Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā 8Edgars6

Labdien.
Kādu mikrodžiga kātu jūss ieteiktu kas labi sajutīs grunti kad svins nokritīs un labi sajutīs zivi?Vēlams spinings līdz 10.gr.Spiningošu no krasta.
Cenā aptuveni 130-150eiro.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki

Major Craft ir dažādi varianti - Crostage, Benkei sērijas. Spinings nav vienīgais faktors lai justu svinu, kad nokrīt. Ir svarīga gan grunts cietība, gan straume, gan attālums.

Atbildēts: 6.decembris 2022, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arnoldinjs

Sveiks. Man tāds jautājums sakarā ar grozījumiem licenzētās makšķerēšanas grozījumiem Gaujā. Uz pavasara pusi ienāk upē baroties tā saucamais spožais vai jūras forele. Man tā jūras forele izskatās pēc maza lasēna jo mutes žokļu izvirzījums vairāk līdzinās laša mutei. Internetā jau rakstīts ka taimiņš jeb jūras forele. Bet varbūt Jūs varat mani apgaismot kā ir patiesībā? Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Taimiņš jeb jūras forele upē dzīvo visu laiku. Kā jau minēji spožie ienāk pavasaros no jūras upē baroties. Šīs zivis ir daudz spožākas, nekā tie taimiņi kuri dzīvo upē. No tā arī iesauka radusies. Bet tie ir tie paši taimiņi. Runājot par atšķirībām starp lasi un taimiņu, tās ir, vienalga vai taimiņš ir upē dzīvojošs vai tāds kurš ienācis no jūras. Papēti bildes internetā, galvenās atšķirības ir mutes forma, astes forma, plankumu izvietojums.

Atbildēts: 2.decembris 2022, 08:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Andza2727

Sveiks!
Esmu pirmā multa meklējumos manekliem līdz 100g ar samērā labām talmesanas īpašībām un mazāk bārdām. Esu noskatījis CURADO DC 151 HG. Vai arī ir kādi citi varianti.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ņemot vērā mānekļu svaru, es tomēr skatītos uz Shimano Tranx 301 izmēru. Vēl opcija būtu Daiwa Tatula 300.

Atbildēts: 29.novembris 2022, 10:43 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā bukurags

Sveiks!
Esmu ārzemēs un apgūstu makšķerēšanu jūrā. Mencu spiningošanai no krasta esmu iegādājie 3 m spiningu ar testu 1- 5 oz, tagad vēlos iegādāties spoli. Nevaru saprast vai nepieciešams 6000(varbūt 8000) izmērs piem. Shimano fishing Nexave FE 6000 vai pietiek ar 4000-5000 izmēru, to pašu Daiwa Ninja vai Shimano Sedona, varbūt Daiwa Shorecast 5000. Gribētos to pašu spoli izmantot arī gruntenei (nomainot kaseti ar auklu). p.s. lielākās zivis (no krasta) 3-5 kg, dažreiz spiningoju arī no moliem, casting jig līdz 80 g. Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Svarīgs faktors kurš būtu jāņem vērā šeit ir sālsūdens. Sāls spējīgs šausmīgi sagandēt spoles, turklāt ļoti ātri. Tāpēc ieteiktu izvēlēties tādas kuras ir ar slēgtajiem gultņiem, ar zināmu aizsardzību pret sālsūdeni. Tiesa tāpat pēc katras copes spoles vajag noskalot, saeļļot. Uzmet acis Daiwa BG sērijai, kura ir paredzēta tieši copei sālsūdenī. Vai no Shimano Spheros SW būs līdzīgās cenās. Izmēra ziņā es ņemtu 5000. izmēru vismaz.

Atbildēts: 29.novembris 2022, 10:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā juriszelts21

Sveiks.kur rīgā varētu iegādāties balansierus rapala kuasamo .paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Domāju ka lielākajos copes veikalos tie būs. Kuusamo noteikti ir pie Vitālija, Cepļa ielas veikalā Profi Tackle!

Atbildēts: 22.novembris 2022, 15:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cope3000

Sveiks, Mārtiņ

Esmu pirmā multa meklējumos, šobrīd esmu apstājies uz sekojošiem variantiem.

Abu Garcia Revo Beast 40
Daiwa Tatula TWS 300HS
Daiwa Tatula HD 200H LTD

Kurš no šiem, tavuprāt, būtu optimālākais variants kātam līdz 150gr un mānekļiem līdz 120 gr. Gribās lai viegla, tālu met, met pret vēju, nemet bārdu un var metru izvilkt... Parasti jau visu nevar, kaut kur nākas kompromisu meklēt :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Šīs visas lietas gribas jebkuram copmanim, kurš sāk ar multu darboties :) Es teiktu ka patiesība ir palikusi nemainīga - jo dārgāks būs mults, jo labāks izpildījums. Attiecīgi par Tavām opcijām, es skatītos uz Abu un Tatula 300. Ja pareizi atceros Abu ir fiziski izmēros mazāks. Jāsaka ka Revo Beast ir lielo mānekļu klasika!

Atbildēts: 22.novembris 2022, 15:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiks.
Kur jūss tagad Rīgā ieteiktu meklēt asari ar mikrodžigu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Šobrīd nav ne jausmas. Copes garšas raidījumā vīri parādīja labas vietas Rīgā :)

Atbildēts: 21.novembris 2022, 14:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gribulis

Sveiciens svētkos! Kāda ir būtiskā atšķirība starp CRX 1002M un CRX 1002Surf. Kurš lasim piemērotāks. Un vai Fuego 400 nebūs šim kātam svarā par vieglu (balansam)?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Par Surf nemācēšu teiks, neesmu lietojis! CRX 1002M Crostage ir labs, vienīgais jautājums par spininga garumu. Upēs es 3 m garos spiningus vairs neizmantoju. Bet zinu ka ir copmaņi kuri lieto. Ja pašam ērti šāds garums - droši :) Balanss - spinings ir tik garš ka 4000. spole balansu neveidos. Te drīzāk būs jāņem spinings, un jāpiemēra spoles, lai saprastu, kura ir labāka. Shimano spoles parasti ir smagākas par Daiwa.

Atbildēts: 21.novembris 2022, 14:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Berjoza

Spole lasim un taimiņam? Kuru izvēlēties labāk? Skaidrs, ka 4000 izmers.
Daiwa Exceller
Daiwa Fuego
Shimano Ultegra

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Es paliktu pie Fuego vai Ultegras. Abas ir līdzvērtīgas spoles. Kā jau minēji 4000. izmērs ir pareizais. Ja runājam tikai par taimiņu tad varētu ņemt arī mazāku, teiksim C3000 izmēru. Tomēr ja arī lasis būs mērķis, tad 4000 ir labāk!

Atbildēts: 14.novembris 2022, 08:50 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā meka

Sveiks!
Kādus cimdus lieto ziemas spiningošanā? Un kurš būtu šobrīd piemērotākais kātiņš zandartam ar lielākajiem riņķiem ziemas copei?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Daudz kas atkarīgs no paša copmaņa un tā cik daudz rokas salst. Man ir vairāki Simms zīmola cimdi. Freestone sērija ir laba, ne pārāk silta, bet der labi spiningam, ērti darboties. Ja skatāmies uz pilnvērtīgiem cimdiem, tad Challenger Insulated vai Pro Dry. Ieteiktu doties uz veikalu, piemērīt un izvēlēties. Zandartam esmu lietojis Skyline. Jāsaka ka tam nav lielākie gredzeni, bet arī aukstā laikā nav problēmu. Ja budžets ir lielāks, tad man patīk Daiwa Morethan, kuram jau gredzenu diametrs ir lielāks.

Atbildēts: 8.novembris 2022, 16:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager