Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā pnkainais

Sveiki, Mārtiņ!

Domājot par nākamā gada sezonu un tagad populārajiem smagajiem mānekļiem, radās interese par multiplikatora spoli. Nekad neesmu ar multiem darbojies, tāpēc vēlētos Tavu profesionālo padomu - kāds vidējās klases komplekts (spole, kāts, aukla) būtu piemērots iesācējam? Nu tā lai nav "nervi beigti un spole kaktā" jau pēc pirmajiem mēģinājumiem (ir dzirdēts, ka tā gadās :). Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ar smagajiem mānekļiem pienemu ka domā lielo gumiju tēmu. Ja tā, tad spiningam būtu jābūt vismaz 2.40m garam, lai varētu veikt gan labu piecirtienu, gan arī metiena attālums būtu labs. Tīri no tiem, kas ir lietoti, varu ieteikt Snack Baits Blue Whip ar testu 50-150gr vai arī jau dārgāku BFT Roots G2 līdz 140 gramiem. Aukla - pītā ar diametru kaut kur 0.40-0.43mm. Spole. Pirmā izšķiršanās ir vai ņemt zemprofila multu, vai klasisko, apaļo. Pirmais noteikti būs ērtāks, bet pamēģinot apaļo, nevarētu teikt ka būtu lielāks diskomforts. Manā skatījumā optimāls risinājums ir Abu Garcia Revo Toro. Vēl vari skatīties uz Daiwa Tatula HD 200HL, Daiwa Lexa vai no Shimano Curado modeli. Principā ar šīm spolēm nevajadzētu būt problēmām.

Atbildēts: 13.decembris 2018, 09:52 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Murdinjs

Sveiks,jautājums,es nopirku no tevis Lamiglas kātu.man patīk.Lasīju tavu blogu par Lamiglas kātiem un mani ieinteresēja Lamiglas Pro xbass,kā tad beigu beigās ir ar to džigot.ir ok vai nu tā?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Lamiglas šobrīd piedāvā XP Bass sēriju, kas faktiski aizvieto Pro X bass, un ir jau krietni labāka blanku ziņā. Tīri no sava viedokļa varu teikt, ka tomēr man liekas šie spiningi tīri uz vobleri. Džigam manuprāt vajag savādāku blanku, savādāku akciju.

Atbildēts: 12.decembris 2018, 09:03 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Jurkakulaks

Sveiks, Mártiņ!

Jau jautāju Tev par St.croix un Graphiteleader Vivo kātiņiem priekš džiga. Nevaru izlemt kuru ņemt. Esmu ticis līdz diviem modeļiem Graphiteleader Vivo nuovo 762M un LES762MF.

Doma ir pārsvarā džigam, bet arī lai var uztwichot orbitu un megabass oneten110. Zinu, kad ja ņemtu tīri džigam vajadzētu nedaudz garāku, bet esmu piešāvies pie 76garuma.

Saki lūdzu kādas būtu lielākās šo abu kātiņu atšķirības nevis uz papīra, bet reālā copē! Un kuru no abiem tomēr labāk ņemt!

Paldies jau iepriekš!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es teiktu tā ka Vivo Nuovo blanka ir smalkāka, viņa nepieļauj tik daudz pārslodzes. Elite blankas ir labas, bet arī ar labām rezervēm. Šīs vecās Elite's man ļoti patīk tīri uz džiga tēmu, bet protams, arī tvičot var. Grūti teikt kuru labāk ņemtu, abi ir lieliski spiningi. Tīri no sevis varu teikt ka izvēlos japāņu inventāru, tīri dēļ tā, ka tas ir smalkāks, man patīkamāks.

Atbildēts: 10.decembris 2018, 11:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā CAT

Sveiks. Gribu iepirkt otru kātu, lai var lielās gumijas pamētāt un varbūt kādu dzerku.. jautājums. Ar dzerka kātu normāli var gumijas mētāt, vai labāk kādu garaku spiningu ar testu lidz 150g.. ??? Kā tāds reaģēs uz kādu džerku? Paldies :) Jauku dienu!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Lielajām gumijām noteikti ir labāks garāks spinings, vismaz 2.40m garš. Būs gan metiens tālāks, gan, kas ir pats svarīgākais, labāk varēsi piecirst zivi. Džerkus var ar šādu mētāt, vienīgi nāksies pierast pie garuma, tīri dēļ tā ka džerkus parasti agresīvi rausta.

Atbildēts: 6.decembris 2018, 08:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mazais69

Sveiks, Mārtiņ!

Nākošai sezonai vajadzīgs jauns laita kāts. Tāds, pa lielam universālis. Šobrīd skatos uz GAD Fair FRS702MLF 3-15 gr un Ryobi Zauber 2.10 (3-15g) Vajadzīgs klīšanai gar Ventas pietekām. Izmantošu voblerus no 50mm-80mm. Orbits būs lielākais, kā arī rotiņus līdz 2 izmēram un gumijas protams. Mērķa zivs- sapals, asaris. Internetā atsauksmes ļoti skopas par šiem modeļiem.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Neesmu pats darbojies ne ar vienu no abiem minētajiem. Bet princiā doma ir pareiza, es arī ņemtu ML jaudas spiningu. No līdzīgiem vari apskatīties X1 702ML

Atbildēts: 5.decembris 2018, 13:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, pie favorite x1 7-24 gr - daiwa fuego 3000D-C vai 3000CXH, atšķirība laikam seklā kasete un auklas uztīšanas garums, sliecos uz CXH, mērķis džigs, drops, pa retam tvičs,

paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, es arī ņemtu CXH versiju. D ir dziļā kasete, un jāsaka ka tur var daudz auklas uztīt, kam īsti jēgu neredzu.

Atbildēts: 4.decembris 2018, 09:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Kad sākas liegums Lielupē uz līdakām un zandartiem?

Atbild Mārtiņš Babris

Es noteikti ieteiktu izlasīt un iemācīties makšķerēšanas noteikumus: https://likumi.lv/ta/id/279205-makskeresanas-vezosanas-un-zemudens-medibu-noteikumi Noteikumos ir rakstīts ka jebkura veida makšķerēšana ir aizliegta no 1. marta līdz 30. aprīlim. Zandartus aizliegts lomā paturēt no 16. aprīļa līdz 31. maijam. Līdakas - 1. marta līdz 30. aprīlim.

Atbildēts: 28.novembris 2018, 15:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renshteins

Sveiks,

Iesaki kādu brienamo kostīmu,kas noderēs lašveidīgo copei!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, lašu laiks tuvojas :) Tas priecē :) Es tiektu tā, ka ja tikai lasim, respektīvi vasarā nebrien pa upēm, tad es paliktu pie ne sevišķi dārga brienamā. Faktiski labu brienamo cena grozās ap 400-500 EUR un vēl vairāk, bet tā nav nepieciešamība šajā gadījumā. Pieejamākie pie mums būs Rapala un Norfin brienamie. Neteiktu ka kāds no viņiem ļoti stipri atšķiras. Tīri ja lašu sezonā plāno brist, tad abi kalpos gana ilgi, bez problēmām. Noteikti atceramies par drošību, jostu ap vidu. Zābakus arī jāizvēlas rūpīgi, lai zole neslīd. Var ņemt speciālos zābakus brienamajiem, vai arī ņemt putu, vai jebkurus citus, kas neslīd

Atbildēts: 28.novembris 2018, 09:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā CAT

Jā spininga garums ir 2.30. akcija fast es sogad sāku spiningot tapec tādu kātiņu iepirku lai var padzigot un ar kadu vobleri iemest :) kādas Jūsu domas.?

Atbild Mārtiņš Babris

Principā varēsi gan džigot, gan arī ietvičot voblerus, tiesa par cik neesmu pat turējis rokās šo spiningu, grūti ko smalkāk teikt. Faktiski testa diapazonā, vajadzētu pamēģināt dažādus mānekļus, tad jutīsi vai ir vai nav :)

Atbildēts: 28.novembris 2018, 08:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā CAT

Sveiki. Ir spininga kāts Akara Teuri. Lētais gals. Tests 14-35 grami. Pītā aukla 0.15. Vai ar šo var normāli izraustīt voblerus orbit110 17gr. Un rudra 130 23 grami.?? Vai labāk būtu mazāks tests?? Šogad sāku spiningot. Un vai ar tādu kātu var darboties ar jiggalvam un gumijas manekļiem. Paldies :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Grūti teikt, par cik pats neesmu spiningojis ar Teuri. Tīri pēc testa spriežot, spinings tiks galā ar Rudra, Orbit noteikti. Es pieņemu ka Teuri ir tieši domāts vairāk uz džiga tehniku, visticamāk garums ir kaut kur 2.30m?

Atbildēts: 27.novembris 2018, 16:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers