Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā valis1970

Sveiks Normund. Man jautājums. Ir ātras akcijas, vidēji ātras un lēnas akcijas kāti. Vai uz kātiem ir kādas atzīmes kādas akcijas tas ir, jeb kāti tomēr jāskatās dzīvajā uz lokanumu?

Atbild Normunds Grabovskis

kā kurai firmai, zinu, ka kāds spinigiem raksta Fast, extra fast utt, bet… fīderos es neriskēju uz aklo pirkt, jo man ir svarīgi just ir mans vai nav :)

Atbildēts: 17.janvāris 2022, 14:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā chunars

Sveiks Normund! Ko Jūs ieteiktu darīt? Jau gads riņķī kā nevar salmo veikalā iegādāties feeder concept distance spicītes, tādas kā nāk komplektā pērkot makšķeri. Tās ko piedāvā salmo neinteresē, riņķu izmēri un daudzums neapmierina. A kāts tika iegādāts dēļ populiritātes ar doma, ka vienmēr varēs iegādāties rezerves daļas, bet nekā

Atbild Normunds Grabovskis

lai arī es vairs nestrādāju Salmo, tomēr zinu, ka pagājušajā gadā bija jāatnāk spicēm ar lielākiem riņķiem kā ir oriģinālā, bet… rūpnīcas vainas dēļ atnāca spices ar mazākiem riņķiem, rūpnīca vainu atzina, varē'ja sūtīt atpakaļ, bet tas nozīmētu gadu dzīvot vispār bez spicēm…. un pie tagadējām transporta izmaksām no Ķīnas un laika ko tas viss paņem tas būt ļoti nepareizs lēmums.

mans ieteikums būtu sagaidīt kad atnāks šī gada kāti un rezerves daļas un tad apskatīties kas ir kas, vajadzētu visam būt kārtībā

raksti Salmo Facebook , tur pāris dienās tev dos atbildi kad varētu gaidīt spices, un vispār par šiem jautājumiem komunicē uzreiz pa tiešo ar Salmo caur turieni, tos komentārus lasa arī vadība un jautājums neistrēgs

Atbildēts: 17.janvāris 2022, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sensas

Sveiks. Nepieciešams fīderis ar ,kuru varētu arī nepieciešamības gadījumā pavasarī uz vimbām aizbraukt. Domāju par distance 100 ,bet vai arī ar šo modeli stiprākas staumes gadījuma var mest 120gr. barotavu. Varbūt vari ieteikt ko labāku. Paldies jau iepriekš

Atbild Normunds Grabovskis

ar Distanci 100 vari arī 150 gramus un pat 200 iemest, tur viss ir kārtībā ar jaudu

Atbildēts: 17.janvāris 2022, 08:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā _EKA

Sveiks! Vai vari pateikt, kāda ir argumentācija Praktik 8 augstajai cenai? Vai tiešām būs teju divreiz labāks par 6m? :)

Atbild Normunds Grabovskis

es tikai pamazām braucu tēmā iekšā, tagad tikko pievienojos izstrādātāju un ražotāju čatiem u.t.t., ar laiku zināšu daudz vairāk tehnisko lietu, pagaidām varu izstāstīt tikai savus , 2 lietošanas reižu, iespaidus :

+ krāsains ekrāns

+ ļoti jaudīgs lādējams iebūvētais aķis (lielā aukstumā neizslēdzot strādā 20+ stundas, kas ir reāli 2-3 copes dienas)

+ latviešu (un vēl 5-7) valoda

+ papildus funkcijas un regulēšanas iespējas

+ 2 platuma stari

+ krietni lielāki skanēšanas dziļumi

+izcila jūtība

Ja 6M zivi uz grunts nerāda, vienkārši biezāka grunts paliek(kad piešaujies, tad visu saproti ) , tad ar 8 tu vari redzēt arī uz grunts stāvošu zivi, jebkuru mikrobu, es pat ņēmu jūtību nost, lai mikro zivi nemaz nerāda :)

Bet 6tais Praktiks paliek, 6M ir savā ziņā unikāls, tur arī būs latviešu valoda drīzumā, tas ir tāds reāls darba zirgs pa saprātīgu ciparu, risinājumam ar vienu AA tipa bateriju ir ļoti daudz plusu ceļojumu un garo copju reizēs.

Atbildēts: 12.janvāris 2022, 15:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Par tām zivju paikiņām. Lorpio es lietojis (pie Krišjāņa pirku), rezultāti labi, bet nevarētu sacīt, ka gaudoju aiz laimes. Arī Dunajevu esmu promējis, aptuveni tas pats rezultāts. Salmo gadījumā man viss ir vienkārši - Salmo vai Brudas breksim piestellē klāt Sensu un atliek vien sviest iekšā.
Kā tavuprāt ķīmija Dunajevs + Sensas darbosies? Un vislabāk kā jaukt? Varbūt Dunajevs plus Lorpio? Kāds vispār ir tavs viedoklis par Dunajeva paiku un kura Dunajeva zorte tā smeķīgākā? Rakste iet, protams, tikai par breksēniem.

Atbild Normunds Grabovskis

Bruds (Boland) ar Lourencu(Lorpio) ir labi draugi, abi bija Polijas izlasē daudzus gadus un abi vienlaicīgi sāka ražot barības, es savulaik vairāk sāku ar Brudu strādāt, jo Lourencam toreiz, gadus 20 atpakaļ, bija vēl mazs sortiments, tā, ka lielos vilcienos viņiem abiem ir viena skola, Bruds taisa barības uz cepumu bāzes, Lourencs uz rīvmaizes, bet izmanto cita veida aromatizatorus, abas barības ir ļoti labas un tieši uz breksi.

es pagājušajā sezonā ar Lorpio pastrādāju biki vairāk, lai saprastu un pierastu, ir ļoti ok, man patīk rupja barība, breksim arī patīk

ar Dunajevu ir tā, ka viņi ir iekarojuši ap 70+% Krievijas tirgus un nevis ar cenu, bet kvalitāti, nav tās barības pašas lētākās, bet strādā perfekti, viņi ņem šī barības arī uz PČ, salīdzina ar Sensas un citām un nav tā, ka barības būtu stipri sliktākas, runa, protams, iet par dārgākajām Dunajev barībām, sporta sērijām. Ar breksi ir vienkāršāk kā ar sporta raudu, breksi ēd, Dunajeva komandas puikas agrāk caur mani pirka Sensas Gros Gardonu, jo tādu maisījumu uzražot viņiem prasa lielus ieguldījumus un tā cena neatbilst viņu cenu politikai, visas pārē'jās barības, pēc viņu pašu uzskatiem, viņiem ir izdevies dabūt līdz copei un sportam vajadzīgajam līmenim.

es pats ar Dunajev barībām līdz šim esmu strādājis maz un diezgan epizodiski, bet pazīstot pašu Dunajevu gadus 20 un visus puikas, kuri iesaistīti barību izstrādē un ražošanā man nav pamata šaubām :))), ar visiem saviem barību ekperimentiem dalīšos caur žurnāliem, savu Yotube kanālu un TV :))), nu un protams arī šeit :)

Atbildēts: 12.janvāris 2022, 12:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā armagidons

Sveiks Normund,prieks ka esi atpakaļ,bolognese kāti ar būs pieejami?Iepriekš paldies par raidījumiem

Atbild Normunds Grabovskis

ja jautājums par Salmo, tad vis ticamāk, ka jā, ja jautājums par uzņēmumu, kurā es tagad strādāju un brendiem, kurus es pārstāvu, tad protams jā, bet … es tikai "braucu" iekšā sortimentā, vēl nav cenu u.t.t., pagaidām man grūti pateikt kas, kad un kur būs, jāsakārtojas sistēmai un tad jau viss aizies kā vajag :)

Atbildēts: 12.janvāris 2022, 08:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bebriits

Sveiks meistar. Uz kaadu e-pastu Tagat lai Jums raksta??Pavasarii vajadzees bariibas plauktus papildinaat, taa nopietnaak.

Atbild Normunds Grabovskis

normunds@finnex.lv es tagad strādāšu tikai ar Dunajev un Lorpio barībām, ar šīm barībām arī ķeršu pats

Atbildēts: 11.janvāris 2022, 14:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ervinss

Sveiks. Tavas domas par Alaskan kostīmiem. Salīdzinājumā ar Norfin liekas mazliet lētāki.

Atbild Normunds Grabovskis

nevar tā salīdzināt, jo abiem brendiem ir ļoti daudz dažādu kostīmu, teorētiski var salīdzināt vienādu rādītāju kostīmus, bet noteikti ne pēc rādītāja - pats lētākais, es ieteiktu sākt ar to, ka saprtoi cik naudas esi gatavs tērēt par apģērbu un tad skatīties ko šajā naudā vari dabūt, pietam ne tikai internetā meklēt, jo tie paši Norfin kostīmi, pēdējie izmēri, iepriekšējo gadu modeļi u.t.t. pāris Salmo veikalos ir ar 30-50% atlaidēm, bet intenretā to redzēt nevar, jo šādas lietas neliek internetā.

grozi kā gribi Norfin ir copes apģērbu rāžotājs jau vairāk kā 20 gadus un tirgojas šie apģērbi vismaz 30 valstīs, tas ir nopietns rādītājs…, nevienu sliktu vārdu nesaku par Alaskan, jo vienkārši neesmu pētījis viņu sortimentu un man nav viedokļa, vajag salīdzināt , papētīt un tikai tad izdarīt izvēli

Atbildēts: 11.janvāris 2022, 10:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Fireice

Sveiciens,Jaunajā gadā!
Jautājums... kāpēc Normunds TV ir krievu valodā un biežāk nekā Makšķerēšanas noslēpumi?

Atbild Normunds Grabovskis

nu pirmkārt Makšķerēšanas Noslēpumi ir televīzijas raidījums un tas tiek veidots Latvijas makšķerniekiem par copi, copes noteikumiem un iespējām tieši Latvijā, raidījumu veidošana nav pats ienesīgākais darbs :))), bet TV raidījumi prasa zināmus ieguldījumus, tādēļ arī visi raidījumu veidotāji (es, Olte, Copes Garša ) pieturās pie +- 20-25 raidījumiem gadā, tas ir mēnesī 2

savukārt Normunds TV ir mans personīgais Yotube kanāls, kur es taisu videoatskaites praktiski par visām savām copes reizēm, to kanālu skatās cilvēki no aptuveni 20 valstīm, cilvēki, kuri mani zin pēc vairāk kā desmit gadu publicēšanās Krievijas žurnālos un ap 10 gadus esošiem iknedēļas raidījumiem Krievijas TV kanālā Ohota i Ribalka, kuru skatās ap 20 miljoniem cilvēku visā pasaulē, šeit es vadu arī tā saucamos STRĪMUS, jeb tiešraides, kur katru nedēļu pa 3 stundām atbildu uz savu skatītāju jautājumiem, šei visu filmēju pats ar mazo kameru, reizēm arī telefonu, montēju pats, speciāli tēmas nemeklēju u.t.t., tādēļ papildus izmaksu nav

nekādas politikas, tikai makšķerēšana un ja reiz man ir tā iespēja kontaktēties ar daudziem desmitiem tūkstošu copmaņu visā pasaulē tieši krieviski, tad es to darīšu un tici vai nē… es caur saviem krieviskajiem raidījumiem un savu kanālu Latvijas vārdam esmu devis daudz vairāk labuma nekā daudzi mūsu politiķi……

Atbildēts: 10.janvāris 2022, 13:07 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Madars30

Sveiks Normund,lasiju ka esi mainijis darba vietu ,tapēc gribēju uzjautāt saksi izplatīt kādu jaunu kompāniju jaunu brendu makšķerešana?

Atbild Normunds Grabovskis

es strādāju tagad citā kompānijā, tuvāk pavasarim būs arī jauni brendi, prtecīzāk sakot ne jauni, bet līdz šim Latvijā mazāk pārstāvēti brendi, pagaidām ir ziema, strādājam ar TONAR urbjiem, PRAKTIK ehalotiem, mormiškām, utt :)))), un gatavojamies pavasarim :))))

Atbildēts: 10.janvāris 2022, 12:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager