Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā jork

Sveiks Normund!! Man ir tada problema , copeju ar fideri, iebaroju , copes ir , bet nevaru uzcirst/piecirst nevienu zivi. Paris zivis esu dabujis ara, bet lielako dalu copes palaizu garam. Fiderim spicite signalize , ka kada zivtina nemas gar esmu, bet ka piecertu , ta cope pa tukso. Akis 10 izmera gala, aukla pita, un flurakarbona pavada.

Atbild Normunds Grabovskis

vis ticamāk tev tur zivis ir stipri mazākas par tām ko gaidi :), uzliec 0,12mm pavadu ar 14.numura āķi, uz āķa mazu kumosiņu (1baltais vai 2-3 pinkiņi, pinkiņš un 1-2 motilīši), problēmai vajadzētu atrisināties, ir rudens un zivis uzvedās pavisam citādāk kā vasarā

Atbildēts: 14.novembris 2019, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā guga

Ja Valmieras stāvie ir labs rajons brekšiem,tad iesaki labāko salmo fīdera komplektu(kāts,tests+spole )copei šajā rajonā :))

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) brekši ta tur ir, reizēm pat lieli un daudz, reizēm nemaz :), viņi staigā lielus gabalus, cits stāsts ir par to vai tu tiksi viņiem klāt un mācēsi viņus pierunāt, bet to mēs uzzināsim tikai nākamgad :))) Nu labāko noteikti neieteikšu, jo pirmkārt komplekta cena būs uz +- 400 eiro, otrkārt nezinot tavas prasmes un paradumus tos kātus nemaz i negribās tev ieteikt, jo līdz labiem kātiem ir jāizaug un copmaņa vecumam te nav nekāda sakara :), teiksim es pats ikdienas copē ar šiem kātiem, runa ir par Tournament 100, nemaz necopēju, tas man ir tīri sportam, ātras akcijijas, sauss kāts, ar kuru strādājot jābremzē emocijas, ikdienā es vairāk copēju ar Feeder Concept Distance 80 un 100, arī ar Silver Water kātiņiem. uz nākošo gadu ir daudz tiešām labu jaunumu fīderos un fīderu spolēs, tāpēc mans ieteikums ir nākamās sezonas inventāru tomēr sākt iepirkt +- martā, tad ir no kā izvēlēties

Atbildēts: 13.novembris 2019, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā VoBlaa

Sveiks Normund! Iesaki lūdzu ziemas kostīmu (interesē peldošais). Esmu uzmetis aci uz "Norfin Apex FLT". Varbūt ir kurš no džekiem šo kotīmu izmēģinājis ziemas apstākļos? Vai varbūt ir kādi jaunumi?

Atbild Normunds Grabovskis

kostīms labs, bet skaties ko tu īsti gribi, ja tieši peldošo, tad no drošības viedokļa skatoties jāņem viendaļīgs kombinezons, iekrītot ūdenī tu tādā nepaej zem ūdens, rokas kājas arī ūdeni nelaiž, tu nedabū pirmo aukstuma šoku un vari sākt domāt :) ar divdaļīgo tu negrimsti, bet ūdens starp jaku un biksēm tiek klāt, attiecīgi arī tu dabū aukstumu un aukstums ir tas kas tādos mirkļos cilvēku nobeidz

Atbildēts: 12.novembris 2019, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā guga

Sveiks,nākamajā sezonā vēlos sākt ķert brekšus ar fīderi Gaujā-Valmierā pie stāvajiem,kādu salmo kātu un testu Tu ieteiktu un kādu spoli,lai būtu labs komplekts,paldies jau iepriekš.:)

Atbild Normunds Grabovskis

:))) doma laba, varu tikai pačukstēt, ka breksis tur visu sezonu neturās, Gaujā breksi ir jāmeklē, bet vispār tevis minētais rajons ir ļoti ok, runa ir par kādu makšķeri? pluds vai fīderis?

Atbildēts: 12.novembris 2019, 09:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Fishfinder

Sveiks,

Vēlos salmo.lv pasūtīt Norfin Verity (tumši pelēko) starpsezonas kostīmu, bet tā kā esmu patālu no Rīgas, tad netieku skaidrība ar izmēru.

Mani parametri 1,88m, 100 kg. Ko tu saki, XL būs OK?

Atbild Normunds Grabovskis

domāju ka jā, būs ok, jo Verity atbilst izmēriem, laba izvēle

Atbildēts: 7.novembris 2019, 12:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Baitcastergu

Labdien Normund!

28. Oktobrī jūs man atbildējāt ,bet bijāt pārpratis manu domu... Es domāju montāžas kurās kāds cilvēks izgriež no jūsu raidījumiem frāzes un saliek tās kopā ierakstiet youtube meklēšanā "ALKSNIS" paskatāties viņa montāžas. Jūsu oficiālajos raidījumos viss notiek un notiekās:):)

Atbild Normunds Grabovskis

aaaa tādus esnemaz neesmu redzējis un negribu redzēt :), zinu vienu, ja reiz mūs parodē un pārveido, tad esam pietiekoši atpazīstami :), un zinot manus izteikumus tur sagroiezt var daudz ko :)))

Atbildēts: 7.novembris 2019, 12:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lauris74

Sveicināts šajā pirmsziemas laikā! Gribējās uzzināt vai ir kāda infa par karūsu copi Kuivižos vai Engurē? Doma ir aizlaist pacopēt, bet nevaru izlemt uz kuru pusi doties . Varbūt vari izlīdzēt ar padomu? Un kādu ēsmu šobrīd labāk lietot uz karūsām?

Iepriekš paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

:))) karūsas tur un citās līdzīgās vietās ķerās vienmēr :))), no ēsmām rudens klasika - grūba, mannā mīkla, putuplasts

Atbildēts: 4.novembris 2019, 12:48 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Saldsabols

Tad kādu spolīti ieteiktu ziemas fīder makšķerītei?

Atbild Normunds Grabovskis

mazā izmēra bezinerces spolītes tomēr sevi ir pierādījušas kā vis piemērotākās, man uz fīderiem stāv gan vecie mazie Diamondiņi, gan šī gada Lucky John Scandi paraugs, lielas starpības nav, galvenais ir lai strādā bremze, jo es ar šīm makšķerītēm bez klasiskās fīderēšanas braucu arī forelēs, sēžu uz breksi un ķeru salakas, tikai neliec tōs brīnumus pa 3-5-10 eiro, spolītes pa +- 20+ eiro, ar 3-5 gultņiem ļoti labi kalpos šādai makšķerītei

Atbildēts: 4.novembris 2019, 12:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jugla3232

Sveiks,Normund!Ir doma iegādātie deeperi,bet nevar saprast kurš ir labāks.Tāpēc griežos pēc padoma pie tevis ko tu ietēktu pēc savas pieredzes.Paldies, jau iepriekš par atbildi !

Atbild Normunds Grabovskis

nu jaunākais un reāli arī labākais tagad ir tas ar Chirp tehnoloģiju, nav lēts, bet ja esi krasta copmanis +copē ziemā+ reizēm laivo ar nomas laivām, tad Deeperītis noteikti noderēs, reāli atvieglo copes vietas, zivju stāvvietas atrašanu

Atbildēts: 4.novembris 2019, 12:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Saldsabols

Sveicināts, Normund! Sastapos youtube ar Jūsu video, kur copejat ziema ar feeder. Tad jautājums, vai tam varētu būt pielietojums arī Peipusā raudu copei? Un kādu spolīti tad ieteiktu likt?

Paldies, jau iepriekš par atbildi! :)

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

ziemas fīderis vispār ir mans izgudrojums :), gadus 7-10 atpakaļ es to saliku kopā lai Pērnavas upē ķertu pličus un raudas pie jebkura straumes stipruma un virziena :), pēc tam šo kātiņu ar spolīti sāku izmantot arī brekšojot ziemā, ķerot salakas, tad forelēs, bet tad ir citas motāžas. Peipusa raudās to var izmantot, ja pamaina montāžu, liek teiksim 2-3 āķus īsās pavadiņās, apakšā sviniņš vai mikro barotava, kas to visu velk lejā, augšā slīdošs pludiņš arī var būt, vilkt zivis ar k'\atiņu un spolīti ir ātri un ļoooti ērti, pietam lielās zivis nedislst nost, jo spolītes bremze un kātiņš nostrādā daudz labāk kā cilvēka roka, bet ziemā labāk tā copēt teltī, vai tad kad ārā ir ap un virs nulles, jo riņķīši maziņi un tie aizsalst ātri, ja ir auksts, teltī esmu sēdējis ar fīderiem arī -20 grādos un viss notiek

Atbildēts: 31.oktobris 2019, 09:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager