Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā ResnaisJanka

Sveiks, Mārtiņ!

Vajadzīga Tava palīdzība. Meklēju spoli microjigam un esmu iesprūdis uz daiwas modeļiem. Respektīvi: daiwa ninja lt , regal lt un legalis lt. Izmērs varētu būt uz 2500.

Ninja un Regal būtībā liekas līdzīgas tik regal ielikti tie 9gultņi, vai tas ir tā verts? Kāds ir Tavs viedoklis par šiem modeļiem un kuru ratio Tu ieteiktu labāk izvēleties 5,3:1 vai 6,2:1, zinu ko tas nozīmē, bet vai tas ko ietekmē pāšā spolē un vai vajag?

Iepriekš paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Regal ir vieglāka spole, jo korpuss tai ir no DS5 kompozīta. Gultņu daudzums neko neizsaka, ja šie gultņi ir slikti un zemas kvalitātes. Regal gadījumā nevarēšu komentēt, jo pats šo spoli neesmu lietojis. Izmērs ja, 2500. ir pilnīgi ok. Par pārnesumu, es neteiktu ka tas spēlē lielu lomu. Te drīzāk ir jautājums, kā pats esi pieradis, vai pieradīsi. Bieži mikrodžigam prasās pēc lēnākas animācijas, attiecīgi varbūt pat 5.3 būs labāks.

Atbildēts: 2.jūnijs 2020, 08:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā showtime

Sveiks, jautājums par foreļu ķeršanu gan upēs, gan dīķos. Cik garu fluorocarbona pavadu vajadzētu likt un ar kādu mezglu savienot ar pīto? Vai burkāns labi turēsies uz maziem diamereiem?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja lietoju fluorokarbona auklu, tad parasti savienoju ar FG mezglu. Tas ir ļoti izturīgs un kompakts. Bet arī vecais, labais burkāns man tur, un nav bijušas problēmas. Garuma ziņā, vismaz metru es sienu

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 14:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karuusis

Sveicināts! Man te tāds iesācēja jautājums micro jig tēmā. Šogad nokomplektēju savu pirmo vieglo kātiņu priekš asariem. Pasākums ļoti interesants, un pirmās zivis jau ar dabūtas. Bet man rodas jautājums kādā tehnikā labāk apmētāt vietas, kur nav diez ko tīra grunts. Ezeros, kur copēju pārsvarā ir diezgan zāļaina un dūņaina grunts. Klasiskajā džiga tehnikā laikam īsti pareizi nebūtu tādās vietās darboties. Vai būtu vērts mēģināt siet atvadas vai dropšota sistēmu zāļainai gruntij? Vai tomēr zāļainai gruntij tikai rotiņš un džigošanai jāmeklē puslīdz cieta grunts?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Noteikti var mēģināt dropšotu, arī atvada palīdzēs. Vēl var mēģināt tokio rig. Te īsti nevar būt runa par džigu, klasiskā izpausmē, drīzāk šādu sistēmu lietojums nesīs rezultātu. Noteikti jāmēģina džigot virs zālēm, respektīvi māneklis ies viļņveidīgi virs zāļu paklāja.

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 11:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā onkyo

Sveiks, Mārtiņ!

Sen neesmu Tev neko vaicājis, domāju, ka ar steigu tas jālabo :)

Tātad, gribu pievērsties 110 - 130mm vobleru tvičošanai ~90% un varbūt kādas lielākas gumijas vienmērīgai ietīšanai. Doma ir izmēģināt kastingu. Kāts varētu būt kaut kas no Elite vai Tournament sērijas ar jaudu MH un Shimano vai Daiwas spole. Ko vari ieteikt kā alternatīvo nosauktajiem kātiem (vismaz 2 japāņi) un kādu spoli no plašā multiplikatoru klāsta? Spole 2-3 simtu robežās.

Paldies un ne asakas!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Viss atkarīgs no budžeta, bet teiksim tas varētu būt Aspro GAPC-772MH vai GAPC-792H. Es gan vairāk sliektos uz 772MH, lai arī tas, manā skatījumā, būs par īsu gumijām. Gumijām vajag stipri garākus kātus, virs 2.40m, tīri dēļ tā, lai varētu labi piecirst zivi. Ar īsākiem kātiem sanāk diezgan čābīgi ar pieciršanu... Tvičam atkal baigi garos es parasti neņemu. Ja budžets ir lielāks tad var skatīties jau uz Zenaq, ar rokām veidotajiem kātiem, Spirado Blackar sēriju B4 un B5 modelis. Spole - Shimano Bantam ir superīgs mults, uz to tad arī iespringtu.

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 11:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcus32011

Sveiki vai vari ieteikt kādu kātu kas būtu taka universāls asaram un zandartam dzigojot ne mazāk ka ar 3-4 colu keitech gumijām 8-10 gramigam galvām. Lai justu asaru copi bet tai paša laika lai varētu piecirst zandartu.( tikai neko no favorīta) vairāk intrese Major craft) vai kautkas viņiem ir tāds ? Vai ko Tu pats ieteiktu .

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Būtu jāsaprot budžets naudas izteiksmē, bet TripleCross, N-One un New Crosstage ir daudz modeļi džigam. Jāsaprot, ka asarim tomēr prasās nedaudz maigāks spinings nekā zandartam. Piecirtiens asarim ir vajadzīgs maigāks. Attiecīgi būs vai nu nedaudz cietāks spinings, un jāstrādā ar bremzi, vai arī mīkstāks spinings un spēcīgāk jācērt :) Aizbrauc pie Vitālija, Skaistkalnes ielā, viņš izstāstīs par Major Craft :) Es pats lietoju dažādus kātus, respektīvi ir viens zandartam un cits asarim.

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā gramanitis

Sveiks, meklēju spiningu copei no krasta, līdz kadi 20 g testā, vairāk priekš vobleriem un upes. Garumā virs 240. Skatos uz favorite SKYA-862ML, bet vai būs pietiekoši ciets, lai varētu voblerus iedarbināt? Kadas vel alternatīvas, tajā 150-200 eur robežās?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, Skyline ir stingras blankas, ar vobleriem nevajadzētu būt problēmām. Ja copēsi no krasta, vēl būs svarīgs arī metiena attālums, un to ar galīgi stingrām blankām būs grūti panākt. Par alternatīvām šādā budžetā grūti ko teikt. Zetrix Avalanche ZAS-852ML ir līdzīgs.

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 10:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā U-dens

Sveiki,

Cik smagus mānekļus (mumijas) un kādus džerkus ar raustīšanu var mētāt ar Zillion TD HL 100 spoli, lai nesačakarētu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Precīzi nemācēšu pateikt, bet gumijas noteikti smagākas, džerkus ne tik ļoti. Es teiktu ka diapazons ir līdz 50-60 gramiem.

Atbildēts: 28.maijs 2020, 13:54 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā johny_lv

Sveiki, Mārtiņ!

Esmu spiningošanā iesācējs, pārsvarā makšķerēju Lielupē.

Vai ir kāds universāls māneklis ko ieteiktu iegādāties (veids,firma,modelis) ? Šobrīd pārsvarā ķeru uz rotiņiem un gumijzivtiņām.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tāds īsti universāls māneklis nav. Tomēr katrai vietai, gadalaikam, arī konkrētai dienai, kaut kas var nostrādāt labāk, kaut kas vispār nenostrādāt. Rotiņi un dažādas gumijas ir ļoti labi mānekļi. Gribētu teikt ka ar šiem noteikti zivi noķersi, un diez vai bešā paliksi :) Ja par modeļiem, man labi strādā vecie labie Relax Kopyto 3 un 4L izmēros, tie vienmēr nostrādā. Interesanta tēma ir vobleri, tvičings, bet šie mānekļi prasa iedziļināties, kā arī būtu vēlams inventārs tieši tvičam.

Atbildēts: 28.maijs 2020, 09:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, FAVORITE SKYLINE NEW SKYA-762ML, jautājums, vai būs komfortabli džigot ar 4collu easy shiner + galva teiksim 15 grami, vai ir piełaujama neliela pārslodze? Klāt spolīte shimano stradic jaunais, pašlaik nevaru izlemt 2500 vai tomēr 3000 labāk? Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Džigot var, bet pie džigošanas būtu jāņem vēl vērā straume, un pati pieciršana. Skyline var nedaudz pārslogot, bet es tomēr skatītos uz SKYA-762M. Tam būs vairāk jaudas, un testa diapazons pieļaus arī nedaudz lielākus svarus. ML versija labāka būs vieglākiem svariem, teiksim 12-15 gr galvas ar 3, 3.5 collām

Atbildēts: 26.maijs 2020, 10:07 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā BigJay

Sveiks,

Kādu multu labāk ieteiktu priekš jig no 25-40gr+ māneklis. Gribas apvienot vienu spoli priekš jig un līdakām, lai var iemest arī cūku. Paldies jau iepriekš.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja runājam arī par cūkām, tātad ~100gr diapazonu, es teiktu ka Shimano Tranx 301 modelis, no Abu Max Toro 51 vai Revo STX

Atbildēts: 25.maijs 2020, 14:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager