Mana Cope

Mana Cope

Mana Cope atbildēs uz jautājumiem, kas skar makšķerēšanas noteikumus jebkurā no Latvijas ūdenstilpēm. Kur un kad ir liegums, kādi ierobežojumi jāievēro makšķerējot, pārvietojoties ar laivām vai plānojot nometni krastā – jautā droši!

Atbildes

Jautā valis1970

Vai no 1 marta goda ģimenes apliecības īpašnieki bez maksas makšķerēšanu var izmantot visās latvijas licencētajās ūdenskrātuvēs, vai tikai tajā novadā kur ir dzīvesvieta?

Atbild Mana Cope

Nav gluži tā, kā rakstāt. Bet mēģināšu paskaidrot iespējami cilvēcīgā valodā.

Šobrīd Ministru kabineta noteikumi Nr.799 (22.12.2015.) “Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība” nosaka, ka licencētās makšķerēšanas, vēžošanas vai zemūdens medību nolikumos Goda ģimenes karšu īpašniekiem var piešķirt licences par samazinātu maksu vai bezmaksas licences. To, vai Goda ģimenes karšu īpašniekiem piešķirt bezmaksas licenci vai licenci ar atlaidi, nosaka katrs licencētās vietas organizētājs.

Vienkāršā valodā sakot, pirms dodaties copēt uz noteiktu vietu jāizlasa attiecīgais licencētās vietas nolikums, lai saprastu, vai atlaide Goda ģimenes kartes īpašniekiem ir noteikta. Un tad jau jāizvēlas attiecīga licence, ko iegādāties. Šobrīd lielākā daļa apsaimniekotāju jau paredzējuši šīs atlaides. Ir vietas, kur licenci varēsiet nopirkt lētāk, bet būs arī vietas, kur varēsiet iegādāties bezmaksas licenci. Jāatceras, ka būs licencētās vietas, kur licenču skaits, kam piemēro atlaides ir limitēts, tāpēc pēc šī skaita sasniegšanas personām, kurām pienāktos atlaide, ir jāiegādājas pilnas cenas licence.

Tuvākā laikā Mana Cope ieliksim informatīvu apkopojumu par upēm un ezeriem, kur pieejamas atlaides un kādi ir to nosacījumi.

Atgādinu, ka runa ir tikai par licencētām vietām. Šī atlaide neattiecas uz makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu iegādi un izmantošanu.

Atbildēts: 10.marts 2023, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copmans84

Sveicināti !!! Lieta tāda pāris mēnešus atpakaļ biju nabes ezerā ( licenze 1 dienaj tika nopirkta ) izbraucām uz vakara copi vis notikās viss ok ) protams pēc copes nakamā dienā tika iesniegta atskaite !!! Bet tagad ieejot ēpastā skatos ienākuši 3-4 vēstulītes ne labākā satura ka nav iesniegta atskaite! Kā būt tagad!!!

Atbild Mana Cope

Labdien!

Nezinu, kā Jums izdevās nopirkt licenci Nabas ezeram, jo tur netiek organizēta licencētā makšķerēšana un attiecīgi arī Mana Cope nenotiek makšķerēšanas licenču tirdzniecība šai ūdenstilpei. ;)

Iespējams ir runa par kādu citu ezeru, tad, lai noskaidrotu situāciju un spētu Jums palīdzēt, lūdzu sazinieties ar mums, zvanot uz informatīvo tālruni 26360007 vai sūtot e-pastu uz info@manacope.lv

Atbildēts: 21.oktobris 2022, 14:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 91ernis

Sveiki. Jautājums par upēm Iča un Aiviekste "Mana cope" uzrādā ka nav liegumu, bet itkā esot liegums braukt ar benzīna motoriem? Ja šāds liegums eksistē, tad kādos posmos?
Paldies.

Atbild Mana Cope

Labdien!

Mana Cope vēl nav aprakstīti visi Latvijas ūdeņi. T.sk. Jūsu minētās upes, bet to daļā, kas atrodas Lubānas mitrāja Dabas lieguma zonā aizliegts pārvietoties pa ūdenstecēm un ūdenstilpēm ar jebkādiem kuģošanas līdzekļiem, izmantojot iekšdedzes dzinēju.

Centīsimies tās pēc iespējas ātrāk aprakstīt, tiklīdz tas būs noticis, būs ziņa sadaļā Copes gudrības → Copes ziņas.

Atbildēts: 24.maijs 2022, 13:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mirbahs

Sveiki, problēma sekojoša, pagājušogadu aizmirsu iesniegt vasaras licences atskaiti aplikācijā "Mana cope", līdz ar to nevaru nopirkt jaunu licenci, kā šo problēmu var vērst par labu?

Atbild Mana Cope

Labdien!

Sazinieties ar mums, zvanot uz informatīvo tālruni 26360007.

Atbildēts: 23.maijs 2022, 10:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā natureboy

Sveiki. Kāda ir kārtība, ja copēju Ventas licenzētajā posmā ar nepilngadīgu bērnu. Bērnam makšķerēšanas karti nevajag, bet kā ar licenci? To var iegādāties uz bērnu? Kā bērnam legāli ķert vimbu?

Atbild Mana Cope

Labdien!

Lai makšķerētu Ventas licencētajā posmā nepieciešama makšķerēšanas licence. Bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam ir jānoformē gada bezmaksas licence. To viegli izdarīt www.manacope.lv vai mobilā lietotnē Mana Cope.

Atcerieties, ka arī par šīm licencēm ir jāiesniedz licences lomu atskaite.

Atbildēts: 26.aprīlis 2022, 16:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreika

Vai kaut ko dzird par licencēto cope,lejpus Ķeguma hes???

Atbild Mana Cope

Labdien!

Pagaidām diemžēl jaunumu nav.

Atbildēts: 26.marts 2022, 17:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreika

Un kāpēc nedrīkst no hesa uz leju 1000 m,jo nav sakārtota licencētā cope???

Atbild Mana Cope

Šādu ierobežojumu nosaka Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumu Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” 27.3. punkts, kas nosaka, ka 1000 metru posmā lejup pa straumi no Ķeguma HES aizsprosta zivju ieguve atļauta, ja atbilstoši normatīvajiem aktiem par licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību tiek organizēta licencētā makšķerēšana. Tā kā licencētā makšķerēšana šai posmā šobrīd netiek organizēta, tad zivju ieguve šai posmā ir aizliegta.

Atbildēts: 6.janvāris 2022, 21:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dzeris

Labdien jautajums par copi Venta licenzetaja posma itka busot izmainas. Vai taisniba. Paldies par atbildi.

Atbild Mana Cope

Labdien!

Šobrīd vairs nav spēkā licencētās makšķerēšanas nolikums Ventā pie Kuldīgas, tāpēc patlaban šai upes posmā spēkā ir Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu prasības. Kamēr Kuldīgas novada pašvaldība cītīgi darbojas pie jaunā licencētās makšķerēšanas nolikuma izstrādes, copmaņiem jāņem vērā makšķerēšanas ierobežojumi Ventā!

Ventā – no Ventas rumbas Kuldīgā 500 metru (labais krasts Lat, lon: 56.973, 21.976; kreisais krasts Lat, lon: 56.972, 21.974) posmā lejup pa straumi un 200 metru (labais krasts Lat, lon: 56.967, 21.981; kreisais krasts Lat, lon: 56.972, 21.974) posmā augšup pret straumi zivju ieguve nav atļauta no 2022.gada 1.janvāra līdz laikam, kad stāsies spēkā jaunais nolikums par licencēto makšķerēšanu Ventas upē Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā 2022.-2026. gadam!

Liegums iezīmēts Mana Cope mobilās lietotnes interaktīvajā kartē sadaļā "Kur copēt?" un būs redzams līdz tā atcelšanai.

Atbildēts: 6.janvāris 2022, 13:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreika

Sveiki jaunajā gadā!
Cik saprotu,zem Ķeguma hes licencētajā zonā,kamēr licences un dokumenti nav sakārtoti,spēkā ir makšķerēšanas un vēžošanas noteikumi,un neko vairāk kā makšķerēšanas karti nevajag.???

Atbild Mana Cope

Labdien!

Kamēr nav spēkā esoša licencētās makšķerēšanas nolikuma, Daugavas posmā pie Ķeguma HES ir spēkā Makšķerēšanas vēžošanas un zemūdens medību noteikumu prasības. Copei pietiek ar derīgu Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti, jāatceras, ka aizliegta makšķerēšana 1000 metru posmā lejup pa straumi no Ķeguma HES aizsprosta.

Atbildēts: 6.janvāris 2022, 11:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā perch

Sveicināti!Kadi noteikumi makšķerēšanai Viešūra(Kaķīša) ezerā?Licencētā cope vēl spēkā?

Atbild Mana Cope

Labdien!

Šobrīd nav spēkā esošu Madonas novada pašvaldības saistošo noteikumu, kas ieviestu un regulētu licencēto makšķerēšanu Viešūra ezerā (Kaķīšu ezerā), nolikums joprojām ir saskaņošanas procesā. Tāpēc ezerā licencētā makšķerēšana netiek organizēta, un copei šeit nepieciešama derīga Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte.

Atbildēts: 4.janvāris 2022, 12:00 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager