Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā MV-F

Sveiki!

Jprojām akuāls jautājums par pasūījumu no Browning. (štekermakškeres topkiti un daļas) Kad tuvākais plānojas?

Atbild Normunds Grabovskis

nu pirmajam jāienāk pēc nedēļas \divām, kad būs nākošais sūtījums .... nemāku teikt, kaut kad vasarā, tev drošāk sūtīt no Eiropas veikaliem internetā

Atbildēts: 5.marts 2021, 11:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Bobijbergs

Sveiks Meistar!

Pirmāmkārtām jau paldies par visiem raidījumiem un padomiem!

Viens “divdaļīgs” jautājums sasāpējies.

1)Tuvojoties pavasarim/jaunajai sezonai prasītos saimniecībā jau bišku labāku / kvalitatīvāku fīderīti ar visu spoli/auklu, tā teikt pāriet klasi augstāk . Ir divi fīderi , katrs 3,60 garumā. Šo gan gribētu uz 3,90 tālākam iemetienam. Mērķa zivs šeit būs breksīts, pavasarim kāda vimba. Copes vietas mainu regulāri, bet pamatā ezeri un mūsu lielās upes. Cik noprotu pagaidām vēl nekas nav iepeldējis pie mums, bet uz papīra jūs jau redzat , ko esat pasūtījuši - attiecīgi kāds būtu Tavs ieteikums komplektiņam?

2) Paralēli šosezon vēlos atsākt senaizmirsto pludiņmakšķerēšanu - gribas izķeksēt kādu līni, mazos ašukus pačakarēt, bet vairāk jau atminēties visu to procesu kā tādu ( vai būs kāds tehniskais raidījums par pludiņu? ) . Šeit gan prasītos kāds starta komplekts . Kādu kātu/spoli/auklu ieteiktu pludiņa iesācējiem no esošā sortimenta( vai no tā kas tuvojas ) ?

Kopējo budžetu rēķinu līdz 200e - attiecīgi fīderim stipri vairāk , pludiņam gan mazāk.

Atbild Normunds Grabovskis

1. ezeriem un upēm vienu fīderi... tas vārētu būt kaut kas ar testu +- 90 grami, iemest var arī 120, bet tomēr stāvošā ūdenī būs jūtīgāks kā teiksim 100-120 gramu kāts, nu tāds "gardais kumoss" manā sapraššanā būtu Feeder Concept Distance 80-420 + FC Imperium 8 +pītā Salmo Elite Braid 0,14mm, tas būtu izcils komplekts :), iespējams nokomplektēt pēc 01.04. 2. +- 80 eiros (plaukta cenās) var iekļauties ar komplektu, kāts 5m, spolīte 3000, aukla 0,22mm visu pērkot vienā reizē un biki pieregulējot "vairuma atlaidi" :) summā var iekļauties :) ap 01.04. atgādini par sevi uz e pastu - normunds@salmo.lv, sakārtosim jautājumu :)

Atbildēts: 5.marts 2021, 09:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arkso

Laba diena, Normund!

Lasot MK makšķerēsanas noteikumus nevaru izprast vai tiešām Juglas upē nevar makšķerēt līdz 1.maijam? Rakstīts gan Juglas kanāls, gan Juglas upe. Tiešām visā Juglas upē nevar makšķerēt? Tas ir tas posms, kur Lielā un mazā Jugla saplūst līdz ietekai Juglas ezerā?

Atbild Normunds Grabovskis

izpētīju noteikumus, jā, izskatās, ka no vietas, kura abas Juglas savienojas, līdz pat Ķīšezeram copēt nevar līdz 30.04.

Atbildēts: 4.marts 2021, 09:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renars25

Sveiks! kad Jums veikalos parādīsies 90gr. Fideriši?

Atbild Normunds Grabovskis

kuri konkrēti kāti interesē, nākošnedēļ beigās ienāk sen gaidītās fīderu spoles, daļa kātu ienāk pašās marta beigās, kaut kas aprīļa sākumā, šogad viss biki kavējas

Atbildēts: 4.marts 2021, 09:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MrUgo

Labdien, Grabovska kungs! Vai šogad Latvijā būs nopērkami Salmo Diamond BP fīderi? Tie pēc krievijas forumos lasītā ir ne tik ātri kā iepriekšējie Diamond fīderi, bet labi sien zivi, interesē tieši 3.90 garumā tālākam iemetienam.

Atbild Normunds Grabovskis

Ātrs un labi sien zivi neiet kopā pašā saknē :)))), bet vispār Diamond BP ir veiksmīgi kāti, vai tie būs LV.... visa sērija noteikti nē, 1 vai 2 testi bija arī pagājušajā gadā, tie būs arī šogad, bet diezgan vēlu, ap aprīļa vidu ne ātrāk BP vispār sākotnēji bija Krievijas un Ukrainas tirgiem domātas sērijas, tāpēc uz Baltiju tās ja arī tiek sūtītas, tad mazos daudzumos un ierobežotā sortimentā

Atbildēts: 3.marts 2021, 10:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MV-F

Labrīt!

Kā šogad ar pludiņmakškerēšanas sacensībām? Saraksts būs, vai caur wacapu sazinasies?

Par fidersacensībām viss skaidrs, tās pakārtotas pēc covid ierobežojumiem un notiks.

Atbild Normunds Grabovskis

LMSF kalendārā ir arī pludiņmakšķerēšanas sacensības, plānotas 4 kārtas, skatamies ko tie mūsu valdošie idioti lems un ja vajadzēs, tad veiksim korekcijas grafikā, pludā esam līdz 25-27 cilvēki, tur nav problēmu ar vietām u.t.t., pagaidām viss ir loģiski saskaņots ar fīderi, jo 5-6 cilvēki stratē abos, pie tāda principa arī pieturēsimies turpmāk, lai kasās politiķi, mums copē kasīties nevajag :)

Atbildēts: 3.marts 2021, 10:19 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Labdien, drīzumā plānoju aiziet uz Driksu raudas paķert, ir doma sajaukt wintermixs barības (rauda un breksi kopā) un vel zemi pielikt smagumam.Vel gribētos drusku sensas gross gardon pielikt aromātam.Vai šī barības recepte varētu strādāt? Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

pavasarī viss strādā :))), tikai... zivīm vēl īsti nav pavasaris, tuvāk aprīlim būs tas pavasaris par kuru domājam :)))

Atbildēts: 2.marts 2021, 11:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lans

Sveiks, Normund! Nesen tiku pie ''Dīpera''. Jautājums ir par kātu tam aparātam.Kādi būtu Tavi ieteikumi? Vai Skandu ielā kkas pimērots ir?

Atbild Normunds Grabovskis

jebkurš kāts ar testu 100 + grami, jo Deeper sver 90 Chirp un 100 Pro, ērtāk, ja tas ir teleskopisks kāts, bet es pats lietoju 3 daļīgu lēto karpinieku, met ļoti labi, lai arī man tur stāv 4000.spolīte ar 0,33mm pīto auklu

Atbildēts: 2.marts 2021, 11:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renars25

Sveiks, Nedaudz nesaprotu tos jaunos noteikumus, vai tagad līdz 1. maijam nevar makšķerēt Daugavā? Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

noteikumos šajā sakarā NEKAS nav mainījies :), copē droši Daugavā no krasta

Atbildēts: 2.marts 2021, 11:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rokijs

Labvakar.kura būtu pareizā makšķerīte priekš bļitkas un balansierim līdz 3-4cm no salmo sortimenta.paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Perch Soft, C-tech Perch S 51, šīs ir mani favorīti, tiesa abas ir no Lucky John

Atbildēts: 2.marts 2021, 11:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager