Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā Zupa1980

Mans novērojums rudenī līnis trāpās lieli eksemplāri. Vai tā ir citos dīķos ? Un vai nakts tārps līnim ir labākā ēsma?

Atbild Einārs Siliņš

Tava pieredze varētu būt vairāk saistīta ar līņu daudzumu noteiktā ūdenskrātuvē, jo ir ūdeņi kur līnis nemaz neizaug, teiksim, līdz kilogramam. Savukārt ir vietas kur līņu populācija ir maza, bet eksemplāri lieli. Līdz ar to man šķiet, ka visu izšķir tieši ūdenskrātuves īpatnības.

Par ēsmām runājot naktenis ir viena no top, bet ne kā vienīgā visiecienītākā ēsma līnim. Ja ūdenskrātuvē būs daudz karpu un to makšķernieku, tad līnim ļoti labi garšos arī kukurūza. Ir bijušas copes reizes kad līnin nakteni pilnībā ignorē, bet ņem balto tārpu bunti.

Atbildēts: 15.septembris 2023, 12:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Reinjonkuls

Sveiks!
Gribu nelielā lauku dīķī piebarot un mēģināt noķert līni. Līņi dīķī ir, vietējie velk. Būšu te kādu nedēļu, esmu sapircis barību, bet nesaprotu cik bieži vajadzētu punktu barot? No rīta un vakarā? Vai biežāk?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ar tiem dīķiem un viņu lielumiem ir interesanti. Es te tā ar mazu piebildi pirms atbildu uz jautājumu. Vieniem, Lādzēnu dīķi, ar aptuveni 330 ha brīvā ūdens skaitās maza ūdenskrātuve un jāsargā :)))), bet citam 4 ha jau plaša zona :)))). Nu tas tā, starp citu. Ja nopietni, tad patiesībā patreizējais mirklis ir tāds, ka līnis, kaut ūdens vēl ir nosacīti silts, un izskatās, ka vēl pat šonedēļ uzsils ( atkarībā no dziļuma), tad iebarojamo barību vari taisīt spēcīgu. Tas nozīmē, ka zemi klāt vari likt ¼ daļu no kopējā apjoma. Ja tev dīķī ir daudz mazās zivis, tad protams, izvēlies vienu konkrētu vietu un to baro. Līnis pienāks un mazie aizmuks, jo šamais ir diezgan agresīvs pret citiem ēdājiem. No rīta vai vakarā? Tagad augustā jau vakarā. Rīta cope tā īsti nestrādā tāpat kā līņu izsēdēšana naktī. Protams, tas nav apgalvojums. Es vienkārši skatos un piefiksēju kas notiek ezeros uz līņiem jau gadiem ilgi un šādi secinājumi tieši par augusta mēnesi. Par iebarošanas daudzumu teikšu, ka tās pašas 7 bumbas tev būs jāiemet, bet pamēģini izvēlēties divas vai pat trīs vietas un mazlietiņ padažādot iebarojamo barību ar atraktoriem. Piemēram, kilograms gatavās barības, nedaudz zemes un slieku atraktors. Nākamais, cita iebarojamā barība, nedaudz zeme un marcipāns vai marcipāna iebarojamā barības paka. Ja zivs pien tevis pazīst kukurūzu, tad cita versija ar kukurūzas graudiem, plaucētiem baltajiem un pāris medus karotēm. Uz āķa, patreiz, es viennozīmīgi liktu nakteni. Nu kaut kā tā….

Atbildēts: 16.augusts 2023, 11:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā osis34

Ladzenos lini vel var nokert? Gribetos aizbraukt pameginat.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, līņu cope iet pilnā spēkā.

Atbildēts: 14.augusts 2023, 08:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks, mans jautājums ir par brekšu copi Daugavā, vietā kur copēju 10-15m no krasta ir kante apaugusi ar asajiem gliemežiem, bieži vien labs breksis pārgriež pavadu un čau,pavada man ir0,18 aukla pītā 0,16 mono šoklīderis 0,3 8metri,fīderis 3,90m.,,ko tu ieteiktu,resnāku pavadu,vai forsēt izvadīšanu lai nezaudētu labas zivis??? Paldies par atbildi

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Gliemežvāki, lielāki vai mazāki, visur zem ūdens ir makšķerniekam bēdu ieleja.:((( Sistēma ir pareiza un tur grūti ko jaunu ieteikt, bet kaut ko pārgudri te uzrakstīt nav manā dabā. Nezinu kāda tev barotava. Es lietotu plastmasas un tās kurām ir gar malām “spārniņi”. Vismaz to ūdens blīvums cels uz augšu. Breksis tāpat pēc piecirtiena vilks visu parikti sākumā pa grunti. Es mēģinātu iebarot un pārvilināt breksi tālāk no kants. Nav taču problēma uztaisīt galdu arī uz 40 metriem un breksis Daugavā ir pilnīgi visos dziļumos. Tad, pēc piecirtiena, gabaliņu pavelkot zivs tomēr sāks pagurt un celsies augšup. Nu kaut kā tā.

Atbildēts: 13.augusts 2023, 08:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Ja brauc darba dienä uz copi Lãdzènos ieprieks jãpiesaka laiva ; vai var drosi braukt tãpat ,laivu pietiks ? Paldies par atbildèm

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Pagaidām var braukt droši arī brīvdienās, bet sākot ar septembri ieteicams laivu laicīgi pieteikt. Ne asakas!

Atbildēts: 8.augusts 2023, 19:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks! Saki kāda materiāla pavadu labāk izmantot līdaku copē uz dzīvo zivtiņu, līdz šim izmantoju resno\20kg\kevlāru,,un kāda garuma un resnuma,ja copē ar pludiņu?? Paldies par atbildi!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Agrākos gados pats krāmējos ar metāla pavadiņām, bet tās, pēc līdaku copes mēdza visādi sačokuroties aizliekties un bija jāmaina. Tad pamēģināju tītāna pavadas un arī nepatika. Tagd jau daudzus gadus esmu palicis pie florkarbona pavadiņām. Ja spiningošanai uz līdakām, tad no 0,5 - 0,7 mm, bet pludiņam ar dzīvo 0,4 mm. Taču copes bodēs jautā tieši pēc pavadiņu materiāla un nevis tā fļurika kas domāts pludiņmakšķerei kā pamataukla.

Atbildēts: 6.augusts 2023, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks! Jautājums par zandartu copi Daugavā,uz grunteni liku 1metru garu pavadu un mazu karūsiņu uz vienžubura āķa aiz muguras,3 copes un pa tukšo,piecērtot neko nejutu,,, zvaniņš mazs viegls,aukla brīva,cope kārtīga,bet piecērtot nekā, varbūt āķi kabināt aiz lūpas???āķis owner pin hookN 6 izvelkot zivtiņa beigta, sakošļāta??posms Daugava pie Ogres,aiz veču Kolhoza 0,5 km uz Ikšķiles pusi,, Paldies par atbildi !!!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es atkārtošos, ka ja gribi izjust plēsoņas copi nekad neliec vienžubura āķi. Man abi vecākie dēli gribēja ilgstoši pierādīt pretējo līdz piekrita senča teiktajam:))))), Liec duvžuburi, vai pat trīsžuburi. Vienmēr, ķerot jebkuru zivi, iepriekš padomā par šis zivs mutes lielumu un agresivitāti. Tavā gadījumā zandarts ņems agresīvi, bet mute ir pilna ar kauliem un maz gaļas kur āķim aizķerties! Samam ir gaļīga mute, bet ar ļooooooti biezu ādu. Tātad ar grunteni tev viņu piecirst tā īsti nesanāks. Nav jau tā, ka neko nenoķersi, bet 80 % aizies. Saspiežot lūpas, pēc ēsmas satvēriena, jebkura zivs āķi var nolikt ar ēsmu plakaniski. Nu tad pats padomā kā sanāk? Tu piecirtiena brīdī vienkārši izrauj dzīvo zivtiņu( tavā gadījumā) no mutes ārā! Mans ieteikums lieto divžuburi, ar maksimāli īsu kātiņu, florkarbona pavadiņu, bet to kas ir fļurika pavada, nevis parastā aukla. Vēl, sēžot ar gruntene'm no krasta nedari to kļūdu ko dara daudzi un tas ir nenostiep auklu( vai atkarini zem smaguma 30 cm). Atlaistai auklai, uz plēsīgo zivi, ir jābūt vismaz tava makšķerkārta garumā. Labākais variants, ieliec, kā uz butēm, trubā vai dzelzs statīvā ja vieta atļauj. Noregulē bremzi un viss sanāks! Ne asakas!

Atbildēts: 1.augusts 2023, 12:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zigislapsa

Sveiciens līņu (un arī citu zivju) speciālistam.
Esmu tipiskais citu zivju makšķernieks, kas uz Jāņiem ieinteresējās par līņiem. Tāpēc esmu lasījis vismaz 2 jūsu rakstus par līņiem “Copes lietās” un diezgan daudz atbilžu par šo tēmu.
Vistuvāk Babīte (Lādzēni tomēr baigi tālu), vairākas reizes šogad mēģināju makšķerēt tur, bet pa nullēm.
Redzēju skaistus līņus (saulainā dienā) virs nepārtraukta ūdenszāļu klājuma (eglīte). Iebaroju vietā, kur zāļu klājums plānāks (~10cm), kopējais dziļums ap 1m, pēc iebarošanas viss vārījās, bet līdz tumsai dabūju tikai duci ruduļu (nelielus).

Mēģināju Babītes kanālā, dzilums ap 2,5m udensrožu pudura malā (arī tur uz grunts neliels nepārtraukts zāļu klājums), saķēru tikai plicīšus un asarīšus un tml.

Jautājums - kurā vietā jūs mēģinātu tos meklēt, iebarot un makšķerēt? Rakstījāt, ka “eglītei” nē.
Jaunās niedres un meldrāji, ko ieteicāt, vasaras 2. pusē diez ko vairs nav.
Burbulīšus Babītē nav izdevies ievērot.

Vai tai vajadzētu būt kādai garai meldru sienai, kurai priekšā nav zāļu un gar kuru tad varētu būt kādas līņu takas, vai tomēr kas cits?
Kur jūs lūdzu ieteiktu mēģināt? Paldies!
Zigis

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tā īsti nesapratu vai Babītes kanāls ir domāts tas pats Varkaļu kanāls? Es tur līni necopētu. Tur vislabāk ir sēdēt uz brekšiem un plēsējiem. Vislabākās vietas uz līņiem ir Spuņciema kanāls pa kuru Babītes ezerā brauc iekšā laivas. Šeit ir vislabākās vietas un drošākais variants, ka tiksi pie zivīm. Tur gan ir gabaliņš jānoiet ar kājām, bet, jo tuvāk tiksi ezeram, jo labāki būs rezultāti.

Atbildēts: 30.jūlijs 2023, 11:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks! Man ir jautājums par zandartu copi Daugavā dienas laikā! Labāk ir dzīvā zivtiņa vai fileja un ar kādu sistēmu, āķis divžuburs,labāk meklēt tuvāk krasta kantei vai arī tālāk dziļumā?domāju blakus fīderim uz grunteni,vēži nenoēdīs fileju??? Paldies par atbildi!!,lai tev laba Veselība!!!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Te būtu papildus jautājums kurš ir tas posms kur tu copē. Ja tur ir signālvēži, tad labāk dzīvā zivtiņa metru garā pavadiņā ar vienžubura āķi. Tas mazāk traumēs dzīvo un būs ilgāk dzīva. Fileju rāpuļi apsēdīs un nelaidīs zandartu klāt. Divžubura āķis noteikti būs efektīgāks filejas ēsmai. Par vietu. Patreiz signālvēži atkāpjas uz dziļumu un tūlīt ies mainīt čaulu. Salīdzinoši ar ezeru vēžiem tie vairs uz rudeni neatgriežas apritē tāpēc noķersi mirkli kad vēži pazūd un tad cope pa kantīm (dienas vidū), pievakarēs, naktī un rīta copē tuvāk krastam kur zandarts nāk baroties ar sīkzivi.Yte arī mazāk vēžu un nepavisam nav jāmeklē dziļumi. Pilnībā pietiek ar 3-5m.

Ne asakas!

Atbildēts: 18.jūlijs 2023, 09:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā xctaps

Sveiciens,

Ar līņu copi nodarbojos jau sen, bet pārsvarā copēju uz pamatīgu čupu balto vai pamatīgu pušķi mēslu slieku, nekad nav bijušas problēmas, uz oēdējo copi biju paņēmis baltos un nakteni, divus līņus dabūju tieši uz naktstārpa, bet radās pārdomas ... kāda izmēra āķi izmantot naktstārpam? Uz āķa likt visu tārpu vai tikai pusi? Pēdējā copē izmantoju 6izmēra owner pin hook āķi, bet komfortabli uz tā uzlikt varēju tikai pusi no tārpa ... varbūt lieko to nepareizi vai āķis par mazu?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu būtu muļķīgi visu laiku mainīt āķus atkarībā no tā kāda ir ēsma tāpēc es arī izmantoju 6 vai 8 Nr., bet nakteni, pēc pirmā dūriena, uzvelku augšā virs āķa uz auklas, un tad pārējo daļu uz āķa. Pēc tam jau viņš tāpat sašļuks uz leju taču no āķa nost nemauksies.

Atbildēts: 29.jūnijs 2023, 19:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager