Gints Zeiļa

Gints Zeiļa

Laivu, laivu motoru, eholotu un citu ar laivām saistītu nianšu eksperts, kura profesionālā pieredze krājusies daudzu gadu garumā izzinot, testējot un piedāvājot makšķerniekiem dažāda veida laivas un to aprīkojumu, bet interese un zinātkāre par šo tēmu augusi līdzi jau no mazotnes.

Gints ir arī aizrautīgs spiningotājs, brendīgu makšķerlietu pārzinātājs, aktīvs Latvijas Čempionāta un citu spiningošanas sacensību dalībnieks, 2014. Gada Latvijas Kausa spiningošanā 1. Vietas ieguvējs individuālā vērtējumā un biedrības „Sporta makšķerēšanai” valdes loceklis.

Atbildes

Jautā elwiss

Sveiks, Gint!

Vēlētos saņemt Tavu viedokli spininga izvēlē priekš vobleriem +/- 110mm ar iegrimi līdz 4m.

Ir noskatīti divi varinati:

Team Salmo Vantage 8-28g. TSVA-762EF

Ballistic-X Jigger 2, 4m tets 7-28g

Paldies!

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks. Mans ieteikums būtu izvēlēties Vantage, labi varēs ietvičot voblerus līdz 130mm. Ja domā izmantot ne lielākus voblerus par 110, tad ieteiktu skatīties zemāku testu.(reālais tests šim kātam ir augstāks kā norādīts) Balistic vairāk ir universāls spinings, kas derēs krankiem, rotiņiem, sūpiņiem utt.

Atbildēts: 12.janvāris 2017, 16:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rama

Sveiki! Vēlos pamēģināt patvičot voblerus,varbūt, varat ieteikt kādu kātu(tests,garums), žilku pirkt ?

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks. Kātu ieteiktu 2.10 garumā ar augšējo testu 25 grami. Kātam jābūt asam (ātras akcijas). Auklu ieteiktu izvēlēties pīto, vēlams Japāņu ražojuma ar izmēru 1.2 (Gosen, Varivas, Sunline)

Atbildēts: 18.oktobris 2016, 15:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Tarakans

Sveiks!

Gribēju uzjautāt tev varbūt vari pakomentēt augstā gala nexus RB-111 kostīmu sēriju? Tavuprāt, ir savas naudas vērts? Un kādos apstākļos ar viņu ir komfortabli? Vai tiešām var nosegt temperatūras diapazonu sākot ar agru rudeni līdz vēlam pavasarim? Vai ir kādi ieteikumu universālam, labak kostīmam?

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks! RB-111 ir super! Pats valkāju jau otro sezonu, gan vēlā rudens copē, gan ziemā uz ledus un abās situācijās jūtos komfortabli. Arī agrā rudenī, ja gaisa temperatūra ir virs +10 var vilkt šo kostīmu, tikai jāizņem ārā iekšējā dūnu jaka, savukārt to var vilkt arī pašu par sevi atsevišķi. Kostīms ir viegls, silts un kustībās tik ērts, ka sajūta ir tāda, ka esi plānā vasaras kostīmā, nevis biezā ziemas apģērbā. Ūdeni nelaiž cauri vispār un iesvīst arī nevar, ja vien pareiza termo veļa apakšā. Cena, jā nu varētu būt labāka, bet augstas kvalitātes produkti nevar maksāt lēti, jo izejvielas nevar būt lētas pašas par sevi. Shimano apģērbi ir sevi ļoti labi pierādījuši jau vairāku gadu garumā, piemēram, pašam ir arī Xtreme, kas paredzēts skarbiem ziemas apstākļiem, kalpo jau septīto sezonu un tā īpašības nav mainījušās. Ja negribas tik daudz tērēties, var papētīt arī RB114 (GoreTex) un RB024, arī jaunajam RB014 (GoreTex) nav ne vainas. Un siltumu var regulēt ar termoveļām un flīsa apģērbu.

Atbildēts: 4.oktobris 2016, 22:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andzs90

Sveiks!

Es plānoju pārbūvēt Progress2 motorlaivu, bet nevaru īsti izdomāt vai taisīt ar distances vadību t.i. stūres konsoli vai tā kā tavam Progress4 ar rokas.

1. Ar cik lielām papildus izmaksām apmēram jārēķinās taisot ar konsoli? Jo cik noprotu dzinējs ar distances vadību arī būs dārgāks un + vēl stūres sistēma..

2. Cik lielu dzinēju progresam labāk izvēlēties?

3. Cik redzēju tavam progresam bija 20zs. Kādu ātrumu ar to varēja attīstīt?

Paldies iepriekš!

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks. Motoru ieteiktu izvēlēties 30 Zs. Taisot distances vadību sadārdzinājums uz visu aprīkojumu ir diezgan paliels. Jāizbūvē konsole, stūres mašīnīte, troses un pērkot jaunu motoru pats motors ar distances vadību arī būs dārgāks. Vēl jārēķinās, ka konsole aizņem laivā vietu un samazinās platība, lai ērti copētu. Es ieteiktu palikt pie rumpeļa vadības. Ar 20zs Progress 4 iet aptuveni 40 km/h

Atbildēts: 4.oktobris 2016, 22:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trio

Sveiks Gint!

Kādā no Oltes raidījumiem manīju, ka izmanto TENRY kātu, tātad pieredze tev ar viņiem ir.

Pats skatos uz LKS710MH, 1-12 gr, varbūt vari nedaudz pakomentēt šo kātu, interesē kādu auklu tu ieteiktu šim kātam un kādus gramus viņš ir jau jūtīgs?

Atbild Gints Zeiļa

Patika man tas kātiņš, ļoti jūtīgs, bet nu trausls bez gala, salauzu 2 reizes. Labi darbojas no 5 līdz 10 gr. ar auklu 0.6 pēc japāņu izmēriem.

Atbildēts: 20.jūlijs 2016, 14:27 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā irs

Labvakar, jautājums ir par suzuki 2.5 dzesēšanu, nomainīju sukniti, blīves vis itka jauns bet par tām divām sprauslam ūdeni ļoti knapi spļauj laukā un motors karst, varbūt ir kāda ideja ko darīt? Liels paldies

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks. Ja tas ir vecās paaudzes 2.5, tad stŗukla sāk nākt tikai tad , kad motors uzsilis līdz 50 grādiem un atveras termostats. Ja jaunais, tad strūklai jānāk visu laiku.

Atbildēts: 20.jūlijs 2016, 14:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cops67

Labdien, par motoriem, vai mercury 6 ir pieejams ar generātoru?

Atbild Gints Zeiļa

Labdien. Diemžēl nē. Ja ir vajadzība pēc ģenerātora, tad Honda 5 zs, bet jāpievērš uzmanība ir modelis ar un bez.

Atbildēts: 6.jūnijs 2016, 19:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bba

sveiks. kadas atsauksmes par deepera jaunajam versijam?

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks! Jā, tik tikko jaunie modeļi ir nonākuši pie klientiem un viens jau ir pacenties izmēģināt. Saka, ka savienojuma, darbības ātruma un attāluma diapazona ziņā ar pirmo versiju, ko bija iegādājies gadu atpakaļ, nevar ne salīdzināt! Skatīsimies kā patiks pārējiem un braukšu pats testēt, tad varēšu kaut ko vairāk nokomentēt.

Atbildēts: 28.aprīlis 2016, 22:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Indioz

Sveicināts!

Jautājums par Minn Kota elektromotoru un akumulātoru. Plānoju iegādāties Minn Kota ENDURA MAX 55 un dziļās izlādes akumulatoru MINN KOTA EU DC110, 110Ah, vai šāda kombinācija nodrošinās copi dienas garumā (ar saprātīgiem pārbraucieniem), vai tomēr tik jaudīgs motors iztukšos akumulātoru ļoti ātri un cope beigsies stipri priekšlaicīgi?

Varbūt kāds komentārs par izvēlēto motoru un akumulātoru, cik tā ir saprātīga izvēle, vai varbūt iesaki ko citu.

Atbild Gints Zeiļa

Labdien! Lai saprastu par izvēles pareizību vajadzētu zināt uz kādas laivas tas tiks lietots. Ja tās ir īres laivas, vai privātā piepūšamā vai stiklašķiedras līdz 4m, pilnīgi pietiks pat arī ar Endura MAX 45. Tā kā šie motori līdz pat piecām reizēm mazāk tērē enerģiju kā C2 modeļi, tad ar 110Ah būs gana pilnai copes dienai.

Atbildēts: 28.aprīlis 2016, 22:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jaazeps

shobriid ir lowrance x4pro doma mainiit uz RAYMARINE DRAGONFLY 4 DV vai DVS. jautaajums - vai cilveeks kas nav ar iipashaam praata speejaam apveltiits eholotes saprashanaa (es) jutiis kaadu taustaamu atskiriibu (labaak uzraada zivis kas tiesi ir upes gultnee un visu kas veel buutu jaaredz tajaa ekraanaa ) ? un vai shos modelus varees apskatiit izstaadee un uzzinaat kas ar viniem jaadara lai zivi ieraudziitu? :)

Atbild Gints Zeiļa

Sveiks. Ieteiktu izvēlēties Raymarine 4DVS, tad varēs gan labi sprast grunts cietību, redzēs zivis, krūmus un ūdens zāles. Vērts veco aparātu mainīt noteikti ir, atšīrība būs ļoti jūtama, tehnoloģijas uz priekšu ir pagājušas straujiem soļiem.

Atbildēts: 4.aprīlis 2016, 15:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager