Mana Cope

Mana Cope

Mana Cope atbildēs uz jautājumiem, kas skar makšķerēšanas noteikumus jebkurā no Latvijas ūdenstilpēm. Kur un kad ir liegums, kādi ierobežojumi jāievēro makšķerējot, pārvietojoties ar laivām vai plānojot nometni krastā – jautā droši!

Atbildes

Jautā ALNIS07

Sveiki!Kāpēc jūsu aplikācijā nevar noformēt bezmaksas licenci gadam makšķerēšanai no krasta Alūksnes ezerā?

Atbild Mana Cope

Labvakar! Šobrīd MK noteikumi "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" nosaka, ka bezmaksas licences elektroniski neizsniedz. Tāpēc "Mana Cope" šādas licences nav pieejamas. Tiklīdz attiecīgā likumdošanas prasība tiks izmainīta, noteikti šādu iespēju piedāvāsim.

Atbildēts: 1.jūnijs 2021, 20:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Davis90

Labdien! Vai pareizi saprotu, ka šeit nedarbojas licencētās makšķerēšanas nolikums Burtnieka ezerā(koordinātas 57.752847,25.285029)? Mana cope lietotnē šī daļa nav iezīmēta kā licencētās makšķerēšanas vieta, bet, lasot nolikumu nevar skaidri saprast, vai kanāli pieder pie ezera.

Atbild Mana Cope

Labdien! Jūsu norādītais kanāls nepieder pie licencētās makšķerēšanas teritorijas, kas noteikta licencētās makšķerēšanas nolikumā, tāpēc šai vietā makšķerēšanas licence nav nepieciešama.

Atbildēts: 1.jūnijs 2021, 13:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karpu

Sveiki!

Man intresē Gaujā smiltenes novadā zīle ir vajadzīga licenze vai nav?

Atbild Mana Cope

Labdien! Jūsu norādītajā upes posmā pietiks ar derīgu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti, papildus licence nav jāiegādājas. Gaujā licencētā makšķerēšana tiek organizēta no 1.janvāra līdz 30.aprīlim un tikai posmā, sākot no autoceļa A1 tilta pār Gauju (Ādažu novadā) augšup pret straumi līdz Abula upes ietekai Gaujā (Beverīnas novadā). Šis upes posms atrodas Ādažu, Inčukalna, Sējas, Krimuldas, Siguldas, Līgatnes, Pārgaujas, Amatas, Cēsu, Priekuļu, Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadu un Valmieras pilsētas teritorijās. P.S. Makšķerēšanas nolikumā norādīts Kocēnu novads, taču šis novads nav izdevis saistošos noteikumus, kas saskaņotu šo nolikumu. Tāpēc laika periodā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim Gaujas posmā, kas šķērso Kocēnu novadu, makšķerēšanas nolikums nedarbojas, šai posmā spēkā ir makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu prasības, kas liedz paturēt lomā lasi vai taimiņu. Šis posms attiecīgā periodā ir arī redzams Mana Cope interaktīvā kartē sadaļā "Kur copēt?"

Atbildēts: 24.maijs 2021, 09:03 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Kaestevsaku

Labdien! Cauri Svētes upes palienes pļavām, kur ir dabas lieguma zona un ir aizliegts atrasties no 1.marta līdz 1.jūnijam, tek cauri Svētes upīte. Vai šajā lieguma laikā drīkst makšķerēt, spiningot no laivas Svētes upē dabas lieguma teritorijā? Nekad gan nekas nav dzirdēts ka Svētes upē būtu kādi ierobežojumi.

Atbild Mana Cope

Labdien! Dabas parkā "Svētes paliene" sezonas lieguma laikā aizliegts uzturēties no 1.marta līdz 1.jūnijam. Uzturēšanās aizliegums neattiecas uz Lielupi, kā arī gadījumiem, ja tas nepieciešams teritorijas uzraudzībai, apsaimniekošanai vai zinātnisko pētījumu veikšanai, cilvēku glābšanas un meklēšanas darbiem. Attiecīgi Svētes upes ūdeņos makšķerēt dabas lieguma teritorijā nav atļauts. Lai vieglāk orientēties Svētes krastos, izmantojiet mobilās lietotnes “Mana Cope” kartes sadaļu “Kur copēt”, tas palīdzēs vieglāk orientēties un ievērot makšķerēšanas ierobežojumus, lietotnē iezīmētas makšķerēšanas liegumu zonas. Dodies copēt? Paķer līdzi “Mana Cope”!

Atbildēts: 2.maijs 2021, 19:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kochab

Labdien, vai aplikācijā ir iespējams norādīt uz neprecizitātēm vai ieteikt labojumus? Piemēram Lielupes osta, šāda osta jau nav vairākus gadus un tās vietā ir Jūrmalas osta ar saviem noteikumiem un robežām. Lielupes ostas kuģu ceļš ir norādīts līdz Varkaļu kanālam, lai gan Jūrmalas ostas teritorija ir tikai līdz dzelzceļa tiltam.

Atbild Mana Cope

Labdien! Paldies par precizējumu, nosaukumu nomainījām. Mana Cope iezīmētā informācija Lielupē tika gatavota, pamatojoties uz Jūrmalas pilsētas domes 2012.gada 19.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.27 „Par Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ietilpstošās Lielupes daļas izmantošanu” Lielupes izmantošanas plānu, kas pieejams http://www.jurmalasosta.lv/wp-content/uploads/2017/11/Lielupes-ekspluat%C4%81cijas-apsaimnieko%C5%A1anas-noteikumi-2.pdf. Arī Jūrmalas ostas mājas lapā atradīsiet šo pašu informāciju un atsauci uz šiem normatīvajiem dokumentiem. Esam informēti, ka Jūrmalas ostas kuģu ceļš ir no pieņemšanas bojas līdz Lielupes dzelzceļa tiltam. Tomēr, ņemot vērā, ka kuģu ceļš noteikts arī citos noteikumos, tas informatīvi iekļauts lietotnes kartē.

Atbildēts: 28.aprīlis 2021, 18:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Labdien.

Vai no 1.maija Gaujā netālu pie Līgatnes pārceltuves ķerot līdakas arī būss vajadzīga licence?

Atbild Mana Cope

Labdien! Lai ķertu līdakas Gaujā, no 1.maija licence makšķerēšanai nav nepieciešama, pietiks ar derīgu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti. Licencētā makšķerēšana Gaujā tiek organizētā laikā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim un attiecas tikai uz spiningošanu un mušiņmakšķerēšanu.

Atbildēts: 21.aprīlis 2021, 15:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Janka-A

Labvakar!

Jautājums nav tieši par makšķerēšanu, bet par laivas drošības komplektāciju. Man ir Bush Crab 4,00m reģistrēta CSDD. Kam ir jāatrodas laivā lai viss būtu likumīgi? Paldies

Atbild Mana Cope

Labdien! CSDD reģistrēto kuģošanas līdzekļu, kā arī airu laivu, kas nav reģistrētas CSDD, aprīkojuma prasības norādītas 2016. gada 9. februāra Ministru kabineta noteikumos Nr. 92 "Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos" un to 1.pielikumā. Noteikumi pieejami tiešsaistē: https://likumi.lv/ta/id/280190-noteikumi-par-kugosanas-lidzeklu-satiksmi-ieksejos-udenos

Atbildēts: 21.aprīlis 2021, 15:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā uman

Labdien, vai aplikācijā nav plānots ieviest funkciju: ziņot par pārkāpumiem?

Vismaz es tādu neatradu. Nesen redzēju rupju makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu un ilgi nācās meklēt telefonu, lai nodotu informāciju inspektoriem. Arī paskaidrot nav viegli, bet aplikācijā ar GPS tas būtu elementāri.

Atbild Mana Cope

Labdien! Šim nolūkam jau kalpo Valsts vides dienesta izstrādāta vietne un lietotne Vides SOS. Šī mobilā lietotne izveidota, lai ātri varētu paziņot Valsts vides dienestam par pārkāpumiem pret vidi. Visi Vides SOS ziņojumi vispirms nonāk pie Valsts vides dienesta diennakts dežuranta. Ja Jums nav pieejams viedtālrunis, zvani reģionālās vides pārvaldes diennakts dežurantam: 26338800.

Atbildēts: 15.aprīlis 2021, 13:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Labdien.

Vai Līgatnē netālu pie pārceltuves drīkst spiningot asarus, ja man ir invalidāte vai man ir jāmaksā?

Atbild Mana Cope

Labdien! Laika posmā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim Gaujas upē, sākot no autoceļa A1 tilta pār Gauju (Ādažu novadā) augšup pret straumi līdz Abula upes ietekai Gaujā (Beverīnas novadā) makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu (spiningošana, mušiņmakšķerēšana) atļauta tikai iegādājoties “Dienas licenci”. Šīm licencēm nav paredzētas atlaides nevienai personu grupai. Attiecīgi, ja vēlaties šobrīd spiningot asarus Gaujā pie Līgatnes pārceltuves, Jums nepieciešams iegādāties dienas licenci lašveidīgo zivju – laša, taimiņa makšķerēšanai Gaujā 5.posmam. Licences pieejamas arī www.manacope.lv un mobilā lietotnē "Mana Cope".

Atbildēts: 15.aprīlis 2021, 11:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MrUgo

Labdien! Cik saprotu, šobrīd nopērkot licenzi ir iespējams makšķerēt Varkaļu kanālā? Interesanti, ja pavasarī ir liegums makšķerēt kanālos, tad šāds izņēmums vai īsti ir likumisks?

Atbild Mana Cope

Labdien! Varkaļu kanāls ir savā ziņā unikāla makšķerēšanas vieta, jo daļā kanāla ir ieviesta licencētā makšķerēšana un uz to attiecas izņēmums, ka šeit atļauts makšķerēt laikā, kad noteikt liegums makšķerēšanai kanālos un caurtecēs. Savukārt uz kanāla daļu, kur makšķerējot licence nav nepieciešama, darbojas Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumu Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” prasības un šeit līdz 30.aprīlim makšķerēt aizliegts. Kāpēc tā? Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumi Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" nosaka nosacījumus, kas var kalpot par pamatu licencētās makšķerēšanas ieviešanai un viens no tiem, kas arī ir pamats Varkaļu kanāla licencētās makšķerēšanas ieviešanai, ir pamatota nepieciešamība attiecīgās pašvaldības administratīvās teritorijas ūdeņos limitēt vērtīgu zivju un vēžu sugu ieguvi, regulējot makšķernieku, vēžotāju vai zemūdens mednieku skaitu, lai samazinātu ietekmi uz zivju krājumiem un vidi. Tāpēc arī licencētās makšķerēšanas nolikumā pavasara periodam ir noteikti papildus ierobežojumi makšķerēšanai, lai pasargātu plēsīgas zivis, kurām noteikts liegums paturēšanai lomā. Atgādinu, ka Varkaļu kanāla licencētās makšķerēšanas posmā makšķerēšanai jānotiek saskaņā ar Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumiem Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” un Jūrmalas pilsētas domes 2019. gada 19. decembra saistošajiem noteikumiem Nr. 53 "Par licencēto makšķerēšanu Varkaļu kanālā" ar šādiem papildus ierobežojumiem: - pavasara periodā (no 1. marta līdz 31. maijam) makšķerēšanā aizliegts izmantot spiningu ar mākslīgo vai dabīgo ēsmas zivi; - no kopējā atļautā makšķeru skaita (divas makšķeres) aizliegts makšķerēšanai izmantot vairāk kā vienu makšķeri ar dabīgo ēsmas zivi vai tās atdalītu gabalu; - aizliegts atstāt jebkurus makšķerēšanas rīkus bez uzraudzības, attālinoties no makšķerēšanas rīka tālāk par 25 metriem, kā arī makšķerēšanas rīkus atstāt ūdenī bez uzraudzības; - licencētā makšķerēšanas vietā ir aizliegts vēžot un nodarboties ar zemūdens medībām; - nav atļauts makšķerēt no Varkaļu kanālu šķērsojošās šosejas stāvvietas, krasta balstiem, tilta un slūžu konstrukcijām; - licencētā makšķerēšana notiek no krasta, izmantojot 10 metru tauvas joslu, no ledus.

Atbildēts: 29.marts 2021, 11:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager