Mana Cope

Mana Cope

Mana Cope atbildēs uz jautājumiem, kas skar makšķerēšanas noteikumus jebkurā no Latvijas ūdenstilpēm. Kur un kad ir liegums, kādi ierobežojumi jāievēro makšķerējot, pārvietojoties ar laivām vai plānojot nometni krastā – jautā droši!

Atbildes

Jautā copmans84

Sveicināti !!! Intresē Ežezers Dagdas novadā vaj tiešām vinam nevajag atsevišķu licenzi ???

Atbild Mana Cope

Labdien!

Lai makšķerētu Ežezerā nepieciešama derīga Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte. (Izņemot personas, kurām tā nav nepieciešama)

Ezerā netiek īstenota licencētā makšķerēšana, tāpēc papildu licence nav nepieciešama un tādas nav pieejamas.

Atbildēts: 9.jūlijs 2024, 11:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Makšķerējot un izmantojot zivs fileju tā nevar tikt uzskatīta par ēsmas zivi, kad pašlaim ir liegums uz dzīvo ēsmu?

Atbild Mana Cope

Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi nosaka, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegts izmantot ēsmai zivis jebkuros ūdeņos, izņemot Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņus. Ar šo saprot, ka šajā laika periodā zivs (arī to daļas, jo tā jebkurā gadījumā ir un paliek zivs) nedrīkst tik izmantota kā ēsma.

Atbildēts: 22.marts 2024, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zile08

Sveiki! Vai nepilngadīgai personai ir vajadzīga licence spiningošanai Gaujā?

Atbild Mana Cope

Sveiki!

Jebkurai personai, kura laika periodā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim vēlas spiningot Gaujas posmā, kur tiek organizētā licencētā makšķerēšana (sākot no dzelzceļa tilta pār Gauju Carnikavā, Ādažu novadā līdz autoceļa P18 tiltam pār Gauju Valmieras novadā), ir jāiegādājas licence. Iepriekš norādītajā upes posmā makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu (spiningošana, mušiņmakšķerēšana) atļauta tikai iegādājoties "Dienas licenci" (Nolikums par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā, 8.3.p.).

Atbildēts: 20.marts 2024, 11:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rimants54

Sveiki, jautājums par licencēto makšķerēšanu Lielupē, Jelgavas administratīvajā teritorijā,ir kkādas izmaiņas vai tāpat kā agrāk no Staļģenes tilta uz augšu?

Atbild Mana Cope

Labdien!

Daudzus mulsina upes krastos izvietotās zīmes.

Līdz ar Jelgavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 7 “Par licencēto makšķerēšanu un zemūdens medībām Lielupē Jelgavas novada administratīvajā teritorijā” (26.04.2023.) izdošanu, tagad vienos noteikumos apvienota gan licencētās makšķerēšanas, gan zemūdens medību kārtība. Bet neskatoties uz to, Lielupē Jelgavas novadā licencētās makšķerēšanas zonējumā nekas nav mainījies. Licencētā makšķerēšana tiek organizēta Lielupes upes posmā no abiem krastiem, kas atrodas Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, no Staļģenes (Emburgas) tilta augšup pret straumi līdz Bauskas novada robežai.

Atbildēts: 20.februāris 2024, 10:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Vai no 1 marta goda ģimenes apliecības īpašnieki bez maksas makšķerēšanu var izmantot visās latvijas licencētajās ūdenskrātuvēs, vai tikai tajā novadā kur ir dzīvesvieta?

Atbild Mana Cope

Nav gluži tā, kā rakstāt. Bet mēģināšu paskaidrot iespējami cilvēcīgā valodā.

Šobrīd Ministru kabineta noteikumi Nr.799 (22.12.2015.) “Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība” nosaka, ka licencētās makšķerēšanas, vēžošanas vai zemūdens medību nolikumos Goda ģimenes karšu īpašniekiem var piešķirt licences par samazinātu maksu vai bezmaksas licences. To, vai Goda ģimenes karšu īpašniekiem piešķirt bezmaksas licenci vai licenci ar atlaidi, nosaka katrs licencētās vietas organizētājs.

Vienkāršā valodā sakot, pirms dodaties copēt uz noteiktu vietu jāizlasa attiecīgais licencētās vietas nolikums, lai saprastu, vai atlaide Goda ģimenes kartes īpašniekiem ir noteikta. Un tad jau jāizvēlas attiecīga licence, ko iegādāties. Šobrīd lielākā daļa apsaimniekotāju jau paredzējuši šīs atlaides. Ir vietas, kur licenci varēsiet nopirkt lētāk, bet būs arī vietas, kur varēsiet iegādāties bezmaksas licenci. Jāatceras, ka būs licencētās vietas, kur licenču skaits, kam piemēro atlaides ir limitēts, tāpēc pēc šī skaita sasniegšanas personām, kurām pienāktos atlaide, ir jāiegādājas pilnas cenas licence.

Tuvākā laikā Mana Cope ieliksim informatīvu apkopojumu par upēm un ezeriem, kur pieejamas atlaides un kādi ir to nosacījumi.

Atgādinu, ka runa ir tikai par licencētām vietām. Šī atlaide neattiecas uz makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu iegādi un izmantošanu.

Atbildēts: 10.marts 2023, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copmans84

Sveicināti !!! Lieta tāda pāris mēnešus atpakaļ biju nabes ezerā ( licenze 1 dienaj tika nopirkta ) izbraucām uz vakara copi vis notikās viss ok ) protams pēc copes nakamā dienā tika iesniegta atskaite !!! Bet tagad ieejot ēpastā skatos ienākuši 3-4 vēstulītes ne labākā satura ka nav iesniegta atskaite! Kā būt tagad!!!

Atbild Mana Cope

Labdien!

Nezinu, kā Jums izdevās nopirkt licenci Nabas ezeram, jo tur netiek organizēta licencētā makšķerēšana un attiecīgi arī Mana Cope nenotiek makšķerēšanas licenču tirdzniecība šai ūdenstilpei. ;)

Iespējams ir runa par kādu citu ezeru, tad, lai noskaidrotu situāciju un spētu Jums palīdzēt, lūdzu sazinieties ar mums, zvanot uz informatīvo tālruni 26360007 vai sūtot e-pastu uz info@manacope.lv

Atbildēts: 21.oktobris 2022, 14:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 91ernis

Sveiki. Jautājums par upēm Iča un Aiviekste "Mana cope" uzrādā ka nav liegumu, bet itkā esot liegums braukt ar benzīna motoriem? Ja šāds liegums eksistē, tad kādos posmos?
Paldies.

Atbild Mana Cope

Labdien!

Mana Cope vēl nav aprakstīti visi Latvijas ūdeņi. T.sk. Jūsu minētās upes, bet to daļā, kas atrodas Lubānas mitrāja Dabas lieguma zonā aizliegts pārvietoties pa ūdenstecēm un ūdenstilpēm ar jebkādiem kuģošanas līdzekļiem, izmantojot iekšdedzes dzinēju.

Centīsimies tās pēc iespējas ātrāk aprakstīt, tiklīdz tas būs noticis, būs ziņa sadaļā Copes gudrības → Copes ziņas.

Atbildēts: 24.maijs 2022, 13:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mirbahs

Sveiki, problēma sekojoša, pagājušogadu aizmirsu iesniegt vasaras licences atskaiti aplikācijā "Mana cope", līdz ar to nevaru nopirkt jaunu licenci, kā šo problēmu var vērst par labu?

Atbild Mana Cope

Labdien!

Sazinieties ar mums, zvanot uz informatīvo tālruni 26360007.

Atbildēts: 23.maijs 2022, 10:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā natureboy

Sveiki. Kāda ir kārtība, ja copēju Ventas licenzētajā posmā ar nepilngadīgu bērnu. Bērnam makšķerēšanas karti nevajag, bet kā ar licenci? To var iegādāties uz bērnu? Kā bērnam legāli ķert vimbu?

Atbild Mana Cope

Labdien!

Lai makšķerētu Ventas licencētajā posmā nepieciešama makšķerēšanas licence. Bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam ir jānoformē gada bezmaksas licence. To viegli izdarīt www.manacope.lv vai mobilā lietotnē Mana Cope.

Atcerieties, ka arī par šīm licencēm ir jāiesniedz licences lomu atskaite.

Atbildēts: 26.aprīlis 2022, 16:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreika

Vai kaut ko dzird par licencēto cope,lejpus Ķeguma hes???

Atbild Mana Cope

Labdien!

Pagaidām diemžēl jaunumu nav.

Atbildēts: 26.marts 2022, 17:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager