Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā zincc

Labs vakars. Kādas pavadas, ja neņem vērā jau gatavās, parasti ņemat līdzi copei upē? Garums/biezums/ āķa izmērs?

Atbild Normunds Grabovskis

copēju daudz un ļoti dažādos ūdeņos un dažādas zivis, tāpēc man līdzi ir visādi brīnumi parasti, bet vispār paši ejošākie izmēri āķim man ir 12.-10.-9. uz pavadiņām 0,12-0,14-0,16 mm, gatavo pavadu standarta garumi parasti ir 70-100cm, reizēm lieku veselu pavadu, reizēm īsinos, viss atkarīgs no vietas, zivs un copes veida bet ir līdzi arī 8. un 6. āķi uz 0,18-0,20 mm pavadām, jo visādi copē gadās :)))

Atbildēts: 28.janvāris 2020, 09:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.Ir doma pie reizes nopirkt arī bolonēzi.Pats skatos uz salmo elite river heavy taču gribu dzirdēt tavas domas.Parasti makšķerēju Ventā un kādā ezerā.Cena līdz 80eur.

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo Elite River Heavy XF ir viena no labākajām bolonēzēm ar kādām man ir nācies copēt, es pats arī piedalījos šīs bolonēzes testos un pilnveidošanā, ļoti iesaku, man ir abas, gan 5 gan 6 metrīgās, 5niece ir vienkārši izcila - viegla, samērīgi stingra un ideāli guļ rokās, 6niece jau ir tīrā upes\līņu makšķere, abām tests ir līdz 40 gramiem, uz visiem posmiem, pat resnajiem, ir slīdošie riņķi, aukla nelīp pie kāta nekad ir ļoti ok

Atbildēts: 28.janvāris 2020, 09:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JermaX

Sveiks ;) Nopirku ziemas barību breksim , skatos , ka vinā ir diezgan daudz rupjās frakcijas ... Tā rupjā frakcija būtu jāatsijā copei , priekš pašreizējās ūdens temperatūras ?

Atbild Normunds Grabovskis

NEKAD nekas nav jāsijā gatavai barībai, ja tu p[rasi man, tad es saku, ka šajā laikā un ūdens temperatūrā galvenais ir zivi nepārbarot un nenobaidīt ar barību un to var izdarīt TIKAI ar zemi, liec pie barības zemi, ne mazāk kā 2-3 kg uz kilogramu barības, es lieku tagad 3-4 kg zemes uz 1kg Sensas barības, un viss notiksies, zivij tagad nevajag daudz barības, bet... bieži gribās, lai bieži kaut kas krīt no gaisa, lai ir intriga, to visu dara zeme

Atbildēts: 27.janvāris 2020, 12:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā berzinsx2

Sveiciens meistaram!!!

Radās tāds interesants jautājums, cik daudz Tev kātu un spoļu sakrājies gadu gaitā?

redzu, ka nāk klāt jaunumi, mainās modeļi, bet tas viss diez vai tik ātri nolietojas. Piemēram, fīderos, nesen daudz lietoji dominantus, tournamentus, tie paši salmo elite, utt.., bet tagad video var redzēt distances, silver water. Ar spolēm tas pats, nesen lietotoji sensas luxor, elite7, diamondus, bet tagad video pārsvarā var redzēt jaunos pilot.

Tātad jautājums, vai tas viss iepriekšējais ir nolietots, krāj putekļus, vai varbūt puika lieto? Un cik lielas tās grēdas gadu gaitā sakrājušās?

Atbild Normunds Grabovskis

nekādu dižo rezervju jau nav :), jo nemaz jau tik daudz tos jaunumus sev nevācu :), arī tagad copēju ar Turnamentiem un Dominantiem, kad ir tiem kātiem piemērota cope, es jau augu kopā ar jums, ja pludā daudz maz ir skaidrs kas man patīk, ko te LV vajag, tad fīderī daudz kas ir jauns un ir jāsajūt kas sirdij tuvāks. es neesmu krājējs, ja man nevajag un redzu, ka kādam vajag, tad atdodu, tā esmu padalījis veciem onkām un arī puikām, kam spīd acis no copes azarta i kātus i spoles, barotavu simtus arī, jo pats visu laiku biju meklējumos, līdz atradu priekš sevis djuzas, tā ka man garāžā nekādu mega krājumu nav :))

Atbildēts: 27.janvāris 2020, 12:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Irbe

Sveiks! Kāds ir team salmo tournament 40 picker reālais tests, līdz 40gr. barotava plus barība vai arī līdz 40gr. barotava kopā ar barību?

Atbild Normunds Grabovskis

Sāksim ar to, ka sen jau nav tāda kāta Tournament 40, bet vispār fīderos NEKAD netiek rakstīts svars barotavai ar barību, jo barības ir var būt ļooooti atšķirīgas un copmanim noteikti nav jāsēž ar svariem un kalkulatoru upes malā, lai saprastu cik var mest ar konkrētu kātu :), 40 grami nozīmē vismaz 40 gramu , vidēja lieluma, barotava pilna ar vidēji smagu barību, tātad reālais kāta tests ir uz gramiem 60-70 ar tiem fīderu testiem ir tā, ka vidējās klases fīderiem jaudas rezerve ir vismaz %40-50, jā, tad ir jāstrādā uzmanīgāk, iemetieni nebūs vairs maksimālajā distancē, bet strādāt var, kad kātam ir pa daudz, tad viņš vienkārši nemet, protams, ja copmanis iespītējas un piepūtis vaigus grib iemest, neklausot kātu, tad … var kadīties arī krakšķ..., bet nu tas notiek ļoooooti reti, kad kāts lūzt no pārslodzes, es pat īsti redzējis to neesmu :)

Atbildēts: 27.janvāris 2020, 11:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.Runājot par cenām tad kātu gribu līdz 100eur nu un spoli atiecīgi līdz kādiem 50-60 eur.

Pats skatos uz Concept DISTANCE sērijas fīderiem.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Distance ir ļoti ok, tur šogad ir, manuprāt, ideāls, jaunums upēm, ūdenskrātuvēm u.t.t. Distance 80-420, ļooooti iesaku, nu un tad tur klāt pielikt vēl FC Pilotu 5000. vai 6000.izmēru un būs tev vienkārši ideāls komplekts, plaukta cenās gan tas kopā nostāsies ap 160 eiro, bet pērkot komplektu pītā aukla noteikti būs bonusā.... februārī ienāks arī rezerves daļu krava, kur būs gan fīderu posmi (visādi gadās dzīvē), gan Distance, Tournament un SW spices

Atbildēts: 27.janvāris 2020, 11:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā careometer

Ja ledus tā arī neuzsals un sniegs nesasnigs, tad upēs pavasara cope sāksies stipri ātrāk vai tāpat lielākoties atkarīgs no temperatūras ārā?

Atbild Normunds Grabovskis

viss jau sen ir sācies, vimbas ķerās simtiem, es vakar biju brekšos uz upi, trāpījās arī līnis un karpiņa, zivis gan tagad ir vēl ziemošanas vietās, izņemot vimbas, tās ir visur, bet pierunāt viņas var, tur kur biju vakar, Kurzemē, Deeper rādīja, ka ūdens ir ap 6 grādi, tādā jau zivīte kustās

Atbildēts: 24.janvāris 2020, 09:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Vēlos iegādāties sev fīdera kātu un spoli.

Pārsvarā makšķerēšu Ventā un ezeros.

Ko Jūs man varētu ieteikt?

Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

ir komplekti pa +- 70-80 eiro un ir kompleti pa 500, kādā summā tu gribi iekļauties, tad zināšu ko ieteikt

Atbildēts: 24.janvāris 2020, 09:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jugla3232

Sveiks Normund!Salmo internet veikalā parādijies fīders distance 100 ,vai tas ir pareizais fīders kurš ir lakots?Paldies par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

ja skaties uz Distance 100, tad tikai uz 100-420, bet ja copē arī ezeros, ūdenskrātuvēs, tad 80-420, tiesa šis Salmo veikalos jau ir, bet internetā būs nedēļas laikā, tur tehniska problēma iezīmējās pašā ielikšanas procesā :)

Atbildēts: 22.janvāris 2020, 12:52 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā jork

Sveiks Normund! Gribi panemt jaunu feeder komplektu, spoli velos shimano ultegra 5500, un kadu katu no feeder concept serijas,Vari Ieteikt varbut kadu citu komplektu , vai tas pats bus ari gana labs, Auklu liksu pitu, nakotne velos iegadaties ari deeperi , lai ar to pasu katu varetu mest ieksa ehalotu. Tapec jautajums ari par auklu , kadu diametru likt. Uz doto bridi izmantou salmo diamond feeder test 210 g, aukla stav virsu , ja nemaldos kaut kada 0,25 . Vai tomer auklu uztit nedaudz lielaka diametra , jo tomer noraut to deeperi negribas! Copeju parsvara lielupe.

Atbild Normunds Grabovskis

…. pirmais ko gribās teb atbildēt ir uuuubļin… , nu nevar ar vienu kātu darīt visu... kur tu copē, ja tev vajag kātu ar 200 gramu testu un 0,25 mm pītā????, vai tu domā 0,25 mm mono, tad loģisks jautājums priekš kam tev kāts, kuram Latvijas apstākļos nav pielietojuma :))) un kurš šādu auklu cērt pušu kā diegu... sākam no cita gala :), spoles izvēle ir ļoti ok, konkrētu kātu varēšu ieteikt kad zināšu kur un ko tu ķer un ķersi, plus gribās saprast aptuveno kāta cenu līmeni, par pīto ir tā, ka pašai copei vajadzētu likt 0,12-0,15mm (copes vieta, auklas modelis u.t.t.), to precizēsim, BET es noteikti neieteiktu tev Deeperi mētāt ar šo fīderi un copes auklu, jo zinu jau pārdesmit gadījumus, kad puiki ir vai nu peldē'juši Deeperim pakaļ vai noskatījušies kā tas aizpeld pa straumi. Mans ieteikums ir Deeperim izmantot atsevišķu kātu un pīto auklu ne tievāku par 0,25mm, man pašam stāv 0,33mm pītā, tad ir ok, kā kātu varu ieteikt pameklēt kādu lēto telskopu 3-3,5 m garu ar testu līdz 100+ gramiem, tad līdz metriem 60+ Deeperi varēsi aizmest, es pats izmantoju 3daļīgu stiklaškiedras karpu kātu, met labi :))) tā, ka gaidu no tevis atbildi uz pāris precizējošiem jautājumiem, lai varu ieteikt konkrētu kātu taviems copes apstākļiem un paradumiem

Atbildēts: 22.janvāris 2020, 12:49 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager