Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā A656

Sveiks Einār!

Sākšu makšķerēt Līņus tāpēc man Jums ir daži jautājumi. Cik lielus pludiņus un kādus Jūs lietojat Līņu copē?

Cik lielu pamatauklu un pavadiņu jāliek?

Kādu sistēmu Jūs lietojat?

Cik lielus āķus likt?

Kādas ēsmas vislabāk ir Līnim?

Kādas barības Jūs lietojat?

Kādas proporcijas ar zemi barībai Jūs liekat?

Paldies iepriekš!!

Sveiki. Kā noprotu, tad pati līņu cope notiks ar pludiņmakšķeri. Pamatauklas resnums man ir 0,23mm Ar pavadiņām jau ir mazliet sarežģītāk. Tur diametri atšķiras no paredzamās vietas izvēles, ūdens dzidrības, metiena attāluma, dziļuma..... Vispareizākais ir iegādāties pavadiņu saivu uz kuras var uzsiet vismaz 10 sažādas pavadiņas ar dažādu izmēru āķiem, jo ēsmas arī uz līni ir ļoti dažādas un kurš āķītis būs domāts baltajam tārpiņam nu galīgi nederēs gigantiskajam nakts tārpam:)))) Pavadiņu garums man ir no 30 - 70 cm. Diametrs pārsvarā no 0,14 - 0,18 mm. Viss atkarīgs no tā cik tīra no zālēm ir copes vieta, dziļums un paredzamais zivs lielums. Par ēsmām te jau ir vienkāršāk. Ja tev līdzi ir mēslu sliekas, nakteņi un baltie, tad kaut kas jau nostrādās vienmēr, ja vien līnim tajā brīdī būs vēlme baroties un nevis labpatikā rakties pa tavu barību un kaifot kā narkomānam:)))), bet ēsmu neaiztikt. Tā gadās itin bieži un it sevišķi šajā brīdī, kad viena daļa līņu ezeros jau taisās uz nārstu. Tieši vakardien nācās tīrīt diezgan padaudz līņus un varēja izsecināt pēc ikru lieluma, ka ja viena daļa tūlīt nārstos, tad citiem tie ikriņi ir vēl tikai augšanas stadijā un nārsts notiks labi ja jūnija beigās vai pat jūlija sākumā. Iebarojamā barība attiecībā pret zemi vasaras karstumā ir 70% pret 30% par labu barībai. Tieši no barību brendiem negribu te neko tieši nosaukt. Kādu aizmirsīšu un tad būs pārmetumi. Katrā gadījumā neiekrīti uz cenu, bet ja gribi tiešām līni sakacināt, tad skaties no 3 eur un uzaugšu.

Atbildēts: 11.jūnijs 2021, 11:23 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
0.14 un arī 0.18 mm pavadiņai, it īpaši iesācējām ir noteikti par tievu. Es abu auklu diametrus palielinātu 0.22/0.26 mm lai stabililāk var vilkt caur zālēm. Ar āķiem ir tā - smalkākai ēsmai(baltie) mazāks āķis, lielākai(nakstārps) apmēram 6 Nr. Uz mazākiem āķiem, naktstārpam būs vairāk tukšo copju.
11.06.21
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager