to tā viennozīmīgi pateikt nevar kur un cik tālu jāmet, ‘jātausta’ dziļumi un grunts, nu jau nārsta laiks vairumam zivju ir pagājis, cik šogad tas bija veiksmīgs ir cits jautājums, un zivīm sākās vasaras ritms parastais, kad vajag uzkrāt spēkus un enerģiju nākošai ziemai, tādēļ pat reiz zivis ļoti daudz pārvietojas pa ūdenstilpnēm barības meklējumos, jo lielāks ūdens , jo lielāki zivju bari, jo tiem bariem vairāk vajag ēst, tātad vairāk jāpārvietojas , tas nozīmē, ka visu diennakti vienā vietā zivju bari nestāvēs, ja atrodi voietu, kur tās ir naktī, tad vis ticamāk, ka dienā tur viņu nav u.t.t. . Daudzviet zivis tumsā uzvedāsdaudz drošāk un nāk tuvāk krastam\seklumam, kur ir siltāks un vairāk pārtikas, pa dienu zivis var aiziet tur pat netālu uz dziļākām vietām.
Tāpēc makšķernieka pareizākā rīcība ir atrast un iebarot 2-3 punktus dažādos dziļumos\attālumos no krasta un tos periodiski apmakšķerēt, man pašam patīk copēt ar 2 fīderiem, viens tālāk viens tuvāk (dziļāk\seklāk) un tad copes gaitā redzi kur kādas zivis vairāk uzturas un ir aktīvākas
Pašā Daugmalē var būt arī nav to dziļumu, bet tur pat blakus pie Pilskalna ir ļoti lieli dziļumi :))
copes vieta ir “jāiztausta”? te ideāli noder iemetamie ehalotiņi, bet arī ar parastāko sviniņu un skaitīšanu var ātri un gana kvalitatīvi saprast kādi dziļumi tev priekšā un tad izdarīt secinājumus, noteikti nav tā, ka jo tālāk met jo labāk :))
Pievieno savu komentāru