Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā zemniex

Sveiks. Esmu noskaiijis divus kaatus:

1. ORVIS Clearwater 10ft #7 lloti piesaista ssii kaata 25 gadu garantija un atsauksmes no aarzemju forumiem ir lloti labas.

2. VISION ONKI 10ft #7 piesaista ssii kaata izakats(kraasa) un atsauksmes arii lloti labas, bet ir cietaaks par ORVIS.

Nezinu vietu kur vareetu paturet rokaas un paarbaudiit kurss no kaatiem buutu iistais. Varbuut jums kaadreiz ir bijusi iespeeja lietot vismaz kaadu no kaatiem.

Paldies jau iepriekss.

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks. Man personīgi nav pieredzes ar konkrētajiem kātiem. Taču šogad izbaudīju mūža garantijas priekšrocības saviem diviem favorītiem Sage XP kātam, un Z-axis blankam(pats uzsēju kātu). Ar visu Donaldu, Amerika turēja vārdu, un man jau mēneša laikā tika novērstas manas idiotiskās rīcības sekas. Kātu detaļas ir atkal ierindā. Tātad garantija ir no svara. Par konkrētajiem kātiem, ja neesam taustījuši, vajag respektēt forumu atziņas, un to, kam kātu esi paredzējis. Cietāki kāti ir ātrāki, un ar mūsdienu auklu dažādību labi komplektējas. Man shkiet Nr.1. R.K. ar cieņu

Atbildēts: 3.novembris 2018, 09:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Diddy291

Sveiki. Man ir jautājums vai 4 daļīgu 9 klase 9 ft gara kāta izvēle ir laba priekš Mūsas , Mēmele un Lielupes? Es vairāk esmu uz līdaku copi. Pirku Zviedrijā gatavu komplektu un vēl 3 mušas papildus no xxlsports

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks! Skaitļi rāda, ka viss ir absolūti ideāli. Līdaku copei svarīgi būtu, kāda izmēra mušas Tu lietosi. Ar 9 klasi, kombinācijā ar piemērotu auklu, var operēt ar lielum lielām. Mans favorīts ir 7klases kāts, bet mušas ir nelielas. Lielākām ir 8-9, klase, bet tur jau sākas tāda fiziska vingrošana, ko vairāku dienu copē jūt fiziski. Pamatatbilde ir iespējama, pēc praktiskas copes pieminētajās upēs, bet man kautkas liek domāt, ka viss ir vairāk kā Labi. R.K.

Atbildēts: 3.novembris 2018, 09:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mihs

Sveiks Robert! Šovasar sāku pašmācības ceļā apgūt mušiņmakšķerēšanu, protams arī mušu siešanu. Sākums bija "interesants", bet nu esmu tā labi uzķēries, spinings šosezon rezervistos. Varbūt varēsi rast atbildi uz manu sasāpējušo jautājumu par mušu siešanu.Youtebē vīti tin gan tā, gan šitā, jo vairāk pēti, jo ... Kā pareizi jātin gaiļa spalva parašūta haklā, spalvas iekšpusei jeb matētai pusei tinot ir jābūt vērstai pret debesīm vai pret āķa kātu un varbūt īsi kāpēc tā un vai ne tā?

Atbild Roberts Koļcovs

Sienot parašūttipa mušu, uzskatu , ka gaiļa spalvai ir jāveido nedaudz piltuve, ar plato galu uz debesīm, vai tieši horizontālu spalvu līniju, lai muša lidojot sēstos ar āķi uz leju. Gaiļa spalva imitē kājas, kas ir virs ūdens. Tātad noprezentētajai mušai vajadzētu rast apstākļus, kas āķa asmeni neļautu pagriezt uz augšu. Ja aukla ir grimstoša, tā var vilkt mušu uz leju, kas protams tieši citreiz atstās neizdzēšamu iespaidu uz copi. Ļoti nozīmīgs ir fakts, ka tiek ievērota precīza konkrētās mušas recepte, lai varētu efektīgu mušu atkārtot, un domāju ir neskaitāmas versijas, ku gaiļa spalvu tin ar matēto pusi uz āķa cilpas pusi, teiksim slapjajām mušām copei ezeros. ar cieņu R.K.

Atbildēts: 1.decembris 2017, 17:01 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā cirka

Sveiks!

Jau divus gadus mēģinu saņemties un pamēģināt mušu. Beidzot laika būšu nobriedis.

Jautājums sekojošs - vēlos iegādāties iesācēja komplektu 5/6 klases. Doma to darīt aliexpress aptuveni par 60 eiro par pilnu komplektu. Vai tomēr labāk meklēt mūsu veikalos? Pāršķirstot mūsu interneta veikalu piedāvājumus sanāk uz pusi dārgāk. Vēlos saprast vai ir priekš manis un aogreidoties var vienmēr...

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks! Ir zināmi vairāki varianti, kā uzsākt lietot mušiņmakšķeri. Var tā kā Tu esi pieņēmis, nopērc lētu jebko, un sāc darīt. Šis jebkas var izrādīties ļoti piemērots, vienīgi es nenemtu nepazīstamu komplektu iesācējiem, bet kādu no lielo ražotāju komplektiem, cerībā uz kvalitāti un prestižu pat šādai precei. Savulaik es nepažēloju naudu labai spolei, un vēl joprojām tā man kalpo, jo spole var tikt lietota visu mūžu, par kātiem ir daudz stāstu, un jāatceras, ka ja lētais kāts salūzīs, tas ir pagalam, ja kāts , kam ir garantijas, salūzt, ir pieejamas detaļas, līdz ar to dārgākas klases kāti ir atjaunojami pēc traumām. Pirmais kāts daudz cietīs, tāpēc neliec akcentu uz dārgu kātu, bet par spoli var domāt, jo tas iedvesmo, kad turi rokās teiksim leģendāru spoli. Lai sokas, cenu kategorijā līdz 100 eur ir pieejami pieņemami komplekti arī mūsu veikalos. R.K.

Atbildēts: 11.jūlijs 2017, 13:56 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā artursg2002

Sveiki!

Man ir privātdīķis kurā ir foreles un kas man butu jaizmanto lai tās noķertu jo ar pludiņu sanāk ļoti reti .Zinu ka dīķī ir foreles jo tās lēkā ka pametu barību.Tatad gribu zināt kas par ēsmu/vobleri man jaizmanto

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiki. Esmu privātā dīķī, kur foreles ir pieradušas pie konkrētas barības, sējis mušu, kas kopē barības granulu. Tas padarīja copi par neinteresantu, toties produktīvu līdz apkaunojumam, tateikt pietrūka intrigas. Ar vobleri Tu izsitīsi acis forelēm, ja atstāsi āķus kā ir, tad jāliek ir vieninieks āķis trīnieka vietās. Vēl pastāv versija ar bombardi piedāvāt āķi, kuram piesieta granula, teiksim ar ventiļa gumiju. Lai sokas komunikācija ar dīķa pamatiedzīvotājiem. R.K.

Atbildēts: 30.jūlijs 2016, 12:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kristaps1989

Sveiks ekspert!

Īsumā,saskatījos video un salasījos gudrus forumus,līdz nokomplektēju 4.klases kātu(3metrīgs) ar WF4 auklu un spole ar 4.klase.

Jautājums,4.klases komplektiņš nebūs pa maigu mūsu upēm,kā piemēram Mēmele,jo pārsvarā pa turieni dzīvojos? Neesmu vel sācis mācīties iemetienu,bet tāda sajūta ka baigais skaliņš rokās un ja smukāks sapals paņems to mušu,ta nolauzīs viens un divi to visu padarīšanu.Un kāds varētu būt maksimālais zivs svars ko varētu izvilkt,neko nesalaužot,ar šīs klases kātu?

Paldies par atbildi jau iepriekš un ne asakas.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks. Mana korekcija varētu būt kāta garumā, jo staigāšana pa krūmiem ar, cik saprotu 2.75(9ft), garu kātu, patstāvīgi pārbauda makšķernieka veiklību(akrobātiku), kas var kļūt par pamatnodarbi upes krastos, kur nu vēl ar 3m garu kātu. Tātad gaitas copei mazās upēs 2.75m ir max. Man, šadiem gadījumiem, ir 5klases kāts, jo tā varu lietot vienu auklu ar citiem 5klases kātiem, kas ir 8,6pēda garš, par ko priecājos ikkatrā reizē, kad lodāju gar mazas upes krastiem. Par kāta salauzšanu velkot zivi grūti ko teikt. Jebkuras klases kātu, pirms tam netīšām atsitot pret akmeņiem, vai kā citādi traumējot, var salauzt velkot zivi vai iemetiena laikā, Šeit nevietā ir klases vai ražotāja analīze. Rezumējot iepriekš teikto, ja esi jau ieguvis komplektu, ko baiļojies lietot, nebaiļojies un dodies uz upi, nekas netiks nepamanīts, un aprodot ar rīku un vidi, iespējams izveidosi sev raksturīgu stilu un veidu, caur ko komunicēsi ar dabu, savukārt ja neesi vēl apguvis iemetiena tehniku, tev uz upi nevajag vēl steigties, Tev jāpaņem klasisku 5-6 klases kātu ar piemērotu auklu(WF), jātrenējas smuki nopļautā mauriņā vai pie dīķa ar neaizaugušiem krastiem, tad ir jāsaprot jautājumi, kuri Tev saradīsies, un jāmeklē kāds pieredzējis mušotājs, kas tev apstāsta lielās detaļas. Novēlu Tev pēc iespējas drīzāk pieminēto sapalu, jo es to dabūju tikai 3 gadā pēc pirmās praktikas ar mušīņmakšķeri. R.K.

Atbildēts: 30.jūlijs 2016, 11:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā ajdz50

Labdien Robert.Pēc nedēļas man ir iespēja doties makšķerēšanas tūrē uz Zviedriju .Netālu no Storuman ir tāds miestiņš Sorsele.Iespējamās zivis līdaka,asaris,forele,sīga.Par pirmajām divām itkā viss skaidrs, bet ko iesākt ar forelēm un sīgām nezinu.Domājams kā ūdenstilpnes varētu būt gan upes gan ezeri.Man pieejams gan tikai spiningošanai aprīkojums.Ko Tu ieteiktu ,kādu testu kātus tur vajadzētu,kādu garumu,kādas auklas,un protams kādus vizuļus?

Atbild Roberts Koļcovs

Vai forelēm nav liegums? Gadus atpakaļ biju Ammarnas , kas ir vairāk kalnos, bet turpat un atceros, ka augusta pēdējās dienās beidzās foreļu cope un sākās pirmsnārsta liegums. Par pārējām zivīm viss būs labi, auksti gan būs, bet ganjau, atceries, ka mazos roterīšus un mazus voblerīšus, vai gumijas, asaris novērtēs, bet iespējama ir arī alata, kas man šķiet vērā ņemama mērķa zivs. Tātad viens kāts ir garš un viegls mazajiem svariem, un viens jaudīgs līdaku kāts. Alatai , sīgai ezerā garajam kātam vajadzētu bombardi, un nedaudz grimstošas mušas. 14 un 16 izmēra Red tag, piemēram. Lai sokas un trofeju ik dienu, cope šajā reģionā ir lieliska. R.

Atbildēts: 6.septembris 2015, 21:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā K-Team

Sveiks, vēlos jautāt par Sapaļiem!

Esmu izvilcis 5 sapaļus pa kādiem 3 mēnešiem! Bet tgt viņi riņķo ap baļķi un neko nedara! Kā lai viņus izvelku!? Izņemot mušiņmakšķerēšanu!

Atbild Roberts Koļcovs

Pamēģini saķert sienāžus, nodari tiem pāri, pirms tam atvainojies, un palaid pa straumi, lai sapali redz. Tad izdomā veidu, kā bez pludiem un svariem atkārtot sienāža peldējumu, bet jau ar āķi. Tagad, kad sapals rokā, atceries, ka sapals aug lēnām, mazie ir ļoti asakaini, neņem tos bez vajadzības, un nākamgad tie būs turpat ap šo laiku! Lai izdodas, jo tas ir jau sarunāts! R.K.

Atbildēts: 6.jūlijs 2015, 10:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Fedgars

Sveiks Robert K.

Diemžēl manā redzeslokā nav neviena mušiņmakšķernieka, meklēju iedvesmu youtube un sasāpējušos jautājumus esmu spiests uzdot Tev :)

Notika ķeza ar kātu, tagad meklēju jaunu..

Pārpalikušais inventārs spole Okuma Airframe Af 4/6

Uztīta aukla Rio Fly Lines Nymph Fly line WF6F (varbūt nedaudz varētu pakomentēt šo auklu, man viņa kaut kā negribēja lidot, bet varbūt tur mana kokainā roka vainīga :) ) -

Tad tas sasāpējušais jautājums kādu kātu piestiķēt klāt lai mušas atkal lidotu, cik saprotu 9ft

Vēletos divdaļīgu protams iesācēja cenā :)

Paldies!

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks! Esam ļoti līdzīgās situācijās. Nez kas mani pagrūda, tomēr laikam cena, nopirkt nimfošanai paredzētu auklu, nomocījos konkrēti, izmantojot to copējot parastajā ne nimfošanas režīmā, un šobrīd cenšos šo periodu aizmirst. Auklas ģeometrija (smags auklas gals) nav paredzēta normāla iemetiena tehnikai un mušas prezentācijai, tas arī viss. Nopērc klasisku WF auklu(RIO ir labs), un baudi savu attīstību saiknē ar dabu. Par kātu. Ja esi jau laiku ņēmies ar auklas organizēšanu copes nolūkos, tad apmēram saproti un zini savas nepieciešamības( ātrs kāts vai paraboliskāks), 5klases 9 pēdas kāts ir universāls lielums, un Tev var būt vairāki kāti, šādiem gadījumiem kā šis, kad sezonas vidū ir negadījums. Es ieteiktu pirkt kātu, kuram ir iespēja pie nelaimes gadījuma pasūtīt kāta daļu, kas cietusi. Tātad ērti būtu ražotāja pērstāvja klātbūtne. Tātad iesaku aiziet uz veikalu, kas tirgo mušas kātus,( tādu Latvijānav daudz) pataustīt, parunāt, tad pieņemt lēmumu. Ar lielajiem ražotājiem, kā VISION, SAGE, LOOP, utt nevajadzētu būt problēmas, tiem ir arī cenu segmenti dažādiem makiem. Par daļām, man pašam ir tikai viens divdaļīgs kāts, līdakām, un es šo vienību uzskatu par traucējošu transportējot, lai gan tas iespējams ir stiprāks , bet 5 klases kāts parocīgāks , manuprāt , ir 4 daļīgs un tubusā. ne asakas un lai perspektīvas...! ar cieņu R.K.

Atbildēts: 3.jūlijs 2015, 12:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Fedgars

Sveiks! Vaboles imitācija sapalam, cik lielu mm un garu cm aiz līdera liksim pavadiņu?

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiki, sveiki! Sapalam ar vaboli, lai gan ar jebkuru mušu, būtiska būtu prezentācija. Es pārsvarā piedāvāju sapalam vaboli ar paskaļu plunkšķi, un šajā gadījumā pavadiņas garums no pamatauklas(WF) līdz mušai kopumā ir ap metru gara. Iespējams, kāds teiks parupji, bet mana pieredze rāda, ka sapals paņem uzreiz pēc plunkšķa, šobrīd strādāju pie tā, ka skaitu līdz 4, un tikai tad pārmetu, šeit var paņemt lielais. Te jāpiemin, ka runājam par copi no laivas, kas slīd pa straumi. Pavadiņa ir resna , un tievākajā galā ir 6 kg izturīga, jo lielo nevar dabūt ārā no zālēm, ja ir smalkāki diametri, tātad liekam konisko pavadiņu(0><) 1 m garumā, kam cilpu cilpā pievienojam 30cm 6 kg pavadu, ko katrā copē mainam, jo sienam un mainam mušas. Bet ja sapals vaboli NĒ( kas ir reti), tad jāmēģina konisko pavadiņu kāta garumā un kādu GODDARD CADDYS, vai universālo WOLLY ti. Par vaboles lielumu, man kāds Krievijas mušotājs rekomendēja eksperimentu, kurā es piedzīvošot brīnumus, lietot mušas trešdaļu lielākas nekā līdz šim. Vēl neesmu šo eksperimentu veicis, bet rezultāti esot fantastiski. Pats lietoju 2,5-3 cm garas vaboles, ja negribīgi tiek ņemts, lieku mazākas, bet tad arī mazie sapali ir aktīvāki. Ne asakas ! R.K.

Atbildēts: 23.jūnijs 2015, 11:14 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager