Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Agnams

Sveiks!
Tā kā neesmu vietējais, vienīgais kuram varu uzticēties esi Tu! Saprotu, ka atkarīgs no laikapstākļiem un citiem faktoriem, bet vimbu pie Kalnciema ir iespējams paķert ap 20. aprīli? Ap to laiku būšu tajā pusē, bet uz vienu dienu. Gribētos paņemt atvaļinājumu un kaut 2 dienas paķert.
Paldies Tev jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

ap to laiku vairums vimbu būs jau garām Kalnciemam, bet kaut ko noķert noteikti varēsi :), lai nāk tuvāk tas laiks, būs aktuālā informācija ,tad dod ziņu un mēģināsim tevi nosēdināt tur, kur zivītei jābūt

Atbildēts: 23.februāris 2024, 16:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Kurš ir cietāks kāts- salmo diamond līdz 30g vai elite 25g. Match.

Atbild Normunds Grabovskis

Diamond 30, lai gan vārds cietāks nebūs īstais, tas ir jaudīgāks, mačkātam, pēc savas būtības, nevajag būt cietam, tas mazina iemetiena efektivitāti

Atbildēts: 20.februāris 2024, 09:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Finnstraum

Jus atkal esat Salmo?

Atbild Normunds Grabovskis

Jā, nedaudz citā statusā kā biju, bet esmu atpakaļ kompānijā, reizēm, lai saprastu kas ir kas un kur ir tava vieta, vajag kādu līkumu izmest un paskatīties uz pasauli :)))))

katrā gadījumā es pats par šo faktu esmu ļoti priecīgs :)

Atbildēts: 18.februāris 2024, 10:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JanKa_K

Moins. Doma ezera , ja precīzi Jūdažu ezerā- mēgināt nokert ziemas breksi. Nekad neesmu meginajis to darit. Intresē kados dziļumos viņu meklēt . Kādas niances? Cik saprotu stāvošu ēsmu jaizmanto.

Atbild Normunds Grabovskis

nav sanācis būt , tāpēc nezinu kādi tur dziļumi un reljefs, attiecīgi grūti minēt kur meklēt breksi, ja tas ir dziļais ezers, ar dziļumiem 10+ metri, tad breksis, vis ticamāk, ganīsies pa kantīm -plauktiem pirms dziļumiem lielajiem, dziļajos ezeros, pašā lielākajā dziļumā breksis nemīl uzturēties, savukārt, ja tas ir vidēji dziļais ezers4-6-7+m, tad breksis būs tuvu dziļākajam rajonam, kā piemērs, ja lielākie dziļumi ir ap 7, tad breksi es meklētu no kādiem 5 metriem, pietam meklēt breksi parasti nozīmē barot 5-10+ āliņģus dažādos dziļumos, ideālā gadījumā, ja varam barot dienu vai pat divas pirms copes, tad diezgan ātri saprotam kur viņš tusē.

nu ezeros tā patstāvīgā vietas barošana strādā perfekti, tur neko nepadarīsi

Atbildēts: 15.februāris 2024, 15:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copmans84

Budžets nu savi 150€ varētu saskrabināt savā dzimenē kas ir ŠOGAD 29.02. reizīti 4os gados kad rekordi mainās!

Atbild Normunds Grabovskis

LABS budžets labai makšķerei, bet… nopirkt labu mersi un uzreiz tam noraut pusi detalu un salikt citas īsti laba doma nav :)))

Atbildēts: 12.februāris 2024, 22:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā viedis

Sveiks Normund.
Šoreiz par beigtu balto tārpu ilglaicīgu uzglabāšanu.
Šeit vairāk interesē vai pirms likšanas saldētavā tos kustoņus labāk nobeigt karstā ūdenī vai tāpat var sabērt maisiņā un ļaut viņiem pašiem nobeigties saldētavā?
Vai ir kāda atšķirība starp šīm divām metodēm?
Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

starpība ir milzīga, vis labāka ir baltos, dzīvus , ievakumēt un tad sasaldēt, tad tie ir kā dzīvi, jautājums gan ir priekš kam tu viņus tā gribi saldēt un vārīt :))? nu pa saujiņai var, to vakarā pirms copes izdara un viss, citādāk īsti jēgu tam neredzu, dzīvs un svaigs tārps tomēr ir dzīvs un svaigs, tik cik sauju pinkus applaucēt pirms copes dažādībai, vai tev ir kādas citas super receptes :))?

ir vairtāki veidi kā viņus vārīt-plaucēt, arī rezultāti ļoti dažādi, tīri ēsmai reizēm var paņemties, kAD GARLAICĪGI PALIEK :)))

Atbildēts: 12.februāris 2024, 22:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raudivs

Sveiki:)
Kuru auklu Jūs ieteiktu pludiņam- pīto, vai monofīlo?
Paldies:)

Atbild Normunds Grabovskis

tikai un vienīgi monofilo, vienīgā vieta, kur es redzu pludiņā pīto ir līņu cope ļoti aizaugušos ūdeņos, kur tev to līni jāplēš ar varu no zālēm, tur pītā zāles griež labāk,

lai gan veči copē i vimbas i brekšus ar pītajām, darīt to var, bet man tomēr mono auklas ir tuvākas dvēselei, var plašāk piecirst u.t.t. :)))

Atbildēts: 12.februāris 2024, 22:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copmans84

Sveiks meistar ļooti bieži sanāk copēt laikapstākļos lad Labs saimnieks Suni ārā nedzen! Bet lidz ar to jautājums vaj pludiņam ( slīdošam ) dziļums 5,5 -7 m stoporīts lidos cauri gredzeniem !!! JŪSU mīlotaj makskerej 5m ??? Lietoju pludiņus nuu max 6g stāvošos ūdenos ! Labprāt iegādātos bet jautājums tajā vaj varat pēc apmaksas ( pilnas ) sanamsanas sarunāt servisā laj nomaina riņķus vismaz pirmos 3-4 uz lielākiem laj vizmaz stopors 1,5mm lido cauri bez ( manāmas aizkeršanās ) jo copēju parasti pa Latgales ezeriem bet dzilumi ne reti 4-6m !!!! Man arī tagad sapnis breksis virs 6kg pateicoties Jūsu video jytube utt poe sava 5+ esu ticis ( tā nu gan bij kauja!!! )!!!

Atbild Normunds Grabovskis

NĒ NĒ un vēlreiz NĒ, tev ir jāizvēlas, vai nu tu copē ar lētīem kātiem ar retiem lieliem riņķiem vai, ja gribi copēt ar labiem kātiem, jāiemācās siet slīdošos stopējošos mezglus no auklas vai zobu diega, tad stopējošie mezgli iet cauri riņķiem bez aizķeršanās un viss strādā perfekti

nu nav laba doma dzīt caur riņķiem gumijas stoparus….

a par to 6 kg breksi…. kā es tevi saprotu :))), es pat pāri 4 kg netieku :))) …

Atbildēts: 12.februāris 2024, 22:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kruizers

Sveiki,
Kad Salmo varētu parādīties pievedums ar Norfin flow brienamtērpiem?

Atbild Normunds Grabovskis

ooo to gan es nemācēšu pateikt, es nekādi neesmu saistīts ar Salmo tirdzniecību, rīt būšu Skandu ielas veikalā visu dienu, mēģīnāšu noskaidrot

Atbildēts: 7.februāris 2024, 20:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raudivs

Sveiks!
Šoreiz tēma par fīderi un pludiņmakšķeri-gribētu lai iesakiet fīderi un pludiņmakšķeri(modeli)-no Salmo un spoles (spoles laikam no Salmo, bet var arī būt cita firma). Cenu budžets-negribas lēto un negribas dārgo, gribas zelta vidusceļu (parastā mirstīgā vidus ceļu, kurš no rīta ceļas un iet uz algotu darba vietu un makšķerē 2-3 reizes mēnesī, ja sanāk laiks varbūt 4reizes(reti) :) ).
Makšķerēšanas vietas:-Upes(Lielupe(Jūrmalā), Abava(Sabile-Kuldīga), Venta(Kuldīgas daļa), Ezeri(Nabas, Valguma).
Zivis:-Breksis(pamatā), Vimba(pa kādai), Līnis(retu reizi).
Domāju, ka 6metru garumu nē, jo tas manu prāt būtu pa garu. Par testa gramiem arī bišķi pa īsu sapratne-bet domāju, ka pludiņa svars kādi 8-15grami......
Paldies jau iepriekš un veiksmi Jums Jūsu idejās:)

Atbild Normunds Grabovskis

Kāts- Salmo Elite River Heavy 5 metrīgā, būs pietiekoši viegla, bet arī upei, vimbai un breksim atbilstoši stingra, pats ķeru ar šo un zinu ko saku :))), uz 5 m kātu 10 riņķi, tātad gan slodze sadalīsies vienmērīgi uz visu kātu, gan aukla nelips pie kāta ne miglā, ne lietū, plaukta cena veikalā biki zem 90 eiro un tas ir to vērts.

No spolēm varu ieteikt kaut ko no Lucky John jaunajām, Vanerex un līdzīgām, ir ļoti ok, man pašam tādas stāv uz šiem kātiem, es lieku 30. izmēru (3000)

es cetrurtdienās no 10 līdz 15 esmu Salmo veikalā Skandu ielā 7 (Imantā), vari iebraukt, tad es izstāstīšu un visu izrādīšu un iespējams :))), pat ciparu kaut kā varēšu nedaudz pielabot, ja viss iepatiksies :)

Atbildēts: 6.februāris 2024, 11:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager