Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā kikizozo

Sveiks!
1) cik garu fluorocarbon pavadiņu ieteiksiet uz līdakām? tiešām jābūt 1m garai?
2) kāda ir čatera tā saucamā "slepenā spēle" dziļumā 2-3m uz asariem?
Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ja runa ir par fluorokarbonu tad es sienu garu 80 cm stabili. Lielām zivīm mute ir liela, un 30 cm klasiskā pavada tas nav nekas viņai. Turklāt līdaka mēdz arī uzbukt no aizmugures māneklim tādā veidā iestumjot to mutē ar visu pavadiņu. Čatera slepenā spēle - es tādu nezinu. Čaterim ir nianses modeļos, jo tiem ir dažādas mēlītes, attiecīgi dažādas vibrācijas. Tāpat ir atšķirība ko liekam čaterim uz āķa, kādu mānekli. Protams, ir dažas nianses par ietīšanu, tās ātrumu.

Atbildēts: 1.marts 2024, 11:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā meka

Sveiks,

Kādu spoli ieteiktu Favorite Blue Bird Nano 1.83m 0.2-1.5g kātam? Vai Shimano Miravel 1000 būtu ok? Vai labāk skatīties uz Vanford?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ja budžets atļauj tad noteikti Vanford. Tr it izmantoti pavisam savādāki materiāli, turklāt bremžu sistēma ir labāka, nekā Miravel. Nano džigam tas ir no svara.

Atbildēts: 20.februāris 2024, 20:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Simsins

Sveiks.
Kāds tavs vērtējums par Shimano Vanford spoli?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Viegliem svariem Vanfords ir labs. Viegla spole, ar labām bremzēm. Tiesa neiesaku to lietot smagiem mānekļiem, it sevišķi tvičojot tos. Tomēr Vanford vairāk ir tēmēts uz viegliem svariem

Atbildēts: 20.februāris 2024, 20:57 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiki.
Kādu nedārgu,bet labu spiningu jūss ieteiktu priekš Amatas ja ķeršu sapalus,foreles un citas zivis kas tur dzīvo,ja varat uzrakstiet spininga modeli un cenu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki

Ieteiktu doties uz kādu no lielajiem veikaliem un tur pārdevēji uz vietas varēs lieliski palīdzēt izvēlēties pareizo.

Atbildēts: 19.februāris 2024, 09:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Guntis86

Sveiki. Vai jigam un vieglam dropshotam deres Yamaga Blanks Mebius 85ML - 255cm, 4-24gr vai ieteiktu skatities citu modeli?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Viss atkarīgs ar kādu testa diapazonu plāno darboties, bet principā šis spinings der. Dropam es teiktu ka viņš ļoti pat der. Vismaz manā skatījumā testa diapazons, jauda un akcija ir pareizā.

Atbildēts: 19.februāris 2024, 09:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Labdien.
Cik lielus un kādus mānekļus lietot Amatā ja ķeršu sapalus un citas zivis kas ir Amatā?Un kādi mānekļi derēs manam spiningam Major Craft Triplecross 732aji līdz 10.gr?Un cik maksimums lieliem jābūt krenkiem un minnow mānekļiem?Un kādu auklu izmantot?
Paldies!!!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki

Sapalam patīk krenki, SSR vai SR iegrimes. Paskaties veikalos dažādi modeļi ir pieejami. Citi mānekļi - visi klasiskie, silikona, vobleri utt. Kādi mānekļi derēs? Te jau pašam tas jāsaprot, pēc spininga tipa. Testa diapazons ir skaidrs. Aukla - ņem pīto, es ņemtu vismaz 0.8 vai 1PE, jo upē ir ķērāji un nāksies cīnīties ar tiem.

Atbildēts: 15.februāris 2024, 11:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā doks1959

Vēlreiz sveicināts!
Gaidot atbildi ir mājās Westin W6 195cm; 49-130g.
Negaidīju, ka kāts ar šādu testu var būt tik viegls -164g!
Klāt skatos Sh. Calcuta spolīti. Viss lietots, bet o.k. -labāk drusku lietota kvalitāte nekā lētais gals. Ceru, ka apgūšu ātri tehniku Mānekļi līdz 100g plānoti - vai, tiešām vaig' 0,4 mm pīto? Norvēģijā mencas situ ar 0,32mm un 700g pilkeri... .

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

W6 ir lieliski spiningi. Jāsaprot ka jo dārgāks spinings, jo ražotāji izmanto labākas blankas, tehnoloģiski attīstītākus materiālus. Ar to arī skaidrojams spininga svars un testa diapazons. Calcutta - ļoti labs mults. Šis komplekts bija veidots jau uz lielākiem svariem. Noteikti būs ilgmūžīgs. Par auklu. Multam nav no svara cik resna aukla. Tas neietekmē metiena attālumu. Es lietoju 0.40mm džerkam!

Atbildēts: 15.februāris 2024, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā doks1959

Sveiks!
Līdz šim esmu darbojies līdz Rudras lielumam. Tagad gribas paaugties līdz 100g džerciņiem. Džerkos tikai teorētiskas zināšanas no youtobes.
Noskatīts šāds:
Daiwa Powermesh Baitcast Jerk- divdaļīgs, 1.95 m, 60- 120 gr. Spole Abu Garcia Revo Beast 41.
Spole, laikam, būtu o.k. Bet kāts??
Vēl skatos Westin W6 kātu tādā pašā kategorijā (garums, tests).
Lūgtu komentāru. Arī par spoli vai labāk būtu ziepene vaiu vaļējā, ņemot vērā, ka diez vai par 100g pāri iešu.
Paldies, ja būs laiks atbildei!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Džerku kātus kādu laiku neesmu izmantojis. Bet laikos, kad aktīvi džerkoju es izmantoju viendaļīgos spiningus, līdzīgos garumos. Ja neplāno iet pāri 100 gramiem tad šis Tevis norādītais izskatās kā labs variants.

Spoles ziņā, es vienmēr esmu bijis par multiem. Atkal ja līdz 100gr tad var zemprofilu, Tevis noskatītā Abu ir laba opcija. Vecajai paaudzei bija 51 izmērs, kurš būtu ideāls.

Atbildēts: 15.februāris 2024, 09:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiki.
Vai ir jēga ķert Gaujā līdakas no krasta ar multa spoli un kātu kad būs pavasaris,vasara?Un kādu auklu izmantot?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Jēga vienmēr ir, it sevišķi eksperimentiem. Gauja ir liela upe, un ir vietas kur vajag metiena distanci, bet ir vietas, kurām nemaz tik ļoti to nevajag. Attiecīgi šādā veidā ķert var, bet ir jāizvērtē kurā vietā upē ķersi.

Atbildēts: 31.janvāris 2024, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gronnsak

Sveiks!
Kāds ir Tavs komentārs par FAVORITE WHITE BIRD NEW WBR1-802L-T no krasta gumijām no 3g un kāds rotiņš vai vobleris līdz 15g?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Visnotaļ universāls spinings. Krasta copei būs labs. Šim ir tubulārā spice, attiecīgi varēsi gan iedžigot, gan arī izmantot voblerus, rotiņus. Jāsaka ka reālais apakšējais tests ir nedaudz augstāks, es teiktu 5 grami, un arī līdz ar ko augša ir jaudīgāka aptuveni 15 grami, tas jāņem vērā!

Atbildēts: 25.janvāris 2024, 08:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager