Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā Brekshazobi

Sveiks!

Iesaki lūdzu kātu priekš zandarta Lielupē džigošanai no laivas ~100e

Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks No tiem ko pats esmu lietojis - X1 802MH ar testu līdz 35 gramiem. Teorētiski var vēl lietot 802M, bet ja plāno ķert cauru gadu, man prasītos ko niknāku

Atbildēts: 15.jūlijs 2020, 09:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Balista

Sveiks,

Nekad neesmu copejis ar multu. Ir doma pameginat. Lasiju, ka Shimano tranx 301A tev liekas loti ok. Ja bezinerces spoli tinu ar kreisas rokas rokturi, tad 301A ari bus ar kreisas rokas rokturi ? Un vel skatos, ka ir ari shimano tranx 401A. Kada varetu but lielaka atskiribas starp 301A un 401A ? Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, smagākiem mānekļiem Tranx ir ļoti labs. Ja tin ar kreiso roku, tad mults ir jāpērk 301A. Multiem nevar pārlikt rokturus, attiecīgi ir svarīgi nopirkt uzreiz pareizo spoli. 201A, 301A un 401A tie ir fiziskie spoles izmēri. Es teiktu ka lielajām gumijām 301A ir optimāls, tvičam - 201A

Atbildēts: 13.jūlijs 2020, 10:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Razzzans

Sveiki,

vēlos izmēģināt makšķerēt ar jerkbait, bet nevaru nekur online atrast inventāru. Varbūt tev ir zināms veikals, kur iegādāties multiplikator spoli un kātu jerkbait mānekļiem? Paldies. p.s. neesmu nekad lietojis vēl multiplikator spoli.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Daudz ko var atrast eholotes.lv fiziskajā un interneta veikalā. Labs sortiments, kā arī uzreiz var apskatīties preces un pakonsultēties

Atbildēts: 13.jūlijs 2020, 10:52 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā asarists

Sveiks!

Domāju par pirmā multa iegādi, un izvēle svārstās starp Daiwa Tatula HD un Curado K. Plānoju izmantot vidēja izmēra gumijas (pig shad 20cm 50g, varbūt 23cm 90g versiju) un 110, 130mm voblerus. Tā kā visdrīzāk ar laiku sākšu lietot pīto auklu uz multa, tad šaubas rada Tatula T-wing, jo vecajiem modeļiem, cik skatījos, bija problēmas. Vai jaunākajiem modeļiem tas joprojām tā ir?

Kā arī jautājums par izmēriem. Vai izmēri, tas ir, 100, 150 un 200, ietekmē spoles jaudu, vai arī tie apraksta tikai auklas ietilpību?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Nav vairs problēma ar TWS sistēmu. Vismaz es neesmu dzirdējis ka šobrīd tāda būtu. Pirmajiem modeļiem gan pītā aukla pārzāģēja šo auklas uzklājēju uz pusēm. Izmēri kaut kādā mērā ietekmē spoles jaudu, bet ļoti no svara ir pievērst uzmanību auklas kasetes ietilpībai. Lielajiem mānekļiem izmanto resnas auklas, un daudziem multiem auklas kasetes nav tās dziļākās. Ar Tatula HD man ir lietošanas pieredze, tieši 200 modeli, neko sliktu nevaru teikt. Magnētiskās bremzes labi strādā, auklu var labi uztīt, viss ir labi :)

Atbildēts: 13.jūlijs 2020, 10:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā akacis

Sveiks!

Iesaki lūdzu pāris spoļu variantus uz kuriem skatīties, lai sakomplektētu ar spiningu Graphiteleader Bellezza Correntia 2,21m, 2-12g priekš sapalu copes ar seklajiem krenkiem svarā no 5-9 grami ar #0.8 pīto. Budžets līdz 400 EUR, bet interesē arī optimālākie varianti 200 EUR cenu kategorijā.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Viens variants būtu nedaudz pagaidīt jauno Stradic CI4+, kurš nu sauksies Vanford. Pēc apraksta izskatās lieliska spole. Cik esmu dzirdējis jau pavisam drīz parādīsies tirdzniecībā. No Daiwa - Ballistic LT. Augstais gals būtu Vanquish vai no Daiwa - Luvias LT. Spoles izmēri - es ņemtu 2500. izmēru ar seklo kaseti. Shimano gadījumā 2500S. Auklu gan es liktu plānāku - 0.5 vai 0.6, bet viss atkarīgs cik rupja zivs.

Atbildēts: 13.jūlijs 2020, 10:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā asaris7

Sveiks!

Vai ir sanācis darboties ar BFT Instinct x7?

Vai vari ko vairāk nokomentēt par šo spoli?

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pavisam maz, lai varētu ko spriest. Tiesa esmu lasījis par šīm spolēm, un ir diezgan pretrunīga informācija. Arī pēc fakta, cik daudz spoles parādās remontos, var izdarīt zināmus secinājumus. Bet kamēr pats vismaz sezonu aktīvi neesmu nostrādājis, negribu neko secināt :) Man pašam patīk Shimano Tranx 301, ļoti labs mults!

Atbildēts: 9.jūlijs 2020, 09:51 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Varbūt vari ieteikt kādu kātu un spoli bigbyte tēmai?

Neko dārgu iesākumā negribu,jo nezinu,vai patiks.

Max 120 - 130eur

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Teikšu kā ir, manuprāt budžets ir salīdzinoši mazs, ja runājam par komplektu. Pirmkārt lielajiem mānekļiem labāks ir mults, un te nu reti kura spole būs laba zem 100 EUR. Ja mults ir specifisks, var domāt par bezinerceni, bet tad vajag 4000. izmēru, turklāt arī nederēs pašas lētākas spoles. Vienkārši tās neturēs slodzi un ātri vien salūzīs. No kātiem, paredzētiem multiem BFT Raptor vai Svartzonker Black Series ar testu līdz ~120 gramiem. Ja kalasisks spinings tad Fox Rage Prism X Pike spin. Spoles - ar multiem, kā jau minēju, būs grūti, lēti nebūs. Teiksim Abu Garcia Max Toro. Bezinercenes - var ņemt Shimano Nasci 4000. izmēru

Atbildēts: 9.jūlijs 2020, 09:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā klapkalnciem

Gribu iegādāties jaunu kātu copei no krasta tepat pa Rīgu, līdz ar to meklēju ko ar labām tālmešanas īpašībām. Šobrīd uzsvars uz zandartu. Varbūt vari ko interesantu rekomendēt līdz 200 eiro?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Uzmet aci Skyline. Šie kāti met ļoti labi, turklāt blankas ir ar augstu jutību, informatīvas. Zandartu mierīgi varēsi piecirst, turklāt izmantot gan džigu, gan dropu. No modeļiem - SKYA-842MH vai SKYA-862M.

Atbildēts: 3.jūlijs 2020, 11:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Andza2727

Sveiks meistariņ! Esu jaunas spoles meklējumos tvičam priekš 110, 130, vobleriem un paretam kādai gumijai esu noskatījis Shimano reel stradic st 3000, Shimano stradic c14+3000, Daiwa caldia lt 3000 vai arī ieteiksi ko citu + - šai cenu kategorijā?un esi dzirdējis kādas atsauksmes vai lietojis termo kreklu Simms exstream core top?Liels paldies jau ieprieks.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Viss atkarīgs cik bieži tvičo, bet es jau ņemtu lielāku izmēru 4000šo. Modeļa ziņā Stradic FL. C14+ noteikti neņemtu, spole ir viegla no kompozītmateriāliem, slodzi neizturēs. Caldia LT arī ir labs variants, bet arī 4000. izmērs. Tiesa Stradic FL manuprāt, tehnoloģiski būs nedaudz spēcīgāks. Simms. Ir man Exstream core veļa. Ļoti laba, ļoti silta. Kreklam man patīk kapuce. Mutes sargs, jeb baffs arī ir ērts, pasargā no aukstuma iekļūšanas aiz apkakles. Kad brauc ar laivu, ir labi, ka vējš nepūš tieši sejā

Atbildēts: 29.jūnijs 2020, 12:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā maris77

Sveiks! Interesējos par favorītiem X1-802ExH un X1-802H. Kādi būtu apakšējie un augšējie testi ar ko var labi darboties ar šiem spiniem? Strādāšu 90% ar gumijām.

Klāt domāju likt Daiwu Fuego 4000 vai Shimano Nasci. Ir būtiska atšķirība?

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Augšējos norādītos testus var pārsniegt apmēram par 10 gramiem, tiesa daudz kas ir atkarīgs no paša mānekļa, un arī metiena. Eksperimentējam uzmanīgi! Apakšējie - 802H sāk darboties jau no 18 gramiem, bet 802ExH - 26-28 grami. Tiesa pēdējam blanka būs stingrāka. Spoles ziņā 4000. izmērs būs labs. Konkrētie modeļi - es drīzāk skatītos no Shimanu uz Ultegra, jo šī spole jau ir ar lielāku jaudas rezervi. Fuego LT ir labs modelis, ar daudz tehnoloģijām. Kurš labāk - grūti teikt. Gaitas ziņā man labāk patīk Shimano.

Atbildēts: 25.jūnijs 2020, 13:42 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager