Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā bebriits

Sveiks meistar.Jautājums tāds- gribas gumijas laivu 360.Ar cieto grīdu svars 70 kg.Kādu un cik jaudīgu elektromotoru ieteiktu?Paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es pats sev tiko paņēmu šā gada jaunumu New Brand Thrust PowerXLT65 Outland. Esmu ļoti apmierināts gan ar jaudu, ātrumu un zemo elektrības patēriņu attiecībā uz akumulatoru. Jā cena mazliet kož, jo ir virs 400 eur, bet te arī tūlīt jārēķinās, ka kā jau visas lietas, tad kaut kad tev tas motors arī būs jāremontē! Outland gadījumā ir pilns servis Salmo darbnīcā kas savukārt nav iespējams piemēram, ar Minn Kota motoriem. Es tiešām iesaku!

Atbildēts: 28.septembris 2022, 14:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jeeska

Sveiks. Nekad neesmu bijis Jūsu dīķos. Jautājums...tikai elrktro motors vai drīkst arī ar mazu benzīna motoru2.5 vai 3.5. Cik Jums laiva uz īri maksā?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Drīkst tikai ar elektromotoru. No vienas personas ir 5 eur licence un 10 eur laiva.

Atbildēts: 24.septembris 2022, 12:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks. Kā tagad ar brekšiem Daugavā pie Pie Ogres? Daudz darba netieku uz copi,,Kādu barošanas stratēģiju tu izvēlētos, ja tev būtu ierobežots copes laiks No deviņiem rītā līdz pieciem vaksrā???kāda barības un zemes attiecība?vieta klusa tur kāds copē ļoti reti

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nekādu īpašu izmaiņu salīdzinoši ar iebarošanu vasarā patreiz nevajag darīt. Vienīgais, kas jāņem vērā, ir tas, ka, jo tuvāk ziemai, jo baltās zivis pulcējas vienkopus lielos baros. Tādejādi var sanākt, ka tavā vietā brekšu nemaz nav :)))). Varētu sanākt tā, ka iznāk pameklēties mainot vietu un ne jau pa desmit metriem. Tgad baltā zivs ņem visu gaišo dienas daļu un nav vajadzīgi agrie rīti vai vēlie vakari.

Atbildēts: 16.septembris 2022, 14:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Einār...Netālu no Dobelniekiem atradu vecu ugunsdzēsēju dīķi kur ķērās skaistas zelta un sudraba karūsas
......ar ēsmām viss skaidrs,bet kā ar iebarošanu,,barot ar tīru barību vai jaukt ar zemi,,dīķī ir daudz purva mailes un vīķes ,kā iebaro ,tā smalce klāt,,,Paldies par atbildēm!!!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pieķeršos pie vārda Neliels. Ja ir daufz sīču, tad iebarojot tu uzvārīsi katlu un kaut cik prāvāka zivs ēsmai klāt netiks. Tāpēc es nebarotu nemaz.

Atbildēts: 6.septembris 2022, 08:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Einār! Tev copes lietās ir profils,aizsūtīju tev vēstuli par vēžiem,ja sanāk laiks ,izlasi ,,,,,Kā ir ar Lorpio barībām,esi mēģinājis? Daudzi slavē ka labāks par Traper? Paldies par atbildēm.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Sory, bet nav nekas par vēžiem….Kaut kas tev nebūs sanācis, jo līdz manīm nav info atnācis. Ar Lorpio barībām neesmu darbojies. Pat nezinu kas tās tādas ir un no kurienes. Painteresēšos tīri intereses pēc. Ja gribi kaut ko zināt bez citu komentāriem, tad raksti uz epastu. einis2@inbox.lv

Atbildēts: 27.augusts 2022, 13:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazinaisogre

Sveiks es jaunpienācējs gribēju apjautāties par Zandartu copi Daugava. Uz grunts maksceres. Kur labāk copet Kokneses galā. Un ko likt uz ēsmas.?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pats svarīgākais ir tev savas vēlmes mēģināt piepildīt tieši Daugavas vecajā gultnē. Tas ir faktors Nr. 1. Kā sameklēt veco gultni es tev nevarēšu pateikt, jo nemācēšu GPS iestādīt tev vienkārši rakstiski. Taču ne jau zandarts meklē tikai vecās upes gultnes kantis. Tas nāk nakts stundās arī pameklēt ēdamo pa applūdušām pļavām un to kantīm ar veco gultni. Šādas vietas ir arī jāmeklē. Ēsmai es parasti izmantoju baltās zivs fileju vai pašu miniatūru balto zivi. Raudiņas, mailītes, vīķes un t.t. Divžubura āķis ar pēc iespējas īsāku kātiņu. Pavadiņas noteikti no fluorkarbona pavadām. Metālu neliec, jo zandarts ir ļoti gudrs un māk atšķirt ko viņš jūt un izprot vai ko nejūt, neredz.

Atbildēts: 26.augusts 2022, 20:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Einār. Copēju brekšus Daugavā tepat pie Ogres,vai tagad kad Hes ir nometis ūdeni ir vērts nogaidīt dienas 5--7 lai zivis pierod pie jaunā ūdenslīmeņa??? Saki kādu testu fīderim tu ieteiktu(copēju distancē līdz 50 metriem ,ar barotavām līdz 80 grami))un kā ar garumu,3,60 vai tomēr labāk 3,90))((ir doma iepirkt jaunu fīderi budžets līdz 50-60 eiro).Varbūt vari ko ieteikt?Copēju ar mono auklu,jopītā bieži griežas uz kants un gliemežiem.Paldies par atbildēm.Lai tev laba veselība!!!!!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Par veselību, paldies. Tā noderēs. Es tev pastāstīšu īsu epopeju no viena karpu dīķa Latvijā. Kā nāca brīvdienas tā saimnieks, iepriekšējā naktī, pacēla vai nolaida ūdens līmeni. Loģiski, ka izmainījās spiediens un zivis bija šokā. Cope nekāda! Tāpat ir tagad Daugavā. Kaut ko jau noķersi, bet par cik biju kopš 31. jūlija prom Videnieku kempingā, un pie reizes protams, uz butēm, tad īsti nezinu kas te tagad notiek. Cik zems līmenis, jo pēc atbraukšanas braucu uz darbu Lādzēnu dīķos. Noteikti ir nepieciešamas vismaz 5 dienas lai zivs atžirgtu, aprastu ar situāciju. Mazākie izmēri adaptējas ātrāk. Lielākie vēlāk. Par fīderiem. Es izmantoju 3,90 ar testu līdz 60gr. Barotava, bez barības arī līdz 60gr. Var likties, ka tad taču lūzīs! Nelūzīs, ja metiena brīdī domāsi ar galvu un tā būs domāta ne tikai cepures nēsāšanai. Metienu izdari līganu ar amplitūdu. Nepietin sistēmas augšējo daļu tuvu klāt pie spices. Atstāj maksimāli garāku brīvu pamatauklas garumu. Sistēmu “met debesīs”, nevis kā handbola bumbu vārtos.:)))) Drīzāk var rasties problēmas pie Daugavas augstāka krasta kur zivs jāizdabūn no ūdens ārā. Būs nepieciešams garāks uztveramais tīklīņš. Tas man ir 3,9 m garumā. Toties spicīte fīderim parādīs katru minimālāko copīti, bet zivs ļoti bieži mēdz būt kaprīza. :)))) Fīderim budžets pa 50 - 60 eur…..patreiz? Nūūūū', ja ar talaidēm, ok, bet tā bez saviem 80 eur neiztikt. Vismaz saliec, pērkot veikalā, kopā un paskaties kā rindiņā kārtojas auklas caurlaides gredzeni un vai pats kāts neiet līkumu līkumiem. :))))

Atbildēts: 4.augusts 2022, 14:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā spura

Sveiks,
Uz kādu epastu labāk nosūtīt īsu "nepublisku" jautājumu par butēm?

Atbild Einārs Siliņš

einis2@inbox.lv Te var rakstīt visu kas interesē un nebaidīties no replikām. Atvainojos par kavēšanos ar atbildi jo biju uz butēm 4dienniekā.

Atbildēts: 4.augusts 2022, 14:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Einār. Tu labi pārzini brekšu copi Daugavā pie Ogres, Kā domā tagad un augustā jāliek zeme pie barības(es parasti lieku zemi 1:1)).?vieta kur copēju ir nomaļa,kur reti kāds copē))taisnais posms zem kolhoza))dziļums 7-10 metri, stāva krasta kants,distance 35-40metri,tālāk līdzens,,,uz grunts akmeņi ,un gliemeži,))(tu zini to vietu tagad tur ir privātīpašums,,un kā ar griezto slieku pie barības, nesaradīsies mazie sameļi un ķīši,vai vēži)))?kad Hes dod straumi nones pat 100gramu barotavu)),,,paldies par tavām izsmeļošajām atbildēm!!!!...

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es zemi pie barības upēs lieku ļoti maz! Būtībā 20% no kopējā apjoma. Drīzāk uzspiežu uz atraktoriem. Slieka, mazliet ķiploks, vanilīns, medus. Ja ir melase, tad paņem saldo un iejauc nelielā ūdens daudzumā. Jā, to vietu es zinu un kur privātīpašums tur dzīvo mans čoms, bet…..kam tev tur līst? Es tavā vietā vispār pārvāktos uz Ogres salu un pie Ogres upes grīvas kur Ogres upe ietek Daugavā un tad pa salas krastu uz leju. Izcilas vietas. Ar mašīnu protams, nepiebraukt. Kas attiecas uz straumi, tad var tikai priecāties! Ja straumes nav vari droši iet mājās…. Nu tā tas ir. Lai tev ne asakas!

Atbildēts: 27.jūlijs 2022, 22:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Labdien. Saki vai šogad Rīgas HES pazemina ūdens līmeni un kad? Tikko biju Daugavā ar fīderiun lielākos brekšus 1,5un1,8 noķēru uz manna boltušku,(uz gaļu,slieku un baltajiem ,ņēma tikai pliči,ķīši un mazās vimbiņas,saki vai boltuškai labāk pievienot kādu aromātu vai labāk ķert uz tīru?(rudenī uz tīru boltušku Mazajā Juglā labi ķērās raudas un sapali) Paldies par atbildēm.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Atklāti sakot par Rīgas HES ūdenskrātuves ūdens pazemināšanu neko nezinu.

Kas attiecas uz mannas baltuškām, tad kādreiz breksim klāt liku vanilīnu un slieku aromātus.

Atbildēts: 25.jūlijs 2022, 08:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager