Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā janni

Sveiks! Varbūt vari ieteikt kādu kātiņu foreļu dīķu copei budžetā līdz 200e.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Uzmet aci Major Craft Finetail Area spec sērijai. Šie spiningi būs piemēroti copei dīķos, kā arī viņiem ir labas blankas, būs labs spinings!

Atbildēts: 3.jūnijs 2024, 13:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mazais69

Sveiki! Major Craft BassPara 2.06(BXC-692MH)līdz 28 gr. 130 mm mailēm derēs vai vajag ko jaudīgāku.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Šis izskatās labi! Tests būs labs, derēs 130 mailēm. Ja plāno izmantot dziļās iegrimes 130 mailes, tad varbūt ir vērts skatīties testu ap 35-40 gramiem.

Atbildēts: 3.jūnijs 2024, 13:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiki.
Kuru no šiem spiningiem jūss ieteiktu priekš sapalu copes Gaujā?
Major Craft Crostage CRX-832E vai NARVAL Argument 80LL - 240, up to 14?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki

Neesmu lietojis ne vienu ne otru.

Atbildēts: 13.maijs 2024, 07:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Labvakar.
Vai NARVAL Argument 80LL - 240, up to 14 derēs sapalu copei Gaujā no krasta ja ķeršu sapalus?Un cik maziem un cik lieliem vobleriem spinings ir paradzēts?Vai arī varat ieteikt ko citu 150eiro naudiņās.
Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki

Jā, šis varētu būt labs variants, spriežot pēc garuma un testa. Lielākās upēs derēs. Spinings ir paredzēts mānekļiem testa robežās

Atbildēts: 8.maijs 2024, 12:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bio-r

Sveiks! Cik esmu iepazinies ar informāciju un, ja nemaldos, arī Tu esi minējis, ka daiwa luvias lt ir ražotas ķīnā nevis jp?
Lai nemaldinātu sevi, piemēram, šajā linkā esošā spole - https://parduotuve.spiningavimas.lt/rites/spiningines-rites/daiwa-spiningines-rites/daiwa-20-luvias-lt-3000-new-.html
Vai tiešām šīs šobrīd ražo ķīnā? Neskatoties uz izpildījumu un "iekšām", tomēr cena priekš made in china vairs neliekas tik laba.. kāds ir Tavs viedoklis? Kas tavuprāt ir alternatīva vidējam džigam šajā cenu segmentā spolei no jp tirgus?
Un varbūt tavs subjektīvais viedoklis par šo modeli, ja tas ir ķīnā ražots, vai ir tās cenas vērts?
Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ar Luvias LT bija sekojoši, ka pirmās partijas tika ražotas Daiwa Japānas rūpnīcā, bet pēc tam ražošana tika pārcelta uz Ķīnu. Šobrīd lietoto spoļu tirgū ir gan Japānas Luvias, gan Ķīnā ražotie. Jāsaka gan ka Japānas modeļiem cenas parasti ir augstākas. Kopumā no Ķīnas nevajag baidīties, jo rūpnīcas un kvalitātes kontrole ir tāda pati kā konkrētam zīmolam Japānā. Ja tomēr gribam Japānas tirgu, tad noteikti ieteiktu skatītes uz Airity ST, kura faktiski ir Exist, bet cenas ziņā līdzīga Luvias LT.

Atbildēts: 2.aprīlis 2024, 09:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eerks

Sveiks, Mārtiņ!

Ne ar vienu man pieejamo kātu man nesanāk iedarbināt ZipBaits vobleriem magnētisko tālmešanas sistēmu it īpaši Khamsinam. Kāta testa, akcija vai mešanas tehnika varētu būt pie vainas? Pārsvarā šobrīd lietoju Palms Shoregun SFTGS-96ML 10-30g un šūpiņi lido labi, bet ar vobleriem ir štruntīgi.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Gadās ka šī sistēma nenostrādā metienā. Es teiku ka te vajag tādu asāku metienu, lai magnēts nostrādātu. Nedomāju ka te ir spininga vaina, varbūt nedaudz jāpaspēlējas ar metiena tehniku!

Atbildēts: 2.aprīlis 2024, 09:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bukurags

Sveicināti! Pašlaik esmu ārzemēs, esmu spininga meklējumos. Makšķerēju ezeros no krasta, kuri ir sekli, tāpēc nepieciešams mest tālu apt. 40-50 m, lai aizsniegtu "kanti", pārsvarā izmantoju vizuļus un rotiņus līdz 15 g, dažreiz gribētos pamēģināt kādu vobleri līdz 70 mm. Foreles un pālijas trāpās līdz 2,5 kg (pagaidām lielākā), pamatā 500 līdz 1,5 kg. Šeit plašā izvēlē ir spiningi no Savage Gear un Shimano. Kādu spiningu ieteiktu- ar kādu garumu, testu? Varbūt SG 2, SG 4, Parabellum vai Sea trout no Savage Gear? Neko dārgu jau negribas (aptv. 100 eiro), jo vasara šeit ir īsa un mašķerēt sanāk reti:) Paldies par atbildi.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Šādā gadījumā es ieteiktu meklēt garāku spiningu, ja ezera krasti ļauj kaut vai 9 pēdas garu. Akciju medium fast vai fast. Šādas blankas dos tālāku metiena distanci. Auklas ziņā arī ieteiktu 8 dzīslu variantu, tā paša iemesla dēļ - aukla vieglāk slīdēs caur gredzeniem, attiecīgi metiens tālāks. Par konkrētiem modeļiem no SG vai Shimano nevarēšu neko precīzi pateikt. Aptuveno spininga tipāžu aprakstīju.

Atbildēts: 25.marts 2024, 07:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Guntis86

Sveiki. Dropsotam vs jigam spoli 3000. Daiwa lexa fuego vai caldia? Vais stadic. Kuru labāk skatīties?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Dropam un džigam 3000 izmērs ir piemērots. Ja no Daiwa, tad labas atsauksmes ir par Lexa, ja Shimano - Stradic.

Atbildēts: 13.marts 2024, 17:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kikizozo

Sveiks!
1) cik garu fluorocarbon pavadiņu ieteiksiet uz līdakām? tiešām jābūt 1m garai?
2) kāda ir čatera tā saucamā "slepenā spēle" dziļumā 2-3m uz asariem?
Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ja runa ir par fluorokarbonu tad es sienu garu 80 cm stabili. Lielām zivīm mute ir liela, un 30 cm klasiskā pavada tas nav nekas viņai. Turklāt līdaka mēdz arī uzbukt no aizmugures māneklim tādā veidā iestumjot to mutē ar visu pavadiņu. Čatera slepenā spēle - es tādu nezinu. Čaterim ir nianses modeļos, jo tiem ir dažādas mēlītes, attiecīgi dažādas vibrācijas. Tāpat ir atšķirība ko liekam čaterim uz āķa, kādu mānekli. Protams, ir dažas nianses par ietīšanu, tās ātrumu.

Atbildēts: 1.marts 2024, 11:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā meka

Sveiks,

Kādu spoli ieteiktu Favorite Blue Bird Nano 1.83m 0.2-1.5g kātam? Vai Shimano Miravel 1000 būtu ok? Vai labāk skatīties uz Vanford?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ja budžets atļauj tad noteikti Vanford. Tr it izmantoti pavisam savādāki materiāli, turklāt bremžu sistēma ir labāka, nekā Miravel. Nano džigam tas ir no svara.

Atbildēts: 20.februāris 2024, 20:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager