Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā JanKa_K

Sveiks. Iedzīvojos siguldā un doma meklēt breksi - bet vietejie matadori saka viss breksis Carnikavas galā esot - bet tas ir plašs jēdziens. Vari ieteikt kādu vietu ?

Atbild Normunds Grabovskis

ir jau gan arī ap Siguldu pa kādam breksim :)), nav tik traki, arī ap Murjāņiem ir labas zivis, tiesa tur tā lašu staigāšana breksim neļauj dominēt upē :))), daudz labu sapalu, nevajag Gauju tajā posmā norakstīt :)))

lejpusē copējams ir viss posms no Ādažiem līdz pat jūrai, piebraucamo vietu nav daudz un tautas tur ir pulka :))), bet pie kāda brekša tikt var, kad viņi sāk aktīvi baroties tur, bet tur ir cita bēda - smalkais plicis :))), vismaz līdz Jāņiem noteikti, mailes arī traucē copēt, Gauja nav vienkārša upe :)))

Atbildēts: 12.aprīlis 2024, 15:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā robijs111

Sveiks,
Kuru no Concept Distance kātiem tu ieteiktu vairāk ,lai varu gan vimbas lielākā straumē ķert , gan kādas raudiņas mierīgākā ūdenī.! Concept Distacne 100 vai 130

Atbild Normunds Grabovskis

es teiktu 80 :))), bet nu ja no tiem diviem, tad noteikti 100, 130 ir ;loooti jaudīgs, Daugavai, sākot no Jēkabpils uz augšu vēl jā, citur gan būs pa jaudīgu

Atbildēts: 10.aprīlis 2024, 19:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raudivs

Sveiks!
Vajadzētu kātu, auklu un spoli priekš Bīpera. Varbūt vararat pastāstīt smalkāk par izvēli un ieteikt kautko no Salmo klāsta.
Paldies jau iepriekš :) :)

Atbild Normunds Grabovskis

priekš Dīpera? nu es pats izmantoju vecu, trīsdaļīgu karpu kātu, 0,33mm pīto auku un kaut kādu 4000.izmēra spoli, ir ok, kāts vajadzīgs tāds, kurš metīs tos 90 gramus uz metriem 60, vienkāršāks fīderis, karpinieks, kaut kāds teleskops jūras.

Galvenais pīto tievāku par 0,25 mm gan neliec, pītajai galā piesien lielāko karabini, kāda ir veikalā, un tad būs ok

Atbildēts: 9.aprīlis 2024, 19:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Nikita

Labdien Grabovska kungs, jautājums pie Jums tāds, makšķerēju ezerā, kur vidējais dziļums 1.5m, bet es mēģinu bedrē, bedres sākumā ar dziļumu līdz 3.2m, no krasta un nesaprotu, ko daru nepareizi, jo gan ziemā, gan vasarā, gan pa vidu, Breksim viens izmērs 100g +-20g, neticu ka nav lielāku, no lielākajām zivīm ir trāpijusies Karūsa 1.3kg, mazo karūsu redzējis neesmu. Kad nav ledus, mēģinu ķert ar fīderi, manā pusē, bezledus sezonā pie motiļa nav iespējas tikt, gaļas tārpi īsti nepatīk, ne ziemā, ne vasarā, 95% gadījumos ēsmā tiek piedāvāta slieka, ar vai bez kukurūzas. Iebaroju ar dažāda veida "Traper" firmas barībām.

Atbild Normunds Grabovskis

Ja ezers nav parāk liels un ir diezgan aizaudzis, tad… var būt, ka tur to lielo brekšu ir maz un viņi ir kādā konkrētā vietā, man bērnības ezers bija ļoti līdzīgs, mēs par brekšiem saucām un priecājāmies par plāksteriem 100-250 grami un pa daudziem gadiem tur noķēru tikai vienu breksi pusotrinieku un to pašu uz cūceni pilnīgu….

mans ieteikums būtu siltajā laikā nelīst bedrē, jo tur nav ne barības, ne skābekļa, visa zivs ganās pa seklumu un zālēm, pamēģini pabarot kādu vietu,( bet barot bez fanātisma, barība ar zemi ) vairākas dienas pēc kārtas, iespējams, ka puikām vienkārši jāpienāk, parunājies ar vietējiem brakariem, gan jau kāds kādu tīklu vai murdu tur iestiepj pa kluso, var būt viņu lomos ir lielie brekši un tad varēsi saprast kur aptuveni tas ir…, kāds jau tos mazos plāksterus saražo :))), lai gan…. ja tas ezers ir savienots ar kādu upi palielu, tad iespējams, ka tas ir nārsta un bērnudārza ezers, bet… tad jau tu zinātu, ka tur reizēm , kaut kus pāris nedēļām, ieskrien brekšuki

Atbildēts: 5.aprīlis 2024, 15:41 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā A_V

Sveiks, Normund!

Ja runa klājas par ezeriem, dīķiem un nelielām upēm, vai ir jēga Salmo Sniper fīderi nomainīt pret FC Distance? T.i. ja iemetiena attālums nav primārais, vai FC Distance blanka ir manāmi (cena tomēr x2) labāka par Salmo Sniper?

Paldies par atbildi jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

Nē, nav jēgas, jo Distance nav smalkais, vieglais fīderis, bet gan kārtīgs, jaudīgs tālmetējs, ja tev tavs Sniper liekas pa jaudīgu, bet akcija un viss pārējais patīk, tad paņem vienkārši mazāka testa Sniper un viss būs ok

Atbildēts: 5.aprīlis 2024, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Agnams

Sveiks Normund!
Situācija tāda, klīst baumas (100% ticēt jau nevar nevienam), ka man tuvā ezerā nokūstot ledus uzreiz labi ķeroties karūsas. Ezers ļoti sekls, cauri netek nekāda upe. Aizbraucu, pamētāju pludu, fīderi ar un bez putuplasta, jo zāle tur visur ir, pabaroju un nebaroju, taču nekā. Un tad sāku domāt cik tas ir vispār ticami? Varbūt es kko nepareizi daru?

Atbild Normunds Grabovskis

grūti pateikt, karūsas ir tādas kaprīzas meitenes :)), pietam… tā īsti silts bija vien dažas dienas, iespējams, ka viņas pie tevis tur vēl sastingušas un tikai nākamnedēļ, kad sola kaut kādu patstāvīgu siltumu, atdzīvosies :)))

jebkurā gadījumā viņas tagad vajadzētu meklēt tur kur vis siltāk, tur kur saulīte vis ātrāk uzsildīs ūdeni, noteikti ne ēnas pusē

Atbildēts: 4.aprīlis 2024, 12:18 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Kur tagad pavasarī labākas iespejams tikt pie kāda skaista brekša? 70km radiusa ap Rīgu.

Atbild Normunds Grabovskis

uz doto brīdi vis labākos rezultātus rāda Lielupe ap Kalnciemu, pa kādam skaistulim izšauj Sausā Daugavā, arī Ķengaragā večiem pa kādam smukuma ir, Gauja neprognozējami, bet izšauj :))), ja jau nākamnedēļ tie solītie grādi sāksies, tad iestāsies īsts pavasaris un zivīte būs visur

Atbildēts: 4.aprīlis 2024, 08:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā auzins97

Sveiks.
Pēc Tavām domām vēl jau būtu pa agru meklēt breksi ezeros?
Runa iet par Vidzemes pusi.

Atbild Normunds Grabovskis

šonedēļ noteikti jā, bet ja solītais siltums nākošnedēļ sāksies, tad ūdens pamatīgi iesils dažās dienās un seklajos ezeros breksis sāks aktīvi baroties, Kurzemes pusē jau pamazām kustējās breksis ezeros

Atbildēts: 3.aprīlis 2024, 09:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karlis223

Sveiks, kā pareizi izvēlēties pluda svaru vimbām? Es esmu pamanījis daudzi liek pat pāri 20g bauskas pusē. Jo smagāks, jo lēnāk nesīs straume?

Atbild Normunds Grabovskis

jo smagāks, jo vieglāk kontrolēt pludināšanas tempu, bet… arī pluds paliek stipri mazjūtīgāks, vajag atrast to zelta vidusceļu starp pārāk lielu pludu un to, lai vari izdarīt visu kas jādara…, nav problēmu, ja pluds biki biki lielāks, bet, ja jau gramus 5+ lielāks kā prasās straumei, tad… jūtība zūd pamatīgi

tādas formulas īsti nav cik smagu pludu vajag, es domāju, ka tur visur tagad ļoti labi var copēt ar 12-14gramu pludiem…

Atbildēts: 2.aprīlis 2024, 17:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Toms144

Čau!
Vai ir iespējams atrast video priekš vimbu sistēmām Latviski?

Atbild Normunds Grabovskis

nezinu, droši vien, ka jā, vajag tikai pameklēt

Atbildēts: 31.marts 2024, 20:12 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager