Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā reksan

Sveiks! Kāda ūdens temperatūra Lādzenos? Meldri jau padīguši? Nākamnedēļ sola siltāku laiku, jāsāk līņu kungam kustēties. Varbūt kāds jau ir piemānīts?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Par nedēļu esi jau nokavējis, jo viss jau notiek. Līņi ķeras.

Atbildēts: 11.maijs 2024, 08:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā skorpions

Labdien !
Mans jautājums .....
Vai praksē ir mēģināts savienot multiplikātorspoli un pludiņmakšķeri ? Saprotu, ka pludināšanai varētu būt labi, bet kā varētu būt, ja multiplikātoru domājams izmantot, kā bezinerces spoles aizstājēju ?

Atbild Einārs Siliņš

Labdien. Praksē, pludiņmakšķerei izmantor multiplikatoru, neesmu pat aizdomājies. Taču no teorijas ņemot kāpēc gan nē. Taču tad multiplikatoram ir jābūt augstas klases ar neadekvātu ciparu attiecībā pret bezinerces spoli kur pludiņmakšķerei pioetiks ar lēto spoles galu. Viss iemesls ir saistīts ar mazu pludiņa un atsvariņa iemešanas attālumu. Cik jūtīga būs multiplikatora spolīte. Dārgais gals, ja izmanto, piemēram, džerkam spēj ļoti tālu aizlidināt arī 3 gr smagu rotiņu.

Jautājums vai nepieciešams sarežģīt jau izdomātu divriteni, ja tas tāpat ekselenti teicami strādā….:))))

Te gan var pieminēt citu piemēru, ka es džerkojot, kad vismaz 90% spiningotāju izmanto multiplikatoru, izmantoju bezinerces spoli. Nu jau būs vairāk kā 10 gadi kad nonācu pie šāda secinājuma, ka man ir ērtāk. Turklāt jebkurš māneklis lido tālāk. Pie dzidriem un sekliem ūdeņiem te jūtu priekšrocību attiecībā pret multiplikatora spoli.

Tāpēc šoreiz laikam uz tavu jautājumu atbildēšu, ka der pamēģināt, jo citādi kā uzzināsi patiesību? Katrā gadījumā, piemēram, copei ar smagākiem pludiem tālākai darbībai multiplikators strādās.

Atbildēts: 6.marts 2024, 18:54 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Artix

Sveiks, Einār!
Kur Ogres novadā, agrā pavasarī meklēt "lielo" raudu? Vēlos makšķerēt ar pludiņu.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Vēl jau par agru lai cik tā saulīte jauki sildītu. No ledus Ogres upes grīvā lielā rauda jau bija.

Tātad tepat jau ganās, bet pati cope notiek pie Ogres hes vai arī kartona fabrikas dambja. Vieta viena un tā pati.

Atbildēts: 5.marts 2024, 10:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Mans novērojums rudenī līnis trāpās lieli eksemplāri. Vai tā ir citos dīķos ? Un vai nakts tārps līnim ir labākā ēsma?

Atbild Einārs Siliņš

Tava pieredze varētu būt vairāk saistīta ar līņu daudzumu noteiktā ūdenskrātuvē, jo ir ūdeņi kur līnis nemaz neizaug, teiksim, līdz kilogramam. Savukārt ir vietas kur līņu populācija ir maza, bet eksemplāri lieli. Līdz ar to man šķiet, ka visu izšķir tieši ūdenskrātuves īpatnības.

Par ēsmām runājot naktenis ir viena no top, bet ne kā vienīgā visiecienītākā ēsma līnim. Ja ūdenskrātuvē būs daudz karpu un to makšķernieku, tad līnim ļoti labi garšos arī kukurūza. Ir bijušas copes reizes kad līnin nakteni pilnībā ignorē, bet ņem balto tārpu bunti.

Atbildēts: 15.septembris 2023, 12:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Reinjonkuls

Sveiks!
Gribu nelielā lauku dīķī piebarot un mēģināt noķert līni. Līņi dīķī ir, vietējie velk. Būšu te kādu nedēļu, esmu sapircis barību, bet nesaprotu cik bieži vajadzētu punktu barot? No rīta un vakarā? Vai biežāk?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ar tiem dīķiem un viņu lielumiem ir interesanti. Es te tā ar mazu piebildi pirms atbildu uz jautājumu. Vieniem, Lādzēnu dīķi, ar aptuveni 330 ha brīvā ūdens skaitās maza ūdenskrātuve un jāsargā :)))), bet citam 4 ha jau plaša zona :)))). Nu tas tā, starp citu. Ja nopietni, tad patiesībā patreizējais mirklis ir tāds, ka līnis, kaut ūdens vēl ir nosacīti silts, un izskatās, ka vēl pat šonedēļ uzsils ( atkarībā no dziļuma), tad iebarojamo barību vari taisīt spēcīgu. Tas nozīmē, ka zemi klāt vari likt ¼ daļu no kopējā apjoma. Ja tev dīķī ir daudz mazās zivis, tad protams, izvēlies vienu konkrētu vietu un to baro. Līnis pienāks un mazie aizmuks, jo šamais ir diezgan agresīvs pret citiem ēdājiem. No rīta vai vakarā? Tagad augustā jau vakarā. Rīta cope tā īsti nestrādā tāpat kā līņu izsēdēšana naktī. Protams, tas nav apgalvojums. Es vienkārši skatos un piefiksēju kas notiek ezeros uz līņiem jau gadiem ilgi un šādi secinājumi tieši par augusta mēnesi. Par iebarošanas daudzumu teikšu, ka tās pašas 7 bumbas tev būs jāiemet, bet pamēģini izvēlēties divas vai pat trīs vietas un mazlietiņ padažādot iebarojamo barību ar atraktoriem. Piemēram, kilograms gatavās barības, nedaudz zemes un slieku atraktors. Nākamais, cita iebarojamā barība, nedaudz zeme un marcipāns vai marcipāna iebarojamā barības paka. Ja zivs pien tevis pazīst kukurūzu, tad cita versija ar kukurūzas graudiem, plaucētiem baltajiem un pāris medus karotēm. Uz āķa, patreiz, es viennozīmīgi liktu nakteni. Nu kaut kā tā….

Atbildēts: 16.augusts 2023, 11:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā osis34

Ladzenos lini vel var nokert? Gribetos aizbraukt pameginat.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, līņu cope iet pilnā spēkā.

Atbildēts: 14.augusts 2023, 08:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks, mans jautājums ir par brekšu copi Daugavā, vietā kur copēju 10-15m no krasta ir kante apaugusi ar asajiem gliemežiem, bieži vien labs breksis pārgriež pavadu un čau,pavada man ir0,18 aukla pītā 0,16 mono šoklīderis 0,3 8metri,fīderis 3,90m.,,ko tu ieteiktu,resnāku pavadu,vai forsēt izvadīšanu lai nezaudētu labas zivis??? Paldies par atbildi

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Gliemežvāki, lielāki vai mazāki, visur zem ūdens ir makšķerniekam bēdu ieleja.:((( Sistēma ir pareiza un tur grūti ko jaunu ieteikt, bet kaut ko pārgudri te uzrakstīt nav manā dabā. Nezinu kāda tev barotava. Es lietotu plastmasas un tās kurām ir gar malām “spārniņi”. Vismaz to ūdens blīvums cels uz augšu. Breksis tāpat pēc piecirtiena vilks visu parikti sākumā pa grunti. Es mēģinātu iebarot un pārvilināt breksi tālāk no kants. Nav taču problēma uztaisīt galdu arī uz 40 metriem un breksis Daugavā ir pilnīgi visos dziļumos. Tad, pēc piecirtiena, gabaliņu pavelkot zivs tomēr sāks pagurt un celsies augšup. Nu kaut kā tā.

Atbildēts: 13.augusts 2023, 08:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Ja brauc darba dienä uz copi Lãdzènos ieprieks jãpiesaka laiva ; vai var drosi braukt tãpat ,laivu pietiks ? Paldies par atbildèm

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Pagaidām var braukt droši arī brīvdienās, bet sākot ar septembri ieteicams laivu laicīgi pieteikt. Ne asakas!

Atbildēts: 8.augusts 2023, 19:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks! Saki kāda materiāla pavadu labāk izmantot līdaku copē uz dzīvo zivtiņu, līdz šim izmantoju resno\20kg\kevlāru,,un kāda garuma un resnuma,ja copē ar pludiņu?? Paldies par atbildi!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Agrākos gados pats krāmējos ar metāla pavadiņām, bet tās, pēc līdaku copes mēdza visādi sačokuroties aizliekties un bija jāmaina. Tad pamēģināju tītāna pavadas un arī nepatika. Tagd jau daudzus gadus esmu palicis pie florkarbona pavadiņām. Ja spiningošanai uz līdakām, tad no 0,5 - 0,7 mm, bet pludiņam ar dzīvo 0,4 mm. Taču copes bodēs jautā tieši pēc pavadiņu materiāla un nevis tā fļurika kas domāts pludiņmakšķerei kā pamataukla.

Atbildēts: 6.augusts 2023, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks! Jautājums par zandartu copi Daugavā,uz grunteni liku 1metru garu pavadu un mazu karūsiņu uz vienžubura āķa aiz muguras,3 copes un pa tukšo,piecērtot neko nejutu,,, zvaniņš mazs viegls,aukla brīva,cope kārtīga,bet piecērtot nekā, varbūt āķi kabināt aiz lūpas???āķis owner pin hookN 6 izvelkot zivtiņa beigta, sakošļāta??posms Daugava pie Ogres,aiz veču Kolhoza 0,5 km uz Ikšķiles pusi,, Paldies par atbildi !!!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es atkārtošos, ka ja gribi izjust plēsoņas copi nekad neliec vienžubura āķi. Man abi vecākie dēli gribēja ilgstoši pierādīt pretējo līdz piekrita senča teiktajam:))))), Liec duvžuburi, vai pat trīsžuburi. Vienmēr, ķerot jebkuru zivi, iepriekš padomā par šis zivs mutes lielumu un agresivitāti. Tavā gadījumā zandarts ņems agresīvi, bet mute ir pilna ar kauliem un maz gaļas kur āķim aizķerties! Samam ir gaļīga mute, bet ar ļooooooti biezu ādu. Tātad ar grunteni tev viņu piecirst tā īsti nesanāks. Nav jau tā, ka neko nenoķersi, bet 80 % aizies. Saspiežot lūpas, pēc ēsmas satvēriena, jebkura zivs āķi var nolikt ar ēsmu plakaniski. Nu tad pats padomā kā sanāk? Tu piecirtiena brīdī vienkārši izrauj dzīvo zivtiņu( tavā gadījumā) no mutes ārā! Mans ieteikums lieto divžuburi, ar maksimāli īsu kātiņu, florkarbona pavadiņu, bet to kas ir fļurika pavada, nevis parastā aukla. Vēl, sēžot ar gruntene'm no krasta nedari to kļūdu ko dara daudzi un tas ir nenostiep auklu( vai atkarini zem smaguma 30 cm). Atlaistai auklai, uz plēsīgo zivi, ir jābūt vismaz tava makšķerkārta garumā. Labākais variants, ieliec, kā uz butēm, trubā vai dzelzs statīvā ja vieta atļauj. Noregulē bremzi un viss sanāks! Ne asakas!

Atbildēts: 1.augusts 2023, 12:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager