Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā klavinsh87

kāds ir lielākais svars karpai pasaulē!!!!!

Atbild Aivars Rudzinskis

38kg ir oficiālais pasaules rekords

Atbildēts: 16.jūnijs 2007, 01:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazulis

Labdien!

Kādas ir atsauksmes par kaķīša ezeru, nu Ķirsona dīķi?

Atbild Aivars Rudzinskis

Par dīķi to gan nevajadzētu saukt. ezers skaists un arī labas karpas tur ir. grūtības ir ar gultnes reljefu - tas lielākoties ir pilnīgi līdzens, nav kur tā aizķerties. tomēr mazliet pabarojot, pie zivīm var tikt. par lielākām nezinu, bet desmitnieces tur ir vilktas un atpakaļ laistas. manuprāt viņas var meklēt līčos, kad nav pārāk karsts, bet siltās vasaras dienās ir vērts meklēt pazemes avotus - tur ietek vēsāks ūdens un tuvumā varētu būt zivis. Fakts arī, ka tur ir vietas, kas tiek ļoti regulāri piebarotas, kur zivis koncentrējas vairāk, tikai diez, kā pie tām vietām tikt klāt. ļoti noderēs laiva, līdz labākajām vietām var būt patālu, ievedot un iebarojot ar laivu rezultāts varētu būt labāks.

Atbildēts: 5.jūnijs 2007, 04:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis3000

Kada resnuma auklu vislabaak izmantot karpu makšķerēšanai? Un vai kraasai ir noziime?

Atbild Aivars Rudzinskis

0,28-0,45 monofilā. ja tuvumā nav bīstamu ķērāju, piecpadsmitnieci bez lieka stresa var izvilkt ar 0,3 auklu, prātīgi darbojoties ar kātu un bremzi. jārēķinās arī, ka tievāku auklu var tālāk un precīzāk iemest. krāsai, manuprāt, nav īpašas nozīmes - tā drīzāk ir gaumes lieta. ir gadījies ķert arī un spilgti dzeltenu pīto auklu... vairāk par auklām un citām makšķeres sastāvdaļām - pēdējā Karpu Lietu numurā.

Atbildēts: 4.jūnijs 2007, 00:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazulis

Sveiki! Vai varētu ietiekt kādu KARPU dīķi?

Patiešām KARPU dīķi!

Vēlams Rīgas raj.

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

šis, bez šaubām, ir vissarežģītākais jautājums. sevišķi Rīgas rajonā. Droši var braukt uz Ādažiem, t.s. Simsona dīķi - karpas tur tiešām ir visādu izmēru - no mazām līdz 18kg. pats esmu vilcis vairākas līdz 9kg. darba dienās var braukt uz Vitkopiem, Limbažu rajonā ir Pāles ūdenskrātuve, kur arī ir laba lielo karpu koncentrācija. Labas karpas ir Kornetu ezerā pie Igaunijas robežas uz Pleskavas šosejas, bet tur būs problēmas ar izvilkšanu. visbeidzot Daugava - vajag pastaigāt gar krrastu un parunāt ar vietējiem makšķerniekiem - tādus briesmu stāstus saklausīsies! Lielu karpu tur tiešām netrūkst! vēl ir Lubāns, Mordangas ezers, Venta visbeidzot - zivis Latvijā ir, vajag aktīvi meklēt. it sevišķi tagad, kad tās aktīvi nārsto, vai vismaz cenšas, tās var agros rītos un vakaros bieži redzēt.

Atbildēts: 1.jūnijs 2007, 20:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis3000

Sveiki, Pirms pāris gadiem kādā piemājas dīķī tika ielaistas karpas, pēdējā karpa, kas tika noķerta uz makšķeres bija ap 5kg. Vairak nav izdevies dabūt tās uz āķa. Naktī ar kabatas batereju spīdinot ir redzēti brangi eksemplāri. Dīķā grunts ir ļoti dūņaina, vasarā tas aizaug ne pa jokam, ir tikai dazas vietas gar krastu, kur iemest makšķeri, barības tām ar tur ir pietiekami. Tādēļ ludzu Jums padomu. Kā dābūt tās zivis uz āķa? Ar ko labāk piebarot, kādu barību un ēsmu izmantot?

Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

pirmkārt, dūņas nemēdz būt vienmērīgas, vajadzētu pameklēt vietas, kur tās ir seklākas vai pat vispār nav- tādas vietas karpas noteikti apmeklē. arī pameklējot tipiskos karpu burbuļus, varētu noteikt vietas, kur tās barojas. lai makšērētu dūņās, labāk lietot pop-up ēsmas - vai nu pop-up boilas, vai jebkuru citu ēsmu, kurai uz mata blakus uzvērt kaut vai korķa gabaliņu. nelielāattālumā no āķa uz pavadiņas nostiprina mazu atsvariņu, rēķinoties ar to, ka ja tas iegrimst dūņās, ēsmai vienalga būtu jāpeld nedaudz virs dūņām, tādēļ svarīgi ir zināt dūņu dziļumu attiecīgā vietā. pavadiņas garumu arī nāksies pagarināt, jo svins iegrims dūņās un tas nedrīkst sev līdzi ievilkt ēsmu.

var arī makšķerēt ar grimstošo ēsmu, cerībā, ka karpa to izraks (jo tai arasti patīk rakties un meklēt). šajāgadījumā vajadzētu lietot ēsmu ar palielinātu atraktoru daudzumu, lai tā intensīvi smaržotu. jārēķinās, ka dūņas ātri noēd jebkuru smaržu, tādēļ nākas bieži pārmest.

cits variants - lietot t.s. zig-rig - tā ir pavadiņa ar peldošo ēsmu, kura nav atsvarota ar mazo svariņu, bet gan iet vertikāli augšā no svina. šādas pavadiņas garums var būt pat līdz pašai ūdens virsai - tādas lieto karstā laikā un zālēs, kad karpas galīgi negrib baroties dziļumā. par zig-rig lietošanu pastāstīšu Karpu Lietu jūlija numurā.

par iebarošanu - ja ir aizdomas, ka ir ļoti daudz dabiskās ēsmas un ūdens nav diez ko liels, ar iebarošanu nevajadzētu pārspīlēt - drīzāk viens neliels PVA maisiņš pie āķa intereses izraisīšanai, bet var arī bez tā iztikt. nevajag baidīties, ka karpas nepaņems boilu, jo it kā tās to nepazīst - ir bijis daudz gadījumu, kas apliecina pretējo - labas boilas strādā arī bez iebarošanas. var izvēlēties, piemēram, Nutrabaits Cream Cajouser šādiem apstākļiem - viena no visuniversālākajām un efektīvākajām boilām, ko nācies lietot.

Lai veicas un zino par rezultātiem! ja galīgi nesanāk - varam aizbraukt paskatīties.

Atbildēts: 29.maijs 2007, 16:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsb

Es vēlētos uzzināt vai ir iespeja makšķerējot karpas uz boilām to darīt ar pludiņmakšķeri?Kā makšķere tad būtu jātaisa?Ar grunteni man galīgi nepatīk makšķerēt!Jau iepriekš liels paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

teorētiski jā, tas būtu tas pats, kas makšķerēt ar slīdošo svinu. copi varēs redzēt, tikai zibenīgi jāpiecērt. kapēc ar pludiņu nemakšķerē - ļoti ilgi jāgaida, bet tas nu būtu pacietības jautājums. drīzāk man nepatīk tā vertikāli novilktā aukla vai pavadiņa, kas stipri biedēs jebkuru karpu. turklāt ar auklas tievumu tāpat diez vai vajadzētu pārspīlēt.

Atbildēts: 23.maijs 2007, 11:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsb

Varbūt Jūs zināt kādu interneta adresi kurā sīkāk būtu izstāstīts par boilu pagatavōšanu riku sagatavošanu?

Atbild Aivars Rudzinskis

internetā ir milzums informacijas par šīm tēmām, vajag meklētājā ierakstīt attiecīgos vārdus un lasīt, lasīt, lasīt. tikai būtu labi, ja angļu valoda ir līmenī.

Atbildēts: 12.maijs 2007, 21:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsb

Vai jus ludzu nevaretu atklat kadu labu iebarosanas esmu?

Atbild Aivars Rudzinskis

viena no visefektīvākajām un vienkāršāk lietojamām ēsmām noteikti ir kaņepes. Karpu Nams veikalā tās var iegādāties metāla bundžās, bet var arī sagatavot pats. kaņepes darbojas vienkārši fantastiski, es nekad nebraucu makšķerēt bez pāris bundžām kaņepju. kaņepju sastāvdaļa ir arī daudzās boilās. boilas pašas par sevi arī protams, ir perfekta iebarošanas ēsma. tāpat var barot ar kukurūzu, dažādiem graudiem un dažādiem maisījumiem, kurus plašā klāstā piedāvā veikali. tāpat ļoti labi var izmantot granulas, kas ir tās pašās boilas, tikai uz ūdens nevis olu bāzes, tādēļ lēnām ūdenī izšķīst izplatot aromātu. galvenais, ko kategoriski nedrīkst darīt- barot ar dažādām putrām, biezpienu utml. kas ūdenī neapēsts saskābst un tajāvietā zivis vēl ilgi nevienam neredzēt. turklāt efektivitātes ziņā tās noteikti atpaliek no ipriekš minētajām barībām. vajag palasīt Copes Lietas un Karpu Lietas, lai vairāk saprastušajā sarežģītajā jautājumā.

Atbildēts: 11.maijs 2007, 13:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jellyfish

vai mēmelē pie bauskas ir karpas??

Atbild Aivars Rudzinskis

nav dzirdēts, bet ja tās ir Lielupē, kādēļ lai tās nedz'votos pa Mēmeli?

Atbildēts: 8.maijs 2007, 00:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lauvene

Vai bilde ir fotošopa triks?

Ja nē, tad, kur tādas ķeras?

Atbild Aivars Rudzinskis

Karpa noķerta Lietuvā, ezerā Ilgis, Latvijas čempionāta laikā. Izmērs - 12 kg. Labi izskatās tādēļ, ka pareizi fotogrāfēta - pašam jātur zivs maksimāli tālu uz priekšu, savukārt fotoaparāts pats jāpietuvina maksimāli tuvu zivij neizmantojot zoom pilnīgi nemaz. Tad arī labi sanāks.

Atbildēts: 7.maijs 2007, 14:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager