Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā Feretons

Sveiks. Saki lūdzu kā specialists, kadas pavadas labak izmantot twičam? Kadi garumi? Vobleru smagumi no 16-23gr, parsvara suspenderi. Paldies jau iepriekš.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es izmantoju divu veidu - vai nu stīgas vai sienamā titāna pavadas. Stīgas parasti izvēlos pirkt krievu ražojuma Leader, vai arī var pasūtīt no Krievijas pašu materiālu un pats var uztaisīt. Reāli šīs pavadas sanāk ļoti lēti. Tiesa, gan viņas ir jāmaina gana bieži, un pēc līdakas uzbrukumiem pavadas deformējas. Sienamais titāns man patīk pat labāk. Lielākais pluss - varu uzsiet cik garu pavadu gribu, un izmantot tādu furnitūru, kāda man patīk un kāda ir vajadzīga. Nekad šīs pavadas nav pievīlušas. Runājot par garumu es izmantoju vismaz 30cm garas pavadas. Īsākām neredzu jēgu, jo kad līdaka uzbrūk, var gadīties, ka visa pavada ir mutē, vai arī, ja ir īsa pavada, tad aukla var trāpīties plēsoņai uz zobiem, un tad jau var atvadīties no loma un voblera.

Atbildēts: 20.novembris 2019, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā proteiins

Sveiks, varbūt esi copējis ar šo graphiteleader tiro ex gotxs-762m vai arī jau novecojis modelis un pa to naudu var paņemt ko labāku ar līdzīgu testu? Taisos izmantot gan džigam gan kādu voblerīti uzmest.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Kaut kad salīdzinoši sen, biju mēģinājis šo Tiro Ex. Es gan laikam skatītos uz citiem kātiem, teiksim Yamaga Blanks Mebius 79M, kuram ir līdzīgs tests, un arī blanka. Toties šis ir japānis, atšķirībā no Tiro EX.

Atbildēts: 18.novembris 2019, 20:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jurkakulaks

Sveiks, Mārtiņ!

Pēdējā laikā ļoti populārs ir kļuvis džigs ar lielajām gumijām (15cm-25cm). Ir doma pamēģināt tieši uz rudens līdaku un zandartu.

Bet ir vajdzīgs kāts šādam džigam, kur gumijai ir liels svars, bet pati džiggalva ir salīdzinoši viegla (10gr-20gr).

Garums noteikti 2.4m - 2.7m, testā līdz 80-100gr. Budžets - 100-300 eiro. Ko varētu ieteikt no kātiņiem paskatīties?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks 100-300 Eiro budžets ir gana liels, un spinings pa 100 EUR noteikti būs gan smagāks, gan, iespējams, savādāku blanku. Piemēram, no budžeta gala X1 802ExH ar testu līdz 80 gramiem, bet reāli +7-8 grami. Vai arī Zetrix Hell Hound sērija, kurā ir spiningi līdz par 120 gramu testā. Pēdējo esmu mēģinājis, jāsaka blanka ir ļoti stingra, bet jutība ir pietiekami laba. Nedomāju ka būs problēma piecirst zivi, kā arī izvadīt to.

Atbildēts: 18.novembris 2019, 20:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiks.

Kas tagad labāk strādā Lielupē vobleri vai gumija un cik lieli?

Spiningošu no krasta Majori,Dubulti.Un kādā tehnikā labāk darboties?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Grūti teikt, kādu brīdi neesmu bijis tur. Vari mēģināt džigot, dropot no betona laipām.

Atbildēts: 18.novembris 2019, 20:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā saps

Labdien!

Gribēju pajautāt par kātu Ever Green Poseidon Salty Sensation PSSS-82T. Mani pārsteidza plašā svaru amplitūda ar ko var strādāt 1,5-24gr.Vai tas var būt reāli? Tas ir tīrs JIG kāts ,vai var arī

lietot DS un vobleriem? Krievu forumā izlasīju ka kāts ir (delikāts).Vai tas nozīmē,ka būtu jāuztraucas par viņa izturību?

Ģirts

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es teiktu ka gandrīz tik liela. Ļoti ir atkarīgs kādos apstākļos plāno darboties ar mazajiem svariem. Bet jutība ir ļoti augstā līmenī. Poseidon ir lieliska sērija, bet ir arī fakts ka šie spiningi prasa rūpīgāku apiešanos. Blankas sastāvā ir gandrīz tikai ogleklis, līdz ar ko blanka ir ļoti jutīga, sausa. Bet arī baidās no dažādiem sitieniem. Spices šiem ir salīdzinoši smalkas, līdz ar ko neveiklas kustības var novest pie salūšanas. Principā es teiktu ka šis ir vairāk džiga kāts, bet ja ir vajadzība var arī kādu vobleri darbināt. Īsākās versijas Poseidon bija ļoti labi uz asari, asam driblam, grunts skrāpēšanai, un ar tiem varēja mierīgi ietvičot mazos voblerus.

Atbildēts: 15.novembris 2019, 13:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā runers

Sveiks!

Kuru no favorite zander spiningiem Tu ieteiktu dzigam un dropsotam no laivas, ar gumijam no 6 collam uz augsu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja tieši no Zander sērijas, tad laikam vispierastākais būtu 792H līdz 60 gramiem. Pats gan es džigoju un dropoju ar 9 pēdu garu spiningu. Daudziem gan liekas ka šādi ir stipri par garu, bet man patīk, un nemaz nejūtu diskomfortu!

Atbildēts: 15.novembris 2019, 08:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Sveiks.

Tavu prāt labākas Zandartu gumijas un tavu prāt piemērotākais gumijas izmērs zandartam?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ir daudz faktori, kas šis lietas ietekmē. Noteikti nav viens izmērs, vai māneklis, kas strādās visur un vienmēr. Rudenī es parasti izvēlos lielāka izmēra mānekļus, sākot ar 5 collām uz augšu. Vasarā mazākus - no 3.5 collām līdz 5 collām. Bet viss ir atkarīgs no konkrētās vietas un laika. Modeļi - man patīk Keitech Easy Shiner, Swing Impact. No Bait Breath Bugsy un SL Remix, Narval Commander Shad, Fox Rage Zander Pro Shad, Westin Shad Teez

Atbildēts: 14.novembris 2019, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā K-R-S

Sveiks Mārtiņ! Varbūt vari pateikt kas notiek tagad (novembrī) ar plēsīgajām zivīm? Pats makšķerēju Liepājas ezerā no laivas. Varbūt vari ietikt kādu mānekli likt galā? Pieļauju ka zivs šajā laikā nav pārāk aktīva, talab arī ātra vilkšana nepierunās līdaku uzkosties.

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Noteikti šobrīd sevi labi parāda lielās gumijas, kuras var salīdzinoši lēni vilkt. Tāpat var mēģināt vidēja izmēra mānekļus, tie paši Relax Kopyto 4L - klasiska vērtība. ES darbotos arī ar vobleriem, ar ļoti lēnu tviču, ne sevišķi agresīvu. Vobleri vēlams vai nu lēni uzpeldošie vai suspenderi. Liepājas ezerā, vairāk laikam ar gumijām darbotos.

Atbildēts: 14.novembris 2019, 08:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Deadmunds

Sveiks,Mārtiņ!

Vai Jūs varētu ieteikt kātu un spoli priekš zandarta džigošanas un (ja šādas īpašības ir apvienojamas) DS? Visvairāk makšķerēju no krasta. Iespējamais tests 7-28 ,manuprāt. Makšķerēšu vietā ar nelielu līdz mērenu straumi. Vēlētos iekļauties cenā līdz 200€ +/- .

Ļoti iepatikās "Crazy fish" Perfect Jig 2.40 7-28 ,bet laikam būs nedaudz virs budžeta. Varbūt ir kāda alternatīva?

Varbūt ir bijusi kāda pieredze ar "RYOBI" EXCIA kātiem?

Būšu ļoti pateicīgs par Jūsu atbildi,

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es ņemtu Favorite X1 802MH, ar testu līdz 35 gramiem. Blanka šai sērijai ir ļoti laba, ar spiningu var veikt tālus metienus, ir augsta jutība. Tests arī ir pietiekams, un faktiski var gan džigot, gan dropot. Spole - Shimano Nasci 3000. izmēra vai arī Daiwa Legalis LT 3000. izmēru. Par Excia gan neko nevarēšu komentēt, cik esmu dzirdējis, atsauksmes nav sliktas!

Atbildēts: 13.novembris 2019, 10:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiks.

Ar ko labāk ziemā apstrādā pīto auklu?Ko jūs ieteiktu un kur var iegādāties?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es izmantoju SFT aerosolu, man patīk, nav bijušas problēmas. Iegādāties var Prūšu ielas veikalā, eBoat veikalā

Atbildēts: 11.novembris 2019, 12:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager