Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā ilmars638

Sveiks meistar.

Jautājums par līņu copi. Es kaut kā nedaudz baidos no copes ļoti mazā dziļumā, tiešām to līni var un vajag meklēt pat 50cm dziļumā, vai tomēr bez 1m dziļuma labāk nemēģināt?

Kā ir ar copi no krasta, ja teiksim 4-5m no krasta izskatās smukas zāļainas vietas priekš līņa ar dziļumu ap celi, ir vērts mēģināt tādā ķert?

Copējot no laivas, jebko, kaut ar spiningu, esmu pamanījis, ka vietās kur dzīvo bebri, zivis var teikt vispār neķērās un var teikt ka nav. Manā ezerā, seklākajā galā, kur gribētu mēģināt ķert līni, dzīvo bebri, un ir lieli laukumi iztīrīti no zālēm, apakšā ir kaut kāda skuja, šur tur niedres, grunts ļoti mīksta. Kā tev no pieredzes ir, ķerās tādās vietās līņi?

Sveiks. Es jau vairs neatceros kurā gadā rakstīju Copes Lietu žurnālam par līņu copi tādā dziļumā kur pella vairs nevarēja pabraukt, jo laivai dibens šļūca pa grunti. Tur dziļums bija aptuveni 15 cm un biezā slāni auga jaunie meldri. Pati cope notika ar bezriņķu kātu ( mahu) un sistēma satāvēja no pamatauklas, pavadiņas un āķa ar ēsmu. Ne pluda, ne svina... Līņiem ļoti patīk super seklas vietas! Attiecībā uz bebriem un to mājokļiem. Bebrs zivis neēd un zivis to ļoti labi saprot. Līdz ar to bebru savilktie un uzbūvētie zaru kaudžu mājokļi, ar padziļinājumiem ap tiem, ir zivīm pat pievilcīgi!!! Man te Lādzēnu dīķos šādu vietu ir ļoti daudz un līņiem, karūsām, brekšiem šādas vietas ( it sevišķi vasaras vidū kad ūdens ir stipri sasilis) ir ļoti tīkamas. Tur ir dziļāks un vairāk skābekļa. Kas attiecas uz dažādajām zemūdens zālēm, tad mani novērojumi ir šādi. Kur skujiņa, es cenšos necopēt. Kur kaktusi, tur ir līdakas un asari. Kur nāk augšā jaunās niedres un meldrāji tur uzturās visas baltās/miermīlīgās zivis.

Atbildēts: 16.jūnijs 2021, 15:11 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nē, nebaidās. Tas ir jau pierādījies. Varbūt pat tieši otrādi nāk skatīties aiz ziņkārības kas tas par spīdekli.:))))
09.07.21
 
Liels paldies par skaidrojumu.
08.07.21
 
Sveiks.
No tādām gaismiņām līnis nebaidās. Drīzāk, copējot naktī seklā vietā, nevajadzētu spīdināt pieres lampu uz iebarotās vietas. Tas gan līnim nepatīk.
07.07.21
 
Sveiks meistar.Jautājums ir par spīgulīšu lietošanu seklajās vietās naktī.Vai līnis no tiem nebaidās un no kāda dziļuma viņus drīkst lietot.Vai teiksim pusmetra dziļumā līnis nebaidīsies.Liels paldies jau iepriekš par atbildi.
06.07.21
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager