Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā krish171

Sveiks, interesē brienamkostīmi ar uzvelkamu zābaku. budžets 100-200eur + zābaki. Ko nozīmē elpojošs materiāls un neoprēns un tad viņi apvienoti., piem DAIWA D-VEC Neoprene Stocking Foot Waders un Rapala Chest waders. Gribētos saprast atšķirības un varbūt kādus ieteikumus izvēloties.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es noteikti ņemtu elpojošā materiāla brienamos. Pirmkārt viņi ir gan stipri vieglāki, gan stipri plānāki. Daudz ērtāk būs pārvietoties. Tiesa parasti viņiem cenas ir salīdzinoši augstākas. Tīri neoprēna brienamie nebūs tik komfortabli, jo iekšpusē veidosies mitrums, tīri dēļ temperatūras maiņām. Ja budžets ir 200 EUR tas es ieteiktu Simms Tributary Stockingfoot brienamos, kuri ir no 4 kārtu elpojošā materiāla apakšējā daļā, un 3 kārtu augšējā. Ērti lietojami un pietiekami izturīgi. Simms ir faktiski līderi brienamo ražošanā. Zābaki - tās pašas sērijas Simms Tributary Boot, turklāt var izvēlēties ar filca vai gumijas zoli.

Atbildēts: 9.janvāris 2020, 14:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ede999

Sveiks Martin!

Ja salidzina Daiwa fuego ar Shimano stradic ,atskiriba ir liela!? ir verts pirkt stradic!? vai labak skatities uz kautko dargaku!?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Īstenībā abas spoles ir ļoti labas. Jaunais Stradic tīri tehnoloģiski ir nedaudz pārāks par Fuego LT, turklāt Stradic ir salīdzinoši mīkstāka gaita. Ja salīdzinām šīs divas spoles, tad es paliktu pie Stradic

Atbildēts: 9.janvāris 2020, 09:08 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiki, es kā spiniga iesācējs gribu vaicāt ar kādu testu nopirkt spiningu. Veikalā ir visādi. Man derētu tāds unversāls. Lai var ko lielāku ar izvilkt.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Svarīgi būtu saprast par mānekļu svaru diapazoniem, bet pieņemu ka X1 802MH ar testu līdz 35 gramiem, būt labs gan no laivas, gan krasta. Varēsi džigot, ietvičot vobleri, un arī tiks galā ar trofejām.

Atbildēts: 7.janvāris 2020, 10:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sukinens13

Sveiks! Gribeju uzjautāt stulbu jautajumu vai Daugava pie Rigas HES uz leju drikst kert Lašveidīgos,ja var tad kad,vai ir nepieciešama licenze.Vienkārši gribās dzivē pirmo reizi pamakškereet Lašveidigos,bušu pateicīgs ja varesi dot kadu padomu.Paldies iepriekš

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Cik zinu licences tur nevajag, bet ir jāievēro aizsargjoslas. Informāciju par to var atrast Makšķerēšanas noteikumos. Lasi gan ieteiktu drīzāk braukt ķert uz Gauju vai Salacu!

Atbildēts: 6.janvāris 2020, 11:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Popersss

Sveiks Mārtiņ, iesaki luudzu spininga kaatu budzets liidz 90 eiro daiwa tatula 100 multi spolei maaneklu svari liidz 120g cope no laivas ezeri ,kaa arri kaada buutu piemeerotaaka piitaa aukla izmeers ,dziislu skaits paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Fox Rage Prism Pike Cast kātiņš būtu laikā. Tiesa tas nedaudz pārsniedz budžetu, bet toties ir ar to patīkamāk darboties. 230cm garš, līdz 120 gramiem. Auklas - es lietoju 4 dzīslu, 0.41mm. Neredzu lielu jēgu aizrauties ar smalkiem diegiem.

Atbildēts: 6.janvāris 2020, 11:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marux

Lavakar!

Jautājums par Gauju Carnikavas pusē. Vai varat ieteikt kādu labu spiningošanas vietu un kādas atļaujas vajadzīgas lai zvejotu Gaujā?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Gauja nu jau tūlīt kļūs par licencētu upi. Vienīgais licencētie posmi sākas no tilta par Gauju, pa straumi uz augšu. Respektīvi no tilta uz jūras pusi nav licencētā zona. Tur vajag tikai makšķerēšanas karti. Principā krasti Gaujai ir staigājami, tā ka droši var doties ķert gan lašveidīgos, gan arī zandartus un citus baltos plēsējus.

Atbildēts: 6.janvāris 2020, 11:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Guntis86

Iesaki lūdzu dropšotam kātu? Cenu katagorijā līdz 150 eiro.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Viens varētu būt Vizor VZR-802H ar testu līdz 35 gramiem. Šis ir tieši džiga tehnikai, un lieliski derēs dropam. Bet var ņemt arī budžeta klases X1 802H, kurš arī lieliski tiks galā ar dropu

Atbildēts: 6.janvāris 2020, 11:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MartinsFR

Labdien!

Vēlos nokomplektēt pirmo džiga komplektu. Negribu ar lieliem svariem, cope paredzēta pārsvarā upēs no krasta. Pašlaik skatos uz šādu komplektu -

Spinings Elite JIG N' TWITCH 15

Spole Daiwa NINJA LT 2000

Šāda kombinācija būs ok, jeb kaut ko pamainīt?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es laikam tomēr ņemtu 2500. izmēra spoli. LT sērijā spoles ir ļoti vieglas, un 2500. izmērs man liekas nedaudz sakarīgāks.

Atbildēts: 6.janvāris 2020, 11:32 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiki.

Man būtu tāds jautājums par zābakiem Norfin Klondaik?Ja man ceļā uz copi ir arī asfalts vai zole ātri nenolietosies?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks To gan nevaru teikt. Pašam nav bijuši šādi zābaki. Maniem zole pa ledu arī nedaudz dila/bojājās, bet nenozīmīgi.

Atbildēts: 1.janvāris 2020, 20:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renshteins

Sveiks Mārtiņ,

Vai mācēsi pakomentēt sakarā ar salaca 1 sezonas nesākšanos?! salacgrīva ieviesa kādus jaunus noteikumus,kas nepatika VARAM?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Cik man ir informācija, ir problēma ar licencētās makšķerēšanas noteikumu apstiprināšanu, respektīvi tika iesniegti noteikumi ar kļūdām vai neprecizitātēm, kā dēļ šos noteikumus neapstiprina. Līdz ar ko licences no 1. janvāra nebūs, un Salaca I posmā makšķerēt nevarēs. Visticamāk ka no 1. februāra varēs doties ķert lašus, bet ir jāseko līdzi informācijai.

Atbildēts: 29.decembris 2019, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager