Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā Sahramandzi

Sveiks Mārtiņ!
Palīdzi lūdzu ar virzienu jaunam mikrodžiga kātam. Pirmais kāts - Daiwa Megaforce Jigger 1-9gr, 2.20m. Veiksmīgi nolauzu spicīti. Tā lieta patika, tāpēc plānoju iegadāties jaunu, jau labāku. Budžets 100-150 Eur. Domāju, ka vajag solid tipa, mērķa zivs asaris Liepājas pusē, max svars līdz 7/8 grami, garums 2.20m līdz 2.40m.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

No tiem, kurus es esmu lietojis varu ieteikt vai nu Favorite Blue Bird sēriju, kura būs budžetā līdz 100 EUR, vai arī jau daudz labāku Impulse, kurš nostāsies kaut kur 150 Eiro. Ja runājam par modeļiem, tad piekrītu ka solid jeb spinings ar ielīmēto spici ir piemērotāks dažādu silikona mānekļu animācijām. Impulse IMP-732L-S principā būs atbilstošs modelis. Ja gribās garāku, tad nāksies tomēr ņemt tubular jeb ar pilno spici spiningu. Garāks variants būtu šis IMP-832L-T

Atbildēts: 10.maijs 2022, 09:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Sveiks. Kādus mezglus izmanto visbiežāk, pavadām, mānekļiem?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Pītai auklai lietoju palomar mezglu (google var atrast pēc nosaukuma). Fluorokarbona pavadiņām, ar maziem diametriem, clinch mezglu. Lai savienotu fluorokarbonu ar pīto FG mezglu vai mahin knot jeb tā saukto burkānu.

Atbildēts: 4.maijs 2022, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā egilss

Labdien,
Vajag iegādāties universālu budžeta spininga kātu 2,1m.
Ir interese par Ryobi. Nekur nevaru atrast kāda atšķirība ir starp Virtus, Zauber Excia un Ecusima.
Atradu tikai, ka Excia ir extra fast akcija un Ecusima fast. Vai arī pārējiem ir atšķirība galvenokārt kāta akcijās.
Jau iepriekš paldies par atbildi.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Neesmu pazīstams ar Ryobi spiningiem. Tīri bez akcijas ļoti no svara būs arī pati blanka, tās konstrukcija. To gan vislabāk ir saprast uz vietas veikalā, apskatot visus trīs modeļus.

Atbildēts: 30.aprīlis 2022, 18:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Spuras

Labdien. Pirmā lieta- meklēju multiplikātora spoli priekš Savage gear XNLT3 ( līdz 100gr) strādāt ar gumijām un “pelēm”.
1) Abu Garcia 5601JB
2) Abu Garcia revo beast 40
3) BFT Instinct x7
4) Shimano Tranx 301
5) Daiwa Tatula 300
Cik noprotu tad šie ir arī mani iespējamie varianti. Jautājums ir kura no viņām ir cenas/kvalitātes, tāds kā zelta vidus ceļš un kuru Tu ieteiktu? Un kā ar tiem HL un HSL utt.-nesaprotu, jo neesmu iedziļinājies. Varbūt ir vēl kāds mults, ko esmu palaidīs garām. Cena ap 250€.
Otrā lieta- meklēju jaunu, vairāk kā universālu, spininga kātu priekš Stradic C14+ 2500 (cik saprotu kasete šai tikpat liela kā 3000 versijai). Spinings paredzēts līdaku ķeršanai ezeros no laivas (Babīte, Kaņieris, Engures ezeri) un šad tad no krasta, arī džiga un dropa tehnikā. Ēsmas-lielākoties gumijas, šūpiņi, kāds virsmas māneklis, retu reizi vobleri. Cik es lasīju būtībā varianti ir sekojoši:
1) Favorite Creed CRD 842M 7-21gr
2) Favorite Creed CRD 842MH 10-32gr Īsti nevaru izlemt kurš būtu optimālāks un daudzpusīgāka, droši vien jau 10-32gr.
3) Zetrix Avalanche ZAS-812H Drusku mulsina tas, ka itka spinings ir megauniversāls ar testu 14-50gr-nav takā pārspīlēts?
4) Zetrix Avalanche ZAS-862M 7-28gr pagaidām šis ir favorīts. Vienīgais gribētos Favorite spiningu, jo tam spices ir pieejamas eboat nezinu ka ir ar Zetrix spicēm Latvijā.
5)Favorite Sentinel SNS832M 7-28gr tests ir labs, bet šis vairāk paredzēts vobleriem, kā būs džiga tehnikā?
Kā Tu domā kurš īsti no spiningiem būtu universālākais darba zirgs un kuru ir vērts iet lūkot ar spoli rokās, lai aptaustīt dzīvē. Varbūt ir kāds cits spinings, kas nāk Prāgas un esmu palaidīs garām?
Paldies jau iepriekš!!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Pirmkārt ir jāsaprot vai vēlies muciņas tipa multu, vai zemprofila. Ja skatāmies uz spiningu, un testu, es teiktu ka var lietot zemprofilu. Konkrēti no nosauktajām es izvēlētos vai Shimano Tranx vai Tatula 300. Abas ir uzticamas spoles, labi veidotas. Fundamentāla atšķirība ir tālmešanas sistēmas bremzes - Shimano ir centrbēdzes, bet Daiwa - magnētiskās. Es teiktu tā, ka vieglāk darboties būs ar magnētiem, bet labāks rezultāts, ieguldot zināmu darbu metiena tehnikas noslīpēšanā, būs ar centrbēdzi. HL, XSL utt. norāda uz pārnesumu. H būtu 6.3 (bet tas var mainīties atkarībā no ražotāja), XS - 8.1. Lielajiem mānekļiem, es izvēlos drīzāk 6.xx pārnesumu. L burts norāda kurā pusē ir rokturis, jo multam roktura puses nevar mainīt.

Ņemot vērā vietas specifiku, es ņemtu noteikti ar testu vismaz 30 grami. Darbojoties pa seklākiem ezeriem, zālēm, bieži vien vajag forsēti vilkt līdaku, attiecīgi lielāks tests noderēs. Creed 842MH ir laba izvēle. Testa diapazons pietiekams, jaudas ar. Par spicēm - jā ir iespējams tās dabūt eboat. Zetrix - labi spiningi. Testa diapazons nav pārspīlēts. Mūsdienās spininga blanku veidošana ir krietni vien attīstījusies, attiecīgi šāds testa diapazons ir pieļaujams. Par Zetrix spicēm nemācēšu teikt, kāda ir situācija. Kas attiecas uz ZAS-862M, es tomēr skatītos uz lielākas jaudas spiningu, drīzāk MH modeli.

Atbildēts: 20.aprīlis 2022, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks !

Iesaki lūdzu kātu twicham pārsvarā 110 orbits, retu reizi kāds 130.
cena ~150e

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

No Favorite uzmet aci uz New Spirit NSP-6102MH. Laba blanka, un pareiza akcija, lai vobleri ļautu izspēlēt. Ja kaut kas dārgāks, tad Exclusive Special EXST-662M. Vēl noteikti uzmet aci uz Major Craft spiningiem.

Atbildēts: 14.aprīlis 2022, 09:08 | 8 komentāri | Adrese atbildei
Jautā kipaps367

Labdien! Vai ņemot vērā lielo duļķi Gaujā, ir jēga doties meklēt "spožos"? Un ja jā, kādas krāsas mānekļus ieteiktu izmantot duļkainajos apstākļos?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki

Jā, šobrīd ir liels duļķis upē. Meklēt noteikti var, it sevišķi var atrast kādu maliņu, kur mazāk duļķis. Bet viegli nebūs. Mānekļi - noteikti spoži, spilgtāku krāsu!

Atbildēts: 13.aprīlis 2022, 08:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Norris

Labdien.
Vai Jums ir kādas atsauksmes par internetveikalu spiningavimas.lt ? Cik droši no viņiem pasūtīt preci?
Tā kā gribu pasūtīt padārgu kātu, gribēju dzirdēt Jūsu atsauksmes, protams ja ir kāds info?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Jā, pozitīvas. Laiku atpakaļ vairākus spiningus tur pirku, viss bija kārtībā. Komunikācija laba, piegāde ātra. Ja, protams, vēlamais inventārs ir uz vietas!

Atbildēts: 5.aprīlis 2022, 10:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ChiLLin

Sveiks.
Esmu iegādājies 5 un 6 collu gumijas mānekļus. Vari ieteikt kādu āķa izmēru izvēlēties mānekļu apāķošanai?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Daudz kas atkarīgs no mānekļa formas un apjoma, bet es skatītos uz 6/0 un 7/0 āķiem. Noteikti piemēri veikalā āķus pie mānekļa. Jāatceras ka attālumam starp āķa spico daļu un mānekli ir jābūt maksimāli lielam. Tad zivi labāk varēs piecirst!

Atbildēts: 5.aprīlis 2022, 10:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ralflauren

Labsvakar! Man te draugs vēlas sākt kvalitatīvi spiningot uz līdaku. Kādu spininga kātu +-2.10m
un spoli jūs ieteiktu? Džigam tieši, paldies. +- vidusceļa cenas

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Ja džigs, tad no Favorite X1 vai Creed. 762M vai 762MH modeļus. Spoli - no Shimano C3000 izmēra Nasci vai ja ir iespēja Ultegra

Atbildēts: 4.aprīlis 2022, 13:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ssup

Sveiks.
Iesaki lūdzu aukliņu (mono vai fluorokarbona) strauta foreļu copei tepat Latvijā. Pirmstam izmantoju pīto auklu, gribās paprovēt cita veida, bet negribās nopirkt kautko neatbilstošu lai nesabojātu priekšstatu! Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks

Es izmantoju forelēm gan pīto, gan neilonu (monofilo). No tām, kuras ir pieejamas pie mums bodēs varu ieteikt Sunline Troutist vai Varivas Twitch master (stiepjas nedaudz mazāk nekā citi neiloni), vai Sight Edition. Šie ir kvalitatīvi neiloni, noteikti patiks.

Atbildēts: 28.marts 2022, 08:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager