Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā egag

Sveiciens.
Distance feeder 4,2-80. Aukla mono 0,28.
Lai pilnībā ieliktu spēku metienā, vai ir nepieciešams šoklīderis.
Es izmantoju 0,5 šoklideri,bet kaitina troksnis, kad bumbiera mezgls iet caur gredzeniem.
Pie kam mezgls visu laiku jāuzrauga, jo ātri pārdilst.

Atbild Normunds Grabovskis

jautājums cik tu tālu gribi mest, es ar mono ķeru lidz metriem 60, tad nekādus šokus nevajag, vienkārši pirms katras copes pārsienu montāžu (skrutku), jo ar smagākām barotavām , intensīvi strādājot, pie skrutkas mezgla aukla padilst pa dienu, lai aukla diltu mazāk iesaku izmantot tikai karabīnes ar plastmasas “actiņu” nevis karabīnes ar griezuli, tad viss strādā perfekti un šoku nevajag.

bet ja gribi siet šoklīderi, tad labāk ņem 0,18-0.20 mm pīto auklu, pusotrs kāta garums un ir ļoti ok, mezgls - burkāns un tas iet caur riņķiem klusi un nav pārāk liels, bet nu līdz metriem 60 ar 0,28 mmmono šoku noteikti nevajag

Atbildēts: 12.jūlijs 2024, 09:03 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Mačkātiem lielāki riņki lai pludiņa stopers iet cauri. Piemēram naktī ej copēt vakarā atmēri dziļumu no rīta nav jāčakarējas liec tārpus copē. Tas ezeros ierastā vietā. Tāpēc lielākus riņķus arī man gribās.

Atbild Normunds Grabovskis

tu kaut ko jauc vecīt, mačkātam tieši ir krietni mazāki riņķīši, tas lai būtu mazāks svars un mačkātam dziļumu regulē nevis ar stoperiem, bet gan ar no monofilās auklas (vai zobu diega, saka, ka arī smalka pītā der) uzsietiem mezgliem, ļoti vienkārši un ērti, tālāk viss kā tu saki, atnāc uz to pašu vietu nākošā dienā, vai pēc nedēļas, attaisi makšķeri un dziļums jau noregulēts :)))

ja gribās ar stoperiem copēt, tad.. jāskatās kaut kādu vienkāršāku bolonēzi vai vieglāku karpu kātu, tiem ir lieli, reti riņķi, bet arī paši kāti būs smagāki, diez vai ir vērts ņemties ar riņķu maiņu mačkātam, ķēpa paliela un būs krietni smagāks kāts, pats parēķini, ja uz katru riņķi pienāks klāt 2-3-4 grami, a riņķu ta 10+

Atbildēts: 4.jūlijs 2024, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jorsiks

Sveiks,iesaki kādu match kātu 3,9-4,5 garumu ar lielākiem gredzeniem. Man ir Larus Hunter Match Long Cast 3,9. Gribas otru,kautko tādu.

Atbild Normunds Grabovskis

nevarēšu līdzēt, pirmkārt pats lietoju tikai Salmo un Sensas mačkātus, otrkārt nekādi nesaprotu priekš kam mačkātam lielāki riņķi :)))

Atbildēts: 15.jūnijs 2024, 13:50 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Īsti nav skaidrs kas ir šoklīderis, kā strādā, kā montē, kā viņš vispār viņu pareizi pielietot?

Atbild Normunds Grabovskis

šoklīderis - resnākas\izturīgākas auklas gabals (parasti pusotra kāta garuma), kuru piesien pie pamatauklas un uz kura sien montāžu, tā uzdevums ir nodrošināt pilnas jaudas spēka iemtienu, ko nevar izdarīt ar tievu pamatauklu.

Šoklīderus izmanto karpu copē, surf(jūra-okeāns no krasta ) copē, fīdermakšķerēšanā un retāk mačmakšķerēšanā

Fīdermakšķerēšanā , sportisti, kuri neizmanto fīdergumijas, nedaudz ir pamainījuši šoklīdera jēgu pie pītās auklas sienot bieži vien mazākas izturības monofilās auklas gabalu, kurš nodrošina labāku amortizāciju, bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbās ir tādas sporta nianses )))

Atbildēts: 15.jūnijs 2024, 13:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā doodie

Sveiks, meistar! Vai šobrīd vasaras mēnēšos ir kādas cerības tikt pie zivīm Rīgas līča ostās-Kuiviži, Engure, Igaunija? Vai jāgaida vasaras beigas, kad tajās parādās asari, karūsas?

Atbild Normunds Grabovskis

cerība ir :)))? bet labāk sākt tur copēt jūlija otrā pusē un augustā

Atbildēts: 15.jūnijs 2024, 13:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dropeens

Sveiks,meistar! Iegādājos fc distancē 80 4.2m. Vai fc tournament 600 spole nebūs par priekš tālajām distancēm? Iegādājos attālināti praktiski par velti tikai nedaudz šokēts par kasetes izmēru. Vispār salmo tie izmēri interesanti, neko nesaprast. Pilot 600 mazāks par sniper 600, bet tournament 6000 vel pa pilotu mazāka kasete skatoties kasetes augstumu. Doma paņemt jaunu imperium 6000 no cita fīderista par puscenu, bet vai izņemot no pakomāta nebūšu atkal šokēts par izmēru? Neesmu dzīvē redzējis imperium spoles

Atbild Normunds Grabovskis

biju ārpus LV tāpēc atbildu tikai tagad, Pilot un Imperium un Salmo Diamond Feeder 5 spolēm kasetes izmērs ir puslīdz vienāds, par Turnamentu man grūti komentēt, neesmu ar to spoli copējis.

Imperium ir ļoti ok spole, Turnament spoles tiek ražotas Ryobi rūpnīcā un tehniski tur viss ir ļoti ok

Atbildēts: 15.jūnijs 2024, 13:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā agnoss

Sveiciens ,Meistaram! Biju ezerā ar fīderi uz breksi, 15:00 sāku - fiksēts attālums, pārmešanās ik pa 10 min un sākumā 6 -7 bumbiņas ar kaķeni - bij 4 plāksterīši, viens uz kg un viens uz 600g, tad vēl ar kaķeni 6 bumbiņas un turpināju pārmest ik 10 min, bet lidz 22:00 vairs ne copes ja neskaita retus sīko tārpu apgrauzienus. Tā arī nesaprotu vai esu kur nolaidis greizi vai kāda cita vaina???
paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

izklausās, ka visu darīji pareizi, es pats pat papildus ar kaķeni vai bumbām nebaroju, pieļauju 2 variantus, vai nu tur breksim ir nakts-rīta barošanās režīms vai viņš pēc nārsta tā īsti vēl nav sācis baroties

viņš bija atnācis uz galdu… ja pa zobiem viņam neiedevi, tad īsti iemesla iet prom nav…. tik cik vienkārši pēcpusdienas klusums iestājas, zinu daudzus ūdeņus, kur vakari ir švaki, toties rīts un diena līdz +- 13 -14 ir ļoti ok

Atbildēts: 4.jūnijs 2024, 15:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā defender

Sveiks,
Normund, iesaki lūdzu, fīdera komplektu (kātu un spoli) makšķerēšanai distancē 100+ metri.
Makšķerēju Raznas ezerā, pašlaik iebrienu ezerā un tad metu , bet gribas to pat attālumu izmest no krasta! :)

Atbild Normunds Grabovskis

nuuuuu ar 100% garantiju metīs Feeder Concept Distance 100-420 + 6000.izmēra FC Imperium spole ar 0.14mm pīto un 0.18-0,20mm pīās auklas šoklīderi, tad ar barotavām Djuza vai Lode 70-80gr 100+ metrus varēsi sēdus mest

teorētiski vajadzētu mest arī Distance 80-420, bet baidos, ka pie stiprāka vēja tur švunkas var pietrūkt kātam

Atbildēts: 3.jūnijs 2024, 18:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcello17

Sveiks, iet runa par karūsām. Pagājušajā gadā iemanījos ezeru mežā, nav liels bet ir. Izpētīju ir ok. Nākošajā dienā pa dienu aizgāju sāku copēt, uz sliekas un balto, tādas copes bija ka pat velk makšķeri ūdenī, visas 4copes norāvās viss. Gāju naktī un noķēru 2 karūsas, pēc tā laika viss līdz rudenim nevienu vairs nenoķēru, pēdēja copes reizē pagājušo gad pieķēru maluzvejniekus ar tīkliem, visas zivis atņēmu un atlaidu, tad sapratu kāpēc neķerās, jo dzīvē ir pieredze ka ja kāds ar tīkliem ķer, tad ļoti grūti noķert ar makšķeri, līņus, karūsas. Varbūt tev ir kāds paņēmiens kā viņas piemānīt uz ko un kā?

Atbild Normunds Grabovskis

tu gandrīz kā Rembo viens pats ar maliķiem cīnies :)))? ja tā bija, tad malacis, ja piedomāji, tad vismaz gribi būt malacis :)))

ar karūsām nav vienkārši… ir ļoti daudz ūdeņu, kur viņas ir, bet noķert nevari vispār vai tikai pavasarī un rudenī, jo pārējā laikā karūsas maina ēdienkarti un mums saprotamās ēsmas neēd

daudz variantu jau nav, jāpabaro dažādās vietās un jāsēž, jāskatās ko šīs saka, līņi ir daudz atsaucīgāki, bet nu karūsas… liela mīkla :))), es arī šodien aplauzos ar karūsām, viņas tur bija, lielas un aktīvas, vienu tikai dabūju un viss…, lielās karūsas ir ļoti kaprīzas zivis

Atbildēts: 29.maijs 2024, 17:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bebriits

Sveiks - master:)Es tā ar izdarīju,spicīti ārā neizmetu,ar knaiblēm nokniebu nost līdz nākamajam riņķim:)Ir man gan 70 gan 60 silveri un un ar liekas ,ka izcili kāti,jo es to atšķirību nejūtu,cita runa starp distanci un silveru vai turnamentu:)Iesaki vietu kur raudiņas tādas 3-7 cm var saķert,pierīgā.:)

Atbild Normunds Grabovskis

tik mazas raudiņas… ar pacēlāju varēja saķert Juglas kanāla apendicītā, bet tur rudenī kaut ko būvēt sāka un neesmu pārliecināts, ka tur tagad tiek klāt

Atbildēts: 29.maijs 2024, 17:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager