Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā Niklavs03

sveiks! Vai kādu auklu labāk ieteiktu priekš forelēm tievu pīto vai 0.18 mono. Makšķerēju bez pavadiņas un vai auklas krāsai ir kāda nozīme?

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiki! Liec mono vai fluorokarbona. galvenais svaigu, lai mezglos neplīst, krāsai ir nozīme - labāk caurspīdīga, fluorokarbons ir noturīgāks abrazīvi ! Ne asakas

Atbildēts: 9.decembris 2020, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā K.ulmanis123

Sveiks! Es vēlos sākt mušiņmakšķerēšanu bet ne vella nezinu par to. Vajadzētu palīdzību kā izvēlēties kātu un spoli bet tā ,lai tas būtu sabalancēts. Latvijā cik esmu staigājis pa makšķerniek veikaliem nav nekāds lielais preču klāsts un negribās ari vienkārši uzticēties veikala pārdevējam ,lai iesaka kātu un spoli ,jo šis jau vienkārši pateiks ņem twv derēs. Tāpēc lūdzu tavu palīdzību vai nevari ieteikt komploktu priekš iesācēja un būtu labi ja viņš nemaksātu pāri 100€ ,ja tas ir iespējams kaut ko jēdzīgu tik lēti dabūt.

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiciens! Internets ir pilns ar iesācēju komplektiem līdz 100 eiro. neko no tā neesmu mēģinājis. Kas būtu jāatceras, spolei nav dizha nozīme , ja mācies, tā tikai savāks auklu. auklu vajadzētu WF, labāk no zināmo ražotāju ekonomiskā gala, apm 25-35 eiro. Kātu vajadzētu pirkt ar iespēju atkārtot salauztas detaļas, vai vismaz garantiju, līdz ar to iesaku uzticēties pārdevējam veikalā, lai uz veikalu vari doties pēc garantijas vai palīdzības. var mēģināt lielo ražotāju komplektus, jo tad ir saprotams modelis, ir saprotams, ko darīt ja rodas ķibele, bet domāju ka komplekts, kas ir puslīdz dzīvotspējigs ir apm 200. Man pašam pirmais kāts maksāja 25latus. neko nenoķēru, bija briesmīgs periods, uzreiz pēc tam nopirku SAGE XP, vēljoprojām lietoju ar baudu, divreiz ir bijis salauzts, kāta posmi ir pieejami un nekas nebeidzas, bet nav lēts. Sper pirmo soli, un darot to sāks rasties gan prasme, gan pieredze, lai sokas! R.K.

Atbildēts: 12.novembris 2020, 19:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zivjnieks

Kādas mušas iesaki lietot vimbām, kuras uzturas visu gadu Latvijas seklajās upēs? Interesē no strīmerveida.

Atbild Roberts Koļcovs

Nimfas, kas veļas pa gultni. Labdien! Esmu pāris reizes , laikā, kas ir pavasarī, kad vimbas ir baros, un dzīvojas ap berzes vietām , centies ar mušām noķert vimbu. Man izdevās, bet zivs bija spiedusi kukaini( Red tag) , kas bija smags, un āķis bija no ārpuses zodā. Radās sajūta, ka ja iebarotu, varētu ķert sistēmā, bet tam labi noder pludiņmakšķere vai gruntene. Braucot vasarā no laivas, bieži var redzēt vimbu barus, un mērķa zivs ir sapals, vimba uz vaboli nereaģē, rauda citreiz ir aktīvāka, bet jebkurā no gadījumiem, vimba dzīvojas pa grunti, kā breksis, vai grundulis. Vēl nāk prātā maziņš Woolly buger, apm 10 izm . Lai sokas!

Atbildēts: 18.septembris 2020, 23:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā peteris989

Sveiks. Nebiju slinks, izlasīju visu tavu jautājumu/atbilžu sadaļu, ar mērķi rast atbildi uz savu jautājumu saistībā ar forelēm,lai neapgrutinatu ekspertu ar jautajumu, diemžēl neatradu, bet neskatoties uz to, uzzināju ļoti daudz ko jaunu. Labas, izsmeļošas atbildes...

Aktīvi spiningoju foreles un sapalus Dienvidu Kurzemē, jau gadus 3, izpīpajis jau esmu inventāru un zivs uzvedību, ēšanas paradumus, vidējā izmera upēs un upītēs. Lai paplašinātu savu zināšanas un prasmes, plānoju šogad pārslēgties uz vēl mazākām upītēm, strautiņiem. Tātad cik perspektīvas copei, zivju ziņā ir mazās upītes pavasarī, kuras pavasara/vasaras sākumā periodā vēl ir apcopējamas, straujas, likumotas, bet jau vasaras vidū, sausumā, pārvēršas par knapi tekošās ūdens straumīti starp mazām peļķītem ar stāvošu uz vietas udeni? Vai vari ieteikt kādu linku, grāmatu vai tamlīdzīgi par foreļu dzīves veidu, uzvedību mazajās upēs, kur smelties zināšanas?

Paldies jau iepriekš...

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks. Tas vien , ka esmu sanemis Tavu jautājumu, pēc lasītā, liecina, ka esi pilns intereses. Internets arī ir tas resurss, kur meklēt detalizētas atbildes Taviem vispārīgajiem jautājumiempar pašu copi un par grāmatām. Sāc ar flyonly.lv un Jāņa Stikuta fishing.lv, tas būs latviskais resurss, tālāk jau atkarīgs no paša un valodu prasmēm. Lai izdodas un sokas. R.K.

Atbildēts: 11.februāris 2020, 11:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zemniex

Sveiks. Esmu noskaiijis divus kaatus:

1. ORVIS Clearwater 10ft #7 lloti piesaista ssii kaata 25 gadu garantija un atsauksmes no aarzemju forumiem ir lloti labas.

2. VISION ONKI 10ft #7 piesaista ssii kaata izakats(kraasa) un atsauksmes arii lloti labas, bet ir cietaaks par ORVIS.

Nezinu vietu kur vareetu paturet rokaas un paarbaudiit kurss no kaatiem buutu iistais. Varbuut jums kaadreiz ir bijusi iespeeja lietot vismaz kaadu no kaatiem.

Paldies jau iepriekss.

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks. Man personīgi nav pieredzes ar konkrētajiem kātiem. Taču šogad izbaudīju mūža garantijas priekšrocības saviem diviem favorītiem Sage XP kātam, un Z-axis blankam(pats uzsēju kātu). Ar visu Donaldu, Amerika turēja vārdu, un man jau mēneša laikā tika novērstas manas idiotiskās rīcības sekas. Kātu detaļas ir atkal ierindā. Tātad garantija ir no svara. Par konkrētajiem kātiem, ja neesam taustījuši, vajag respektēt forumu atziņas, un to, kam kātu esi paredzējis. Cietāki kāti ir ātrāki, un ar mūsdienu auklu dažādību labi komplektējas. Man shkiet Nr.1. R.K. ar cieņu

Atbildēts: 3.novembris 2018, 09:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Diddy291

Sveiki. Man ir jautājums vai 4 daļīgu 9 klase 9 ft gara kāta izvēle ir laba priekš Mūsas , Mēmele un Lielupes? Es vairāk esmu uz līdaku copi. Pirku Zviedrijā gatavu komplektu un vēl 3 mušas papildus no xxlsports

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks! Skaitļi rāda, ka viss ir absolūti ideāli. Līdaku copei svarīgi būtu, kāda izmēra mušas Tu lietosi. Ar 9 klasi, kombinācijā ar piemērotu auklu, var operēt ar lielum lielām. Mans favorīts ir 7klases kāts, bet mušas ir nelielas. Lielākām ir 8-9, klase, bet tur jau sākas tāda fiziska vingrošana, ko vairāku dienu copē jūt fiziski. Pamatatbilde ir iespējama, pēc praktiskas copes pieminētajās upēs, bet man kautkas liek domāt, ka viss ir vairāk kā Labi. R.K.

Atbildēts: 3.novembris 2018, 09:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mihs

Sveiks Robert! Šovasar sāku pašmācības ceļā apgūt mušiņmakšķerēšanu, protams arī mušu siešanu. Sākums bija "interesants", bet nu esmu tā labi uzķēries, spinings šosezon rezervistos. Varbūt varēsi rast atbildi uz manu sasāpējušo jautājumu par mušu siešanu.Youtebē vīti tin gan tā, gan šitā, jo vairāk pēti, jo ... Kā pareizi jātin gaiļa spalva parašūta haklā, spalvas iekšpusei jeb matētai pusei tinot ir jābūt vērstai pret debesīm vai pret āķa kātu un varbūt īsi kāpēc tā un vai ne tā?

Atbild Roberts Koļcovs

Sienot parašūttipa mušu, uzskatu , ka gaiļa spalvai ir jāveido nedaudz piltuve, ar plato galu uz debesīm, vai tieši horizontālu spalvu līniju, lai muša lidojot sēstos ar āķi uz leju. Gaiļa spalva imitē kājas, kas ir virs ūdens. Tātad noprezentētajai mušai vajadzētu rast apstākļus, kas āķa asmeni neļautu pagriezt uz augšu. Ja aukla ir grimstoša, tā var vilkt mušu uz leju, kas protams tieši citreiz atstās neizdzēšamu iespaidu uz copi. Ļoti nozīmīgs ir fakts, ka tiek ievērota precīza konkrētās mušas recepte, lai varētu efektīgu mušu atkārtot, un domāju ir neskaitāmas versijas, ku gaiļa spalvu tin ar matēto pusi uz āķa cilpas pusi, teiksim slapjajām mušām copei ezeros. ar cieņu R.K.

Atbildēts: 1.decembris 2017, 17:01 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā cirka

Sveiks!

Jau divus gadus mēģinu saņemties un pamēģināt mušu. Beidzot laika būšu nobriedis.

Jautājums sekojošs - vēlos iegādāties iesācēja komplektu 5/6 klases. Doma to darīt aliexpress aptuveni par 60 eiro par pilnu komplektu. Vai tomēr labāk meklēt mūsu veikalos? Pāršķirstot mūsu interneta veikalu piedāvājumus sanāk uz pusi dārgāk. Vēlos saprast vai ir priekš manis un aogreidoties var vienmēr...

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks! Ir zināmi vairāki varianti, kā uzsākt lietot mušiņmakšķeri. Var tā kā Tu esi pieņēmis, nopērc lētu jebko, un sāc darīt. Šis jebkas var izrādīties ļoti piemērots, vienīgi es nenemtu nepazīstamu komplektu iesācējiem, bet kādu no lielo ražotāju komplektiem, cerībā uz kvalitāti un prestižu pat šādai precei. Savulaik es nepažēloju naudu labai spolei, un vēl joprojām tā man kalpo, jo spole var tikt lietota visu mūžu, par kātiem ir daudz stāstu, un jāatceras, ka ja lētais kāts salūzīs, tas ir pagalam, ja kāts , kam ir garantijas, salūzt, ir pieejamas detaļas, līdz ar to dārgākas klases kāti ir atjaunojami pēc traumām. Pirmais kāts daudz cietīs, tāpēc neliec akcentu uz dārgu kātu, bet par spoli var domāt, jo tas iedvesmo, kad turi rokās teiksim leģendāru spoli. Lai sokas, cenu kategorijā līdz 100 eur ir pieejami pieņemami komplekti arī mūsu veikalos. R.K.

Atbildēts: 11.jūlijs 2017, 13:56 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā artursg2002

Sveiki!

Man ir privātdīķis kurā ir foreles un kas man butu jaizmanto lai tās noķertu jo ar pludiņu sanāk ļoti reti .Zinu ka dīķī ir foreles jo tās lēkā ka pametu barību.Tatad gribu zināt kas par ēsmu/vobleri man jaizmanto

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiki. Esmu privātā dīķī, kur foreles ir pieradušas pie konkrētas barības, sējis mušu, kas kopē barības granulu. Tas padarīja copi par neinteresantu, toties produktīvu līdz apkaunojumam, tateikt pietrūka intrigas. Ar vobleri Tu izsitīsi acis forelēm, ja atstāsi āķus kā ir, tad jāliek ir vieninieks āķis trīnieka vietās. Vēl pastāv versija ar bombardi piedāvāt āķi, kuram piesieta granula, teiksim ar ventiļa gumiju. Lai sokas komunikācija ar dīķa pamatiedzīvotājiem. R.K.

Atbildēts: 30.jūlijs 2016, 12:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kristaps1989

Sveiks ekspert!

Īsumā,saskatījos video un salasījos gudrus forumus,līdz nokomplektēju 4.klases kātu(3metrīgs) ar WF4 auklu un spole ar 4.klase.

Jautājums,4.klases komplektiņš nebūs pa maigu mūsu upēm,kā piemēram Mēmele,jo pārsvarā pa turieni dzīvojos? Neesmu vel sācis mācīties iemetienu,bet tāda sajūta ka baigais skaliņš rokās un ja smukāks sapals paņems to mušu,ta nolauzīs viens un divi to visu padarīšanu.Un kāds varētu būt maksimālais zivs svars ko varētu izvilkt,neko nesalaužot,ar šīs klases kātu?

Paldies par atbildi jau iepriekš un ne asakas.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks. Mana korekcija varētu būt kāta garumā, jo staigāšana pa krūmiem ar, cik saprotu 2.75(9ft), garu kātu, patstāvīgi pārbauda makšķernieka veiklību(akrobātiku), kas var kļūt par pamatnodarbi upes krastos, kur nu vēl ar 3m garu kātu. Tātad gaitas copei mazās upēs 2.75m ir max. Man, šadiem gadījumiem, ir 5klases kāts, jo tā varu lietot vienu auklu ar citiem 5klases kātiem, kas ir 8,6pēda garš, par ko priecājos ikkatrā reizē, kad lodāju gar mazas upes krastiem. Par kāta salauzšanu velkot zivi grūti ko teikt. Jebkuras klases kātu, pirms tam netīšām atsitot pret akmeņiem, vai kā citādi traumējot, var salauzt velkot zivi vai iemetiena laikā, Šeit nevietā ir klases vai ražotāja analīze. Rezumējot iepriekš teikto, ja esi jau ieguvis komplektu, ko baiļojies lietot, nebaiļojies un dodies uz upi, nekas netiks nepamanīts, un aprodot ar rīku un vidi, iespējams izveidosi sev raksturīgu stilu un veidu, caur ko komunicēsi ar dabu, savukārt ja neesi vēl apguvis iemetiena tehniku, tev uz upi nevajag vēl steigties, Tev jāpaņem klasisku 5-6 klases kātu ar piemērotu auklu(WF), jātrenējas smuki nopļautā mauriņā vai pie dīķa ar neaizaugušiem krastiem, tad ir jāsaprot jautājumi, kuri Tev saradīsies, un jāmeklē kāds pieredzējis mušotājs, kas tev apstāsta lielās detaļas. Novēlu Tev pēc iespējas drīzāk pieminēto sapalu, jo es to dabūju tikai 3 gadā pēc pirmās praktikas ar mušīņmakšķeri. R.K.

Atbildēts: 30.jūlijs 2016, 11:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager