārtiņ!

Varbūt vari palīdzēt un ierādīsi kaut kādu kursu uz kuru stūrēt un meklēt, gribu kātu, pamatā zandarts, dropšots, Daugava, darba svari 20-30g., varbūt kādreiz kāda lielāka džiggalva,respektīvi džigs, bet galvenais pielietojums drops, garums vismaz 2,40,līdz 200€.

Ir tik daudz kātu, pašam meklējot labāko variantu, nav grūti apjukt, labprāt gribētu tavu viedokli/pieredzi. Der feivoriti, skyline jau ir. )))

Paldies jau iepriekš.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es tad teiktu ka tas pats Skyline arī būs īstais. SKYA-842MH modelis būs labs gan dropam, gan džigam. Arī darbojoties no krasta. Lieliska blanka, viss ir līmenī.

Atbildēts: 20.maijs 2020, 12:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā robgrinberg

Sveiks!

Visu laiku esmu braucis tikai lidakas kert, bet kad Babites sinfroms ir izslimots tad ir velme kautko jaunu pamēgināt. Tad nu lūk jautājumi:

Vari lūdzu ieteikt komplektu kurš paredzēts priekš dropšot/džiga tehnikas zandartu keršanai?

Plānots lielakoties makškerēt no laivas ezeros, līdz 30gr, jo domāju, ka varētu pietikt, varbut ari ne? Spoli es domāju multiplikatoru un izmantot fluakarbona auklu- Budžets būtu līdz 150€-200€.

Kā arī komplektu asariem dropshot/džig tehnika, vieglo galu, līdz 7 gr. Par spoli es nezinu, vai tik mazus svarus, bus viegli mest ar multiplikatoru un fluakarbona auklu, kā isti ir? Paredzets butu makskeret no laivas ezeros, bet varbut retu reizi no krasta. Budžets būtu līdz 100-150€.

Kāta vai spoles ražotājam nav nozīmes, galvenais, ka pilda savu pienākumu godam.

Paldies jau iepriekš par atbildi!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ar multu dropot var, esmu to praktizējis. Tam ir savi plusi un arī savi mīnusi. Tiesa es neesmu drošs ka uzreiz ar to ir jāsāk. Te drīzāk es ietiktu palikt pie komplekta ar bezinerceni. Teiksim Shimano Ultegra vai Daiwa Fuego LT. Izmērs - var ņemt C3000 vai 3000. Daiwai. Kopā ar X1 802MH. Copes jutīsi, piecirst varēsi mierīgi. Ja tomēr multu, tad spoli Shimano SLX XT, bet ar kātu būs problēmas. Jo dropam, vismaz es, lietoju garus kātus. Un šādus, paredzētus multam, nav nemaz tik viegli dabūt. It sevišķi ja runājam par konkrēto budžetu. Tieši tāpēc es drīzāk paliktu pie bezinerces komplekta. Asaru dropam, spole - Sahara vai Ninja LT 2500. izmērs, kātiņš Blue Bird BB-792L-T. Par to vai mazus svarus mest var ar multu, jā var, bet tad ir zināmas prasības pret pašu multu, un atkal, šādas spoles nemaksā lēti, noteikti neiekļaujas norādītajā budžetā.

Atbildēts: 19.maijs 2020, 07:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager